ελληνική μουσική
    529 online   ·  210.843 μέλη

    5ο Live Μελών & Φίλων MusicHeaven - 26 Απριλίου

    guitarteacher
    20.03.2009, 13:08

    Σωστός ο φίλτατος vasilis23{#emotions_dlg.thumbup}

    Είδωμεν λοιπόν...Εν αναμονή των αποτελεσμάτων...

    Χαιρετώ προς το παρόν{#emotions_dlg.rockon}


    Memi
    21.03.2009, 15:54

    Καλή επιτυχία στο live του Musicheaven με καλή μουσική και πολλές συμμετοχές.

    {#emotions_dlg.clap}


    kabaiver
    22.03.2009, 02:06

    Μπράβο βρε παιδιά! Δεν το χάνω με τίποτα!


    jorge
    22.03.2009, 14:53

    Παιδιά ευχαριστούμε για τις συμμετοχές σας, οι οποίες ήταν τελικά 25 (21 + 4 guest καλλιτέχνες).

    Η λίστα των τελικών συμμετοχών θα ανακοινωθεί μέχρι την επόμενη Κυριακή.

    Δείτε τα σχήματα που δήλωσαν: ΛΙΣΤΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ ΓΙΑ ΤΟ 5ο LIVE (ΟΧΙ τελική)

     

    Επειδή 25 σχήματα σε μία μέρα, δεν παίζουν ούτε στα μεγαλύτερα φεστιβάλ και επειδή το Live δεν μπορεί να κρατήσει πάνω από 5 ώρες, θα γίνουν προσπάθειες κάποια groups να συμπράξουν, ενώ κάποια άλλα αναγκαστικά θα παίξουν σε επόμενο Live.

    Επειδή το Live είναι ουσιαστικά ένα ημερήσιο φεστιβάλ, θα ήταν καλό όσα γκρουπς σχηματίζονται αποκλειστικά για αυτό το Live, να γνωρίζουν οτι μπορεί να πουν 3 ή ακόμα και 2 τραγούδια. Μπορεί λοιπόν να θεωρήσετε οτι δεν αξίζει τον κόπο να σχηματίσετε μπάντα για να παίξετε τελικά 10-20 λεπτά. Σας το λέμε λοιπόν από τώρα, ώστε είτε να ακυρώσετε τη συμμετοχή σας, είτε να ενωθείτε με άλλο γκρουπ, είτε απλά να το γνωρίζετε.


    Όσον αφορά το κοινό, ενημερώστε από τώρα φίλους, γνωστούς, συμμαθητές, συναδέλφους, συγκατοίκους! Στόχος είναι να μην πέφτει καρφίτσα, να δημιουργήσουμε μοναδική ατμόσφαιρα και να περάσουμε ένα αξέχαστο βράδυ :)


    XeniaRodo
    22.03.2009, 15:13

    ε όχι και βαρεμάρας...

    :p


    heartbreak-kid
    22.03.2009, 16:37

    ο kifa δεν θα λάβη μέρος ?


    jorge
    22.03.2009, 17:03

    Δεν τον βλέπω στις συμμετοχές, αλλά ίσως έχει και καλλιτεχνικό ψευδώνυμο, δεν ξέρω...


    220493
    22.03.2009, 20:33

    Εκ μέρους του συγκροτήματος Deja vu εκφράζω τη βαθύτατη απογοήτευση μου για τον ήχο που βγάζει το demo οπου ακούγεται.....!!!Δεν ξέρω γιατι ακούγεται έτσι....{#emotions_dlg.mad}

     

     

    Υ.Σ. Jorge αν άκουσες το κανονικό demo με τον καθαρό ήχο να μου το πεις για να ηρεμήσω......


    vasilis23
    22.03.2009, 22:30

    Καλησπέρα Γιώργο!Να σε ρωτήσω...θα επικοινωνήσεις με όλα τα σχήματα για να τους πείς πως ακριβώς θα πράξουν στο live,και εννοω οτι εφόσον λες οτι η λίστα δεν είναι τελική και ότι μερικά σχήματα ίσως είναι σε επόμενο live η θα πρέπει να συμπράξουν με άλλο σχήμα απλά αναρωτήθηκα πως θα γίνει αυτό!Το οτι ίσως παιχτουν 2-3 κομμάτια το καταλαβαίνω απόλυτα! {#emotions_dlg.beer}


    Termite
    22.03.2009, 23:43

    Jorge, οι Flashback (έχω στείλει την αίτηση τουλάχιστον 2 εβδομάδες) γιατί δεν αναφέρονται;


    jorge
    23.03.2009, 01:02

    Παράθεση:

    Το μέλος Termite στις 22-03-2009 στις 23:43 έγραψε...

