ελληνική μουσική
    682 online   ·  210.830 μέλη

    5ο Live Μελών & Φίλων MusicHeaven - 26 Απριλίου

    Termite
    23.03.2009, 18:50

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 23-03-2009 στις 17:04 έγραψε...

    Termite, δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε δεκτές συμμετοχές εκτός προθεσμίας. Αν κάποιο group ακυρώσει, θα σε ενημερώσω.



     

    Ok, thanks Wink


    jorge
    23.03.2009, 22:00

    Το πρώτο group που ανακοινώνουμε για το 5o Live, είναι οι DOMENICA !

     

     

     


    oikonomidis-dimos
    23.03.2009, 23:48

    Ακούγεται πολύ καλό!!!


    220493
    24.03.2009, 16:04

    Μακάρι να παίξω και εγώ για να τουσ δω απο κοντά...!!!


    220493
    24.03.2009, 23:09

    Παράθεση:

    Το μέλος 220493 στις 24-03-2009 στις 16:04 έγραψε...

    Μακάρι να παίξω και εγώ για να τουσ δω απο κοντά...!!!



     

     

    Ρε Jorge θηρίο πως τα κατάφερες και έφερς τέτοιο μεγάλο όνομα στο Live????


    jorge
    25.03.2009, 12:53

    Στο 5ο Live και ο Απόστολος Ρίζος (Τι να θυμηθώ, Φυσαλίδα κα)

    :)

     


    marylin
    25.03.2009, 13:05

    Aπόστολος Ρίζος????????? {#emotions_dlg.ohmy}

     

    {#emotions_dlg.clap} OYAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAOYOYOYOYOY {#emotions_dlg.clap}


    jorge
    25.03.2009, 14:05

    Μετά από διακριτικές πιέσεις του Αίολου, του Σπύρου, του Σωτήρη και δικιές μου, μαζί μας και ο Αλέξανδρος Εμμανουηλίδης με την Μαρία Παπαγεωργίου (και την μπάντα τους)

    Μπείτε στο http://www.myspace.com/alexandrosemmanouilidis για να πάρετε μια γεύση, όσοι δεν τον γνωρίζετε. Κατά τη γνώμη μου έγραψε ένα από τα καλύτερα τραγούδια των τελευταίων ετών, το Μαύρο Ποτάμι, που ερμηνεύτηκε από τα Υπόγεια Ρεύματα.


    vasilis23
    25.03.2009, 14:08

    προμηνύεται μεγάλη μουσική Βραδιά!!!!!!!!!!Μπράβο για όλα!!!!!{#emotions_dlg.thumbup}


    kithara-woman
    25.03.2009, 17:22

    Δεν το χάνω με τίποτα!!!{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}


    darbukaboy
    25.03.2009, 21:05

    Mακαρι να μπορεσω να παρευρεθω(δεδομενου οτι σπουδαζω λιγο μακρια)και πραγματικα χαιρομαι που υπαρχει ανταποκριση!Μπραβο Jorge!


    jorge
    25.03.2009, 21:28

    Παιδιά ευχαριστούμε για τη θετική ενέργεια!

    Να αναφέρω εδώ και τα παιδιά που ασχολούνται με το Live και έχουν ήδη προσφέρει αρκετό από το χρόνο τους!

    ΣΟΛ - Συντονιστική Ομάδα Λάιβ
    Jorge, Spiroos, Aiolos_m (και πάντα δίπλα μας ο Beatlus που χάρη σ' αυτόν κλείσαμε το μαγαζί)


    Παρουσιαστές βραδιάς
    Deos, Pastella

     

    Ευχαριστούμε, σύντομα θα έχουμε και τις τελικές συμμετοχές!


    PHILIPPOSSM
    26.03.2009, 15:07

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 25-03-2009 στις 21:28 έγραψε...

     

    ΣΟΛ - Συντονιστική Ομάδα Λάιβ
    Jorge, Spiroos, Aiolos_m (και πάντα δίπλα μας ο Beatlus που χάρη σ' αυτόν κλείσαμε το μαγαζί)


    Ευτυχώς που ανέφερες και τον Beatlus για να ξέρουμε ποιος θα πληρώσει......

    (θα το κάψουμεεεεε) {#emotions_dlg.tt2} {#emotions_dlg.tt2} {#emotions_dlg.tt2}

     

     

     


    guitarteacher
    27.03.2009, 01:27

    Το μέλος antreas_dr στις 06-03-2009 στις 22:23 έγραψε...

    Παράθεση:
    το καλό που τους θέλω να μπορούν.... {#emotions_dlg.crying}

     

    γιατί φαντάζεσαι να ακούσουμε κατι τέτοιο....?

