ελληνική μουσική
    774 online   ·  210.833 μέλη

    Βραδιές MusicHeaven στη Boite (κάθε Κυριακή)

    Memi
    24.05.2009, 16:03

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 28-04-2009 στις 01:43 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Memi στις 27-04-2009 στις 18:46 έγραψε...

    Πιστεύω ότι τα μέλη του musicheaven δεν στηρίξανε το χώρο αυτό και ειδικά συγκεκριμένες..κυριακές..

    Γιατί σε συγκεκριμένες βραδυές ο χώρος είτε "εκκενώθηκε" από μέλη ,είτε δεν εμφανίστηκαν ποτε?

     

    Εγώ βρέθηκα σε 4-5 βραδιές, αλλά δε σε πήρε κάπου το μάτι μου αγαπητή Mema (ή αγαπητέ κ.Ρούγκα). Δεν ήσουν εκεί.

    Σταμάτα λοιπόν σε παρακαλώ να κατηγορείς τα μέλη του MusicHeaven οτι δεν στήριξαν το μαγαζί ή το site οτι κάποιους τους υποστήριξε και άλλους όχι. Εκεί είμασταν και μια χαρά περάσαμε τις περισσότερες φορές. Και διαφημιστικό banner στο site είχαμε. Για όλους.

     

    Απλά μερικές φορές κάποια πράγματα φαίνονται. Ίσως αργά, αλλά ο κόσμος καταλαβαίνει.



    Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί απαντάς επιθετικά και ειρωνικά σε κάποιον-α που λέει μία άποψη με την οποία διαφωνείς?

    {#emotions_dlg.confused1}


    jorge
    24.05.2009, 17:59

    Όσοι ξεμένουν απο επιχειρήματα και απαντήσεις, το ρίχνουν στον δήθεν επιθετικό τόνο του συνομιλητή τους.


    Memi
    25.05.2009, 20:34

    {#emotions_dlg.beer}


    inkve
    26.05.2009, 22:01

    Παράθεση:

    Το μέλος JULIANET στις 23-04-2009 στις 16:29 έγραψε...

    Παιδιά δεν χάνετε τίποτα...πιστέψτε με!!! Εγώ τουλάχιστον ήμουν από εκείνους που τίμησαν την προσπάθεια του καταστηματάρχη κάποιες φορές αλλά η απογοήτευση που εισέπραξα ήταν μεγαλύτερη από την ικανοποίηση. Κάποιοι που ενοχληθούν ίσως λόγω συμπαθειών να μου συγχωρέσουν την δυσαρέσκεια μου αλλά είναι προσωπική άποψη και εμπειρία και θεωρώ χρέος μου να την καταθέσω προς ενημέρωση όλων. Σαν νέο μέλος και πριν ακόμα ανοίξει αυτό το μαγαζί πίστευα από όσα διάβαζα στα σχετικά topics ότι ο χώρος είχε δημιουργηθεί για να συναντιόμαστε όλοι μαζί, να διασκεδάζουμε, με προσιτές τιμές και φιλική εξυπηρέτηση. (εσφαλμένη εντύπωση, ομολογώ!!!) Κανείς δεν ενημέρωνε από τους υπευθύνους ότι η τιμή που έγραφαν για ποτό τις Κυριακές ήταν ενδεικτική και με το δέυτερο ποτό πλήρωνες δυο φορές την αξία του πρώτου...και το μεγάλο φινάλε; να δέχεσαι σφινάκια από τον ιδιοκτήτη και στο τέλος να τα έχουν χρεωμένα στο λογαριασμό σου...!!! Ο νοών νοείτω γιατί δεν συνεχίζονται οι βραδιές στην boite...

     

     



     

    τελος παντων...

     

    δεν θα σχολιασω τιμες διοτι κανεις εκτος απο τους υπευθηνους και οσουν εχουν επενδυσει σε αυτη την επιχειρηση δεν μπορουν να γνωριζουν τα εσοδα και τα εξοδα και τι κινησεις πρεπει να γινουν(ακομα και να ακριβινουν τις τιμες) ωστε αυτο το μαγαζι να <<τρεξει>>..Wink

     

    εγω θελω να σχολιασω κατι που ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΗ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ...

