ελληνική μουσική
    748 online   ·  210.833 μέλη

    Επιστολή MusicHeaven προς Atlantis FM με αφορμή συνέντευξη του Κασιδιάρη

    noizreduction
    18.10.2013, 22:58

    Πιστευω πως ο Διονυσης δεν χρειαζεται δικηγορο inkve. Και μην εξαπτεσαι, πεφτεις σε χαρακτηρισμους που δεν ξερεις καν τι σημαινουν. Ρομπα, τσατσους και λοιπα ειναι χαρακτηρισμοι επιπεδου δημοτικου και δεν νομιζω πως ανηκεις σε αυτη την ηλικια.

    Το αρθρο το διαβασα ( πιο προσεκτικα απ' ο,τι εσυ διαβασες την απαντηση μου υποθετω ) και θεωρω πως ειναι ειρωνια να ερχεται μετα το γεγονος της δολοφονιας και του καλεσματος του Κασιδιαρη στον Ατλαντις ( στο ιδιο χωρο που κανει και ο ιδιος εκπομπη υποθετω ) να μας εξηγει τι ειναι δημοκρατια.

    Αν μη τι αλλο, εφοσον ολοι ηξεραν την διοικηση και η διοικηση τους δινει το 4ωρο να μιλησουν ( αρα στην ουσια τους δινει το χρονο για να κτυπησουν συγκεκριμενο target group ), μαλλον ολους τους συμφερει αυτη η κατασταση! Η διοικηση γιατι κερδιζει ακροαματικοτητα και ο παραγωγος γιατι πλαθει στο μικροφωνο.

    Παρολαυτα, επρεπε να φτασουμε εδω, για να θυμηθουμε τι ειναι η δημοκρατια, τι πρεσβευει και τελικα σε ποιους ανθρωπους προσφερουμε κερδος;

    Επαναλαμβανω: Δεν θα πηγαινα ποτε για πωλητης στο μαγαζι του Παναγιωταρου. Οχι επειδη δεν ξερω να πουλαω μπλουζακια, αλλα επειδη ο εργοδοτης εκφραζει πολιτικες ιδεολογιες που απεχθανομαι. Και δεν μιλαω για ΠΑΣΟΚ/ΝΔ και κοκορομαχιες, αλλα μιλαω για δολοφονιες, φασιστικες αντιληψεις και καθεστως χουντας.

    Δεν θα πουλουσα την ελληνικη σημαια ( που αγαπω ) για καποιον που πιστευει πως ειναι μεσο φασιστικων αντιληψεων.

    Τοσο απλα. Οποιος θελει, το πιστευει. Οποιος δεν θελει, βαζει το δακτυλο στο ματι του μπροστα, φωναζει τον αλλο "μεγα τσατσο" επειδη λεει τα προφανη.

    Οριστε, μια ειλικρινη συγνωμη, στον Διονυση που χρησιμοποιησα τον ορισμο "ακροδεξιος".

    ΥΓ: Αντιφασιστικο αρθρο, μεσα σε φασιστικη ιδιοκτησια εκανε και η Ελληνοφρενεια καποτε...Τωρα ειναι στον Real...


    mary_omikron
    18.10.2013, 23:09

    Παράθεση:

    Το μέλος inkve στις 18.10.2013, 22:48 έγραψε...

     ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΜΟΥ ΠΑΡΑ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ALL TIME ΤΣΑΤΣΟ ΤΟΥ MUSICHEAVEN....

    Ηρεμα και πολιτισμένα Inkve χωρίς αυθαίρετους χαρακτηρισμούς 


    inkve
    18.10.2013, 23:14

    επιπεδου δημοτικου ηταν επισης και το τσουβαλιασμα που εκανες στον διονυση και σε ολους τους υπολοιπους παραγωγους του ατλαντις παρασυρωντας και αλλα μελη...

    η διοικηση του σταθμου ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ειναι για πεταμα

    η διοικηση ομως....προσεξε την διαφορα...

    εκει φαινονται και τα κοτσια καποιων που βγηκαν στον αερα να κατηγορησουν τις επιλογες της διοικησης της ιδιας της εργασιας τους...!!!

    εγω μπορει και να μην το εκανα και το παραδεχομαι...!!!

    απορω ομως με κατι....

    αν εγω με ενα μηνυμα μου κατηγορουσα τοσο ευθεως εναν ανθρωπο γνωστο του ΜΗ δεν νομιζω να ειχα την ιδια ασυλεια που απολαμβανεις εσυ.

    καταλαβαινω πως αυτα που γραφω δεν αρεσουν...αλλα οταν διαβασα αυτα που διαβασα ε δεν γινοταν αλλιως...!!!


    -----------------
    Οταν η δυναμη της αγαπης υπερνικησει την αγαπη για δυναμη,ο κοσμος θα γνωρισει την ειρηνη. -Jimi Hendrix-

    [ τροποποιήθηκε από τον/την inkve, 18-10-2013 23:15 ]


    noizreduction
    18.10.2013, 23:19

    Τα κοτσια φαινονται στις παραιτησεις, οχι στην αξιοποιηση του βρωμικου site και του  βρωμικου μικροφωνου που του παραχωρει με συγκεκριμενο σκοπο ενας βρωμικος ιδιοκτητης.

    Εχω δουλεψει και δουλευω ραδιοφωνο, δεν ειναι αναγκη να μου κουνατε το χερι για το πως μια διοικηση κινειται σε εναν "αντιστασιακο" παραγωγο. Οταν ο παραγωγος φερνει νουμερα, η διοικηση απλως χειροκροταει γιατι αυτο θελει στο κατω κατω. Και για το "γαμωτο", φαινεται πως υπαρχει κι επισημη διαφωνια γιατι αυτο εξιταρει τους ακροατες!

    Η ασυλια ειναι κατι που δεν απαιτηθηκε εκ μερους μου και δεν ξερω με ποιο τροπο αναφερεται. Εαν πιστευεις πως πρεπει να ειμαι εκτος MH, μπορεις ευκολα να το ζητησεις σε μενα προσωπικα και μπορω να το κανονισω ( ενας ανθρωπος ειμαι, νομιζω πως ευκολα μπορω να κανονιστω με τον εαυτο μου ).


    inkve
    18.10.2013, 23:21

    Παράθεση:

    Το μέλος mary_omikron στις 18.10.2013, 23:09 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος inkve στις 18.10.2013, 22:48 έγραψε...

     ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΜΟΥ ΠΑΡΑ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ALL TIME ΤΣΑΤΣΟ ΤΟΥ MUSICHEAVEN....

