ελληνική μουσική
    882 online   ·  210.851 μέλη

    5o MusicHeaven Beach Party (18 Ιουλίου, Λούτσα)

    jorge
    19.07.2009, 22:51

    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 19-07-2009 στις 21:49 έγραψε...

     

    Το μόνο σίγουρα είναι πως περάσαμε θαύμα!!

    Έτσι!

    Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους τους δεινούς κολυμβητές που - σπανιότατο - είχαν έρθει με τα μαγιό τους και με ξεσήκωσαν κι εμένα να κάνω το πρώτο μου βραδινό μπανάκι για φέτος :)

    Ευχαριστώ πολύ τον μέγιστο Deos που τα οργάνωσε όλ' αυτά, τον ξυλοκόπο uNick, την Μαριάννα για τις δάδες, την kithara-woman για την πίτσα, την EffieKakaflika για τα latin τραγούδια που σπάνια ακούγονται  σε φάση παρέας και όλους τους υπόλοιπους.

    Πέρασα καλύτερα από κάθε άλλη φορά και λέω να το ξανακάνουμε τέλος Αυγούστου!


    kithara-woman
    20.07.2009, 00:29

    Αν και σαφώς λιγότεροι από πέρυσι,περάσαμε το ίδιο ωραία!Ήταν πολύ όμορφα!

    Κι εγω να σας ευχαριστήσω όλους για την πολύ όμορφη παρέα.

    Έκανα το μεγάλο λάθος να αφήσω το ταψάκι με την πίτσα στο κέντρο της παρέας,έχοντας μόνο πάρει ένα κομμάτι,και όταν άρχισα να πεινάω,ώρες αργότερα,υπήρχε μόνο το ταψάκι χωρίς το περιεχόμενο του!{#emotions_dlg.tt2}

    Χαίρομαι που πάλι συναντηθήκαμε και που γνώρισα κι άλλα παιδιά που δεν ήξερα.

    Είχε πολύ ζέστη αν και ήμασταν δίπλα στη θάλασσα.

    Όσο για τις φωτογραφίες...Με κάλυψε η αγαπητή Margo.Πρέπει να επεξεργαστούν και να περάσουν από έγκριση.Wink

    Δεν πρόλαβα να τις φτιάξω,αφού κοιμόμουνα,με διακοπή 3 ωρών το μεσημέρι,μέχρι 8 το βράδυ.

    Σε λίγο θα αρχίσω να βάζω με σχολιάκια.Χωρίς παρεξήγηση όπως πάντα.Οι λήψεις έγιναν στα τυφλά και μπορεί να έκοψα και κανένα κεφάλι!Ζητώ ταπεινά συγνώμη!{#emotions_dlg.biggrin}

     

     


    Oraclas
    20.07.2009, 00:32

    Ήταν πανέμορφο το beach party του ΜΗ και χάρηκα που ήμουν και εγώ εκεί. Τέλη Αυγούστου ακούγεται ακόμη καλύτερο, λίγο πριν επιστρέψουμε στις δουλειές μας.

    Οι παρατηρήσεις μου λίγες:
    -Η φωτιά δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο
    -Η πίτσα της Αυγής πανέμορφη, αλλά και η μπόμπα της Βάσως έκανε θραύση. Που να μην ήμουν και φαγωμένος.
    -Η καλή διάθεση, είναι πάντα μεταδοτική.


    Και σαν πρόταση, συνέχεια του Jorge, τον Αύγουστο ας το κανονίσουμε λίγο πιο νωρίς (ώρα προσέλευσης), για να έχουμε λίγο καλύτερη θέση.


    kithara-woman
    20.07.2009, 01:04

    Αν το κάνουμε τέλος Αυγούστου,δεν θα έχει πίτσα,ούτε Αυγή...{#emotions_dlg.huh}

    Πιθανόν να τρώω πίτσα παραλιακά,σε νησάκι.Cool

    Αρχίζουν και οι φωτογραφίες!Για όσους δεν ήταν εκεί,να πάρουν μια γεύση, αλλά και όσους ήταν.Είναι λίγο σκοτεινές και με θόρυβο,αλλά ειναι λογικό με τόσο σκοτάδι.Στα τυφλά έγιναν οι λήψεις.

     

    Εν αρχή είν' η ...φωτιά!

     





    επισυναπτόμενα: fotia.JPG 
    kithara-woman
    20.07.2009, 01:09

    Κι ένα μικρό μέρος της όμορφης,μεγάλης και χαμογελαστής παρεούλας μου.

    Για όσους δεν μας ξέρουν-αν και αποκλείεται γιατί είμαστε αστέρια:

    crocodile/kithara-woman/margo/gialina-giannina.

     


    kithara-woman
    20.07.2009, 01:10

    sorry,ξέχασα τη φωτογραφία.