     

    θα σχολιασω την συμπεριφορα της ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑΣ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΣΑ(Η ΜΑΛΛΟΝ ΕΒΛΕΠΑ) σε μια και μοναδικη συναντηση που ηρθα...

     

    ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ οτι θα επικρατουσε φιλικη ατμοσφαιρα....

     

    αντ΄αυτου αντικρισα ΠΑΡΕΕΣ σε ΧΩΡΙΣΤΑ τραπεζια,,,,,

     

    ΨΥΘΙΡΙΣΤΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΚΑΙ ΚΡΥΦΟΛΟΓΑ ΣΤΟ ΑΥΤΙ..

     

    ΒΛΕΜΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΣΥΝΟΔΕΥΟΜΕΝΑ ΑΠΟ ΕΝΑ <<ΦΙΛΙΚΟ>>ΧΑΜΟΓΕΛΟ...

     

    ΧΑΙΡΕΤΟΥΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΕΓΡΑΨΕ ΑΥΤΟΣ Η ΑΥΤΗ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΥ/ΤΗΣ ΜΠΛΟΚ!!!

    ΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΙΠΕ....

    ΠΟΙΟΣ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΟΧΙ...

     

    ΚΛΙΚΕΣ...ΜΙΣΟΛΟΓΑ...ΔΙΕΡΕΥΝΗΤΙΚΕΣ ΜΙΣΟΜΑΤΙΕΣ...ΨΕΥΤΙΚΑ ΒΛΕΜΜΑΤΑ...ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΟ,ΘΑΨΙΜΟ ΚΑΙ ΛΥΚΟΦΙΛΙΕΣ...

     

    ΑΥΤΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΑ ΕΓΩ...

     

    ΕΞΑΙΡΟΥΝΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ/ΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΣΥΝΕΥΡΕΣΗ ΚΑΙ ΣΥΣΤΗΝΟΝΤΟΥΣΑΝ ΜΕ ΟΛΟΥΣ/ΕΣ...ΔΕΝ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΟΝΟΜΑΤΑ,,,,

     

    ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΕΞΑΙΡΕΙΤΑΙ ΚΑΙ Ο zappetistas ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΕ ΩΡΑΙΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ...ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΕ ΚΑΙ ΜΕ HERITAGE!!LOL....ΕΔΩ ΠΑΡΑΘΕΣΑ ΟΝΟΜΑ ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΝΕΙΣ ΤΑ ΕΥΣΗΜΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ!!

     

     

     


    Orfeus
    26.05.2009, 22:19

    Είναι αξιοσημείωτο και εντυπωσιακό που κατόρθωσες να εντοπίσεις όλα αυτά που γράφεις σε μία και μοναδική συνάντηση που ήσουν παρών αγαπητέ φίλε.


    -----------------

    Let's do some living...after we die!!!

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Orfeus στις 26-05-2009 22:23 ]


    jorge
    26.05.2009, 23:24

    Την "φιλική ατμόσφαιρα" την φτιάχνουν τα μέλη αγαπητέ φίλε. Δεν έχουμε τίποτα κλόουν να γυρνάνε τα τραπέζια. Εσύ τι έκανες για αυτή τη "φιλική ατμόσφαιρα";


    inkve
    26.05.2009, 23:26

    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 26-05-2009 στις 22:19 έγραψε...

    Είναι αξιοσημείωτο και εντυπωσιακό που κατόρθωσες να εντοπίσεις όλα αυτά που γράφεις σε μία και μοναδική συνάντηση που ήσουν παρών αγαπητέ φίλε.


    -----------------

    Let's do some living...after we die!!!

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Orfeus στις 26-05-2009 22:23 ]



    δεν θα ανταποκριθω στην υποσκαπτουσα ειρωνεια του μηνυματος σου....φιλε μου..

    αξιοσημειωτο και εντυπωσιακο?

    ειναι κατορθωμα δηλαδη να εισαι μεσα σε εναν χωρο με τετοια ατμοσφαιρα και να μην καταλαβεις <<ολα αυτα>>??

    η μηπως ειναι δυσκολο να καταλαβει καποιος <<ολα αυτα>> ακουγοντας εστω και ας μην το θελει διαφορα <<λογια>>> για διαφορους!!