    Ηρεμα και πολιτισμένα Inkve χωρίς αυθαίρετους χαρακτηρισμούς 



    και καποιοι αλλοι αυθαιρετα χαρακτηρισαν φασιστα εναν ανθρωπο ο οποιος εγραψε ΕΝΑ ΑΝΤΙΦΑΣΙΣΤΙΚΟ ΑΡΘΡΟ....ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΝΤΙΦΑΣΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΟΛΕΜΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΠΟΥ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ ΑΥΤΑ....

    ΑΝΑΛΟΓΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΘΑΙΡΕΤΟ ΤΣΟΥΒΑΛΙΑΣΜΑ TOY NOIZREDUCTION αλλα και οσων συμφωνησαν μαζι του δεν ειδα να κανεις και αναφερεσαι επιλεκτικα σε εμενα...

    ολοι ειμαστε ισοι σωστα??απλα καποιοι ειναι πιο ισοι απο τους υπολοιπους..!!!

    εκτος αν ειναι της μοδας η βρισια φασιστας  σε ανθρωπους που εμπρακτα εχουν αποδειξει την αντιθεση τους..!!!!


    freak
    18.10.2013, 23:25

    Παράθεση:

    Το μέλος inkve στις 18.10.2013, 22:48 έγραψε...

    ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΕΣΑ ΣΤΑ LIKE ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟΥ FREAK....ΜΕ ΣΤΑΝΑΧΩΡΕΙ ΑΥΤΟ ΣΥΜΠΑΘΕΣΤΑΤΕ FREAK ΚΑΘΩΣ ΠΙΣΤΕΥΑ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΔΙΝΕΙΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ...ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΜΟΥ ΠΑΡΑ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ALL TIME ΤΣΑΤΣΟ ΤΟΥ MUSICHEAVEN....

    Μηπως μπερδεψες τα LIKE?

    Εκανα LIKE σε προηγουμενο post και οχι σε αυτο που αναφερεσαι.

    Δεν ειχα σκοπο να κανω LIKE/DISLIKE διοτι ακομα διαβαζω με προσοχη αυτα που γραφετε.

    Υπαρχουν πραγματα με τα οποια συμφωνουμε και αλλα με τα οποια διαφωνουμε. Το ιδιο ισχυει και για τον ετερο φιλο μας εδω μεσα. Δεν γινεται να συμφωνουμε η να διαφωνουμε σε ολα.

    Μπορω να αναφερθω διεξοδικα διοτι γνωριζω καποια πραγματα που πιθανον δεν γνωριζετε οπως και εσεις γνωριζετε πραγματα που εγω αγνοω, ο καθενας απο την μερια του.

    Ωστοσο δεν πιστευω πως η γνωμη μου ειναι πιο βαρυνουσα απο αλλες. Θεωρω πως ισαξιοι ολοι ειμαστε εδω περα (θελω να πιστευω δηλαδη εστω και με καποιες ενστασεις που εχω εκφρασει στο παρελθον). Διορθωστε με αν εχω λαθος. Το εκτιμω πιο πολυ απο χαιδεμα αυτιων (δεν αναφερομαι σε σας βεβαια).


    inkve
    18.10.2013, 23:27

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 18.10.2013, 23:19 έγραψε...

    Τα κοτσια φαινονται στις παραιτησεις, οχι στην αξιοποιηση του βρωμικου site και του  βρωμικου μικροφωνου που του παραχωρει με συγκεκριμενο σκοπο ενας βρωμικος ιδιοκτητης.

    Εχω δουλεψει και δουλευω ραδιοφωνο, δεν ειναι αναγκη να μου κουνατε το χερι για το πως μια διοικηση κινειται σε εναν "αντιστασιακο" παραγωγο. Οταν ο παραγωγος φερνει νουμερα, η διοικηση απλως χειροκροταει γιατι αυτο θελει στο κατω κατω. Και για το "γαμωτο", φαινεται πως υπαρχει κι επισημη διαφωνια γιατι αυτο εξιταρει τους ακροατες!

    Η ασυλια ειναι κατι που δεν απαιτηθηκε εκ μερους μου και δεν ξερω με ποιο τροπο αναφερεται. Εαν πιστευεις πως πρεπει να ειμαι εκτος MH, μπορεις ευκολα να το ζητησεις σε μενα προσωπικα και μπορω να το κανονισω ( ενας ανθρωπος ειμαι, νομιζω πως ευκολα μπορω να κανονιστω με τον εαυτο μου ).



    αποδυκνειεις με οσα γραφεις πως το συγγνωμη σου ητανε καλπικο....

    και αποτι καταλαβαινω εισαι τις αποψης πως μαζι με τα ξερα(διοικηση και σταθμος ατλαντις)....καιγονται και τα χλωρα(σακης και λοιποι παραγωγοι)...

    ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΑΤΑΚΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΜΕ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΧΡΥΣΑΥΓΙΤΗ ΠΡΙΝ 16-17ΧΡΟΝΙΑ....

    ΕΜΕΙΣ ΦΙΛΕ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ...!!!!

    ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΦΙΛΕ NOIZ....ΟΛΑ ΣΤΟ ΤΣΟΥΒΑΛΙ.....


    noizreduction
    18.10.2013, 23:29

    Συγνωμη που μαζι με τα ξερα δολοφονηθηκε και ο Φυσσας...

    Συγνωμη που η διοικηση ηταν γνωστη για τα ακροδεξια της πιστευω.


    Συγνωμη που αυτη η διοικηση φροντισε να φερει τον Κασιδιαρη μετα τη δολοφονια Φυσσα.


    Συγνωμη που οι παραγωγοι του αναρχικου κι αριστερου χωρου δεν σηκωθηκαν απλα να φυγουν, αλλα παραμενουν μεσα σε αυτο το σταθμο.



    Καλη συνεχεια. Οι παραγωγοι οσο περνανε οι μερες εκτιθονται ακομα περισσοτερο. Ας σηκωθουν κι ας κανουν ενα web radio, μακρια απο την ιδιοκτησια του Atlantis. Τοσο απλο, ομως τοσο δυσκολο για τις αναρχικες ιδεολογιες...

    ---------------

    DreamCatcher Music DreamCatcher Blogspot

    [ τροποποιήθηκε από τον/την noizreduction, 18-10-2013 23:33 ]


    mary_omikron
    18.10.2013, 23:40

    Παράθεση:

    Το μέλος inkve στις 18.10.2013, 23:21 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος mary_omikron στις 18.10.2013, 23:09 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος inkve στις 18.10.2013, 22:48 έγραψε...

     ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΜΟΥ ΠΑΡΑ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ALL TIME ΤΣΑΤΣΟ ΤΟΥ MUSICHEAVEN....

