ελληνική μουσική
    935 online   ·  210.853 μέλη

    35 λόγοι που πρέπει οι γυναίκες να διαβάσουν...

    polydoroslouca
    01.03.2005, 01:07
    Το να ψαχνεις να βρεις τα ελαττωματα των αλλων δεν ειναι μαγκια.Μαγκια ειναι να αναγνωριζουμαι τα δικα μας ελαττωματα, και να προσπαθουμαι να τα διορθωνουμαι.
    Τζιαι ξερω γιω κουβεντες.
    marlene
    01.03.2005, 01:16
    Σε ποια μαγκιά αναφέρεσαι φίλε μου γιατί η αλήθεια είναι ότι ουδείς κατάλαβε για ποιο θέμα και σε ποιον απευθυνόταν η απαντησή σου;; Εξηγησε και σε μάς τους αδαείς παρακαλώ...
    polydoroslouca
    01.03.2005, 02:05
    Συγνωμη που δεν ημουν πιο σαφεις.Αναφερομαι στο πολεμο μεταξυ των δυο φυλων.Καπου συμφωνω μαζι σου Μαρλεν και με τον Κομποσερ.
    Μπορει να ξεκινησε σαν αστειο (και μαλιστα σε δυο διαφορετικα τοπικς με βασικα το ιδιο θεμα) αλλα τελικα αναψαν φωτιες και μαλιστα ακουστηκαν (γραφτηκαν) και βαρετες κουβεντες.Απευθηνομουν σε αυτους τους θερμοαιμους αλλα βαζω και την μοιρα μου μεσα γιατι εχω και εγω τα λαθη μου.
    evoula
    01.03.2005, 12:31
    Ολα αυτα φιλε μου περαν της πλακας και του χαβαλε θα μπορουσαν να επιτευχθουν αν κι εσεις κανατε το 1/3 απο αυτα που θελουμε κι εμεις...
    Ή εστω μια καλη διαθεση...
    Αλλα εσεις θελετε και την πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατο....
    Εμ δεν γινεται να γινουν ολα σε αυτο τον κοσμο οπως τα θελετε εσεις παρτε το χαμπαρι....
    vaninoui
    01.03.2005, 18:55
    Δεν θα ξανά επαναλάβω ότι το κείμενο είχε χιουμοριστικό χαρακτήρα διότι μερικοί δεν θέλετε να καταλάβετε .
    Τώρα όσο για την marlene

    Ανεξάρτητα από τον πόλεμο των δύο φύλων εγώ έχω να παρατηρήσω κάτι... Ο μεν φίλος μας που άνοιξε αυτό το θέμα στο forum είναι 21 χρονών και μιλάει έστω και με την επιφαση του χιούμορ για τις γυναίκες με αποψεις που θα μπορουσε κάλλιστα να έχει καφενοβιος της περιφερείας Ομονοίας. Η δε φίλη μας christine που είναι επισης 19 χρονών απάντησε σαν καρα περπατημενη γυναίκα που έχει στο ενεργητικό της τουλάχιστον τρεις γάμους και απειρους δεσμους.

    Τι σχέση έχει η ηλικία ? ο καθένας μπορεί να περάσει στην ηλικία του τόσα πράματα που εσύ μπορεί να πεθάνεις και να μην σου συμβεί τίποτα από αυτά .
    Όσο για μένα που είμαι "μικρός" άσε με εμένα να κρίνω για μένα εγώ το τι πέρασα και το τι ξερό .
    YΣ..Οσο για το ότι μπορεί να είμαι κάποιος καφενόβιος !
    ok
    composer

    Θα συμφωνήσω με την marlene στο ότι και οι 2 που άνοιξαν το θέμα αυτό είναι πολύ μικροί για τα λένε όλα αυτά.....ίσως να μην τα εννοούν!

