ελληνική μουσική
    369 online   ·  210.858 μέλη

    Νέο design στη σελίδα του Radio MusicHeaven

    jorge
    23.11.2010, 19:50

    Τα σχόλιά σας παιδιά...


    dimitris1965
    23.11.2010, 20:05

    san mia proth matia 1 h korh mou to phre san kainoyrgio paixnidh ths barbie 2 paei pano kato san trelo apo mono toy 3 kolaei kai den stelnei ayta poy grafoume 4 einai polu argo....ayta pros to paron,, o sxediasmos einai poly kalos....


    mary_omikron
    23.11.2010, 20:06

    Εμένα μου άρεσε πολύ... Τα χρώματα είναι ζωντανά και χαρούμενα, και έχει βοηθητικά στοιχεία εμφανή, οπως π.χ. το πρόγραμμα που ακολουθεί αριστερά επάνω... έχει στοιχεία ακροαματικότητας των παραγωγών... και   γενικά είναι  καινούργιο με  πιό ευχάριστο στυλ !!


    aviectus
    23.11.2010, 20:08

    πραγματικα μου αρεσει παρα πολυ!!!

    ΕΥΓΕ!!{#emotions_dlg.clap}


    despinakontogianni
    23.11.2010, 20:30

    Μ' αρέσει αυτό το τρελό χρωματάκι! {#emotions_dlg.biggrin}


    jj7
    23.11.2010, 20:31
    θα χρειαστεί λίγος καιρός για να το συνηθίσω..κατά τα άλλα μου αρέσει η κατανομή της πληροφορίας σε όλο το εύρος της σελίδας (ούτε φυσικός να ήμουνα..!!) το ροζ βέβαια χτυπάει λίγο περίεργα όπως είπε και ο πεντατονικός παραπάνω
    vasilisbSax
    23.11.2010, 21:04

    Αφεντικό (κατά μία έννοια), μας κούφανες πάλι!

    Άντε να δούμε τώρα πως θα ακούμε τι θα παίζουμε...

    Βάλε κι ένα banerάκι να γράφει τους τίτλους αυτών που ακούγονται (καλλιτέχνης - τραγούδι)

    Ρε ότι και να κάνεις εμείς θα θέλουμε και κάτι παραπάνω...

    Έτσι είναι τα καλο(ή κακο)μαθημένα παιδιά!!!


    alkyoni
    23.11.2010, 21:08

    Κατ' αρχας με 'γεια μας κι ευχαριστουμε jorge!Wink
    Ειναι οντως  μεγαλη η αλλαγη και θα πρεπει να την συνηθησουμε.

    Το χρωματακι το ροζ καπως μου χτυπαει κι εμενα μιας και τα υπολοιπα χρωματα του site ειναι διαφορετικα εντελως... και μου φαινεται λιγο κουραστικο το λευκο σε ολη την σελιδα.
    Θα ηθλεα να ασχοληθω περισσοτερο με τα πιο λειτουργικα σημεια της σελιδας, οπως ειναι η "σελιδα των παραγωγων" που εξαφανηστηκε{#emotions_dlg.helpsmilie},  ενω στην αρχη την ειχα δει καπου δεξια, κατω απο την εισοδο του chat...{#emotions_dlg.blink}
    To link της "σελιδας παραγωγων" αν ειναι ευκολο, να υπαρχει και μεσα στο chat, οπως ηταν παλιοτερα, ετσι ωστε να μην το ψαχνουμε ενω ειμαστε ήδη μεσα στο chat!

    Ωραια η εμφανιση του προγραμματος της ημερας στα αριστερα της σελιδας,
    απλα δεν λειτουργουν τα links οταν πατας για την συγκεκριμενη εκπομπη (περιμενα να ανοιξει η αντιστοιχη σελιδα "on air" του παραγωγου), και το προφιλ του παραγωγου.