    Ιδού:

     





    επισυναπτόμενα: pareoula.JPG 
    kithara-woman
    20.07.2009, 01:12

    και δυο χαμογελαστές φατσούλες {#emotions_dlg.thumbup}





    επισυναπτόμενα: margo and kithara-woman.jpg 
    kithara-woman
    20.07.2009, 01:15

    Γιάννη συγνώμη για το κομμένο κεφάλι!Πάνω που τράβηξα τη φωτο σηκώθηκες!{#emotions_dlg.tt2}

    Τα λουκανικάκια στην πυρά!

     





    επισυναπτόμενα: fagito.JPG 
    kithara-woman
    20.07.2009, 01:17

    Ναι,αλλά εδώ τα κατάφερα καλύτερα:

     





    επισυναπτόμενα: deos tragouda.JPG 
    kithara-woman
    20.07.2009, 01:20

    Μια όμορφη γυναικοπαρέα.Μαζί με την πετσέτα μου-ένα τμήμα της-τα φαναράκια μας,τις παρτιτούρες μου και την πένα μου που φυσικά έχασα στην άμμο.Κλάψ!{#emotions_dlg.blush}





    επισυναπτόμενα: mia oraia parea.JPG 
    kithara-woman
    20.07.2009, 01:24

    Όμορφα τραγούδια,όμορφες φωνές,όμορφη παρέα.

    Το παλικάρι με την μαύρη μπλούζα,αριστερά στην φωτογραφία, είναι ο mprizas ή του μοιάζει;{#emotions_dlg.confused1}

    Έχω την εντύπωση ότι υπάρχουν παιδιά που δεν είδα και δεν χαιρέτησα,όπως και πέρυσι...{#emotions_dlg.wacko}





    επισυναπτόμενα: tragoudia2.JPG 
    kithara-woman
    20.07.2009, 01:27

    κι άλλα τραγούδια,κι άλλες ομορφες φωνές,κι όμορφη παρέα κοντά στη φωτιά.





    επισυναπτόμενα: ki alla tragoudia.JPG 
    kithara-woman
    20.07.2009, 01:29

    Αχ αυτός ο ακροβάτης... Που όταν πέφτει γελά και ποτέ δεν κλαίει...

    Πόσο με συγκίνησαν αυτά τα τραγούδια...





    επισυναπτόμενα: tragoudia.JPG 
    margo
    20.07.2009, 01:59

    Αυτά τα λουκάνικα του Deonta ήταν σωτήρια την ώρα της μεγάλης πείνας..(μετά τις βουτιές)

    Κι ας είχαμε τον Δόκτορα Crocodile να γκρινιάζει ότι θα καταστρέψουμε τα αγγεία μας{#emotions_dlg.tt2}





    επισυναπτόμενα: IMGP0155.JPG 
    margo
    20.07.2009, 02:25

    Να'ναι καλά ο Jorge και ο Σαλταγιάννης με τις κιθάρες και τις μπαλάντες τους..

    Η Έφη με τη γλυκιά φωνή της..

    Κι ας "κόψαμε φλέβα" με κάτι τραγούδια "δύσκολα" για τέτοιες ώρες ..δίπλα στη φωτιά και μ'ένα πορτοκαλί μισοφέγγαρο να κρέμεται πάνω απ'τη θάλασσα{#emotions_dlg.inlove} 

     








    επισυναπτόμενα: IMGP0154.JPG IMGP0164.JPG 
    kithara-woman
    20.07.2009, 03:41

    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 20-07-2009 στις 02:25 έγραψε...

    Να'ναι καλά ο Jorge και ο Σαλταγιάννης με τις κιθάρες και τις μπαλάντες τους..

    Η Έφη με τη γλυκιά φωνή της..

    Κι ας "κόψαμε φλέβα" με κάτι τραγούδια "δύσκολα" για τέτοιες ώρες ..δίπλα στη φωτιά και μ'ένα πορτοκαλί μισοφέγγαρο να κρέμεται πάνω απ'τη θάλασσα{#emotions_dlg.inlove}






    {#emotions_dlg.beer}
    συμφωνώ και επαυξάνω...Την δεδομένη στιγμή αυτά τα τραγούδια...Πολύ ωραία...{#emotions_dlg.inlove}

    EffieKakaflika
    20.07.2009, 10:09

    Παιδάκια!!!

    Για μένα ήταν η πρώτη φορά που βρέθηκα σε MH Beach Party! Ήταν όλα υπέροχα, από την πίτσα της Βίκυς και την Μπόμπα της "Κατερίνας" {#emotions_dlg.happycrazy} μέχρι το βραδινό μπανάκι με τα παιδιά που τόλμησαν (γιατί οι υπόλοιποι έχασαν...)

    Τι να πώ, για την φανταστική ανατολή του φεγγαριού και την γλυκειά μελωδία που ακουγόταν από την πλευρά της Kithara Woman... ή για τους ρυθμούς της reggae που ακούγαμε για πολλή ώρα; Όλα ταιριαστά στην πολυμορφικότητα της παρέας...

