ελληνική μουσική
    625 online   ·  210.861 μέλη
    Nykteria
    31.12.2010, 17:52

    Καλησπέρα! Λίγο πριν τον ερχομό του νέου έτους είπα να αυτο-συστηθώ και να ευχηθώ ένα δημιουργικό νέο έτος με υγεία! Είμαι η Nykteria λοιπόν ή Κατερίνα και, καλώς εχόντων των πραγμάτων, θα είμαστε μαζί την Κυριακή στις 2 το μεσημεράκι για να ακούσουμε 80's post punk, oldschool goth, synth pop αλλά και darkwave και ebm αναλόγως των κεφιών! Η εκπομπή θα ονομάζεται Black Planet και κατά τη διάρκεια της (μία ώρα) θα παρουσιάζονται ωραία και σχετικά άγνωστα καλούδια και θα γίνονται και αφιερώματα.Αυτά προς το παρόν, ελπίζω να τα πούμε την Κυριακή! {#emotions_dlg.blush}

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Nykteria στις 31-12-2010 17:57 ]





    επισυναπτόμενα: poster1.jpg 
    PsycheLovesDragonflies
    31.12.2010, 19:16

    Nykteria, καλώς ήρθες και καλή διαμονή! Ελπίζω να καταφέρω να ακούσω την παρθενική εκπομπή της Κυριακής, αν και η προσωπική μου άποψη είναι πως, για το είδος μουσικής που παίζεις, θα ήταν προτιμότερο να αναζητήσεις μια νυχτερινή ώρα. Βεβαίως, το πρόγραμμα είναι ήδη διαμορφωμένο, αλλά συμβουλεύω να είσαι σε επιφυλακή, καθώς συχνά προκύπτουν ώρες, είτε από απουσίες συναδέλφων, είτε από διακοπή εκπομπών. Οτιδήποτε χρειαστείς, μη διστάσεις να ζητήσεις βοήθεια. Εύχομαι καλό ξεκίνημα, και υπολόγιζε σίγουρα μια ακροάτρια στη λίστα σου.


    Nykteria
    01.01.2011, 13:55

    Καλησπέρα και καλή χρονιά, με υγεία!

    Δυστυχώς, οι βραδυνές ώρες είναι είτε κλεισμένες είτε πολύ βραδυνές :P

    Αλλά θα είμαι σε επιφυλακή!

    Γιατί κλείνει το μουσικό κουτί της λιβελούλας;


    aviectus
    01.01.2011, 18:27

    καλησπερα Νυκτερια καλως ορισες.

    νομιζω υπαρχει μια "βραδυνη Ζωνη" (και θα συμφωνισω οτι αυτο το ειδοες μουσικης ταιριαζει πιο πολυ βραδακι. )

    Την κυριακη,μετα απο εμενα,δεν εχω κοιταξει το προγραμμα να σου πω αν ισχυει ακομα.

    αλλα καλες εκπομπες να εχεις

     


    dimitris1965
    01.01.2011, 20:21
    kalos orises kai kales ekpompes :) :)
    vert
    01.01.2011, 22:50

    Καλώς όρισες  Κατερίνα... καλές εκπομπές και καλά μουσικά ταξίδια...

    Θεωρητικώς δεν συγγενεύουν οι μουσικές μας προτιμήσεις και δεν προβλέπεται να είμαι ακροατής σου (όπως ούτε και συ δική μου ακροάτρια), αλλα με δεδομένο το γεγονός πως η Μουσική είναι μία και χωρίς σύνορα, ποτέ δεν ξέρεις...Smile


    Nykteria
    02.01.2011, 00:00

    Παράθεση:

    Το μέλος aviectus στις 01-01-2011 στις 18:27 έγραψε...

    καλησπερα Νυκτερια καλως ορισες.

    νομιζω υπαρχει μια "βραδυνη Ζωνη" (και θα συμφωνισω οτι αυτο το ειδοες μουσικης ταιριαζει πιο πολυ βραδακι. )

    Την κυριακη,μετα απο εμενα,δεν εχω κοιταξει το προγραμμα να σου πω αν ισχυει ακομα.