    Ηρεμα και πολιτισμένα Inkve χωρίς αυθαίρετους χαρακτηρισμούς 



    και καποιοι αλλοι αυθαιρετα χαρακτηρισαν φασιστα εναν ανθρωπο ο οποιος εγραψε ΕΝΑ ΑΝΤΙΦΑΣΙΣΤΙΚΟ ΑΡΘΡΟ....ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΝΤΙΦΑΣΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΟΛΕΜΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΠΟΥ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ ΑΥΤΑ....

    ΑΝΑΛΟΓΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΘΑΙΡΕΤΟ ΤΣΟΥΒΑΛΙΑΣΜΑ TOY NOIZREDUCTION αλλα και οσων συμφωνησαν μαζι του δεν ειδα να κανεις και αναφερεσαι επιλεκτικα σε εμενα...

    ολοι ειμαστε ισοι σωστα??απλα καποιοι ειναι πιο ισοι απο τους υπολοιπους..!!!

    εκτος αν ειναι της μοδας η βρισια φασιστας  σε ανθρωπους που εμπρακτα εχουν αποδειξει την αντιθεση τους..!!!!



    Τις απόψεις και την γνώμη του κάθε Noizreduction έχεις δικαίωμα να τις αντικρούσεις και να διαφωνήσεις...ΔΕΝ έχεις δικαίωμα να αποκαλείς "τσάτσους του ΜΗ" τους συνομιλητές σου. 

    Αυτός είναι ο τομέας ο δικός μου και εκεί έκανα επισήμανση. Οι υποδείξεις περιττές.


    dkotsak
    18.10.2013, 23:43

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 18.10.2013, 21:59 έγραψε...

    Ειλικρινα, οταν γινεται τοσο μεγαλη αναφορα βιογραφικου για να αποδεικτει κατι, ενω επι χρονια ολοι στον Atlantis γνωριζατε τις πολιτικες τοποθετησεις της ιδιοκτησιας, απλως...I rest my case.

    Δεν ειναι αναγκη να αναλυουμε τι κανει ο καθενας, αλλα τι θα μπορουσε να ειχε κανει για να μην γιγαντωθει ενα θεμα που ισως να μην αφορουσε αμεσα τους παραγωγους, αλλα την ιδιοκτησια. Παρολαυτα, οταν ΟΛΟΙ σας ξερατε τι εστι η ιδιοκτησια ( και μην κρυφτειτε τωρα πως δεν ξερατε ), το να αφοριζετε μετα, ο,τι θα μπορουσε να ειχε αποφευχθει πριν, ειναι λιιιιιιιγο ειρωνικο!

    Με λιγα λογια. Κι εγω κατεβαινω σε αντιφασιστικες πορειες, ημουν στο Κερατσινι την 2η μερα απο το γεγονος, φωναξα, κλπ κλπ, ομως δεν θα πηγαινα να κανω τον πωλητη στο μαγαζι του Παναγιωταρου, επειδη ειναι "δουλεια".


    Δεν γραφω για τη δημοκρατια και την ελευθερια του λογου, ομως παραλληλα συμμετεχω καπου που επιλεγουν να φερουν οποιοδηποτε θελει με το στανιο να διελυσει αυτη την ελευθερια ( παρολαυτα, την αξιοποιει για να ακουστει ), και μαλιστα το γραφω εκ των υστερων!

    Η εξιλεωση δεν ερχεται μετα, αλλα πριν γινει το κακο, ιδιαιτερα οταν προκειται για ενα κακο με ιστορικες ριζες που δεν ειναι μονο απλως ενα βημα σε ενα ανεξαρτητο ραδιοφωνο!

    Και παν' απ' ολα, το γεγονος πως ακομα υπαρχουν οι "αναρχικοι" παραγωγοι μεσα σε ενα σταθμο που η ιδιοκτησια ηθελε ( προσεξτε, δεν ηταν απλως υποθεση, ΗΘΕΛΕ ) να φερει τον Κασιδιαρη, ειναι σημα κατατεθεν για το πως ο ανθρωπος νερωνει το κρασι του!

    Ετσι, απλα, ωραια και σταρατα! Ο freak με καλυψε απολυτως με τη δημοσιευση του,  νομιζω πως αξιζει τον κοπο να την κοιταξετε!

    ( τα Εξαρχεια δεν οριοθετουν τα πολιτικα πιστευω ενος ανθρωπου, εκτος εαν οι καφετεριες γεννανε αναρχικους και τα σουβλατζιδικα φασιστες )...

    Ευχαριστω για την προσκληση, ομως δουλευω κι εξαλλου ο Atlantis πεθανε απο το 2004 για μενα. Δεν αξιζει τον κοπο να προσπαθησετε να μεταπεισετε εναν Αρβανιτη! Μπορειτε μονο να σκεφτειτε ποσα λιθαρακια βαλατε στο οικοδομημα του Atlantis, και ποσα απο αυτα τελικα ηταν τοσο "ανεξαρτητα" ( πολιτικα ) οσο θελατε!


    ΥΓ: Η σιωπη ειναι υπαιτιοτητα παντως. Και μαλιστα η σιωπη χρονων για χαρη ενος βηματος που στο κατω κατω το διαχειριζοταν μια διοικηση με αμαρτωλο παρελθον!

    ΥΓ2: Κι ορισμενοι  βουλευτες της ΧΑ εχουν παντρευτει με αλλοδαπες κι ορισμενοι μεγαλωσαν σε γειτονιες με μεγαλη επιρροη αριστερου κι αναρχικου κοσμου. Δεν ειναι σημα πιστης το που μεγαλωνει καποιος ή το με ποιο συντροφο επιλεγει να μεινει. Αλιμονο, τοτε οι μισοι Εξαρχιωτες δεν θα δουλευαν σε καμια πολυεθνικη...

    ΥΓ3: Εξαλλου, ο κοσμος το εχει βουκινο, ιδιαιτερα για την ιδιοκτησια και το παρελθον του με τον Βοριδη ( κοιτα κατι πραγματα και μαλιστα ειναι σε αριστερο blog, ε; ).


    ΥΓ4: Δεν με ενδιαφερει τι κανατε στα Εξαρχεια, ουτε οι 7ωρες εκπομπες... Συγνωμη που καταστρεφω μια κοσμοθεωρια, ομως ενα μικροφωνο που ανηκει σε ιδιοκτησια με ακροδεξιες αποψεις, παραμενει ενα βρωμικο μικροφωνο, που σκοπο εχει να μαζεψει νεαροκοσμο που δεν ξερει τι παιζει μεσα στον Atlantis...

    ΥΓ5: Απο τη σελιδα σας:

    Παράθεση:
    Nontas Maurogonatos Διονύση, ξεχνάς ρε σάπιε ότι στον ξεφτιλοσταθμό σας πριν κάτι χρονάκια τουλάχιστον παίζατε "δεν είναι δημοκρατία δεν είναι ελευθερία, είναι μόνο μια μπασταρδοκρατία";; Τσουτσέκι.