    Εσύ να ρε φίλε στα 23 σου γέρασες και θα με κρίνεις και σαν μικρό!
    Αν διάβασες έγραψα 100000000000000000000000000 την πρώτη πρόταση ,και δεν είχα σκοπό να προσβάλω το γυναικείο φίλο. Και σε μια απάντηση που έδωσα αργότερα είπα πως είχα σκοπό να γράψω και κάτι για τα υπέρ των γυναικών ...
    (Σίγουρα δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι το ίδιο χιούμορ και ούτε συμφωνούν σε όλα αλλά σε καμία περίπτωση δεν είχα σκοπό να προσβάλω αν αυτό έγινε ζητάω συγγνώμη και το θέμα έκλεισε
    )

    "Face Your Fears,Live Your Dreams"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vaninoui στις 10-02-2008 17:44 ]


    MariannaP
    01.03.2005, 19:06
    Ειρήνη υμίν

    Δεν ξέρω τι σας πιάνει και όποτε βλέπετε θέμα για άντρες-γυναίκες κάνετε το forum στρατόπεδο

    Ευτυχώς που δεν έχει τεθεί θέμα για gays ακόμη γιατί θα μιλούσαμε για εμφύλιο!

    Μην ξεχνάτε ότι εκτός από άντρες και γυναίκες, είμαστε πάνω απ' όλα ΑΝΘΡΩΠΟΙ και καλό είναι να αντιμετωπίζουμε με σεβασμό ο ένας τον άλλο.

    Οσο για τα χρόνια σας, μάθετε να τα ζυγίζετε και όχι να τα μετράτε...
    marlene
    01.03.2005, 20:03
    Quote:

    Το μέλος vaninoui στις 01-03-2005 στις 18:55 έγραψε:

    Δεν θα ξανά επαναλάβω ότι το κείμενο είχε χιουμοριστικό χαρακτήρα διότι μερικοί δεν θέλετε να καταλάβετε .
    Τώρα όσο για την marlene

    [i]Ανεξάρτητα από τον πόλεμο των δύο φύλων εγώ έχω να παρατηρήσω κάτι... Ο μεν φίλος μας που άνοιξε αυτό το θέμα στο forum είναι 21 χρονών και μιλάει έστω και με την επιφαση του χιούμορ για τις γυναίκες με αποψεις που θα μπορουσε κάλλιστα να έχει καφενοβιος της περιφερείας Ομονοίας. Η δε φίλη μας christine που είναι επισης 19 χρονών απάντησε σαν καρα περπατημενη γυναίκα που έχει στο ενεργητικό της τουλάχιστον τρεις γάμους και απειρους δεσμους.


    Τι σχέση έχει η ηλικία ? ο καθένας μπορεί να περάσει στην ηλικία του τόσα πράματα που εσύ μπορεί να πεθάνεις και να μην σου συμβεί τίποτα από αυτά .
    Όσο για μένα που είμαι "μικρός" άσε με εμένα να κρίνω για μένα εγώ το τι πέρασα και το τι ξερό .
    YΣ..Οσο για το ότι μπορεί να είμαι κάποιος καφενόβιος !
    Δεν είμαι ,είμαι ένα παιδί 21 που έτυχε να μην έχω την οικονομική άνεση να κάνω κάποια πράγματα και αναγκάστηκα να δουλεύω από πολλή νωρίς .Παρόλα αυτά κατάφερα να τελειώσω πρακτικό κλάδων σπουδών με 18-6/14 είμαι στον 2 έτος των σπουδών μου (computer science ) και συνεχίζω να εργάζομαι αλλά τώρα σαν ηθοποιός στην τηλεόραση .Επίσης τον ερχόμενο Σεμπτεμβρι φεύγω για Αγγλία με ολόκληρη υποτροφία .
    Αυτα δεν τα λεω για να δειξω πιος ειμαι η κατι ,απλα ενωχληθηκα
    Εγώ είμαι αυτός ο «καφενόβιος» εσύ πια είσαι ?


    composer

    Θα συμφωνήσω με την marlene στο ότι και οι 2 που άνοιξαν το θέμα αυτό είναι πολύ μικροί για τα λένε όλα αυτά.....ίσως να μην τα εννοούν!

