ελληνική μουσική
    440 online   ·  210.873 μέλη

    Συνάντηση στο Λονδίνο: 12 Μαρτίου 2005 !!

    Sofia
    11.03.2005, 11:01
    Δε μπορώ , δε μπορώ να περιμένω...!!
    Orfeus
    11.03.2005, 11:28
    Υπομονή Σοφάκι...

    Λίγες ώρες μείνανε... Να περάσετε καλά!!!!


    composer
    11.03.2005, 12:08
    Quote:

    Το μέλος Sofia στις 11-03-2005 στις 11:01 έγραψε:

    Δε μπορώ , δε μπορώ να περιμένω...!!







    Φύγαμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
    DeLaSane
    11.03.2005, 12:51
    Paidia kala na perasete sto Londino!

    Kai prosoxh me tis mpyres!
    Sofia
    11.03.2005, 13:50
    Euxaristoume! Na 'stai kala! Tha pioume stin ugeia olwn sas!!


    Sorry gia ta greeklish...

    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Sofia on 11-03-2005 13:51 ]
    Orfeus
    11.03.2005, 14:18
    Σε ...συγχωρώ!!!!!


    Sofia
    13.03.2005, 05:41
    Μόλις επέστρεψα απο Λονδίνο..!! Και επειδή είμαι η πρώτη που επιστρέφει σπίτι, πήρα εντολή από τα υπόλοιπα μέλη να δώσω αναφορά πριν πάω για ύπνο!
    Ναι λοιπόν, η Πρώτη Συνάντηση των μελών του Musicheaven στο εξωτερικό είναι γεγονός!!!!
    Μέλη που παρεβρέθησαν:
    polydoroslouca
    composer
    SteliosG
    Sofia
    Guest Star - Αλέξης (όχι ο Γεωργούλης κορίτσια, ψυχραιμία Όχι δηλαδή ότι είχε να ζηλέψει και τίποτα απο αυτόν! )
    Είμασταν λιγάκι ανοργάνωτοι και δεν πήρε κανείς φωτογραφική μηχανή μαζί του Ευτυχώς όμως βγάλαμε κάποιες φωτογραφίες για το αρχείο με το κινητό του Στέλιου!
    Δεν ξέρω για εσάς παιδιά, εγώ πάντως πέρασα πολύ καλά!! Πραγματικά χάρηκα πάρα πολύ που σας γνώρισα και δεν μετάνιωσα καθόλου τις 7 ώρες που πέρασα στο λεωφορείο πήγαινέ-έλα σε ένα απόγευμα μόνο και μόνο για τη συνάντηση! Ελπίζω να ξαναβρεθούμε!
    Περισσότερες λεπτομέρειες αύριο γιατί πρέπει να κοιμηθώ και μερικές ωρίτσες, έχουμε και δουλειά το πρωί!
    jorge
    13.03.2005, 22:54
    Μπράβο παιδιά, καλή ξεκούραση και περιμένουμε εντυπώσεις από το κλίμα και το μαγαζί
    yiannikos
    14.03.2005, 13:55
    gmt,twra phra xampari oti eixe sunanthsh sthn Agglia,egw eimai Londino kai mphka sto MH meta apo polu kairo..krima,thn epomenh fora.
    Orfeus
    14.03.2005, 21:06
    Σοφίααααααααααα.......

    Ακόμα .....κοιμάσαι;


    vouliakis
    14.03.2005, 21:12
    Orfeus, την ίδια σκέψη κάναμε. Μόνο που προτίμησα τα post it...