    Jorge, οι Flashback (έχω στείλει την αίτηση τουλάχιστον 2 εβδομάδες) γιατί δεν αναφέρονται;

    Termite δεν μου έχει έρθει η συγκεκριμένη συμμετοχή. Δεν υπάρχει μάλιστα ούτε στη βάση δεδομένων, ούτε στα emails που λάμβανα με κάθε αίτηση.

     

    Βασίλη, η τελική λίστα θα βγει μέχρι την επόμενη Κυριακή, οπότε θα ενημερωθείτε.

     

    220493, το demo σου το λάβαμε κανονικά, απλά στον player οι προδιαγραφές των MP3 είναι αυτές που γράφαμε στην αίτηση (16-bit, 44100Hz, CBR) και μάλλον γι' αυτό δεν ακούγεται καλά.


    Termite
    23.03.2009, 07:11

    Έχω στείλει την αίτηση στις 06/03 μαζί με demo song (Αδρεναλινη - Ξύλινα Σπαθιά)


    jorge
    23.03.2009, 10:08

    6/3 ήταν η μέρα που ξεκίνησαν οι αιτήσεις και λάβαμε κανονικά 3 συμμετοχές. Τι μήνυμα σου έβγαλε στο τέλος η φόρμα που συμπλήρωσες;


    Termite
    23.03.2009, 10:30

    Κανένα μήνυμα επιβεβαίωσης. Με πήγε στην κεντρική σελίδα του live...


    jorge
    23.03.2009, 11:13

    No way. Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο στην εφαρμογή. Είτε σου βγάζει ένα "Σφάλμα 823" και παγώνει, είτε μήνυμα "Η συμμετοχή σας εγκρίθηκε και στις 22/3 θα βγουν τα αποτελέσματα κλπ". Δεν υπάρχει κώδικας που αυτόματα σε πηγαίνει στην κεντρική του Live, ακόμα και σε περίπτωση σφάλματος.

    Κοίταξα επίσης και στα logs εκείνης της ημέρας, υπάρχουν μόνο 3 υποβολές της φόρμας, δηλαδή αυτές που λάβαμε.


    Termite
    23.03.2009, 11:57

    Και όμως, έτσι έγινε...εγώ σκέφτηκα οτι απλα δεν θα υπήρχε μήνυμα επιβεβαίωσης κ γι αυτό δεν το έψαξα περισσότερο.

    Το οτι είχα στείλει τη συμμετοχή μας το γνωριζε και ο Deos κ ο Aiolos_m

    Μπορεί να γίνει δεκτή η συμμετοχή μας έστω και τώρα; Το demo song μπορώ να στο στείλω με κάποιο mail αν θες...


    jorge
    23.03.2009, 16:29

    Πέρα από το οτι δεν μπορούμε να κάνουμε δεκτές συμμετοχές εκτός προθεσμίας, νομίζω δεν είναι σωστό να συμμετέχεις και σε 3ο γκρουπ Termite. Είσαι ήδη σε 2.


    Termite
    23.03.2009, 16:49

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 23-03-2009 στις 16:29 έγραψε...

    Πέρα από το οτι δεν μπορούμε να κάνουμε δεκτές συμμετοχές εκτός προθεσμίας, νομίζω δεν είναι σωστό να συμμετέχεις και σε 3ο γκρουπ Termite. Είσαι ήδη σε 2.



     

    Για τον αριθμό συμμετοχών σε γκρούπ, δε υπήρξε περιορισμός, οπότε δεν τίθεται θέμα σωστού ή λάθους...

    Εγώ αναφέρομαι στο οτι συνάντησα τεχνικό πρόβλημα με την αποστολή της αίτησης (οπως φαίνεται), δυο γνωστά μέλη γνώριζαν για την συγκεκριμένη συμμετοχή και μέσα στα πλαίσια αυτά, ρωτάω αν θα μπορούσε να γίνει η συγκεκριμένη αίτηση, έστω και εκπρόθεσμα δεκτή.


    220493
    23.03.2009, 16:51

    Φιλε Jorge με το δικό μου ηχητικό πρόβλημα???Υπάρχει κάποια ενναλλακτική λύση???

     

    Υ.Σ:είδα πολλές συμμετοχές που δεν έστειλαν demo ποιός είναι ο λόγος....???


    jorge
    23.03.2009, 17:04

    220493, μην ανησυχείς, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Το demo σου έχει ληφθεί κανονικά και όσοι ασχοληθούν με τις συμμετοχές θα το ακούσουν μια χαρά.

    Ορισμένα σχήματα δεν έστειλαν demo, γιατί το MusicHeaven ήδη έχει δείγματα της δουλειάς τους.

    Termite, δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε δεκτές συμμετοχές εκτός προθεσμίας. Αν κάποιο group ακυρώσει, θα σε ενημερώσω.