    Εσύ να ρε φίλε στα 23 σου γέρασες και θα με κρίνεις και σαν μικρό!
    Αν διάβασες έγραψα 100000000000000000000000000 την πρώτη πρόταση ,και δεν είχα σκοπό να προσβάλω το γυναικείο φίλο. Και σε μια απάντηση που έδωσα αργότερα είπα πως είχα σκοπό να γράψω και κάτι για τα υπέρ των γυναικών ...
    (Σίγουρα δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι το ίδιο χιούμορ και ούτε συμφωνούν σε όλα αλλά σε καμία περίπτωση δεν είχα σκοπό να προσβάλω αν αυτό έγινε ζητάω συγγνώμη και το θέμα έκλεισε
    )

    [/I]




    Φίλε μου όταν αναφέρθηκα για σένα με την φράση καφενοβιος της περιφερείας Ομονοίας δεν αναφέρθηκα με την κυριολέκτική ένοια του όρου αλλά για την αίσθηση που μου άφησε το κείμενο σου. Δεν ενδιαφέρομαι να μάθω τις λεπτομέρειες τις σταδιοδρομίας σου. Μονάχα χαρακτηρίζω με την συγκεκριμένη έκφραση το κείμενο το οποίο έγραψες.
    Και αναφέρομαι σε ένα κείμενο λαικίστικο, αφοριστικό και απαξιωτικό για το γυναικείο φύλο που με την επίφαση του χιούμορ το τοποθέτησες σε ένα site που θέλουμε να έχει ένα έπίπεδο και φυσικά καμμία σχέση με τέτοιου είδους θέματα.
    Το αν έχεις από εκεί και πέρα εμπειρίες και έχεις ζήσει πράγματα είναι καλό για σένα. Την απαξίωση και τον κυνισμό όμως που έβγαλες μέσα στο κείμενο σου δεν μπορώ να την δεχτώ σαν απαυγασμα ζωής και εμπειρίας πράγμα που ισχύει φυσικά και για την απάντηση που σου έδωσε η φίλη μας.
    Η έλλειψη ποιότητας και η χυδαιότητα μπορεί να μοιάζει η έυκολη λύση για εντυπωσιασμό αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι μπορεί να γίνει αποδεκτή από όλους και μάλιστα χωρίς να εισπράξεις και κανενός είδους κριτική. Και αυτό είναι ένας κανόνας που να είσαι βέβαιος ότι δεν έχει εξαιρέσεις.

    Είτε σου αρέσει αυτό είτε όχι.
    christ25
    01.03.2005, 20:51
    auti i adipara8esi 8imizei poli to 8ema "Dalaras". omos den exei kamia sxesi me ti mousiki.alloste se auto to forum iparxoun 8emata ektos mousikis.as adimetopizoume omos kapoia pragmata sti zoi mas me xioumor.sigoura se mia sizitisi pou 8a eixe kapoios pro8esi na sigrinei ta dio fila de 8a ksekinage me ton 35logo.as iremisoun ta pneumata loipon
    vaninoui
    01.03.2005, 21:29
    marlene
    Δεν Θα απαντησω διοτι δεν θελω να συνεχιστει και διοτι με κουραζει αυτο το θεμα,οπος και το να επαναλαμβανομαι
    christine85
    02.03.2005, 01:15
    Προς marlene:
    1ον) Απάντησα όπως ήθελα!
    2ον) Δεν με ξέρεις άρα δεν ξέρεις και το ενεργητικό μου!
    3ον) Η απάντηση μου μπορεί να ήταν κυνική αλλά αυτό απαιτούσε τό ύφος του αρχικού κειμένου!
    Προς composer:
    Μερικές φορές στην ζωή μας κάνουμε πλάκα! Αυτό έκανε και ο vaninoui και εγώ!

    Και κάτι τελευταίο: Το forum δεν είναι μόνο για μουσικές απορίες. Μπορούμε να δημοσιεύσουμε ότι θέλουμε.

    Δεν χρειάζεται να τα υπεραναλύουμε όλα τόσο πολύ!
    marlene
    02.03.2005, 03:43
    Quote:

    Το μέλος christine85 στις 02-03-2005 στις 01:15 έγραψε:

    Προς marlene:
    1ον) Απάντησα όπως ήθελα!
    2ον) Δεν με ξέρεις άρα δεν ξέρεις και το ενεργητικό μου!
    3ον) Η απάντηση μου μπορεί να ήταν κυνική αλλά αυτό απαιτούσε τό ύφος του αρχικού κειμένου!
    Προς composer:
    Μερικές φορές στην ζωή μας κάνουμε πλάκα! Αυτό έκανε και ο vaninoui και εγώ!

    Και κάτι τελευταίο: Το forum δεν είναι μόνο για μουσικές απορίες. Μπορούμε να δημοσιεύσουμε ότι θέλουμε.