    αλλα καλες εκπομπες να εχεις

     



     

    Καλησπέρα aviectus και ευχαριστώ πολύ :)

    Την Κυριακή νομίζω έχει ελεύθερη ώρα από 1:00 το βράδυ και μετά αλλά έχουμε και το πρωινό ξύπνημα της Δευτέρας :P ...ας δούμε πώς θα πάει όμως πρώτα η εκπομπή και μετά μπορεί όντως να ζητήσω να με βάλουν βράδυ :D

    Αλλά μην λέτε ότι θα ταιριάζει περισσότερο βράδυ, δε θα παίζω καταθλιπτικά πράγματα...:D


    Nykteria
    02.01.2011, 00:04

    Παράθεση:

    Το μέλος dimitris1965 στις 01-01-2011 στις 20:21 έγραψε...

    kalos orises kai kales ekpompes :) :)

    Ευχαριστώ πάρα πολύ! :D


    Nykteria
    02.01.2011, 00:06

    Παράθεση:

    Το μέλος vert στις 01-01-2011 στις 22:50 έγραψε...

    Καλώς όρισες  Κατερίνα... καλές εκπομπές και καλά μουσικά ταξίδια...

    Θεωρητικώς δεν συγγενεύουν οι μουσικές μας προτιμήσεις και δεν προβλέπεται να είμαι ακροατής σου (όπως ούτε και συ δική μου ακροάτρια), αλλα με δεδομένο το γεγονός πως η Μουσική είναι μία και χωρίς σύνορα, ποτέ δεν ξέρεις...Smile



    Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα :)

    Ευχαριστώ πολύ! Η μουσική είναι όντως μία και πρέπει να έχουμε καλή διάθεση, από εκεί και πέρα όντως ποτέ δεν ξέρεις! :D


    DOMASTER
    02.01.2011, 07:07

    Παράθεση:

    Το μέλος PsycheLovesDragonflies στις 31-12-2010 στις 19:16 έγραψε...

    Nykteria, καλώς ήρθες και καλή διαμονή! Ελπίζω να καταφέρω να ακούσω την παρθενική εκπομπή της Κυριακής, αν και η προσωπική μου άποψη είναι πως, για το είδος μουσικής που παίζεις, θα ήταν προτιμότερο να αναζητήσεις μια νυχτερινή ώρα. Βεβαίως, το πρόγραμμα είναι ήδη διαμορφωμένο, αλλά συμβουλεύω να είσαι σε επιφυλακή, καθώς συχνά προκύπτουν ώρες, είτε από απουσίες συναδέλφων, είτε από διακοπή εκπομπών. Οτιδήποτε χρειαστείς, μη διστάσεις να ζητήσεις βοήθεια. Εύχομαι καλό ξεκίνημα, και υπολόγιζε σίγουρα μια ακροάτρια στη λίστα σου.



    Καλως ορισες Κατερίνα . Ως νέος παραγωγος που ειμαι κι εγώ σου λεω οτι ο μουσικος παραδεισος που βρήκαμε και μας δέχτηκε ειναι πραγματικα ενας παραδεισος με θαυμάσια μουσικά μονοπάτια και πανω απο ολα υπέροχους ανθρώπους . Η μουσικη δεν μπαινει σε καναλια και δεν την επηρεαζουν 'ωρες και ακροαματικότητες,ειδικά αν αυτό που κάνεις το κάνεις κυρίαρχα για σένα. Αν βάζεις μουσική επειδή την αγαπάς πραγματικά ( που δεν εχω λόγο να αμφιβάλω οτι όντως ετσι είναι ) τοτε και ακροατηριο θα έχεις και funs θα αποκτήσεις. Αλλα και αυτοί οι οποίοι μπορει να  μην ακούνε το είδος της μουσικής που θα βάζεις είναι σίγουρο οτι θα βρίσκουν την Κατερινα στο chat και θα την αγκαλίασουν με πολλη αγαπη και ευαισθησία. Τέλος η διάθεση για βοήθεια ειναι δεδομενη μιάς και όλοι την χρειαζόμαστε ( ειδικα εμεις οι νέοι παραγωγοι)

    Καλα μουσικα ταξιδια .