     

     

     

     



    "Πώ πω πω πώ..."...Απάλευτη η κατάσταση...Γυναίκα - Μπικίνι - Τραγικό...και μετά μας πειράζει η Πάνια και τα παρατράγουδα...εδώ μιλάμε για τεφαρίκι πράμα...!!!Αυτό θα πεί "η μπάντα τα σπάει..."{#emotions_dlg.eek}

    χαχαχα!!!


    kwstasagas
    27.03.2009, 09:51

    Εντάξει, κι εγώ με αυτό το βίντεο ψόφησα στα γέλια .... αλλά ας μην ξεχνάμε ότι πρόκειται για μπάντα από παιδάκια [δεν τα κάνω πάνω από 13 - 14 ετών .... άλλωστε κι εγώ ο ίδιος έχω να διηγηθώ μπόλικα παρόμοια ευτράπελα από συναυλίες που έδινα κάαααποτε στις σχολικές γιορτές παίζοντας {ή μάλλον ... γρατζουνώτας} μπουζούκι .... όλοι μας κάπως έτσι ξεκινάμε, κανείς δεν γεννιέται "μουσικάρα" ... ] ....

    Και για να είμαι εντός θέματος : Εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία στο λάιβ του ΜΗ [η οποία ... μάλλον θα είναι σίγουρη]. Τα ονόματα που βλέπω ότι θα συμμετέχουν είναι .... "να τα πιεις στο ποτήρι" !!! Εντούτοις, θα σάς πρότεινα να προσέξετε ιδιαίτερα την τραγουδίστρια ΜΑΡΙΑ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ [η οποία είναι μόλις στα πρώτα - πρώτα βήματά της και ακόμη άγνωστη στο ευρύ κοινό] !!! Αυτό το κοριτσάκι όχι μόνο έχει καταπληκτική φωνή, αλλά και εξαιρετική σκηνική παρουσία ....    


    -----------------
    Goin' through pages and lookin' down lines and lines ... [UFO - Space Child]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 27-03-2009 09:52 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 27-03-2009 09:53 ]


    guitarteacher
    27.03.2009, 10:50

    Παράθεση:

    Το μέλος kwstasagas στις 27-03-2009 στις 09:51 έγραψε...

    Εντάξει, κι εγώ με αυτό το βίντεο ψόφησα στα γέλια .... αλλά ας μην ξεχνάμε ότι πρόκειται για μπάντα από παιδάκια [δεν τα κάνω πάνω από 13 - 14 ετών .... άλλωστε κι εγώ ο ίδιος έχω να διηγηθώ μπόλικα παρόμοια ευτράπελα από συναυλίες που έδινα κάαααποτε στις σχολικές γιορτές παίζοντας {ή μάλλον ... γρατζουνώτας} μπουζούκι .... όλοι μας κάπως έτσι ξεκινάμε, κανείς δεν γεννιέται "μουσικάρα" ... ] ....

    Και για να είμαι εντός θέματος : Εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία στο λάιβ του ΜΗ [η οποία ... μάλλον θα είναι σίγουρη]. Τα ονόματα που βλέπω ότι θα συμμετέχουν είναι .... "να τα πιεις στο ποτήρι" !!! Εντούτοις, θα σάς πρότεινα να προσέξετε ιδιαίτερα την τραγουδίστρια ΜΑΡΙΑ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ [η οποία είναι μόλις στα πρώτα - πρώτα βήματά της και ακόμη άγνωστη στο ευρύ κοινό] !!! Αυτό το κοριτσάκι όχι μόνο έχει καταπληκτική φωνή, αλλά και εξαιρετική σκηνική παρουσία ....    


    -----------------
    Goin' through pages and lookin' down lines and lines ... [UFO - Space Child]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 27-03-2009 09:52 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 27-03-2009 09:53 ]



    Φίλτατε kvstasagas εν μέρη έχεις δικιο...όλοι κάπως έτσι ξεκινήσαμε...αλλά εδώ όλα πάνε λάθος..!φωνή...ρυθμός..!Δεν "πατάνε" πουθενά{#emotions_dlg.oops}

    ...κανείς δεν είναι τέλειος{#emotions_dlg.whistling}

    Φιλικά,

    Π.Σ.


    jorge
    28.03.2009, 13:28

    Ανακοινώνουμε την τελική λίστα συμμετοχών για το 5ο Live. Θα την βρείτε στη σελίδα του Live (είσοδος από το banner της κεντρικής σελίδας) ή εδώ.