    Διαφωνω με το χαρακτηρισμο, αλλα στην ουσια ειναι απαντηση στο αρθρο που ανεβασατε! Σε μενα απαντησατε βεβαια ( δεν ξερω εαν φταιει το τηλεφωνημα ή το γεγονος πως το MH ξεκινησε τη διαδικασια αποδομησης του Atlantis )...

    -----------------

    DreamCatcher Music DreamCatcher Blogspot

    [ τροποποιήθηκε από τον/την noizreduction, 18-10-2013 22:48 ]



    Πρώτα απ' όλα θα σου πω ότι προσωπικά εγώ είμαι στον Ατλαντίς γιατί πιστεύω ότι ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΝΑΓΚΗ η μουσική μας να έχει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ένα σταθμό στα Fm που να λειτουργεί στο μουσικό του κομμάτι τίμια, ηθικά έξω από λαδώματα και κλίκες. Είναι απείρως σημαντικό...

    Ως υπεύθυνος του μουσικού μέρους του σταθμού, βοήθησα στο να πάρουν βήμα πάνω από 100 νέοι καλλιτέχνες/μπάντες μόνο τα 2 τελευταία χρόνια. Παιδιά με ταλέντο και αγάπη, παιδιά που είδαν τα live τους να βοηθιούνται πολύ... Πάρα πολλά ιντερνετικά ραδιόφωνα πήραν ρεπερτόριο από εμάς, κι αυτό ήταν εξ ίσου σημαντικό, αφού εμείς ψάχναμε πιο συστηματικά. Θα μπορούσα εύκολα να πω "έλα μωρε δεν υπάρχει πια ελληνόφωνη ροκ" και να βάλω στο airplay τον εαυτό μου ανα μία ώρα... Δεν το έκανα και το ξέρουν όλοι όσοι ακούν. Και μην μου πεις ότι αυτό δεν γινόταν πριν... "πεθάνει" (το 2004) ο Ατλαντίς από παραγωγούς που ήταν και καλλιτέχνες... Μην πω ένα όνομα που μου έρχεται πρόχειρο, γιατί είναι και φίλος...

    P.S. 1. Επειδή είσαι και άτυχος: Με το συγκεκριμένο παλληκάρι (Nontas Maurogonatos) μίλησα, εξήγησα και κατάλαβε. Τη Δευτέρα, θα είναι το βράδυ στην εκπομπή μου και θα εκπαιδευτεί. Πρόκειται να γίνει παραγωγός μας... Ρώτησέ τον άμα θες...

    P.S. 2. "Εξαλλου, ο κοσμος το εχει βουκινο... ", "Η σιωπη ειναι υπαιτιοτητα παντως. ". Συμφωνώ. Εγώ σου εξήγησα γιατί κάνω αυτό που κάνω... Εσύ θα μου εξηγήσεις γιατί το musicheaven συνεργαζόταν με τον Ατλαντίς μέχρι πριν λίγες ώρες; Μήπως γιατί όλοι στην Ελλάδα ήξεραν και εσείς όχι; Εσύ προσωπικά γιατί σιωπούσες;


    noizreduction
    18.10.2013, 23:57

    Καποτε ο Atlantis ( εκει στα 90s, αρχες του 2000 και λιγο πιο μετα ) αξιζε γι' αυτο το λογο που περιγραφεις. Αξιζε γιατι επαιζε ελληνοφωνη ροκ, επαιζε alternative σκηνη, επαιζε γενικοτερα ακουσματα που δεν πουλουσαν στα υπολοιπα ραδιοφωνα.

    Η εποχη αυτη περασε ομως, με τα προβληματα στην αδειοδοτηση, τα ιδιοκτησιακα τερτιπια, κλπ. Δεν μπορουμε να ζουμε στο "παρελθον" και να δικαιολογουμε το παρον. Δεν γινεται, ιδιαιτερα οταν η κατασταση ειναι τοσο περιπλοκη. Δεν μιλαμε απλως για αλλαγη του υφους του Atlantis, μιλαμε για αξιοποιηση του ανεξαρτητου μοντελου που ειχε για αναδειξη ακροδεξιων αποψεων και μαλιστα με καλεσμενο εναν ανθρωπο που ουτε καν...μουσικος δεν ειναι!

    Και μπραβο και συγχαρητηρια για τα 100-200-300-ν ακουσματα που εφερες στον αερα! Δεν κατηγορησα καν αυτο το κομματι του σταθμου και δεν εχω κανενα λογο να το κανω μιας και δεν αφορα τη συγκεκριμενη συζητηση. Εξαλλου αυτο ηταν το προιον του Atlantis, συν το "ελευθερο" και "αντιστασιακο" μοντελο που πουλουσε στους ακροατες ( και τονιζω το πουλουσε γιατι καθε σταθμος πουλαει ενα προιον ).

    Ομως, εγιναν καποια γεγονοτα τα οποια δεν μπορει κανεις να ακυρωσει. Ενα νεο παιδι πεφτει νεκρο απο ακροδεξιους/φασιστες, μια κατασταση αρχιζει και κινειται στην τοπικη κοινωνια ( αργα, δυστυχως ) και ξαφνικα βλεπουμε το κατεξοχην ενα σταθμο-προτυπο-προιον να καλει τον Κασιδιαρη.

    Συγνωμη, μετα απο τη δολοφονια, βλεπω ενα αρθρο δικο σας στο site του Ατλαντις και σκεφτομαι "Ωπα ρε φιλε, δεν κρυωσε καν ο ταφος του Φυσσα, δεν περασε ουτε μια μερα απο το καλεσμα του Κασιδιαρη, και ξαφνικα στην αναμπουμπουλα αξιοποιειται το ιδιο το βρωμικο μεσο για δημοκρατικες ιδεες";


    Δεν ξερω πως το βλεπετε εσεις, για μενα ειναι ειρωνικο. Και ειναι επισης ειρωνικο να προσπαθειτε να με πεισετε πως ενω ξερατε την ιδιοκτησιακη αρχη, ξερατε τι πρεσεβευε, ξερατε που μπορει να πηγαιναν τα κερδη του σταθμου, κλπ μετα απο την κινηση τους να καλεσουν τον Κασιδιαρη, δεν σηκωθηκατε ετσι απλα να φυγετε.

