ελληνική μουσική
    773 online   ·  210.850 μέλη

    Πορτραίτα MusicHeaven [Lemon Bar, 7 Φεβρουαρίου]

    rivera
    05.02.2009, 21:34

    οκ, το κανονισα,θα ερθω και μαλλον +1


    Deos
    05.02.2009, 22:24


     

    4η Έκθεση Ζωγραφικής Ματίνας Παπαδοπούλου (mamadeos)

    +

    Κοπή Βασιλόπιτας MusicHeaven (με DJ Beatlus)

    7 Φεβρουαρίου στις 19.00

    CAFE BAR LEMON
    (Ακτή Θεμιστοκλέους 154, Πειραϊκή)

    kwstasagas
    sylviaki
    tsibitos
    margo
    jorge
    eleni
    hastaroth
    kithara-woman
    beatlus+1
    termite
    pterarhos
    magicadespell
    anastasisk
    aiolos_m
    emilia_
    vasilis23
    philippossm
    mprizas
    manblaz
    parateristas+1
    gate+1
    Orfeus
    alena

    melkat06

    sunnybeach
    Astron
    Eladriel

    Desmar
    Mpara
    elen1
    cross
    Lvicky
    gialina_giannina
    antreas_dr
    rivera+1

     


    MagicaDeSpell
    06.02.2009, 00:16

    ουφ μαλλον θα δουλευω το Σαββατο γκρρρρ αν καταφερω ομως να παω 9 για δουλεια θα εμφανιστω για καμια ωριτσα{#emotions_dlg.sad}


    dimitrapan
    06.02.2009, 08:30

    Πολύ καιρό έχω να σας δω και νομίζω ότι είναι ώρα να περάσω μια βόλτα. Smile

    +1


    joegr2002
    06.02.2009, 20:26

    4η Έκθεση Ζωγραφικής Ματίνας Παπαδοπούλου (mamadeos)

    +

    Κοπή Βασιλόπιτας MusicHeaven (με DJ Beatlus)

    7 Φεβρουαρίου στις 19.00

    CAFE BAR LEMON
    (Ακτή Θεμιστοκλέους 154, Πειραϊκή)

    kwstasagas
    sylviaki
    tsibitos
    margo
    jorge
    eleni
    hastaroth
    kithara-woman
    beatlus+1
    termite
    pterarhos
    magicadespell
    anastasisk
    aiolos_m
    emilia_
    vasilis23
    philippossm
    mprizas
    manblaz
    parateristas+1
    gate+1
    Orfeus
    alena

    melkat06

    sunnybeach
    Astron
    Eladriel

    Desmar
    Mpara
    elen1
    cross
    Lvicky
    gialina_giannina
    antreas_dr
    rivera+1

    joegr2002


    rivera
    07.02.2009, 01:39

    Επειδη δεν τα παω καλα με τον Πειραια....μπορει καποιος να βαλει χαρτη να δω που πεφτει το μαγαζι.


    Deos
    07.02.2009, 10:34

     

    4η Έκθεση Ζωγραφικής Ματίνας Παπαδοπούλου (mamadeos)

    +

    Κοπή Βασιλόπιτας MusicHeaven (με DJ Beatlus)

    Σάββατο 7 Φεβρουαρίου στις 19.00

    CAFE BAR LEMON
    (Ακτή Θεμιστοκλέους 154, Πειραϊκή)

    kwstasagas
    sylviaki
    tsibitos
    margo
    jorge
    eleni
    hastaroth
    kithara-woman
    beatlus+1
    termite
    pterarhos
    magicadespell
    anastasisk
    aiolos_m
    emilia_
    vasilis23
    philippossm
    mprizas
    manblaz
    parateristas+1
    gate+1
    Orfeus
    alena

    melkat06

    sunnybeach
    Astron
    Eladriel

    Desmar
    Mpara
    elen1
    cross
    Lvicky
    gialina_giannina
    antreas_dr
    rivera+1
    dimitrapan+1
    joegr2002
    dver17

    Χάρτης για Lemon Cafe Bar

     


    KIT_KAT
    07.02.2009, 12:57

    Παράθεση:

    Το μέλος manblaz στις 02-02-2009 στις 21:25 έγραψε...

    Ρε Κατερινακι, πλακα μας κανεις??? Αφου σχεδον καθε σκ λειπεις....Smile


     

    Ορίστε, με φάγατε πια... ΑΘήνα είμαι, και θα προσπαθήσω να έρθω να πάρω το φλουρί μου αυτοπροσώπως Cool


    jorge
    09.02.2009, 00:01

    Του χρόνου Κατερινώ :)


    beatlus
    09.02.2009, 00:26

    Περισσότερο από το ότι πέρασα όμορφα και χάρηκα που είδα αγαπημένους φίλους και γνωστούς, θα ήθελα να πω ότι μου γεννήθηκε μια νοσταλγία (προς τη συγκίνηση μου έτηνε) κοιτάζοντας τους πίνακες της MamaDeos. Πέρασαν από το μυαλό μου τόσες και τόσες στιγμές που τόσο όμορφα αποτυπώθηκαν πάνω στον μουσαμά. Ευχαριστούμε πολύ κ. Ματίνα. Ήταν πολύ όμορφες η σκέψη και η πρωτοβουλία σας. Σχέδον τόσο όμορφες, όσο και οι πίνακες Smile

    Υ.Γ. Να οργανωθούμε για να κανονίζουμε κι άλλες συγκεντρώσεις. Ας πούμε, αποκριάτικη δεν θα κάνουμε?


    alena
    09.02.2009, 09:39

    Καλά περάσαμε, ακόμη καλύτερη όμως η έκθεση της κας. Ματίνας.