    DOMASTER


    DOMASTER
    02.01.2011, 07:11

    Καλως ορισες Κατερίνα . Ως νέος παραγωγος που ειμαι κι εγώ σου λεω οτι ο μουσικος παραδεισος που βρήκαμε και μας δέχτηκε ειναι πραγματικα ενας παραδεισος με θαυμάσια μουσικά μονοπάτια και πανω απο ολα υπέροχους ανθρώπους . Η μουσικη δεν μπαινει σε καναλια και δεν την επηρεαζουν 'ωρες και ακροαματικότητες,ειδικά αν αυτό που κάνεις το κάνεις κυρίαρχα για σένα. Αν βάζεις μουσική επειδή την αγαπάς πραγματικά ( που δεν εχω λόγο να αμφιβάλω οτι όντως ετσι είναι ) τοτε και ακροατηριο θα έχεις και funs θα αποκτήσεις. Αλλα και αυτοί οι οποίοι μπορει να  μην ακούνε το είδος της μουσικής που θα βάζεις είναι σίγουρο οτι θα βρίσκουν την Κατερινα στο chat και θα την αγκαλίασουν με πολλη αγαπη και ευαισθησία. Τέλος η διάθεση για βοήθεια ειναι δεδομενη μιάς και όλοι την χρειαζόμαστε ( ειδικα εμεις οι νέοι παραγωγοι)

    Καλα μουσικα ταξιδια .

    DOMASTER


    kwstakisch
    02.01.2011, 10:58

    Ευχές και απο'μένα για καλή χρονιά και πάνω απ'όλα καλή αρχή στις εκπομπές σου!!!!Καλώς ήρθες στη ραδιοφωνική μας παρέα!!!!!{#emotions_dlg.clap}


    Nykteria
    02.01.2011, 17:33

    Αγαπητοί φίλοι του Radio MusicHeaven!

    Η αποψινή εκπομπή τελικά δεν πραγματοποιήθηκε διότι μας κρέμασε το Shoutcast dsp plugin gia to winamp και μάλιστα άσχημα! Η γκαντεμιά μου συνεχίστηκε και μετά με κράμασε και το winamp! Τελικά λοιπόν θα χρησιμοποιώ κι εγώ Sam, αφού με αυτό συνδέθηκα στις 5 και κάτι, για λίγο. Δυστυχώς πρέπει να φύγω από το σπίτι, οπότε θα ξανασυνδεθώ το βράδυ που γυρίσω, ή όποια στιγμή βρω μία κενή ώρα, και ανανεώνεται το ραντεβού μας για την επόμενη Κυριακή, καλώς εχόντων των πραγμάτων!

    Ευχαριστώ όλους τους παραγωγούς που ήταν στο chat και με βοήθησαν και ζητώ συγνώμη εάν τους κούρασα!

    Εις το επανιδείν λοιπόν! {#emotions_dlg.blush}


    Nykteria
    02.01.2011, 17:36

    Παράθεση:

    Το μέλος DOMASTER στις 02-01-2011 στις 07:11 έγραψε...

     

    Καλως ορισες Κατερίνα . Ως νέος παραγωγος που ειμαι κι εγώ σου λεω οτι ο μουσικος παραδεισος που βρήκαμε και μας δέχτηκε ειναι πραγματικα ενας παραδεισος με θαυμάσια μουσικά μονοπάτια και πανω απο ολα υπέροχους ανθρώπους . Η μουσικη δεν μπαινει σε καναλια και δεν την επηρεαζουν 'ωρες και ακροαματικότητες,ειδικά αν αυτό που κάνεις το κάνεις κυρίαρχα για σένα. Αν βάζεις μουσική επειδή την αγαπάς πραγματικά ( που δεν εχω λόγο να αμφιβάλω οτι όντως ετσι είναι ) τοτε και ακροατηριο θα έχεις και funs θα αποκτήσεις. Αλλα και αυτοί οι οποίοι μπορει να  μην ακούνε το είδος της μουσικής που θα βάζεις είναι σίγουρο οτι θα βρίσκουν την Κατερινα στο chat και θα την αγκαλίασουν με πολλη αγαπη και ευαισθησία. Τέλος η διάθεση για βοήθεια ειναι δεδομενη μιάς και όλοι την χρειαζόμαστε ( ειδικα εμεις οι νέοι παραγωγοι)

    Καλα μουσικα ταξιδια .

    DOMASTER

     



    Ευχαριστώ πολύ Domaster :)

    Ελπίζω να είναι έτσι όπως τα λες, το σίγουρο είναι ότι υπάρχει όντως διάθεση για βοήθεια, που εισέπραξα πολλή σήμερα με τα προβλήματα σύνδεσης μου και το εκτιμώ πολύ.

