ελληνική μουσική
    814 online   ·  210.853 μέλη

    13 Μαΐου: Συνάντηση και Ακουστική βραδιά MusicHeaven στους Βατράχους

    jorge
    09.05.2012, 01:26

    Γιάννη θα προσπαθήσουμε να βρούμε ένα πιάνο. Είπαμε οτι θα είναι στημένο, όχι οτι θα το βρούμε εμείς. Έχεις κάποια προτίμηση;

    Μην ξεχάσετε να τηλεφωνήσετε στους Βατράχους για να κρατήσετε θέσεις! Ακόμα και οι μουσικοί, μια και δεν ξέρουμε τις παρέες σας :)

    2103819017, 6937198995

    Έχει δημιουργηθεί και Facebook Event για να καλέσετε κόσμο, κάντε Attend :)


    220493
    09.05.2012, 01:33

    Να σαι καλα Γιώργο!

    Δεν εχω ιδιαίτερη προτίμηση, απλώς θα χρησιμοποιήσω αποκλειστικά ήχο πιάνο σε περίπτωση που βρεθεί κάποιο synth. (και ένα sustain απαραίτητο)

    Περιμένω κάποια επιβεβαίωση τότε για να οριστικοποίησουμε την συμμετοχή μας για να κλείσουμε και θέσεις.



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : 220493 στις 09-05-2012 01:34 ]


    vasilis23
    09.05.2012, 11:08
    Kalimera! George elaves to munima gia ti summetoxi tou kitharista mou parea mou tin kuriaki?An mporeis perase to sto event... Dimitris Kligkopoulos - ilektroakoustiki kithara!
    220493
    09.05.2012, 22:43
    Τελικά πιάνο βρήκαμε;;
    jorge
    10.05.2012, 10:27

    Βρέθηκε ένα Roland EM-20 με πετάλι sustain! Ειναι οκ; Βασίλη εντάξει με τον κιθαρίστα σου, τον προσθεσα :)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 10-05-2012 10:27 ]


    220493
    10.05.2012, 14:03
    Εντάξει Γιώργο! Μια χαρά,απλώς να φτιάξουμε λίγο τον ήχο του στο soundcheck!! Ανεβαίνω Αθήνα δηλαδή;;;;;
    jorge
    10.05.2012, 22:05
    Ναι, και 7.30 να εισαι στους Βατράχους να κανουμε ένα check ;)
    jorge
    12.05.2012, 00:53

    Οριστικοποιήθηκε η τελική σειρά εμφάνισης!

    Επίσης προστέθηκαν κάποιοι νέοι καλλιτέχνες, ενω δεν θα μπορεσει να ειναι μαζι μας ο Guitarlife.

    Ξεκινάμε 20.30...

    Καραπετάκος Κυριάκος & Son (14 ετών)
    Ze Elias Vou & Kyva Var
    Γιώργος Μπιλικάς (Orfeus)
    Jorge & Sympetheros & Friends
    CTsonis & Katerina
    Ξένια Ροδοθεάτου (XeniaRodo) & Αποστόλης Αρμάγος (ApostolisArmagos)
    Μιχάλης Κλεάνθης (mixalis-kleanthis) & Ερωφίλη
    John Deos & Ioanna Linya
    Γιάννης Αλτανόπουλος (220493) & Πέγκυ Αλτανοπούλου
    Βασίλης Αντωνόπουλος (Vasilis23) & Friend

    ΥΓ. Αν κάποιοι θέλουν αυτοκόλλητα MusicHeaven, παρακαλώ να μου το γράψουν εδώ, για να φέρω.


    ilio
    12.05.2012, 20:59

    Καλή παράσταση στους καλλιτέχνες της παρέας και να περάσουν όμορφα όσοι φίλοι

    του μουσικού μας παράδεισου καταφέρουν να παραβρεθούν!!!{#emotions_dlg.thumbup}

    Δυστυχώς ως δόλια μάνα έχω να προσφέρω τις υπηρεσίες μου!!!{#emotions_dlg.biggrin}

    Να το απολαύσετε!!{#emotions_dlg.clap}


    jorge
    13.05.2012, 15:03

    Σ' ευχαριστούμε Ilio, καλή βάρδια :)


    jorge
    13.05.2012, 17:50
    alkyoni
    13.05.2012, 18:02

    Λυπαμαι που θα χασω κι αυτη την συναντηση-live...

