ελληνική μουσική
    680 online   ·  210.851 μέλη

    5o Live - Εντυπώσεις, φωτογραφίες, video!

    beyond76
    29.04.2009, 02:14

    eee mipos exete ka8olou fotografies apo tous beyond the obvious?


    rios
    29.04.2009, 10:37

    ολα ολα ερχονται λιγο χρονο δωσε μας μονο κ ολα θα γινουν...!!!{#emotions_dlg.clap}


    guitarteacher
    29.04.2009, 10:38

    Καλημερίζω όλα τα καλά παιδιά του forum{#emotions_dlg.smartass}

    "Φίλε 4ε.. λυπάμαι πραγματικά... Το φως έλειπε απο πάνω σου και παρόλο που έλαμπες δεν κατάφερα να σε τραβήξω... Δυστυχώς ή ευτυχώς τραβάω δίχως φλας και αν δεν βοηθήσει λίγο ο φωτιστής...... Γενικά είχα λίγο θέμα με το φως... Επιφυλάσσομαι..."

    Φίλτατε matrador,

    Κατ'αρχάς όλα είναι καλάSmileno problem΄!Άλλωστε, όπως ανάφερα, "είμουν στην απομόνωση"!!!...με την καλή έννοια!

    Πάντος, αυτό που λές με το φώς, ήταν ένα θέμα...μέχρι και στο video, ίσα που κάτι ξεχωρίζει μιά σκιά!!!Παιδί του Σκότους...{#emotions_dlg.scared}

    Γειτονάκι, στείλε μου ΠΜ με λοιπά στοιχεία για τις photos,(κόστος κτλ...)

    Φιλικά,

    Παναγιώτης Συμεωνίδης

    "Εν Καιρώ..."

    Υ.Γ. Άν κατάφερες να μας ακούσεις...το άντεξες???χαχαχα!Αντικειμενική άποψη θέλω...{#emotions_dlg.beer}


    antreas_dr
    29.04.2009, 11:16

    !!!!!!!!!





    επισυναπτόμενα: mh.jpg 
    guitarteacher
    29.04.2009, 11:27

    Παράθεση:

    Το μέλος antreas_dr στις 29-04-2009 στις 11:16 έγραψε...

    !!!!!!!!!





    Νά και οι "Εν Καιρώ..."
    Ευχαριστούμε για τη Photo φίλτατε antreas_dr {#emotions_dlg.thumbup}
    φιλικά,

    antreas_dr
    29.04.2009, 13:27

    Ας γράψω και εγώ κάτι...

     

    Λοιπόν... πρώτα απ'ολα... περάσαμε πολύ καλά και αυτό είναι που τελικά έχει σημασία.

    Εντάξει.. ίσως να έχει λίγη φασαρία από το κοινό που ορισμένες στιγμές ήταν ενοχλητική ιδιαίτερα στα "ακουστικά" σχήματα αλλα δεν μπορείς να μην μιλήσεις με τον δίπλα σου. αυτος ειναι άλλωστε και ένας από τους λόγους που κάνουμε αυτά τα live...

    Η οργάνωση ήταν πολύ καλή και κάποια κενά ανάμεσα στα groups δεν μπορούν να λείψουν ποτέ απο τέτοιου είδους εκδηλώσες.

    αυτά...

    Μπράβο σε όλους, ο καθένας ήταν σημαντικός με τον τρόπο του. Πάντα τέτοια {#emotions_dlg.beer}

     

    Πάρτε και ένα Rivera Band να ροκάρετε λιγουλάκι....

     


    jorge
    29.04.2009, 14:44

    Μετά από έρευνα στα logs, προέκυψε οτι το μέλος bourdoubas7 ήταν ο skordalis21, που λίγο πιο πριν σε αυτό το topic είχε γράψει οτι είχε κάνει πρόσφατα δοκιμή με τα Φευγιά για μπασίστας.


    bouzos
    29.04.2009, 14:51

    Brΰvo paidiΰ !!! xairomai pou ap'oti akouo kai vlιpo ta perΰsate polu oraia kai to fxaristithikate !

    Synxaritiria se olous pou ιlavan mιros ki ιgine to live {#emotions_dlg.thumbup}

    Ypirxe merΰki apo tis protes mιres pou anakointhike !