    Τελος, δεν εμφανιζεται η φωτο του παραγωγου στο πανω μερος της ραδιοσελιδας, οταν ειμαστε στο μεσα chat και οταν ειμαστε εκτως chat, ειναι πολυ μικρη!!!!Σχεδον δεν διακρινεται..
    Αυτα προς το παρων απο εμενα, καλη συνεχεια σε ολους!{#emotions_dlg.beer}


    -----------------
    ♫♪ ΑΛΚΥΟΝΙΔΕΣ ΝΟΤΕΣ ♫♪Δευτέρα 13:00-14:00,Τρίτη βράδυ 01:00-02:00 :)^_^(: "ΚΑΙ ΜΕ ΒΑΡΔΑΡΗ... ΚΑΙ ΜΕ ΝΟΤΙΑ" Πέμπτη βράδυ 00:00-02:00Radio MusicHeavenwww.listen.musicheaven.gr

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : alkyoni στις 23-11-2010 21:13 ]


    xristos_rock
    23.11.2010, 21:26

    Νομίζω ό,τι μου αρέσει...
    Αλλά όπως είπαν και οι συνάδελφοι, με χαλάει το ροζ..


    Παράθεση:

    Το μέλος alkyoni στις 23-11-2010 στις 21:08 έγραψε...

    Θα ηθλεα να ασχοληθω περισσοτερο με τα πιο λειτουργικα σημεια της σελιδας, οπως ειναι η "σελιδα των παραγωγων" που εξαφανηστηκε{#emotions_dlg.helpsmilie}

    Yπάρχει κανονικά το link για τη σελίδα παραγωγών, δεξιά, κάτω από το Donate!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : xristos_rock στις 23-11-2010 21:32 ]


    ilio
    23.11.2010, 21:59

    Μόλις μπήκα έμεινα {#emotions_dlg.eek}έτσι!!!{#emotions_dlg.biggrin}

    Πω πω τόσες αλλαγές και τόσο ξαφνικά!!Μας έπιασες απροετοίμαστους!!

    Λοιπόν εμένα μου αρέσει αυτή η αλλαγή και κυρίως το γεγονός πως με το που ανοίγει

    η σελίδα του σταθμού βρίσκονται συγκεντρωμένες όλες οι απαραίτητες πληροφορίες

    σχετικά με αυτόν.

    Μου αρέσει που υπάρχει η δυνατότητα να βλέπει κάποιος κατευθείαν τα νέα του σταθμού

    χωρίς να χάνονται στην κεντρική σελίδα,οπότε πληροφορούμαστε άμεσα για το οτιδήποτε αναρτάται από

    τον εκάστοτε παραγωγό.

    Για το ροζ φόντο δεν έχω άποψη μέχρι στιγμής γιατί αφενός θα θελα να ρωτήσω

    πως προέκυψε η ιδέα να είναι ροζ{#emotions_dlg.biggrin}και αφετέρου αν προσφέρει κάτι σε επίπεδο

    καλύτερης εμφάνισης των υπόλοιπων στοιχείων εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί.

     

    Επίσης , θα σημειώσω και εγώ αυτό που επεσήμανε η Αλκυόνη σχετικά με τα links

    στις εκπομπές των παραγωγών.Δεν λειτουργούν.

    Λειτουργούν όμως τα links των προφιλ  των παραγωγών

    στις κατηγορίες "πιο δημοφιλείς παραγωγοί (αυτό το μήνα) "

     και "περισσότερες ώρες πτήσεις"( αυτές οι δύο κατηγορίες χρειάζονταν να μπουν;

    Δεν βρίσκω το λόγο...)

    Επίσης,εκεί που λέει ακούστε με winamp ή windows media player το τελευταίο δεν φαίνεται,χάνεται

    μέσα στο γκρίζο...

    Αυτά μέχρι στιγμής πρόλαβα να παρατηρήσω.

    Όπως και να χει και ό,τι και αν αλλάξει περαιτέρω ή όχι αυτή η αλλαγή ήταν πολύ ευχάριστη

    έκπληξη Γιώργο και  σε ευχαριστούμε πολύ!!!{#emotions_dlg.thumbup}

     


    alkyoni
    23.11.2010, 23:09

    Παράθεση:

    Το μέλος xristos_rock στις 23-11-2010 στις 21:26 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος alkyoni στις 23-11-2010 στις 21:08 έγραψε...

    Θα ηθλεα να ασχοληθω περισσοτερο με τα πιο λειτουργικα σημεια της σελιδας, οπως ειναι η "σελιδα των παραγωγων" που εξαφανηστηκε{#emotions_dlg.helpsmilie}

    Yπάρχει κανονικά το link για τη σελίδα παραγωγών, δεξιά, κάτω από το Donate!