    Sofia
    15.03.2005, 00:17
    Συγχωρέστε με βρε παιδιά! Απο χθες είμαι στο τρέξιμο και δεν πρόλαβα να καθήσω να γράψω..
    Απ' ότι βλέπω όμως ούτε οι υπόλοιποι έχουνε γυρίσει..
    Λοιπόν...απο πού να αρχίσω.?? Η συνάντηση όπως ξέρετε ήτανε στο Ain't Nothing But..στις 7:00. Είπαμε πως όποιος φθάσει πρώτος να μπει καλύτερα μέσα και να καθήσει. Την στιγμή λοιπόν που έφτασα στο μαγαζί και είμουνα έτοιμη να ανοίξω την πόρτα, ακούω το όνομά μου. Ήτανε ο Πολύδωρος (polydoroslouca) που μόλις είχε φτάσει και με αναγνώρισε. Τέλειο timing!! Μπήκαμε λοιπόν και περιμέναμε τους άλλους. Αν και ήτανε ακόμη νωρίς το μαγαζί, το οποίο δεν ήταν και πολύ μεγάλο, ήτανε ήδη γεμάτο και δεν είχε τραπέζι να καθήσουμε όπότε σταθήκαμε σε μια γωνιά στο μπαρ και παραγγήλαμε τα πρώτα pints. Δυστυχώς orfeus το μαγαζί δεν είχε guinness..Μου σέρβιραν κάποια άλλη που είναι λέει σαν την guinness..Ακόμη δεν ξέρω τι ήπια.. Το πρώτο που παρατηρήσαμε όμως ήταν ότι είχανε μπυροπότηρα ΧΧΧL ειδικά για την περίπτωσή σου! Κρίμα που δεν είσουνα! Λίγο αργότερα ήρθε και το γλυκήτατο ''Κρητικάτσι'' μας (composer) μαζί με τον guest star μας! Τελευταίος κατέφθασε ο Στέλιος (SteliosG) ο οποίος παρόλο που ήταν ο μόνος που ήξερε το μαγαζί, μας πήρε τηλέφωνο να ρωτήσει πως να έρθει γιατί είχε ξεχάσει! Αχ, που το έχεις το μυαλό σου βρεεε??? Επειδή είχε γενικά αρκετό κόσμο και στεκόμασταν σε μια γωνιά ,αρχικά σκεφτήκαμε να φύγουμε και να πάμε κάπου αλλού οπού θα μπορούσαμε να καθήσουμε και να τα πούμε καλύτερα, αλλά τελικά αποφασίσαμε να μείνουμε. Το μαγαζί είχε πολύ ωραία μουσικούλα, σε blues πάντα πλαίσια, και αργότερα είχε και Live μπάντα που ανέβηκε να παίξει, αλλά δεν προλάβαμε να την ακούσουμε για πολύ γιατί έπρεπε να φύγω και αποφάσισαν και οι υπόλοιποι να ακολουθήσουν. Έχω να καταγγήλω πως οι μπύρες μόνο στο site ρέουν άφθονες...η πραγματικότητα απέχει πολύ.. Αναγκάστηκα να σταματήσω στις 2 γιατί οι υπόλοιποι δεν πίνανε και δεν μ'αρέσει να πίνω μόνη μου.. Με την ευκαιρία, πρέπει να πω και σ'αυτόν τον πραγματικά αξιαγάπητο άνθρωπο, τον Πολύδωρο, πως μου την γλίτωσε και του χρωστάω μπύρες! Πολύδωρε, την επόμενη φορά!! Επειδή το λεωφορείο μου έφευγε στις 11:30, έπρεπε να φύγω κατα τις 10:30. Αποφάσησαν και οι υπόλοιποι να φύγουν και να πάνε κάπου για φαγητό. Εκεί λοιπόν έχασα τα ίχνη τους και δεν ξέρω τι απέγιναν... Τους είδε κανεις??????

    ΥΓ. yiannikos μην ανησυχείς! Θα υπαρξει σίγουρα και επόμενη συνάντηση αργότερα, και ελπίζω αυτή τη φορά να υπάρχει μεγαλύτερη συμμετοχή!!
    Orfeus
    15.03.2005, 04:18
    Χαίρομαι που περάσατε καλά....

    Αλλά.....
    Η επόμενη συνάντηση καλό είναι να γίνει νωρίτερα και Σοφία, άστους αυτούς αφού δεν πίνουνε...

    Μετά το live θα τα.......πιούμε!!!!!


    (Mac Farland)
    Sofia
    15.03.2005, 09:49
    Ο,τι πει ο αρχηγός!!
    santourman
    15.03.2005, 11:11
    Quote:

    Το μέλος Sofia στις 15-03-2005 στις 09:49 έγραψε:

    Ο,τι πει ο αρχηγός!!




    χμμ... ό,τι πει ή ... ό,τι πιει ?
    Sofia
    15.03.2005, 15:55
    Και ό,τι πει και ό,τι πιεί!
    composer
    16.03.2005, 06:59
    Καιρός να γράψω και εγώ κάτι ε??
    Η συνάντηση πήγε πολύ καλά.Ας τα πάρουμε όμως από την αρχή

    Πολύδωρος έκλεψε την παράσταση..σε αυτό θα συμφωνήσουν και οι υπόλοιποι φανταζόμαι ετσι??Ένας πολύ ζεστός άνθρωπος που από την πρώτη κιόλας ματιά κερδιζει την συμπάθεια σου. Πολύδωρε να είσαι καλα και όλα να σου έρθουν όπως τα επιθυμεις!