    Πολύ καλή δουλειά! Στο μόνο πίνακα που δε στάθηκα, ήταν σ'αυτόν με τις πολύχρωμες κατσαρίδες!!! Α πα πα πα! Ωραία χρώματα είχαν οι άτιμες, δε λέω, ο Γιάννης μου εξήγησε και την ιστορία του πίνακα, αλλά δεν παύουν να 'ναι κατσαρίδες!

     


    MagicaDeSpell
    09.02.2009, 09:47

    Παράθεση:

    Το μέλος beatlus στις 09-02-2009 στις 00:26 έγραψε...

    Περισσότερο από το ότι πέρασα όμορφα και χάρηκα που είδα αγαπημένους φίλους και γνωστούς, θα ήθελα να πω ότι μου γεννήθηκε μια νοσταλγία (προς τη συγκίνηση μου έτηνε) κοιτάζοντας τους πίνακες της MamaDeos. Πέρασαν από το μυαλό μου τόσες και τόσες στιγμές που τόσο όμορφα αποτυπώθηκαν πάνω στον μουσαμά. Ευχαριστούμε πολύ κ. Ματίνα. Ήταν πολύ όμορφες η σκέψη και η πρωτοβουλία σας. Σχέδον τόσο όμορφες, όσο και οι πίνακες Smile

    Υ.Γ. Να οργανωθούμε για να κανονίζουμε κι άλλες συγκεντρώσεις. Ας πούμε, αποκριάτικη δεν θα κάνουμε?



    Για να ειμαι στο αποκριατικο σιγουρα μια μονο ειναι η λυση{#emotions_dlg.whistling}


    kwstasagas
    09.02.2009, 11:14

    Η κα ΜΑΤΙΝΑ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ [άλλως mama Deos], εκτός του ότι είναι μια συμπαθέστατη κυρία, ζωγραφίζει και πολύ ωραία !!! Όλοι οι πίνακές της, που είδαμε χθες εκτεθιμένους στο Lemon, ήταν ... ένας κι ένας !!!! Περισσότερο, όμως, ξεχώρισα - τι άλλο - τα πορτρέτα των μελών του Music Heaven, την ώρα που παίζουν τα μουσικά τους όργανα !!! Αφού,  να σκεφθείτε, ζήλεψα κι εγώ βλέποντας τόσο ωραία πορτραίτα [{#emotions_dlg.oops}{#emotions_dlg.oops}] και σκέφτομαι κάποια στιγμή να ζητήσω στην κα Ματίνα να φτιάξει και το δικό μου ....

    Και τέλος ..... χάρηκα πολύ που γνώρισα ένα σωρό συμφορουμίτες, με τους οποίους τόσο καιρό επικοινωνούμε μέσω του φόρουμ αλλά δεν έτυχε να τα πούμε από κοντά !!! Όπως και να το κάνουμε, δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο από την προσωπική επαφή !!! Πραγματικά, πέρασα πολύ ωραία [το αποδεικνύει, άλλωστε, το γεγονός ότι έκατσα στο Lemon μέχρι αργά και ... δεν έλεγα να ξεκολλήσω !!!]. Οι περισσότεροι από τους συμφορουμίτες που γνώρισα μου δώσανε την εντύπωση ότι είναι πολύ καλά παιδιά !!! {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}

    Στο επανιδείν !!!!!!!!!!!

         


    Orfeus
    09.02.2009, 11:35

    Όμορφα πορτραίτα -congrats mama Deos- σε μια όΜορφΗ συνάντηση...

    {#emotions_dlg.clap} {#emotions_dlg.thumbup} {#emotions_dlg.beer}

     


    kithara-woman
    09.02.2009, 12:02

    Αν και ήμουνα κουρασμένη και κάθισα λίγο,ήταν πολύ όμορφα!!

    Οι πίνακες της mamadeos ήταν όλοι τέλειοι!!!Προσεγμένη και η παραμικρή λεπτομέρεια,ζεστά και χαρούμενα χρώματα.Δεν έχω λόγια!!!!!Αλλά και η κ.Ματίνα συμπαθέστατη!!

    Χάρηκα πολύ και για τις ευχάριστες συναντήσεις που είχα με παιδιά που είχα καιρό να δω ή και λιγότερο,από την προηγούμενη συνάντηση.