    Ποιο ειναι λοιπον το παραξενο; Πως το μικροφωνο που σας δινει ο ιδιος ανθρωπος που θα εφερνε τον Κασιδιαρη γινεται "καθαρο" στη δικη σας περιπτωση και "βρωμικο" στον Κασιδιαρη;

    Αυτη ειναι η μαχη λοιπον; Κραταμε το ματωμενο ( ηθικα ) μικροφωνο, φωναζουμε πως η διοικηση βρωμαει και παμε μπροστα; Παμε ΠΟΥ? Που μπροστα; Να παιζουμε παλι στο σταθμο που θα εφερνε τον Κασιδιαρη ( επιμενω ) την ιδια καλη playlist που παιζαμε και προ Κασιδιαρη;

    Λυπαμαι, αλλα εαν η ιδεολογια τελειωνει στην εισοδο του live room, τοτε να το ξερουμε απο τωρα, γιατι ολα αυτα ακυρωνουν τη φυση και την μορφη του αγωνα που θελετε να πετυχετε!

    Λυσεις πολλες, καποιοι παραιτηθηκαν ηδη ( ενας τουλαχιστον, για να ειμαι ειλικρινης δεν ξερω για αλλους παραγωγους ), αλλοι θα μπορουσατε απλως να τον αφησετε στον αερα και να πατε σε μια λυση web radio μεχρι να βρεθει μια συμβιβαστικη λυση για νεο ραδιοφωνικο φορεα!

    ΥΓ1: Δεν ρωταω κανεναν. Αν γουσταρει να γινει παραγωγος, ας γινει. Δεν ειμαι στο μυαλο του καθενος, κι οπως φαινεται, καμια ιδεολογια δεν παραμενει στο χρονο και στην ορεξη της δημοσιοτητας.

    ΥΓ2: Για το Musiheaven ρωτα τον administrator, μιας κι εγω ειμαι απλο μελος.

    Για το τι εκανα εγω κι αν σιωπουσα, μπορεις παρα πολυ απλα να ερθεις μια μερα να δεις τη κλωτσια που εχω φαει στο αμαξι μου απο Χρυσαυγιτες, πολυ πριν γινει καν κομμα του 14%.

    Οσο για τον Ατλαντις, οταν εμαθα τα βρωμικα παιχνιδια της διοικησης κι εζησα ( λογω δουλειας ) τη ραδιοφωνικη κοινοτητα, καταλαβα πως επιλογη μου ειναι να μην τον ακουω. Κι εκει τελειωσε το παιχνιδι που μου δινει το δικαιωμα του να ειμαι ακροατης.

    Μην κανουμε την κλασσικη πολιτικη συζητηση "Εσυ τι εκανες οταν εγω ημουν στα καγκελα", γιατι αποδεικνευται τελικα πως ολοι εδω, εχουμε σχεδον την ιδια ηλικια!


    freak
    19.10.2013, 00:03

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 18.10.2013, 23:57 έγραψε...

    καποιοι παραιτηθηκαν ηδη (ενας τουλαχιστον, για να ειμαι ειλικρινης δεν ξερω για αλλους παραγωγους )

    Δεν ειναι μόνο ενας, το γραφω μετα γνωσης και απο πρωτο χερι, πιστευω πως θα βγει στην φορα αυριο μεθαυριο.

    Για τα υπολοιπα παραπεμπω στο πρωτο post μου σε αυτο το thread. Μιλα απο μονο του.


    dkotsak
    19.10.2013, 00:06

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 18.10.2013, 23:19 έγραψε...

    Τα κοτσια φαινονται στις παραιτησεις, οχι στην αξιοποιηση του βρωμικου site και του  βρωμικου μικροφωνου που του παραχωρει με συγκεκριμενο σκοπο ενας βρωμικος ιδιοκτητης.

    Εχω δουλεψει και δουλευω ραδιοφωνο, δεν ειναι αναγκη να μου κουνατε το χερι για το πως μια διοικηση κινειται σε εναν "αντιστασιακο" παραγωγο. Οταν ο παραγωγος φερνει νουμερα, η διοικηση απλως χειροκροταει γιατι αυτο θελει στο κατω κατω. Και για το "γαμωτο", φαινεται πως υπαρχει κι επισημη διαφωνια γιατι αυτο εξιταρει τους ακροατες!

    Η ασυλια ειναι κατι που δεν απαιτηθηκε εκ μερους μου και δεν ξερω με ποιο τροπο αναφερεται. Εαν πιστευεις πως πρεπει να ειμαι εκτος MH, μπορεις ευκολα να το ζητησεις σε μενα προσωπικα και μπορω να το κανονισω ( ενας ανθρωπος ειμαι, νομιζω πως ευκολα μπορω να κανονιστω με τον εαυτο μου ).



    Α! Και σε συμπλήρωμα της προηγούμενης ερώτησής μου: Αν τα κότσια φαίνονται στις παραιτήσεις, (αν και ο Σαραντάρης είχε άλλη άποψη) γιατί δεν φεύγεις από το.... "βρωμικο" (κατ' εσένα όχι εμένα) musicheaven που για λίγη παραπάνω προβολή συνεργαζόταν με το... "βρωμικο site και το  βρωμικο μικροφωνο που του είχεπαραχωρήσει με συγκεκριμενο σκοπο ενας βρωμικος ιδιοκτητης"; Αβαβα ε;


    noizreduction
    19.10.2013, 00:09

    Η διαφορα μας ειναι πως εσυ εισαι παραγωγος, πλαθεις αποψεις, μιλας σε ενα μικροφωνο, πουλας ενα προιον, πλασαρεις ενα σταθμο, εισαι ενα δημοσιο προσωπο που μιλας με την ιδιοκτησια και ξερεις τι παιζει.

    Εισαι το προσωπο του σταθμου, εισαι το κομματι που χρειαζεται για να πουλαει το προιον του!

    Εγω ειμαι μελος, δεν ξερω τι ακριβως εννοει η διοικηση του site ως "συνεργασια", ουτε πουλαω κατι, ουτε κανω διαφημιση στο MH, ουτε προκειται να βγαλω λεφτα απο αυτο. Δεν πλαθω καμια αποψη, δεν κανω εκπομπη, ουτε καν ανακατευομαι με τη διοικηση του site, που απλως ειναι ενα nickname.

    Ειμαι ενα κομματι αλλων 20-30-40-100.000 μελων, το οποιο απλως τυχαινει να γραφω πιο συχνα.

    Μεγαλη διαφορα, δεν βρισκεις;


    -----------------

    DreamCatcher Music

    [ τροποποιήθηκε από τον/την noizreduction, 19-10-2013 00:10 ]


    dkotsak
    19.10.2013, 00:10

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 18.10.2013, 23:57 έγραψε...

    Καποτε ο Atlantis ( εκει στα 90s, αρχες του 2000 και λιγο πιο μετα ) αξιζε γι' αυτο το λογο που περιγραφεις. Αξιζε γιατι επαιζε ελληνοφωνη ροκ, επαιζε alternative σκηνη, επαιζε γενικοτερα ακουσματα που δεν πουλουσαν στα υπολοιπα ραδιοφωνα.