    ΣοφάκιΠολύ καλή κοπέλα με ωραίες απόψεις και ευχάριστη αύρα!Σοφάκι να είσαι καλα και καλή σταδιοδρομία απο εδώ και περα!


    ΣτελιοςΕίναι ο τύπος που σίγουρα οι δικοί του τον τάιζαν 'μαγικά φασόλια' όταν ήταν μικρός και το πήρε σε μπόι!!Πάλι καλά που είχε και το κινητό με κάμερα και βγάλαμε 2-3 φωτογραφίες γιατι όντως είχαμε ξεχάσει να κρατάμε μηχανές μαζι μας!Στέλιο μου μιας και είχε πέσει η συνάντηση κοντά με την τελετή αποφοίτησης του μεταπτυχιακού σου, εύχομαι τα καλύτερα για την συνέχεια!

    ΑλέξηςΟ φίλος και παλιός συγκατοικος μου εδώ στο Bangor που μας τίμησε με την παρουσία του. Σε ευχαριστώ και για την φιλοξενία Αλέξη!!


    Ο χώροςΠαρόλο που τελικά δεν το βρήκαμε εύκολα, ακόμα και ο Στέλιος δεν το θυμόταν καλά , ήταν ενας μικρός αλλά όμορφος χώρος.Έχοντας στους τοίχους παρτιτούρες απο jazz και blues τραγούδια και πολύ κόσμο να περιμένει στην ουρά έξω να μπεί!Ακούσαμε και την μπάντα που έπαιζε μουσική εκείνο το βράδυ...καλή ήταν....μας ταξίδεψε έστω και για λίγο!!


    Μακάρι να ακολουθήσουν και άλλες συναντήσεις στο μέλλον....




    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: composer on 16-03-2005 07:01 ]
    rapsodos
    16.03.2005, 09:48
    Quote:

    Το μέλος composer στις 16-03-2005 στις 06:59 έγραψε:


    Μακάρι να ακολουθήσουν και άλλες συναντήσεις στο μέλλον....






    Σιγουρα Ανδρέα θα ακολουθήσουν , έτσι ξεκινάνε ... με 3-4 άτομα και καταλήγουν σε καμια πενηνταριά και βάλε!! Χαίρομαι που περάσατε όμορφα - ήμουν σίγουρος - και ζήλεψα που δεν ήμουν και εγώ. Ήταν όμως δύσκολο όπως και να το κάνουμε. Και τώρα που ... έσπασε ο πάγος, να το κάνετε πιο συχνά.

    Orfeus
    16.03.2005, 14:19
    Ναι, αλλά ....δεν πίνουν αυτά τα παιδιά Γιώργο!!!

    Έμαθα εγώ.....


    Sofia
    16.03.2005, 17:00
    Quote:

    Το μέλος composer στις 16-03-2005 στις 06:59 έγραψε:

    Καιρός να γράψω και εγώ κάτι ε??





    Αντε, γιατί χαθήκατε τόσες μέρες και είχα αρχίσει να ανησυχω!

    Quote:



    Πολύδωρος έκλεψε την παράσταση..σε αυτό θα συμφωνήσουν και οι υπόλοιποι φανταζόμαι ετσι??Ένας πολύ ζεστός άνθρωπος που από την πρώτη κιόλας ματιά κερδιζει την συμπάθεια σου. Πολύδωρε να είσαι καλα και όλα να σου έρθουν όπως τα επιθυμεις!





    Δεν θα μπορούσα σε καμία περίπτωση να διαφωνήσω!!! Ο Πολύδωρος είναι ένας γλυκήτατος άνθρωπος, που σε κερδίζει από την πρώτη στιγμή! Απλά, αξιαγάπητος!!Να είσαι καλά Πολύδωρε!!

    Quote:


    ΣοφάκιΠολύ καλή κοπέλα με ωραίες απόψεις και ευχάριστη αύρα!Σοφάκι να είσαι καλα και καλή σταδιοδρομία απο εδώ και περα!




    Επιταγές δέχεσαι???