    Kai ta videΰkia ιna ,ιna ,opos kai oi fotos eine kalodexoumena !!!

    Kai tou xronou {#emotions_dlg.beer}


    Hastaroth
    29.04.2009, 15:12

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 29-04-2009 στις 14:44 έγραψε...

    Μετά από έρευνα στα logs, προέκυψε οτι το μέλος bourdoubas7 ήταν ο skordalis21, που λίγο πιο πριν σε αυτό το topic είχε γράψει οτι είχε κάνει πρόσφατα δοκιμή με τα Φευγιά για μπασίστας.

    Ο οποίος προφανώς επιχείρησε να μπή και ώς bourntoubas7 καί ώς εκ τούτου έγινε banned;

    Λυπάμαι γιατί το άτομο αυτό μού είχε φανεί συμπαθής την μία και μοναδική φορά που έκανε πρόβα μαζί μας.Δυστυχώς όμως κακόβουλα άτομα θα υπάρχουν πάντα καί παντού.

    Εν πάσει περιπτώσει,εμείς άπαντες περάσαμε τέλεια και...ανυπομονούμε γιά τό 6ο live!


    guitarteacher
    29.04.2009, 15:14

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 29-04-2009 στις 14:44 έγραψε...

    Μετά από έρευνα στα logs, προέκυψε οτι το μέλος bourdoubas7 ήταν ο skordalis21, που λίγο πιο πριν σε αυτό το topic είχε γράψει οτι είχε κάνει πρόσφατα δοκιμή με τα Φευγιά για μπασίστας.



    jorge, σε πάω{#emotions_dlg.smartass}

    Τί να πεί κανείς...


    rompa
    29.04.2009, 15:24

    Ωραίο live απ' όσο μπορώ να διακρίνω ... Ανεβάστε και άλλα βιντεάκια να δούμε Smile


    gusfunn
    29.04.2009, 15:28

    Και χορχιτο αυτός μου είπε ότι μας την λένε στο σαιτ

    Και ήθελα να στο πω ότι είναι αυτός( 7- 21 )

    Ο οποίος αφού και καλά δεν του άρεσαν τα πλήκτρα μετά μου ζήταγε το μειλ της μις για να παίξουν μαζί σε μια μπάντα που φτιάχνει {#emotions_dlg.blink}

     

    Ασφιτελές το νοτικό ε; ....

     

    {#emotions_dlg.rockon}


    guitarteacher
    29.04.2009, 15:35

    Παράθεση:

    Το μέλος gusfunn στις 29-04-2009 στις 15:28 έγραψε...

    Και χορχιτο αυτός μου είπε ότι μας την λένε στο σαιτ

    Και ήθελα να στο πω ότι είναι αυτός( 7- 21 )

    Ο οποίος αφού και καλά δεν του άρεσαν τα πλήκτρα μετά μου ζήταγε το μειλ της μις για να παίξουν μαζί σε μια μπάντα που φτιάχνει {#emotions_dlg.blink}

     

    Ασφιτελές το νοτικό ε; ....

     

    {#emotions_dlg.rockon}



    ήταν σαφέστατος...τα πλήκτρα δεν του άρεσαν...

    no comment...{#emotions_dlg.smartass}


    GL
    29.04.2009, 15:36

    Να πω και εγώ με την σειρά μου κάποια πραγματάκια ΚΑΘΑΡΑ ΓΙΑ ΤΟ LIVE??.....Μπορώ...??

    Θενκς!!


    1) Έχοντας συμμετάσχει σχεδόν σε όλα τα live του site μας βλέπω ότι και οι συναυλίες μας αναβαθμίζονται συνεχώς όπως και το site το ίδιο...Κάθε χρόνο και καλύτερα....Φυσικά τα εύσημα ανοίκουν όλα δικαιωματικά στον Χορχίτο μας!!

    1α) Ο γείτονας μου ο Δέοντας μαζί με την Στέλλα μας σαν παρουσιαστές έδωσαν σούπερ ρέστα!!!! Και του χρόνου παιδία!!!