    Ένα μεγάλο ευχαριστώ (γιατί μην ξεχνάμε ποτέ τους διοργανωτές) στον Jorgito και την Ελένη, τον Deonta και όλα τα παιδιά που έβαλαν το χεράκι τους για να περάσουμε όμορφα... Αλλά ειδικά τον Deonta που κάθισε μέχρι να ξημερώσει (ευτυχώς είχε και salta παρέα) για να βλέπει και να μαζέψει τα σκουπίδια που δεν μπορούσαμε να δουμε εμείς που φύγαμε λίγο νωρίτερα. (Συγνώμη Γιαννάκη μου που έφυγα νωρίτερα, αλλά ήμουν ένα ρετάλι όντας στην θάλασσα από πολύ νωρίς, μάζεψα όμως ό,τι μπορούσα...)

    Το μόνο που θα ήθελα πιο πολύ θα ήταν να μπορούσαμε να μαζευτούμε όλοι μαζί και να παίξουμε μουσική... να είχαμε πιο πολλά οργανάκια, για να υπήρχε και ποικιλία στην μουσική και στην επιλογή των τραγουδιών... Έπαιξε πολύ το πηγαδάκι... άλλα εντάξει...όλα καλά... next time...

    Χάρηκα πολύ που σας γνώρισα, παιδάκια, όσους δεν ήξερα, αλλά και που είδα άτομα που είχα καιρό (όπως την Margo μας)!!!!

    Να το ξαναοργανώσουμε...

    Φιλάκια


    EffieKakaflika
    20.07.2009, 10:14

    Καλά είχε το εξωτικό της η βραδιά... δεν ήταν ό,τι κι ό,τι λουκάνικα... ήταν στρουθοκάμηλος... για να μην νομίζετε ότι δεν είμαστε gourmet τύποι

    {#emotions_dlg.biggrin}

    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 20-07-2009 στις 01:59 έγραψε...

    Αυτά τα λουκάνικα του Deonta ήταν σωτήρια την ώρα της μεγάλης πείνας..(μετά τις βουτιές)

    Κι ας είχαμε τον Δόκτορα Crocodile να γκρινιάζει ότι θα καταστρέψουμε τα αγγεία μας{#emotions_dlg.tt2}






    rios
    20.07.2009, 10:39

    ελα σταματηστε να λετε ποσο υπεροχα περασατε (για πειτε τιποτα ρε παιδια)

    ενημερωσα τον Κυρ Δεοντα οτι μετα απο ενα υπεροχο παρασκευο βραδο που τελειωσε η δουλεια 8.30 το βραδυ απο  πολυ κουβαλημα σηκωθηκα 10.00 πρωινη( μετα απο ενα καλο 12ωρο κουβαλημα της προηγουμενης)κ επρεπε να παω να κανω τ ιδιο οποτε δεν ειχα κουραγιο παιδακια μου επεσα κ ξπυνησα μια κ καλη την κυρακη το πρωι,,,,!!!!SORRYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY....{#emotions_dlg.sad}


    gialina_giannina
    20.07.2009, 14:27

    Καλησπέρα κι από μένα!

    Αν και το σύμπαν μαζί με την ασχετοσύνη μου συνωμότησαν εκείνο το βράδυ να χάσουμε το δρόμο μας για κάνα 2 ώρες, τα καταφέραμε τελικά και φτάσαμε στον προορισμό μας(αντί για Λαμία)! {#emotions_dlg.whistling}

    Παιδιά πιστεύω ότι περάσαμε πολύ όμορφα!

    Χάρηκα πάρα πολύ που ήρθα και φέτος στο beach party του Μουσικού μας Παραδείσου! Μπορεί να ήμασταν λιγότεροι από πέρυσι αλλά ήταν πραγματικά υπέροχα! Χάρηκα πάρα πολύ που ξαναείδα παιδιά που γνώριζα αλλά και που έκανα καινούργιες γνωριμίες. Θα ήθελα να δώσω ιδιαίτερα χαιρετισμούς στην margo,στην Effie,στην music-fan και στον Crocodile. Ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα!

    Με την 'κιθαρούλα' μας (kithara-woman) τα είπαμε αλλά θα ήθελα για άλλη μια φορά να την ευχαριστήσω για όλα και να της ζητήσω συγγνώμη για την 'ταξιδιωτική' ταλαιπωρία.{#emotions_dlg.blush}

    Επίσης, ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλα τα παιδιά που φρόντισαν για τη διοργάνωση του πάρτυ και σε όσους με τις πολύ όμορφες φωνές τους και τη μουσική τους μας χάρισαν μαγικές στιγμές.

    Θα συμφωνήσω με την Έφη ότι θα ήταν πιο ωραία να ήμασταν όλοι μαζεμένοι γύρω από την φωτιά και να γνωριστούμε καλύτερα αλλά...δεν πειράζει,κι έτσι περάσαμε όμορφα.{#emotions_dlg.beer}

    Εύχομαι να είστε όλοι καλά, να έχετε ένα όμορφο υπόλοιπο καλοκαίρι και να βρισκόμαστε πιο συχνά!

    Φιλιά!