    Η εποχη αυτη περασε ομως, με τα προβληματα στην αδειοδοτηση, τα ιδιοκτησιακα τερτιπια, κλπ. Δεν μπορουμε να ζουμε στο "παρελθον" και να δικαιολογουμε το παρον. Δεν γινεται, ιδιαιτερα οταν η κατασταση ειναι τοσο περιπλοκη. Δεν μιλαμε απλως για αλλαγη του υφους του Atlantis, μιλαμε για αξιοποιηση του ανεξαρτητου μοντελου που ειχε για αναδειξη ακροδεξιων αποψεων και μαλιστα με καλεσμενο εναν ανθρωπο που ουτε καν...μουσικος δεν ειναι!

    Και μπραβο και συγχαρητηρια για τα 100-200-300-ν ακουσματα που εφερες στον αερα! Δεν κατηγορησα καν αυτο το κομματι του σταθμου και δεν εχω κανενα λογο να το κανω μιας και δεν αφορα τη συγκεκριμενη συζητηση. Εξαλλου αυτο ηταν το προιον του Atlantis, συν το "ελευθερο" και "αντιστασιακο" μοντελο που πουλουσε στους ακροατες ( και τονιζω το πουλουσε γιατι καθε σταθμος πουλαει ενα προιον ).

    Ουάου! Μια ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΚΛΩΤΣΙΑ; Στο πολύτιμο καπιταλιστικό σου αγαθό; Μένω έκπληκτος! Μιλάμε τώρα για αγώνες όχι αστεία!

    Πάντως με την απάντηση περί απλού μέλους ΜΕ ΕΠΕΙΣΕΣ! Είμαι σίγουρος ότι ως απλό μέλος αντέδρασες και τότε όπως και τώρα... Εϊμαι σίγουρος! Θα μου στείλεις και τα Links του τότε άλλωστε...


    P.S. Καταλαβαίνεις ότι έχεις γίνει ρεζίλι των σκυλιών έτσι; Θα έρθεις και μία από την εκπομπή μου να τα πεις αυτά στον αέρα; Μετά από τόση ένταση ηυ ραδιοφωνική μου παρέα χρειάζεται και λίγο γέλιο...

    Ομως, εγιναν καποια γεγονοτα τα οποια δεν μπορει κανεις να ακυρωσει. Ενα νεο παιδι πεφτει νεκρο απο ακροδεξιους/φασιστες, μια κατασταση αρχιζει και κινειται στην τοπικη κοινωνια ( αργα, δυστυχως ) και ξαφνικα βλεπουμε το κατεξοχην ενα σταθμο-προτυπο-προιον να καλει τον Κασιδιαρη.

    Συγνωμη, μετα απο τη δολοφονια, βλεπω ενα αρθρο δικο σας στο site του Ατλαντις και σκεφτομαι "Ωπα ρε φιλε, δεν κρυωσε καν ο ταφος του Φυσσα, δεν περασε ουτε μια μερα απο το καλεσμα του Κασιδιαρη, και ξαφνικα στην αναμπουμπουλα αξιοποιειται το ιδιο το βρωμικο μεσο για δημοκρατικες ιδεες";


    Δεν ξερω πως το βλεπετε εσεις, για μενα ειναι ειρωνικο. Και ειναι επισης ειρωνικο να προσπαθειτε να με πεισετε πως ενω ξερατε την ιδιοκτησιακη αρχη, ξερατε τι πρεσεβευε, ξερατε που μπορει να πηγαιναν τα κερδη του σταθμου, κλπ μετα απο την κινηση τους να καλεσουν τον Κασιδιαρη, δεν σηκωθηκατε ετσι απλα να φυγετε.

    Ποιο ειναι λοιπον το παραξενο; Πως το μικροφωνο που σας δινει ο ιδιος ανθρωπος που θα εφερνε τον Κασιδιαρη γινεται "καθαρο" στη δικη σας περιπτωση και "βρωμικο" στον Κασιδιαρη;

    Αυτη ειναι η μαχη λοιπον; Κραταμε το ματωμενο ( ηθικα ) μικροφωνο, φωναζουμε πως η διοικηση βρωμαει και παμε μπροστα; Παμε ΠΟΥ? Που μπροστα; Να παιζουμε παλι στο σταθμο που θα εφερνε τον Κασιδιαρη ( επιμενω ) την ιδια καλη playlist που παιζαμε και προ Κασιδιαρη;

    Λυπαμαι, αλλα εαν η ιδεολογια τελειωνει στην εισοδο του live room, τοτε να το ξερουμε απο τωρα, γιατι ολα αυτα ακυρωνουν τη φυση και την μορφη του αγωνα που θελετε να πετυχετε!

    Λυσεις πολλες, καποιοι παραιτηθηκαν ηδη ( ενας τουλαχιστον, για να ειμαι ειλικρινης δεν ξερω για αλλους παραγωγους ), αλλοι θα μπορουσατε απλως να τον αφησετε στον αερα και να πατε σε μια λυση web radio μεχρι να βρεθει μια συμβιβαστικη λυση για νεο ραδιοφωνικο φορεα!

    ΥΓ1: Δεν ρωταω κανεναν. Αν γουσταρει να γινει παραγωγος, ας γινει. Δεν ειμαι στο μυαλο του καθενος, κι οπως φαινεται, καμια ιδεολογια δεν παραμενει στο χρονο και στην ορεξη της δημοσιοτητας.

    ΥΓ2: Για το Musiheaven ρωτα τον administrator, μιας κι εγω ειμαι απλο μελος.

    Για το τι εκανα εγω κι αν σιωπουσα, μπορεις παρα πολυ απλα να ερθεις μια μερα να δεις τη κλωτσια που εχω φαει στο αμαξι μου απο Χρυσαυγιτες, πολυ πριν γινει καν κομμα του 14%.

    Οσο για τον Ατλαντις, οταν εμαθα τα βρωμικα παιχνιδια της διοικησης κι εζησα ( λογω δουλειας ) τη ραδιοφωνικη κοινοτητα, καταλαβα πως επιλογη μου ειναι να μην τον ακουω. Κι εκει τελειωσε το παιχνιδι που μου δινει το δικαιωμα του να ειμαι ακροατης.

    Μην κανουμε την κλασσικη πολιτικη συζητηση "Εσυ τι εκανες οταν εγω ημουν στα καγκελα", γιατι αποδεικνευται τελικα πως ολοι εδω, εχουμε σχεδον την ιδια ηλικια!




    noizreduction
    19.10.2013, 00:15

    Αν και η παραπανω μορφοποιηση εχει προβλημα, διαβασα αναμεσα στις γραμμες αυτο που ηθελες να πεις.