    2) Ειλικρινά χάρηκα για ΟΛΕΣ ΜΑ ΟΛΕΣ τις συμμετοχες.....Κάθενας άφησε το δικό του στίγμα ενώ η ενέργεια που πήρα από όλα τα παιδιά στο stage(και κοντά εκεί, βλέπε ομάδα κρουστών του Βασίλη Βασιλάτου)... ήταν κάτι το εκπληκτικό!! Μπράβο ρε μάγκες και μάγκισσες!!! Καλή πορεία να έχετε όλοι σας!!! Τον ξέρω καλά τον Γολγοθά αυτόν, της πορείας...Μαζί τον ανεβαίνουμε μέσ' από παράλληλα σοκάκια και κατσικόδρομους!!!

    3) Γέμισα με χαρά που είδα φίλους που είχα καιρό να δω, όπως και φίλους που τους γνώριζα μόνο σαν ακριατές μου!! Να είστε καλά και να μας ξανάρθετε!!

    4) Στεναχωρήθηκα είναι η αλήθεια για κάτι.....Ήθελα πολύ να δω στην σκηνή τον Ορφέα και τον Φάλτσο!! Δεν πειράζει όμως, τα live του Musicheaven δεν σταματάνε εδώ...

    5) Άρη, Λάμπρο, Σεμίνα, Χρήστο......φχαριστούμε πολύ....Τα ξαναλέμε!!


    Για φινάλε...

    6) Όσο για μένα?? Απλά φχαριστώ την Φιλιώ μου για το ΦΙΛΙ ΤΗΣ στο φινάλε των τραγουδιών μας....Η χρυσομαλούσα πριγκηπέσσα είναι για μένα ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!!



    Να είστε πάντα καλά όλοι για να είμαι καλύτερα...


    filioterzi
    29.04.2009, 16:07

    απ΄τον αγαπημένο μου g...:

    Για φινάλε...

    6) Όσο για μένα?? Απλά φχαριστώ την Φιλιώ μου για το ΦΙΛΙ ΤΗΣ στο φινάλε των τραγουδιών μας....Η χρυσομαλούσα πριγκηπέσσα είναι για μένα ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!!

     

    grazie tanto maestro.... (σου το γράφω τυπικά)..

    πρώτη φορά σου γράφω δημοσίως εδώ... Το ευχαριστώ μου στο heaven, το είπα ζωντανά πριν τραγουδίσουμε, για να το ακούσουν όλοι... Και το φιλί στο έδωσα, επίσης για να το δούνε όλες...

     

    Ήταν πραγματικά υπέροχη η βραδιά (πρωτόγνωρη εμπειρία για μένα το live τoυ heaven)...

    Συνήθως παίζω στη σκηνή για 3-4 ώρες συνεχόμενα... Απ' την εποχή των φεστιβάλ είχα να βγω για τόσο λίγο...Μια ομορφιά...

     

    Ένα τεράστιο μπράβο για το Χόρχε και όλα τα παιδιά που δίνουν ψυχή και οξυγόνο στο heaven...

    ΕΥΓΕ... Και του χρόνου, να 'μαστε γεροί να ξανανταμώσουμε...

    Φιλιά, Φιλιώ.

     


    rivera
    29.04.2009, 17:00

    Βασικα την γνωμη μου για το musicheaven 5o live την ξερεται ή την αντιλαμβανεστε λογω της μονιμης συμμετοχης μου.... γουσταρα γενικα ολη την φαση απο μουσικους και ακροατες και πιστευω οτι καθε χρονο γινεται και καλυτερο...(και γρηγοροτερο - απο 5 κομματια το προηγουμενο - φετος 3) Εκει που ΞΕΝΕΡΩΣΑ ΑΣΧΗΜΑ ειναι εδω στο forum  με τον καραγκιοζη που εθαβε τα "φευγια"... δεν πειραζει φιλε που δεν ειχε ολη την γνωση και τεχνικη να πεισει καποιους για τα μουσικη του, τουλαχιστον ειχε εμφανιση το παιδι,μπορει ανετα να κραταει μια κιθαρα και να παιζει του παει... και...Δεν ξερω τι δουλεια ειχε ο antreas_dr και δεν ανεβασε το separate ways αλλα το sweet child το βρηκα....

     

     


    gusfunn
    29.04.2009, 17:46

    άμα τον άκουγες να παίζει και μπάσο, Εκεί  να δεις ξενέρα .