    Δεν χρειάζεται να τα υπεραναλύουμε όλα τόσο πολύ!






    1) Καλά έκανες και απάντησες όπως ήθελες αλλά σε λάθος μέρος. Μπορείς να απαντάς όπως θές αλλά σε μέρη που αυτά που λές δεν θα προσβάλουν την αισθητική των άλλων.

    2)Δεν σε ξέρω, αλλά με αυτά που έγραψες δεν μου έσωσες και την καλύτερη των εντυπώσεων. Αρα δεν είναι το φταίξιμο δικό μου.

    3) Αν κάποιος θέλει να είναι κάπως δεν σημαίνει ότι οφείλουμε να απαντάμε σε όλα και να πεφτουμε στο επιπεδό του.

    Οσο για αυτά που έγραψες για τον composer θα σου απαντήσει εκείνος.
    Αν έχεις καμμιά απορία στην διαθεσή σου όποτε θές.
    composer
    02.03.2005, 03:55
    Τι πρέπει να προσέχω όταν στέλνω μηνύματα στο Forum;
    Η ύπαρξη κανόνισμών έχει σκοπό να διατηρήσει το Forum σε κάποιο υψηλό επίπεδο και όχι να περιορίσει τις δυνατότητες των χρηστών στην έκφραση των απόψεων τους. Αυτά που πρέπει να αποφεύγονται είναι τα παρακάτω:

    1. Η προσβολή των Θείων, η αποστολή εθνικιστικών, ρατσιστικών, ξενοφοβικών, σεξιστικών και ομοφοβικών μηνυμάτων και η αποστολή υλικού που υπόκειται σε copyright ή σκοπεύει στην διαφήμιση προϊόντων και υπηρεσιών.
    2. Η αποκλειστική χρήση ΚΕΦΑΛΑΙΩΝ γραμμάτων.
    3. Η διάδοση ψευδών ειδήσεων ή η δημιουργία θεμάτων με τίτλο που παραπλανεί τους χρήστες σε σχέση με το περιεχόμενο του μηνύματος που ακολουθεί.
    4. Η δημιουργία νέων θεμάτων με περιεχόμενο που ήδη καλύπτεται από άλλο θέμα.
    5. Η προβολή οποιασδήποτε παραπομπής (link) στο Διαδίκτυο σε σελίδες που έχουν κερδοσκοπικό χαρακτήρα ή περιλαμβάνουν περιεχόμενο που δεν τηρεί τους κανόνες της πρότασης 1. Σε περίπτωση που θέλετε να προτείνετε μια παραπομπή που νομίζετε ότι μπορεί να εμπίπτει στα παραπάνω ή παραπομπή που εμπίπτει στα παραπάνω, αλλά πιστεύετε ότι θα ήταν χρήσιμο να έχουν γνώση τα μέλη του MusicHeaven.gr, παρακαλούμε επικοινωνήστε με τους συντονιστές του Forum.
    6. Η αποστολή μηνυμάτων σε μέλος που θίγουν κατ΄ οιοδήποτε τρόπο την προσωπικότητα και την υπόσταση του μέλους αυτού. Κάθε γνώμη, όσο ακραία και αν είναι, πρέπει να ακουστεί, αλλά χωρίς τη χρήση προσβλητικών εκφράσεων και ανήθικου λεξιλογίου.
    7. Οι συζητήσεις σε άλλη γλώσσα από την ελληνική. Eπιτρέπεται η μεμονωμένη χρήση λέξεων/προτάσεων σε ξένη γλώσσα.
    8. Η δημοσιοποίηση προσωπικών δεδομένων (τηλέφωνα, διευθύνσεις, ονοματεπώνυμα) άλλων μελών χωρίς την άδειά τους.



    Πρός απάντηση για να κλίσει το θέμα αυτό....σας παραθέτω και πρός τον Βαλεντίνο και πρός την Χριστίνα ...τον κανονισμό λειτουργίας του forum!Δεν μπορούμε να στέλνουμε ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ.!!

    Με ολή την καλή διάθεση
    Αντρέας


    ΥΓ..Η Μαρλέν και ο Πολύδωρος με ικανοποιούν με τις απαντήσεις τους!

    Κουράστηκα να υποκρίνομαι....με κρίνουνε και με συγκρίνουνε!