    Λυπαμαι πολυ που σε αντιθεση με το βιογραφικο που διαβασαμε ολοι μας πριν κατι post, η ηθικη ευθυνη και η συμπραξη με ενα ιδιοκτησιακο καθεστως φασιστων ακυρωνει τα παντα.

    Ειστε συνενοχοι Διονυση. Και ειστε συνενοχοι γιατι οι παραγωγοι ( σε αντιθεση με το τεχνικο προσωπικο, οπως ειμαι εγω, οποτε δεν ειμαι καταλληλος για on air εκπομπη ) μπορουν να κανουν τη διαφορα διελυοντας το αποστημα του σταθμου.

    Ξερετε ποσο καλο θα εκανε στην εικονα σας και ποσο καλο στην κινηση της ελληνικης μουσικης σκηνης, που θεωρητικα υπερασπιζεστε;

    Κι οσο συνεχιζετε αυτη την προκλητικη σταση απαντησεων απεναντι στις ευθυνες σας ( και μιλαω για τις τωρινες ευθυνες σας ), συνεχιζετε να δολοφονειτε τον Φυσσα, ξανα και ξανα.

    Κριμα... Εχετε μια ευκαιρια να αποδειξετε πως το ελληνικο ροκ που πρεσβεβευετε δεν εχει αναγκη απο αφεντικα, και μαλιστα "ματωμενα" αφεντικα. Δεν ειναι αργα, μεσα σε μια μερα γινονται θαυματα!


    -----------------

    DreamCatcher Music

    [ τροποποιήθηκε από τον/την noizreduction, 19-10-2013 00:18 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την noizreduction, 19-10-2013 00:22 ]


    dkotsak
    19.10.2013, 00:24

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 19.10.2013, 00:09 έγραψε...

    Η διαφορα μας ειναι πως εσυ εισαι παραγωγος, πλαθεις αποψεις, μιλας σε ενα μικροφωνο, πουλας ενα προιον, πλασαρεις ενα σταθμο, εισαι ενα δημοσιο προσωπο που μιλας με την ιδιοκτησια και ξερεις τι παιζει.

    Εισαι το προσωπο του σταθμου, εισαι το κομματι που χρειαζεται για να πουλαει το προιον του!

    Εγω ειμαι μελος, δεν ξερω τι ακριβως εννοει η διοικηση του site ως "συνεργασια", ουτε πουλαω κατι, ουτε κανω διαφημιση στο MH, ουτε προκειται να βγαλω λεφτα απο αυτο. Δεν πλαθω καμια αποψη, δεν κανω εκπομπη, ουτε καν ανακατευομαι με τη διοικηση του site, που απλως ειναι ενα nickname.

    Ειμαι ενα κομματι αλλων 20-30-40-100.000 μελων, το οποιο απλως τυχαινει να γραφω πιο συχνα.

    Μεγαλη διαφορα, δεν βρισκεις;


    -----------------

    DreamCatcher Music

    [ τροποποιήθηκε από τον/την noizreduction, 19-10-2013 00:10 ]



    Μα βέβαια! Τεράστια διαφορά! Είμαι 100% σίγουρος ότι και όταν ξεκίνησε η συνεργασία musicheaven και Ατλαντίς είχες ακριβώς την ίδια ευαισθησία που έχεις και τώρα! Διέρρηξες τα ιμάτιά σου για τη συνεργασία που είχε το musicheaven με τους "φασίστες" και ζήτησες τις παραιτήσεις τους!

    Και είμαι σίγουρος ότι και τώρα θα απαιτήσεις και πάλι τις παραιτήσεις των υπευθύνων του Musicheaven που έβαζε το λογότυπο του στην αιματοβαμμενη σελίδα των "φασιστών" κι από πάνω  διαφήμιζε και τους "φασίστες"!

    Και όλα αυτά είμαι σίγουρος ότι θα τα κάνεις ως απλό μέλος... (Γιατί ως απλό μέλος κράζεις τον Ατλαντίς)

    P.S. 1. Φτωχό μου παιδί... Αν ως απλό μέλος κάνεις όλα αυτά τα αβαβά, και καταπίνεις ολόκληρους ελέφαντες, τί θα έκανες αν σου δίναν και μικρόφωνο; Αναρωτιέμαι...

    P.S.2. Εντάξει καταλαβαίνεις ότι σε κάθε post σου γίνεσαι όλο και περισσότερο ρεζίλι, έτσι... Ελα αλήθεια πες μου... Δεν το κάνεις σοβαρά ε; Για να γελάσουμε το κάνεις...

    P.S.3. Σε παρακαλώ, σε υπερ-παρακαλώ, αυτά που λες εδώ ως απλό μέλος, έρχεσαι να τα πεις στην εκπομπή μου τη Δευτέρα; Βαζω τη βενζίνη και κερνάω και μπύρες. Μετά από τόση πίεση, η ραδιοφωνική μου παρέα έχει πραγματικά ανάγκη από λίγο γέλιο....


    noizreduction
    19.10.2013, 00:30

    Ειναι εξυπνη ιδεα να αλλαζεις τη συζητηση στο τι εκανε το MH, ομως επαναλαμβανω ( και μαλιστα το αποφευγεις ), πως το MH ειναι μια τεραστια σελιδα η οποια δεν ειναι παντου επισκεψιμη απο ολα τα μελη.

    Δεν ξερω τι συνεργασια εκανε, ομως κινησε το θεμα οταν επρεπε να το κανει, σε αντιθεση με τους παραγωγους που θα μπορουσαν να το κανουν πολυ πριν γινει το καλεσμα του Κασιδιαρη. Επειδη ομως καταννοω πως για καποιους υπαρχουν και βιοποριστικοι λογοι, τουλαχιστον μετα το καλεσμα θα επρεπε ο σταθμος να ειχε παρει φωτια.

    Και κρινω ως μελος που ενημερωθηκε απο ενα μουσικο forum ( το ιδιο forum που μπορει να δειχνει δουλειες ανεξαρτητων μπαντων και καλλιτεχνων, αρα μπορει να εχετε το ιδιο θεωρητικο υποβαθρο ) κι ως απογοητευμενος ακροατης που δεν περιμενε τετοια τροπη σε ενα ραδιοφωνο που πηγε ακομα και στη συγκεντρωση για την αδειοδοτηση του!

    Οπως εκριναν και πολλοι ακροατες σας στην επισημη σελιδα σας στο fb, εκτος αν κι αυτοι ειναι μελη του MH που θυμηθηκαν να κανουν παραπονα, μετα την "εορτη".