    Ναι εμφανιστηκε λιγο αργοτερα, οκ!!Wink

    Σ' αυτο ομως θα επιμεινω λιγο ακομα:
    {#emotions_dlg.excl}To link της "σελιδας παραγωγων" αν ειναι ευκολο, να υπαρχει και μεσα στο chat, οπως ηταν παλιοτερα, ετσι ωστε να μην το ψαχνουμε ενω ειμαστε ήδη μεσα στο chat!{#emotions_dlg.excl}

    Τα links για το προφιλ των παραγωγων που ειναι πανω στο προγραμμα , τωρα ανοιγουν κανονικα.
    Και οταν παταω πανω στον τιτλο της εκπομπης, ανοιγει μονο μια σελιδα με την περιγραφη της εκπομπης, και οχι το "on air" του παραγωγου.
    Smile


    jorge
    24.11.2010, 00:36
    Ναι, δυστυχως δεν μπορει να γινει συνδεση αναμεσα στην εκπομπή και στο topic... Θα δω και τα υπόλοιπα σχόλια και θα επανέλθω τις επόμενες ημέρες. Πολύ χρήσιμα όλα όσα γράψατε παιδιά, να 'στε καλά.
    kwstakisch
    24.11.2010, 16:03

    ΜΠΡΑΒΟ jorge!!!!!Πολύ ωραίο το καινούριο look του σταθμού...μόλις μπήκα έπαθα πλάκα,νόμισα ότι μπήκα αλλού καταλάθος!!!!!θα μου πάρει λίγο καιρό να το συνηθίσω αλλά δεν πειράζει...αξίζει τον κόπο{#emotions_dlg.thumbup} {#emotions_dlg.rockon}


    Enjoy2Music
    24.11.2010, 17:18

    Μπράβο πολύ καλό σε θέμα εμφάνισης και πολύ κατατοπιστικό

    Αλλά κολαει πολύ στο Chat  και πολλές φορές αργεί να πάρει αυτό που γράφεις

    Και άλλες δεν γράφει καν

    Συν ότι μόλις μείνεις για λίγο ανενεργός δλδ δεν γράφεις στο chat σε πετά έξω

    Δεν γίνετε να μην το κάνει καθόλου η έστω στους παραγωγούς ?


    JennyP
    24.11.2010, 19:37

    Ω!!!! Νέο interface!

    Το πρόγραμμα και τα στατιστικά ωραία ιδέα και χρήσιμη, ιδιαίτερα το πρόγραμμα του σταθμού.

    Η εικόνα με την κονσόλα ωραιότατη! Ότι πρέπει!{#emotions_dlg.biggrin}

    Για το φούξια χρώμα του background....δεν είμαι σίγουρη. Επίσης το άσπρο φόντο στα θέματα με μαύρα γράμματα είναι λίγο κουραστικό στα μάτια. Ένα απαλό γκρί για φόντο ίσως....

    Εκείνο που ίσως "τρομάξει" λίγο τους νέους επισκέπτες είναι η ύπαρξη πολλών πληροφοριών σε μια οθόνη συμπεριλαμβανομένων και των menus. Φυσικά είναι θέμα συνήθειας.

    Κατα τ' άλλα πολυ ωραίο!{#emotions_dlg.thumbup}


    jorge
    26.11.2010, 19:22

    :)





    επισυναπτόμενα: Image8.jpg 
    mary_omikron
    26.11.2010, 20:16

    χαχαχα.... Χόρχε τι κερδίζω?  δήλωσα "φανατική ακροάτρια" αλλά δεν περίμενα και την πρωτιά εδώ που τα λέμε... μπράβο μου... με θαυμάζω!!!!

    {#emotions_dlg.clap} {#emotions_dlg.clap}


    jorge
    26.11.2010, 20:23
    Τι έγινε; Δε σε βλέπω πουθενά πλέον :)
    ohcaptainmycaptain
    26.11.2010, 20:30
    μπραβο jorge πολυ ωραια αλλαγη. Αν και νομιζω πως το μαυρο φοντο θα πηγαινε καλυτερα. Ειναι που ειμαστε και ευχαριστοι ανθρωποι...
    mary_omikron
    26.11.2010, 20:59

    Συγγνώμη...αλλά μπερδεύτηκα... δεν πρόλαβα να με καμαρώσω και τώρα δεν με βλέπω στους "φανατικούς ακροατές"

    Τι ακριβώς σημαίνουν τα νούμερα (1..2...3..) δίπλα στα ονόματα? Και τα στατιστικά είναι μηνιαία όπως λέει επάνω?Innocent