ελληνική μουσική
    504 online   ·  210.857 μέλη
    Konnie
    14.04.2005, 12:50
    Ποιο ειναι αγαπημενο σας σηριαλ?Η ερωτηση αφορα και ολα αυτα που εχουν τελειωσει και δεν προβαλλονται πια.

    Προσωπικα,ξεχωριζω:
    Απο Ελληνικη τηλεοραση,
    -Δυο ξενοι(μα δε θα το βαρεθουμε ποτε?)
    -Εγκληματα(εγκληματικα αστείο!!!)
    -Εισαι το ταιρι μου(πρωτοτυπο!)

    Και απο τα "ξενογλωσσα" σηριαλ:

    -Friends και παλι Friends!(τα εχω δει κξαναδει-δε νομιζω να τα βαρεθω ποτε!)



    Soulessome
    14.04.2005, 13:09
    H ζωή μου!
    jazzer79
    14.04.2005, 15:22
    Λοιπον εγω πιστευω πως οι καλυτερες σειρες ειναι απο παλιές "οι απαράδεκτοι" και "δυο ξένοι" και απο αυτές που παίζουν τώρα το "singles" και το "friends"!!! Είναι απ'τις σειρές που ειλικρινά μετανοιώνω όταν τισ χάνω!
    manblaz
    14.04.2005, 15:29
    Συμφωνω με τους δυο ξενους, αλλα το καλυτερο ειναι "και οι παντρεμενοι εχουν ψυχη".....
    kostas14
    14.04.2005, 15:38
    Οι απαράδεκτοι,οι παντεμένοι έχουν ψυχή,κάπου σε ξέρω ήταν από τα καλύτερα.Αλλά να μην ξεχνάμε και την κρατική.Τα παιδιά της Νιόβης ήταν πολύ ωραίο.
    MariannaP
    14.04.2005, 16:49
    Δεν βλέπω σχεδόν καθόλου τηλεόραση αλλά όταν πετυχαίνω Το Καφέ της Χαράς αποφεύγω να την κλείσω
    Αξιόλογη σειρά ήταν επίσης και Τα Παιδιά της Νιόβης! Δυστυχώς έχω παρακολουθήσει μόνο δύο με τρία επεισόδια... δεν τα πάω καλά με τα τηλεοπτικά ραντεβού

    Τί θυμήθηκα τώρα
    Εχει δει κανείς την Λωξάντρα;;;
    Είναι ένα πολύ παλιό σήριαλ που προβάλλοταν κατά καιρούς στην ΕΤ1!!! Το έχω δει τουλάχιστον 3 φορές (κι έχω διαβάσει 2 φορές το ομώνυμο βιβλίο), αλλά ευχαρίστως θα το ξανάβλεπα
    paschalia
    14.04.2005, 16:53
    Αν και ειναι μικρα επεισοδιακια , θα πω το ''Σ'αγαπω μ'αγαπας''
    Επισης το ''Καφε της Χαρας '' , το '' Η ωρα η καλη '' ,το '' μεταξι απο βελουδο'' και φυσικα τα ''Φιλαρακια'' .
    SteliosG
    14.04.2005, 16:53
    ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!!

    FRIENDS!!!

    Dukes!!!

    The Muppet Show!!!
    koripaki
    14.04.2005, 17:11
    Ούτε εγώ βλέπω πολύ τηλεόραση,γιατί γυρνάω αρκέτα αργά στο σπίτι λόγω άτσαλου ωραρίου, αν και θα το παραδεχθώ ότι μ' αρέσει πολύ. Μου αρέσουν πολύ οι Σαββατογεννημένες, το Είσαι το ταίρι μου, το Σ' αγαπώ μ'αγαπάς, τα Εγκλήματα, θα' θελα να είχα δει την Αναστασία, αλλά η γιαγιά μου δε μ' άφηνε γιατά ήμουν μικρή και παιζόταν αργά και είχε και σκηνές υποτίθεται ακατάλληλες και ΦΥΣΙΚΑ βλέπω σε επανάλληψη τους Απαράδεκτους. Δεν τους βαριέμαι ποτέ. Και ο Κόκκινος Κύκλος του Κοκκινόπουλου. Μάλλον η αγάπημένη μου σειρά. Αυτά. Όσο κάθομαι θα μου' ρχονται κι άλλα.
    koripaki
    14.04.2005, 17:16
    Επίσης (δεν είναι σειρά βέβαια), αλλά βλέπω το πρωί στην ΕΤ1 ένα παιδικό πρόγραμμα, που είναι πραγματικά υπέροχο. Το Φραπαιδιά με Μαρμελλάδα. Έχει και κατασκευές και είναι πολύ ενδιαφέρον. Προσπαθώ να το βλέπω τα πρωινά. Σας το προτείνω ανεπιφύλακτα. Αν νιώθετε έστω και λίγο παιδιά.
    piterpiano
    14.04.2005, 17:53
    MEN KAI OI ΔΕΝ..
    santourman
    14.04.2005, 18:12
    Quote:

    Το μέλος SteliosG στις 14-04-2005 στις 16:53 έγραψε:


    Dukes!!!