    :D


    Nykteria
    02.01.2011, 17:37

    Παράθεση:

    Το μέλος kwstakisch στις 02-01-2011 στις 10:58 έγραψε...

    Ευχές και απο'μένα για καλή χρονιά και πάνω απ'όλα καλή αρχή στις εκπομπές σου!!!!Καλώς ήρθες στη ραδιοφωνική μας παρέα!!!!!{#emotions_dlg.clap}



    Ευχαριστώ πολύ! Καλή χρονιά :) :)


    AlfaWolf
    02.01.2011, 18:36

    Καλώς όρισες στο Μουσικό μας παράδεισο Nykteria {#emotions_dlg.beer}

    καλή διαμονή με καλές εκπομπές σου εύχομαι {#emotions_dlg.biggrin}


    Nykteria
    03.01.2011, 13:20

    Παράθεση:

    Το μέλος AlfaWolf στις 02-01-2011 στις 18:36 έγραψε...

    Καλώς όρισες στο Μουσικό μας παράδεισο Nykteria {#emotions_dlg.beer}

    καλή διαμονή με καλές εκπομπές σου εύχομαι {#emotions_dlg.biggrin}



    ΩΩΩ! Έχει και το όνομά μου! ^^

    Ευχαριστώ πολύ! {#emotions_dlg.blush}


    Nykteria
    03.01.2011, 14:31

    Σήμερα λοιπόν, "τρύπωσα" έκτακτα στο πρόγραμμα της Δευτέρας για να κάνω μία δοκιμαστική εκπομπή...

    Τα κομμάτια που ακούστηκαν από τις 12 έως και τη 1 (πριν από την εκπομπή "Αλκυονίδες Νότες"), είναι τα εξής:

    1. Psyche- Until the shadows// από το "Private Desires" EP– 1994, Germany, Styles: industrial, synthpop

    2. Deine Lakaien- Reincarnation// από το "1987- The early tapes"- 2003, Germany, Styles: darkwave, synthpop

    3. Project Pitchfork- Timekiller (And One Remix)// από το "Timekiller"- 2001, Germany, Styles: industrial, synthpop

    4. Clan of Xymox- Stranger// από το "Clan of Xymox" LP- 1985, Netherlands, Styles: darkwave, electronic Rock

    5. Bauhaus- She's in parties// από το "Burning from the inside"- 1983, UK, Styles: post-punk, gothic

    6. 16 Horsepower- Harm's way// από το "Sackcloth 'n' Ashes"- 1996, USA, Styles: alternative country

    7. South of No North- Fell Frozen// από το "Fell Frozen" LP- 1986, Greece, Styles: darkwave, gothic

    8. Abney Park- Breathe// από το "From dreams or angels"- 2002, USA, Styles: steampunk, industrial, world music

    9. Ding An Sich- Evening wind// από το "Telepathy Series Γ+Δ - Ding An Sich split with ΑΩ"- 1998, Greece, Styles: darkwave, gothic

    10. Exilanation- Destiny// από το "EBM is not dead"- 2005, Germany, Styles: EBM, industrial, trance

    11. Covenant- Call the ships to port// από το "Northern Light"- 2002, Sweden, Styles: EBM, synthpop, futurepop

    και bonus τραγούδι ():

    12. Emily Autumn- Dead is the new alive// από το "Liar/Dead is the new alive" EP- 2007, Styles: cabaret, electronica, industrial

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Nykteria στις 03-01-2011 14:38 ]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Nykteria στις 03-01-2011 14:39 ]


    aviectus
    03.01.2011, 19:13

    αντε να δω ποτε θα σε ακουσω....

    {#emotions_dlg.thumbup} Bauahaus βλεπω στη λιστα και με πιανει η τρελα μου


    Nykteria
    04.01.2011, 00:28

    Παράθεση:

    Το μέλος aviectus στις 03-01-2011 στις 19:13 έγραψε...

    αντε να δω ποτε θα σε ακουσω....

    {#emotions_dlg.thumbup} Bauahaus βλεπω στη λιστα και με πιανει η τρελα μου



    Ωραία, εφόσον υπάρχει έστω και ένα άτομο που του αρέσουν οι Bauhaus, μπορώ να τους κάνω και αφιέρωμα!

    Θα προσπαθήσω να πάνε όοοοοοολα καλά την Κυριακή{#emotions_dlg.lol}