    ΑΠΛΑ ΕΚΦΡΑΖΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΣΑ....ΠΟΥ ΕΙΔΑ...ΠΟΥ ΕΝΙΩΣΑ...ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑ...

    δεν χρειαζεται να εισαι διανοια για να τα καταλαβεις <<ολα αυτα>>....και διαφορα αλλα δηλαδη που δεν ειναι <ιδεα> μου οπως μπορει ο οποιοσδηποτε να πει....ειναι γεγονοτα....

    ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΕΠΑΝΩ <<ΣΤΟΝ ΑΙΡΕΤΙΚΟ>>inkve...

    TΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΟΛΟΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ <<ΟΛΑ ΑΥΤΑ>>...

    ΕΤΣΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ...Η ΚΑΘΑΓΙΑΣΜΕΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΜΑΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΘΑ ΞΕΦΕΥΓΕ??

    ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΕ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ(ΠΟΥ ΟΛΩΣ ΤΥΧΑΙΩΣ)ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΣΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ....

    -----------------
    Οταν η δυναμη της αγαπης υπερνικησει την αγαπη για δυναμη,ο κοσμος θα γνωρισει την ειρηνη. -Jimi Hendrix-

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Orfeus στις 27-05-2009 11:34 ]


    Orfeus
    26.05.2009, 23:51

    Καμία ειρωνία φίλτατε. Απολύτως καμία.

     


    uNick
    27.05.2009, 11:28

    Φίλε inkve, χωρίς καμία διάθεση ειρωνίας... σκέφτηκες ότι ίσως κάτι δεν έγινε σωστά από εσένα? Μετά από 1 χρόνο που είσαι μέλος, σίγουρα θα έχεις αναπτύξει μια κάποια "οικειότητα" με κάποια μέλη. Προφανώς, όμως, όχι με όλα τα μέλη. Από αυτούς που ήταν εκεί, δεν ήξερες κανέναν? Και αν έτυχε να μην ξέρεις κανέναν, επιχείρησες να πιάσεις κουβέντα με κάποιον? Ή απλά περίμενες από τους άλλους να διακόψουν τις συζητήσεις με τις παρέες τους (που συναντιώνται συχνότατα και εκτός MusicHeaven) και να έρθουν σε κάποιον που δεν ξέρουν καν αν ήταν μέλος και να του πουν "Γειά, είμαι το μέλος τάδε"?

    (sorry για το off-topic, αλλά έχω βαρεθεί τους εγωκεντρικούς αγνώστους που ανούσια ρίχνουν ευθύνες σε ένα ολόκληρο site)

     

     


    PHILIPPOSSM
    27.05.2009, 16:06

    Sorry που διακόπτω!

    Jorge ζήτησες από κανέναν να ανοίξει μαγαζί για να πηγαίνουν τα μέλη του musicheaven και δεν μας το είπες;;;

     

     

     

     


    -----------------
    "Επειδή όλοι υποτιμάμε τον αριθμό των ηλιθίων ανάμεσά μας και κάθε τόσο μας αιφνιδιάζουν πρόσωπα "υπεράνω υποψίας" μάλλον πρέπει να ξανάσυστηθούμε..."

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PHILIPPOSSM στις 27-05-2009 16:15 ]


    jorge
    27.05.2009, 16:26

    Οχι! Γιατί ;


    PHILIPPOSSM
    27.05.2009, 16:48

    Γιατί από ότι διαβάζω όλοι έχουν απορία γιατί δεν στηρίξανε τα μέλη του ΜΗ το συγκεκριμένο μαγαζί....(λες και το ανοίξανε για το ΜΗ ένα πράγμα).

     


    -----------------
    "Επειδή όλοι υποτιμάμε τον αριθμό των ηλιθίων ανάμεσά μας και κάθε τόσο μας αιφνιδιάζουν πρόσωπα "υπεράνω υποψίας" μάλλον πρέπει να ξανάσυστηθούμε..."

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PHILIPPOSSM στις 27-05-2009 16:50 ]


    PHILIPPOSSM
    27.05.2009, 16:48

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PHILIPPOSSM στις 27-05-2009 16:49 ]


    rivera
    27.05.2009, 16:50

    Παράθεση:

    Το μέλος inkve στις 26-05-2009 στις 22:01 έγραψε...