    Μπράβο ρε Στέλιο, τι μου θύμησες!!!
    Οταν ήταν ακόμα μόνο η ΕΡΤ1 και ΕΡΤ2 (μια φορά κι έναν καιρό δηλαδή) έκανα πόλεμο με τους δικούς μου για να το βλέπω στην ΕΡΤ1 γιατί την ίδια ώρα στην ΕΡΤ2 είχε το 'Ορκιστείτε παρακαλώ'
    Κρίμα, έχω χρόνια να το δω...

    Από αυτά που παίζουν τώρα, το 'καφέ της Χαράς' είναι αυτό που δε θα 'θελα να χάνω όταν είμαι στο σπίτι. Ενώ τώρα τελευταία με έπιασε και το ΄μικρόβιο' από το 'Μη μου λες αντίο' ...
    Nadinoula
    14.04.2005, 19:44
    Από Ελληνικά:
    "ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ" μοναδικό,απλά αξεπέραστο...ανεπανάληπτο(όχι δεν παίρνω ποσοστά!)
    και "Είσαι το ταίρι μου" γιατί εκτός από το ότι ήταν πρωτότυπο και πετυχημένο είχε και τον καλύτερο πρωταγωνιστή!

    και από τα τωρινά το Καφέ της Χαράς (αν και έχει αρχίσει να με κουράζει λίγο τελευταία...)
    Ξένα δεν παρακολουθώ και πολύ...
    elenoua
    14.04.2005, 20:37
    to agapimeno m sirial einai to {eisai to tairi m} alla kai ena ligo pio palio einai oi {dio ksenoi}
    SteliosG
    14.04.2005, 20:38
    Quote:

    Το μέλος santourman στις 14-04-2005 στις 18:12 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος SteliosG στις 14-04-2005 στις 16:53 έγραψε:
    [i]

    Dukes!!!





    Μπράβο ρε Στέλιο, τι μου θύμησες!!!
    Οταν ήταν ακόμα μόνο η ΕΡΤ1 και ΕΡΤ2 (μια φορά κι έναν καιρό δηλαδή) έκανα πόλεμο με τους δικούς μου για να το βλέπω στην ΕΡΤ1 γιατί την ίδια ώρα στην ΕΡΤ2 είχε το 'Ορκιστείτε παρακαλώ'
    Κρίμα, έχω χρόνια να το δω...

    Από αυτά που παίζουν τώρα, το 'καφέ της Χαράς' είναι αυτό που δε θα 'θελα να χάνω όταν είμαι στο σπίτι. Ενώ τώρα τελευταία με έπιασε και το ΄μικρόβιο' από το 'Μη μου λες αντίο' ...

    [/I]




    gianna_z
    14.04.2005, 21:22
    ΤΟ "ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΤΕ" ....ΓΕΛΑΩ ΠΟΛΎ ΜΕ ΤΙΣ ΓΥΝΑΊΚΕΣ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΣΥΈΧΕΙΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΝΤΡΕΣ!
    ΚΑΙ ΤΟ 504 ΒΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ...(ΕΝΔΟΞΗ ΦΟΙΤΗΤΙΚΗ ΖΩΗ...)
    MichPah
    15.04.2005, 00:23
    τα αγαπημένα σήριαλ είναι 2:
    Δυο Ξένοι και οι σταύλοι της εριετας ζαϊμη
    πολύ γέλιο και τα δυο.
    jorge
    15.04.2005, 00:47
    "Λόγω Τιμής"

    Στα ίδια μέρη θα ξαναβρεθούμε....
    christine85
    15.04.2005, 01:41
    2 Ξένοι

    Dolce Vita

    Σαββατογεννημένες

    Είσαι το ταίρι μου

    Απαράδεκτοι

    ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ

    Friends!!!!!!!!!!!!!!!!


    tsuku_elf
    15.04.2005, 08:44
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 15-04-2005 στις 00:47 έγραψε:

    "Λόγω Τιμής"

    Στα ίδια μέρη θα ξαναβρεθούμε....





    Για ευνόητους λόγους....το ίδιο jorgito.
    Σου χαρίζω και το τραγουδάκι με την ελπίδα να επαληθευτούν κάποια μέρα οι στίχοι...