    σαν τα σχόλια του ένα πράγμα…

    το λαηβ ήταν υπέροχο περάσαμε καλά, και γούσταρα που σε άκουσα και σε γνώρισα .Smile

     

     

     


    PHILIPPOSSM
    29.04.2009, 18:10

    Παράθεση:

    Το μέλος zaxaroboubou στις 28-04-2009 στις 16:36 έγραψε...

    ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΑΝΑΡΩΤΙΟΣΑΣΤΑΝ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ....ΑΣ ΗΣΑΣΤΑΝ ΛΙΓΟΤΕΡΟ SNOB ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΗΝΑΤΕ ΤΙΣ ΚΛΙΚΕΣ ΣΑΣ(ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΟ) ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΙΠΟΥΣ...

    ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝΕ ΤΡΑΠΕΖΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΙΡΕΤΗΣΟΥΝΕ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΥΓΕΝΙΚΟΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΡΩΤΟΥΣΕΣ ΠΟΙΟ ΜΕΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΓΕΝΕΙΣ, ΑΛΛΑ ΜΩΛΙΣ ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΕΣ ΠΟΙΟ ΜΕΛΟΣ ΕΙΣΑΙ ΛΕΓΑΝΕ ΑΧ ΣΟΡΡΥ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ...

    ΝΑΙ ΚΑΛΑ! ΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΥΓΕΝΙΚΟΣ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ...ΑΛΛΑ ΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΥΓΕΝΙΚΟΣ ΜΟΝΟ ΜΕ ΟΣΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ...ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ. ΘΑ ΤΟ ΕΛΕΓΑ ΓΑΪΔΟΥΡΙΑ!

    ΤΕΛΙΚΑ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΑΪΔΟΥΡΙ... ΓΑΪΔΟΥΡΙ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!



    I am who I am and I wont change in what so ever! Take it or leave it!

    Τα Γράφεις αλλά δεν τα πιστεύεις!!!!!!!!

    Και στην τελική δεν ήταν παρτυ "To know us better".

     


    -----------------
    "Επειδή όλοι υποτιμάμε τον αριθμό των ηλιθίων ανάμεσά μας και κάθε τόσο μας αιφνιδιάζουν πρόσωπα "υπεράνω υποψίας" μάλλον πρέπει να ξανάσυστηθούμε..."

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PHILIPPOSSM στις 29-04-2009 18:13 ]


    uNick
    29.04.2009, 18:11

    Θα ήθελα κι εγώ να δώσω πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά (μικρά και μεγάλα) που έλαβαν μέρος στο live για την κατάθεση ψυχής που έκαναν. Ο καθένας έδωσε τον καλύτερό του εαυτό, και όλοι μαζί το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα. Τουλάχιστον, έτσι μου φάνηκε εμένα από εκεί κάτω...

    Επίσης, πολλά συγχαρητήρια στον Jorge, στην ΣΕΛ και στους υπευθύνους της Αυλαίας για την πολύ καλή οργάνωση. Νομίζω πως, εκτός από ορισμένες μάλλον ασήμαντες λεπτομέρειες, όλοι έμειναν ευχαριστημένοι από το αποτέλεσμα.

    Όσο για αποτυχημένους μπασίστες που μετά την χυλόπιτα κράζουν... τί να πει κανείς. Βαρεμένοι υπάρχουν παντού...

     

    Και του χρόνου! (ή και νωρίτερα, γιατί όχι) {#emotions_dlg.rockon}

     


    johnfrusciante
    29.04.2009, 18:46

    χαχαχα..ρε τον τρελλο τον χορχε...κ δηλαδη τον ειχαν δοκιμασει τα φευγια.. του ειπαν οχι κ μετα αυτος εθαβε και καλα σαν 3ος???θεε κ κυριε...ποσο τελειωμενος μπορει να ειναι ενας ανθρωπος...παντως χορχε ελπιζω να μην τον εδιωξες..θα ειχε περισσοτερο γελιο να συνεχιζει να μιλαει ενω ξερουμε...μουχαχαχαχα...

     

    οσο για το λαιβ..απο τα βιντεο που ειδα πρεπει να ηταν πολυ καλη φαση...αλλα ρε παιδια..σαν να ειχε λιγο φασαρια παραπανω η ειναι ιδεα μου??ειδικα σε ενα βιντεο..ακουγα μονο ομιλιες...