    Τα σχήματα που αποτελούνται από αποτελούνται από 1-3 άτομα (Parateristas, Ξένια+Αποστόλης, Δημήτρης + Πάνος, Φιλιώ + GL, Δίνη, 3 on the Road, Στέλιος Καρπαθάκης) θα παίξουν 2 τραγούδια, ενώ οι υπόλοιποι θα παίξουν από 3 τραγούδια.


    kithara-woman
    28.03.2009, 13:48

    Είδα τη λίστα με τους συμμετέχοντες.Δεν έχω λόγια!Πολύ καλή!

    Θα συμφωνήσω με τον kwstasagas για την Μαρία Παπαγεωργίου,η κοπέλα έχει πολύ ωραία φωνή.

    Το βιντεάκι ήταν τραύμα στα αυτιά!χαχα!Εντάξει,όλοι από κάπου ξεκινάμε,αλλά ο σκοπός είναι να πατάμε και καμία σωστή νότα... {#emotions_dlg.laugh}


    220493
    28.03.2009, 13:51

    Βαθύτατα Λυπήμενος που δεν πέρασα στο Live.....{#emotions_dlg.sad}{#emotions_dlg.sad}OK όμως τού χρόνου.......!!!!!!


    jorge
    28.03.2009, 14:18

    Και ένας ακόμα guest (ίσως ο τελευταίος):

     

    Βασίλης Βασιλάτος

    Σπούδασε μουσική και συμφωνικά κρουστά στο Ωδείο Αθηνών. Έχει ασχοληθεί με μια ευρεία γκάμα κρουστών οργάνων, από τα συμφωνικά μέχρι τα latin και από τα παραδοσιακά έως τα ethnic (Μεσόγειος, Ανατολή) και τα μελωδικά (μαρίμπα, vibraphone ).

    Έχει συνεργαστεί τόσο δισκογραφικά όσο και σε συναυλίες σε όλη την Ελλάδα, αλλά και το εξωτερικό, με τους περισσότερους Έλληνες συνθέτες (Θ. Μικρούτσικο, Μ. Πλέσσα, Γ. Μαρκόπουλο, Στ. Κραουνάκη, Μ. Τόκα κ.ά.) και τραγουδιστές (Ά. Πρωτοψάλτη, Δ. Γαλάνη, Δ. Μητροπάνο, Γ. Κότσιρα, Ε. Τσαλιγοπούλου, Β. Λέκκα κ.ά.).

    Έχει επίσης πάρει μέρος σε θεατρικές παραστάσεις και περιοδείες (ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. Βόλου - Λ. Κονιόρδου, ΜΙΚΡΟ ΚΑΡΑΒΙ - Λ. Λαζόπουλος) και έχει ηχογραφήσει για το Εθνικό Θέατρο, το Κρατικό Θέατρο Βορείου Ελλάδος κ.ά.

    Στον κατάλογο των συνεργασιών του περιλαμβάνονται και πολλοί από τους καλύτερους μουσικούς της ελληνικής λαϊκής και δημοτικής μουσικής (Β. Σαλέας, Θ. Πολυκανδριώτης, Λ. Ζέρβας, Γ. Κόρος, Β. Βασιλόπουλος, Γ. Ξυλούρης κ.ά.)

    Υπήρξε βασικό μέλος του επιτυχημένου -και εμπορικά- συγκροτήματος «Συνήθεις Ύποπτοι», γεγονός που προσέθεσε στο ενεργητικό του εκατοντάδες παραστάσεις και συναυλίες στην Ελλάδα και στην Κύπρο, καθώς και δύο χρυσούς δίσκους.

    Έχει γράψει μουσική για την ταινία μεγάλου μήκους Το Αίνιγμα του Γ. Σολδάτου –(υποψηφιότητα για Κρατικό Βραβείο Μουσικής 1999), για την τηλεταινία Κόκκινο στην Άκρη της Πόλης, του Τ. Αντωνόπουλου (Ε.Ρ.Τ.- διάκριση Μουσικής), για ταινίες μικρού μήκους και ντοκιμαντέρ.

    Έχει πλούσια διδακτική εμπειρία. Είναι καθηγητής κρουστών στο Μουσικό Τμήμα του Εθνικού Μετσόβειου Πολυτεχνείου και ιδρυτής της Ομάδας Κρουστών του Ε.Μ.Π.

    Είναι επικεφαλής του σχήματος «ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΚΡΟΥΣΤΑ», με το οποίο παρουσιάζει το υλικό του για κρουστά και ορχήστρα καθώς και κάποιες διασκευές –με σύγχρονο ήχο– κομματιών από την ελληνική, την βαλκανική και την παγκόσμια μουσική παράδοση.

    Συνέθεσε τις ηχητικές ατμόσφαιρες για την παράσταση του Θεάτρου του παπουτσιού Στα μονοπάτια των τραγουδιών.