    Ήταν πολύ όμορφα!{#emotions_dlg.clap}

    Θα ήθελα να καθίσω περισσότερο,αλλά ήταν δύσκολο...

     


    casual
    09.02.2009, 12:35

    Ήταν πράγματι μια πολύ ωραία έκθεση, που μας έδωσε την ευκαιρία να θαυμάσουμε το ταλέντο της κας Ματίνας, αλλά και να συναντηθούμε ξανά. Αλήθεια το φλουρί το βρήκε κανείς; Επίσης, για να μας κάνω ένα τεστάκι! Το κολάζ που έφτιαξε ο Γιάννης για να παρουσιάσει το θέμα, από ποιους πίνακες της μητέρας του αποτελείται; (εγώ δε θυμάμαι καθόλου από πού προέρχεται η πένα, ενώ δεν είμαι 100% σίγουρος για το ντέφι και το μπεντίρ)


    lvicky
    09.02.2009, 14:06

    Παράθεση:

    Το μέλος casual στις 09-02-2009 στις 12:35 έγραψε...

    Ήταν πράγματι μια πολύ ωραία έκθεση, που μας έδωσε την ευκαιρία να θαυμάσουμε το ταλέντο της κας Ματίνας, αλλά και να συναντηθούμε ξανά. Αλήθεια το φλουρί το βρήκε κανείς; Επίσης, για να μας κάνω ένα τεστάκι! Το κολάζ που έφτιαξε ο Γιάννης για να παρουσιάσει το θέμα, από ποιους πίνακες της μητέρας του αποτελείται; (εγώ δε θυμάμαι καθόλου από πού προέρχεται η πένα, ενώ δεν είμαι 100% σίγουρος για το ντέφι και το μπεντίρ)



    Τα θερμά μας συγχαρητηρια στη μητερα Δέοντα...αν και της τα έχουμε πει από κοντά πολλές φορες!!! Όλα τα πορτραίτα ήταν πολύ πετυχημένα .... Μου άρεσε πάρα πολύ του Astron, του Pavel, του Orfea (τέλειο), του Salta, του Δέοντα, του Μπρίζα...και η αφεντομουτσουνάρα μου φυσικά!!!! (και άλλα που ξεχνάω τωρα....)

    Να ρωτήσω κάτι??? Το Δέοντα γιατί τον κάνατε γαλανομάτη???

    Να μου κρατήσετε το βιβλίο εντυπώσεων γιατι δε πρόλαβα να γράψω επειδή το είχε πάρει παραμάσχαλα ο aiolos κι έγραφε την ιστορία της ζωής του!!!! {#emotions_dlg.mad}

    Κι επειδή είμαι καλή στα κουιζ πενα--->emaki, ντέφι--->Lvicky, μπεντίρ---->beatlus!!!!

     

     


    rivera
    09.02.2009, 16:19

    Παράθεση:

    Το μέλος beatlus στις 09-02-2009 στις 00:26 έγραψε...

    Υ.Γ. Να οργανωθούμε για να κανονίζουμε κι άλλες συγκεντρώσεις. Ας πούμε, αποκριάτικη δεν θα κάνουμε?

    Και βεβαια θα κανουμε.....αλλιως θα......περιμενω τον φιλο Orfeus να κανονισει κατι την Πεμπτη

    και τοτε θα ξερουμε που θα το κανουμε το παρτυ.


    Hastaroth
    09.02.2009, 21:37

    Διά την ιστορίαν,το φλουρίον τής βασιλόπιττας-ή μάλλον τού βασιλοτσουρεκιού-τό εύρεν ο kwstasagas,που έλαβε δώρον έναν πίνακα.Κοπή πίττας δέν έγινε διότι ήταν ήδη κομμένη,αλλά δέν πειράζει.Αρκεί που ξαναβρεθήκαμε,τά είπαμε,είδαμε την πολύ ωραία έκθεση τής κας Ματίνας (mamadeos) καί θαυμάσαμε τους πίνακες τών μελών αλλά και αυτούς από τίς υπόλοιπες θεματικές ενότητες (ο πίνακας μέ τίς κατσαρίδες μού άρεσε πολύ διότι ζωντανές μέν μπορεί να τίς σιχαίνομαι,αλλά δέν έχω αντίρρηση να τίς βλέπω...ζωγραφιστές Smile ).Δυστυχώς δέν μπορούσα να μείνω πολύ γιατί υπάρχει και πρόβλημα απόστασης,αλλά ελπίζω οτι η επόμενη "μάζωξη" θά γίνη σέ μέρος πιό κοντινό κι'έτσι δέν θα έχω το άγχος τής επιστροφής. 


    joegr2002
    09.02.2009, 22:48

    Το ΜΗ μέσα στο γκρίζο ιστοχώρο ζωγράφισε με τα μοναδικά όμορφα χρώματα της κας Ματινας και ξεχώρισε, πέρασα όμορφα και χάρηκα για όλες τις φυσιογνωμίες  που είδα SU ατομάκια....