     

    ΒΛΕΜΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΣΥΝΟΔΕΥΟΜΕΝΑ ΑΠΟ ΕΝΑ <<ΦΙΛΙΚΟ>>ΧΑΜΟΓΕΛΟ...

     

    Φαινεται οτι εμενα ειδες... και εχεις δικιο... η φωτογραφια του προφιλ μου ειναι χαρακτηριστικη για ενα τετοιο σχολιο....απλα τα υπολοιπα μελη της βραδυας εκεινης για να με αντιμετωπισουν χρησιμοποιησαν τον ιδιο τροπο που τους κοιταζα και χαμογελουσα... και οσο για τους ψυθιρους και εγω τους ακουσα... με εθαβαν ... το καταλαβα....αλλα θα μου δωθει μια μερα η ευκαιρια να τους εκδικηθω!! ... ως τοτε θα τους χαμογελαω για να τους την σπασω...

     

     

     


    -----------------
    http://www.myspace.com/rivera55



     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rivera στις 27-05-2009 16:55 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rivera στις 27-05-2009 16:58 ]


    kwstasagas
    27.05.2009, 17:11

    Φίλε inkve, εγώ σε έχω δει μόνο μία φορά και σε συμπάθησα. Κι επειδή σε συμπάθησα, ας μού επιτρέψεις να σού δώσω μια συμβουλή : ΄Ολες αυτές τις σκέψεις που κάνεις, και τις μεταφέρεις στο ποστ σου ..... ΔΙΩΞΕ ΤΙΣ !!! Απελευθερώσου !!! Τελικά δεν κάνεις τίποτε άλλο από το να μαυρίζεις την ψυχούλα σου !!! 

    Αν πηγαίνεις σε μια κοινωνική εκδήλωση, οποιανδήποτε εκδήλωση, και σκέφτεσαι συνέχεια "α, κλίκες", "α, ίντριγκες", "α, πηγαδάκια", "α, πισώπλατα σχόλια" κλπ κλπ, τελικά το μόνο που καταφέρνεις είναι να μην περάσεις καλά !!!! Πριν από αρκετά χρόνια, όποτε βρισκόμουν σε κάποια κοινωνική εκδήλωση, με απασχολούσαν κι εμένα, δυστυχώς, τέτοιου είδους σκέψεις, και ιδίως : "τώρα λες εκείνοι που κάθονται στο διπλανό τραπέζι να σχολιάζουν εμένα" ??? Ευτυχώς, περνώντας τα χρόνια .... τις ξεπέρασα. Έτσι, ακόμη κι αν με σχολιάζουν πισώπλατα .... χαλάλι τους !!! Οπότε, όπου κι αν βρισκόμαστε, ας προσπαθούμε ο καθένας μας να επικοινωνούμε με τον τρόπο μας, ας προσεγγίζουμε τους άλλους με τον τρόπο που εμείς θεωρούμε καλύτερο, ας προσπαθούμε να περνάμε καλά χωρίς να μαυρίζουμε την ψυχούλα μας με διάφορες σκέψεις και από κει και πέρα ...... σ' όποιον αρέσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}  

     

     

     


    kwstasagas
    27.05.2009, 17:14

    Βρε rivera, τι είν' ετούτα που φοράς ??? Τα γυαλιά του .... γίγαντα Γκρισσίνο ?????


    JULIANET
    28.05.2009, 14:49

    Παιδιά, όλες οι απόψεις είναι σεβαστές ακόμα κι αν κάποιες που αναφέρθηκαν απέχουν πολύ από την πραγματικότητα...το θέμα είναι ένα!!! Που είναι ο Κος ΚΙΦΑ να αναιρέσει όλες τις πικρές εντυπώσεις που δημιουργήθηκαν σε κάποια μέλη της παρέας μας και να προστατεύσει την φήμη του μαγαζιού του; Μήπως σε πολλές από τις υποσχέσεις του και υποχρεώσεις του φάνηκε τελικά ανακόλουθος; Αναρωτηθήκατε γιατί ως δια μαγείας εξαφανίστηκε και απέχει από όλα τα δρώμενα του ΜΗ; Λέω εγώ τώρα...!!!

     


    kifa
    31.05.2009, 14:07

    Εδω είμαι :)  {#emotions_dlg.thumbup}