    Σημασια εχει, πως παραμενετε μεσα στο σταθμο, πιστευοντας πως αξιοποιωντας το ιδιο βημα που θα φιλοξενουσε και τον Κασιδιαρη, θα διορθωσει τα πραγματα.

    Ευχαριστω για τις προσβολες. Ευτυχως ως ανθρωπος 30 χρονων, καταλαβαινω πως ειναι το τελευταιο καταφυγιο του ιδεολογου ανευ επιχειρηματων.

    Καλη συνεχεια.


    mary_omikron
    19.10.2013, 00:44

    @ dkotsar 

    Παρακαλώ άφησε έξω από την αντιπαράθεση των απόψεών σου με τον Noizreduction το Musicheaven και την "συνεργασία" του με τον Atlantis.

    Γνωρίζεις τι είδους ήταν και σε τι επίπεδο? 

    Ως τότε προτρέπω να απαντας σε οτι σου καταλογίζεται προσωπικά εφόσον έχεις αντίλογο -και μαλιστα ισχυρό- και μην στρέφεις σε άλλες ατραπούς την συζήτηση.

     


    -----------------

    Η ανάγκη να έχεις πάντα δίκιο, σφραγίδα ενός χυδαίου πνεύματος.. (Αlbert Camus)

    [ τροποποιήθηκε από τον/την mary_omikron, 19-10-2013 00:51 ]


    dkotsak
    19.10.2013, 00:52

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 19.10.2013, 00:30 έγραψε...

    Ειναι εξυπνη ιδεα να αλλαζεις τη συζητηση στο τι εκανε το MH, ομως επαναλαμβανω ( και μαλιστα το αποφευγεις ), πως το MH ειναι μια τεραστια σελιδα η οποια δεν ειναι παντου επισκεψιμη απο ολα τα μελη.

    Δεν ξερω τι συνεργασια εκανε, ομως κινησε το θεμα οταν επρεπε να το κανει, σε αντιθεση με τους παραγωγους που θα μπορουσαν να το κανουν πολυ πριν γινει το καλεσμα του Κασιδιαρη. Επειδη ομως καταννοω πως για καποιους υπαρχουν και βιοποριστικοι λογοι, τουλαχιστον μετα το καλεσμα θα επρεπε ο σταθμος να ειχε παρει φωτια.

    Και κρινω ως μελος που ενημερωθηκε απο ενα μουσικο forum ( το ιδιο forum που μπορει να δειχνει δουλειες ανεξαρτητων μπαντων και καλλιτεχνων, αρα μπορει να εχετε το ιδιο θεωρητικο υποβαθρο ) κι ως απογοητευμενος ακροατης που δεν περιμενε τετοια τροπη σε ενα ραδιοφωνο που πηγε ακομα και στη συγκεντρωση για την αδειοδοτηση του!

    Οπως εκριναν και πολλοι ακροατες σας στην επισημη σελιδα σας στο fb, εκτος αν κι αυτοι ειναι μελη του MH που θυμηθηκαν να κανουν παραπονα, μετα την "εορτη".

    Σημασια εχει, πως παραμενετε μεσα στο σταθμο, πιστευοντας πως αξιοποιωντας το ιδιο βημα που θα φιλοξενουσε και τον Κασιδιαρη, θα διορθωσει τα πραγματα.

    Ευχαριστω για τις προσβολες. Ευτυχως ως ανθρωπος 30 χρονων, καταλαβαινω πως ειναι το τελευταιο καταφυγιο του ιδεολογου ανευ επιχειρηματων.

    Καλη συνεχεια.



    "Δεν ξερω τι συνεργασια εκανε, ομως κινησε το θεμα οταν επρεπε να το κανει, σε αντιθεση με τους παραγωγους που θα μπορουσαν να το κανουν πολυ πριν γινει το καλεσμα του Κασιδιαρη"

    Μου αρέσει που βάζεις bold στις ασυναρτησίες για να τις βλέπω καλύτερα και για να γελάει πιο πολύ ο κόσμος...


    "Δεν ξερω τι συνεργασια εκανε": Κι αν δεν ήξερες τώρα ξέρεις. Ανταλλακτική χορηγία εδώ και 2 χρόνια.

    "κινησε το θεμα οταν επρεπε να το κανει". Ε, βέβαια, όπως είπες και πριν, εμείς είμαστε ένοχοι, γιατί τόσα χρόνια σιωπούσαμε και συνεργαζόμασταν με τον... "φασίστα". Το musicheaven είναι αθώο, ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ένοχοι. Αλλά είπαμε: Τώρα που έμαθες την αλήθεια θα καταγγείλεις εξ ίσου και το musicheaven! (Μπουχαχα)

    "σε αντιθεση με τους παραγωγους που θα μπορουσαν να το κανουν πολυ πριν γινει το καλεσμα του Κασιδιαρη": Η αντίδραση των παραγωγών ήταν ΑΜΕΣΗ και ΑΥΤΟΜΑΤΗ. Το παμε 100 φορές ότι κανείς δεν ήξρε κανείς δεν ρωτήθηκε. Τι δεν καταλλλαβαίνεις; Τί δεν καταλλλαβαίνεις;

    Για να σοβαρευτούμε λίγο, ο Ατλαντίς ήταν το μόνο fm που έτρεξε το θέμα του Σακκά , που στήριξε τον αγώνα στα μεταλλεία χρυσού στηρίζοντας την Αντιεξουσιαστική Κίνηση Θεσσαλονίκης, που στήριξε το φεστιβάλ Αμεσης Δημοκρατίας και και και... Ηταν το μόνο fm που παρουσίασε ολόκληρο το αντιφασιστικό cd "μια απάντηση" και το μόνο fm που έχει 3 αντιφασιστικά τραγούδια της συλλογής αυτήν τη στιγμή στο top 10 του... Ελα μωρέ ΨΙΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ... Στάχτη στα μάτια... Είχαμε συνεννοηθεί όλοι για να σας ΞΕΓΕΛΑΣΟΥΜΕ! Ο σκοπός μας ήταν (όλων μας) να φέρουμε τον Κασιδιάρη!!

    Τέλος πάντων...

    Δεν αλλάζω καθόλου τη συζήτηση... Απλά περιμένω να διαβάσω τους μύδορυς που θα εκτοξεύσεις ενάντια στο musicheaven. ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΞΕΡΕΙΣ! ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ! ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΡΙΞΕΙΣ ΤΟ ΑΝΑΛΟΓΟ ΚΡΑΞΙΜΟ ΚΑΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ! Ε; Ε; Ε;

    P.S. Η θερμή παράκληση της αποδοχής της πρόσκλησής μου γίνεται ακόμα πιο θερμή... Σου δίνω και 10 ευρώ! Δεν έχω άλλα τί να κάνω;