    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: composer on 02-03-2005 04:08 ]
    jorge
    02.03.2005, 09:44
    Quote:

    Το μέλος composer στις 02-03-2005 στις 03:55 έγραψε:

    Τι πρέπει να προσέχω όταν στέλνω μηνύματα στο Forum;
    Η ύπαρξη κανόνισμών έχει σκοπό να διατηρήσει το Forum σε κάποιο υψηλό επίπεδο και όχι να περιορίσει τις δυνατότητες των χρηστών στην έκφραση των απόψεων τους. Αυτά που πρέπει να αποφεύγονται είναι τα παρακάτω:

    1. Η προσβολή των Θείων, η αποστολή εθνικιστικών, ρατσιστικών, ξενοφοβικών, σεξιστικών και ομοφοβικών μηνυμάτων και η αποστολή υλικού που υπόκειται σε copyright ή σκοπεύει στην διαφήμιση προϊόντων και υπηρεσιών.
    2. Η αποκλειστική χρήση ΚΕΦΑΛΑΙΩΝ γραμμάτων.
    3. Η διάδοση ψευδών ειδήσεων ή η δημιουργία θεμάτων με τίτλο που παραπλανεί τους χρήστες σε σχέση με το περιεχόμενο του μηνύματος που ακολουθεί.
    4. Η δημιουργία νέων θεμάτων με περιεχόμενο που ήδη καλύπτεται από άλλο θέμα.
    5. Η προβολή οποιασδήποτε παραπομπής (link) στο Διαδίκτυο σε σελίδες που έχουν κερδοσκοπικό χαρακτήρα ή περιλαμβάνουν περιεχόμενο που δεν τηρεί τους κανόνες της πρότασης 1. Σε περίπτωση που θέλετε να προτείνετε μια παραπομπή που νομίζετε ότι μπορεί να εμπίπτει στα παραπάνω ή παραπομπή που εμπίπτει στα παραπάνω, αλλά πιστεύετε ότι θα ήταν χρήσιμο να έχουν γνώση τα μέλη του MusicHeaven.gr, παρακαλούμε επικοινωνήστε με τους συντονιστές του Forum.
    6. Η αποστολή μηνυμάτων σε μέλος που θίγουν κατ΄ οιοδήποτε τρόπο την προσωπικότητα και την υπόσταση του μέλους αυτού. Κάθε γνώμη, όσο ακραία και αν είναι, πρέπει να ακουστεί, αλλά χωρίς τη χρήση προσβλητικών εκφράσεων και ανήθικου λεξιλογίου.
    7. Οι συζητήσεις σε άλλη γλώσσα από την ελληνική. Eπιτρέπεται η μεμονωμένη χρήση λέξεων/προτάσεων σε ξένη γλώσσα.
    8. Η δημοσιοποίηση προσωπικών δεδομένων (τηλέφωνα, διευθύνσεις, ονοματεπώνυμα) άλλων μελών χωρίς την άδειά τους.




    Τι ακριβώς από τα παραπάνω δε σεβάστηκαν ο vaninoui και η christine85;
    Δεν μπορώ να καταλάβω...

    Anyway, το θέμα μετακινείται στην κατηγορία στην οποία θα έπρεπε να είχε ενταχθεί αρχικά...
    jorge
    10.03.2005, 11:56


    Είναι η δίψα που σε κρατάει ζωντανό, είναι η δίψα για καθαρό ουρανό...

















    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 10-03-2005 11:56 ]
    επισυναπτόμενα: image003.jpg image001.jpg image002.gif 
    jorge
    10.03.2005, 11:57








    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 10-03-2005 11:58 ]
    επισυναπτόμενα: image004.gif 
    vouliakis
    10.03.2005, 13:48
    5 μπυρόσημα... Εύγε!

    KIT_KAT
    10.03.2005, 13:55
    Μμμ... προβλέπω σύντομα οι "χρυσές νότες" να μετονομάζονται σε "χρυσές μπύρες"......
    gate
    10.03.2005, 13:57

    ¶λλα πέντε κι από μένα...(ωραίο το "μπυρόσημο" Παναγιώτη...)


    vouliakis
    10.03.2005, 14:00

    mmm
    10.03.2005, 19:53
    Χμμ... Βλέπω ο καλός μας admin έχει υλικό προς απάντηση ...





    επισυναπτόμενα: MansMind.jpg