    Δυστυχως λογω αποστασης δε μπορω να εχω φυσικη παρουσια, αλλα θα ειμαι με την σκεψη μου καπου εκει γυρω...{#emotions_dlg.rolleyes}

    Να περασετε υπεροχα{#emotions_dlg.walkman} και θα περιμενουμε εντυπωσεις, φωτογραφιες ( και κανα βιντεακι δε θα μας χαλουσε... χιχι{#emotions_dlg.biggrin}Wink)

    Φιλουθκια και χαιρετισμους σε οοολους!!! {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.inlove}


    mary_omikron
    13.05.2012, 18:46
    Καλή επιτυχία στους καλλιτέχνες και καλή διασκέδαση στους παρευρισκόμενους... Ομορφα πράγματα, περιμένουμε φωτό και ήχο :) :)
    jorge
    14.05.2012, 01:33
    Γίναμε μια ωραία παρέα απόψε, σε ένα μαγαζί που μοιάζει περισσότερο με ένα μεγάλο σαλόνι φιλόξενου σπιτιού... Ευχαριστούμε τους Βατράχους για τη φιλοξενία και τις 2 ηλεκτρακουστικές. Για την ιστορία, εμφανίστηκαν τελικά ο Κυριάκος και ο Παναγιώτης, o Ze Elias με την Kyva Var, οι Jorge & Friends (Christos + Christos), ο CTsonis με την Κατερίνα Χατζηβασιλείου, ο Deos με την Ioanna, η Ξένια με τον Απόστολο, ο οικοδεσπότης Μιχάλης Κλεάνθης με την Ερωφίλη, ο Γιάννης Αλτανόπουλος (πιάνο) και η Πέγκυ Αλτανοπούλου και ο Βασίλης23 με τον Δημήτρη Κλιγκόπουλο. Αν συμφωνείτε, να το επαναλάβουμε...
    ilio
    14.05.2012, 10:58

    Νομίζω πως δεν χωρούσε αμφιβολία πως αυτό θα συνέβαινε Smile

    Και συμφωνώ,να το επαναλάβουμε μπας και καταφέρουμε να το ζήσουμε και εμείς{#emotions_dlg.thumbup}


    ixthis
    14.05.2012, 17:03

    αντε να δούμε πότε θα σε δούμε βρε μάνα όμορφη και δόλια χαχα άντε πια !!!

    Όσο για τη βραδιά εχω να πω ''  τόσο απλά. τόσο ανθρώπινα , τόσο όμορφα " να είστε ολοι καλά να ξανα ανταμώσουμε.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ixthis στις 14-05-2012 17:05 ]


    vasilis23
    14.05.2012, 18:30

    Τι τέλεια βραδιά....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    sympetheros
    14.05.2012, 21:44

    Aκόμα μια ωραία μουσική συνάντηση με μουσικούς που κινούνται ανάμεσά μας αθόρυβα αλλά απολύτως

    δημιουργικά!

    Ze Elias με την Kyva Var δεν τους είχα ξανακούσει αλλά έφεραν το Blues στην Σολωνος και μας πήραν μαζί τους!

    Κατερίνα Χατζηβασιλείου,με το καινούριο της τραγούδι (εξαιρετική )

    η Ξένια με τον Απόστολο ήταν ευχάριστη έκπληξη με τις διασκευές τους στο Θεοδωράκη και τη Λένα Πλατωνος

    οι Jorge & Friends (Christos + Christos) έδωσαν μια  ξεχωριστή ηλεκτρική λαική νότα

    Μιχάλης Κλεάνθης με την Ερωφίλη μας πήγαν απ το Μαραβέγια στον Σιδηρόπουλο  και μας έφεραν στο καινούριο ακύκλοφόρητο...ναι ναι ναι!

    ο Deos με την Ioanna μοιράστηκαν...3 ευχές μαζί μας

    και μετά......μας κέρδισε η μπουκίτσα (το μωρό μας ) και έτσι χασαμε τη συνέχεια....

    Χάρηκα που είδα το Σάκη το Χάρη (την επόμενη φορά επί σκηνής )την Ευαγγελία τη Σοφία της Ελένη και περιμένω

    την επόμενη συναντηση για να δώ  τους απόντες της βραδυάς!

    Οσο μπορούμε να τραγουδάμε η ελπίδα θα παραμένει ζωντανή και η παρέα θα συνεχίσει να γράφει ιστορία!


    XeniaRodo
    14.05.2012, 22:03

    Πραγματικά πολύ όμορφη βραδυά και τα σχήματα, μάλλον πιο σωστά οι παρέες, που έπαιξαν ήταν μία και μία. Μου άρεσε πολύ το γεγονός ότι ο καθένας είχε το στυλ του και ακούσαμε πολλά είδη μουσικής.

    Και εις άλλα με υγεία!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : XeniaRodo στις 14-05-2012 22:04 ]


    mary_omikron
    14.05.2012, 22:44
    Καμμιά φωτό? κανένα βιντεάκι βρε παιδιά ???