ελληνική μουσική
    860 online   ·  210.855 μέλη

    Ας μου πει κάποιος αν έχω καλή φωνή

    arkas50
    15.08.2014, 19:44
    freddiekruegger ο ΦΙΛΟΣ!!! που λες εγραψε (opios 8elei na akousei ti foni parakalw na m stili to email tou g na tou stilw thn hxografisi m) τοσο απλα και τοσο αμμεσα,
    giwrgosgkl
    15.08.2014, 19:47
    esu 8es?:P
    freddieKrueger
    16.08.2014, 13:13

    Φίλε μου που άνοιξες το θέμα.

    Άκουσα τη φωνή σου.

    Κι έχω να πω τα εξής.

    Εξαιρώ την προφορά στ αγγλικά που δεν είναι η καλύτερη στο τραγούδι που μου στειλες-shine right like a diamond...

    H φωνή σου είναι υπέροχα ζεστή στη χροιά...έχει μελωδικότητα και ακούς σωστά...μπορείς με υπομονή να την εξελίξεις.Τραγουδάς συγκρατημένα και χαμηλά κι έτσι πρέπει.

    Τραγουδα το ίδιο τραγούδι σταδιακά όλο και ψηλότερα-ανέβαινε ένα-ένα ημιτόνιο.Θα φτάσεις σιγα σιγα όλη σου την άνετη έκταση.

    Φίλε μου το χεις μπορώ να πω.

    Συνέχισε με πείσμα και αγάπη και θα καταφέρεις πολλά.


    freddieKrueger
    16.08.2014, 17:46

    Όπως σου γράφω και πιο πάνω φίλε μου.Μπορείς να εξελίξεις τη φωνή σου γιατί έχει αρετές.

    Όμως αν έχεις έπαρση και ναρκισσισμό δεν θα βελτιωθείς καθόλου.

    Έτσι θα σου απαντήσω με πολύ ειλικρίνεια για να καταλάβεις κι εσύ τι εννοώ και να μπουν τα πράγματα στη θέση τους.

    Αν με ρωτάς -'Έχω φωνή?Θα σου απαντησω ναι,αλλά πρέπει να δουλέψεις πολύ για να δείξεις τις αρετές της.Από μόνη της τωρα η φωνη σου ειναι εντελώς ακαλλιέργητη.

    -Μπορώ να πάρω μικρόφωνο στα χέρια μου τωρα και να ξεκινησω καριερα?

    ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΑ ΟΧΙ!Η φωνή σου είναι πολύ ανώριμη,η στήριξη της ανεπαρκης ενω ακουγεται πως ειναι και σε λαθος τοποθετηση.

    Αν πάρεις τωρα μικρόφωνο θ απογοητευτείς.

    Είναι σα να ρωτά ένας πρωτοετής φοιτητής της Ιατρικής αν μπορεί αν χειρουργήσει.

    Θα πρέπει πρωτα να αποφοιτησει απο τη σχολη ολοκληρωνοντας τις σπουδες του...

    Και μετά θα είναι έτοιμος να κάνει σιγα σιγα βηματα αφου εκπαιδευτει καλα στη χειρουργικη...


    costaspanag
    16.08.2014, 20:40

    Παράθεση:

    Το μέλος freddieKrueger στις 16.08.2014, 17:46 έγραψε...

    Είναι σα να ρωτά ένας πρωτοετής φοιτητής της Ιατρικής αν μπορεί αν χειρουργήσει.

    Θα πρέπει πρωτα να αποφοιτησει απο τη σχολη ολοκληρωνοντας τις σπουδες του...

    Και μετά θα είναι έτοιμος να κάνει σιγα σιγα βηματα αφου εκπαιδευτει καλα στη χειρουργικη...


    Ας μου επιτραπεί να επισημάνω αγαπητέ Χρήστο ότι ο παραλληλισμός  με την Ιατρική σαν παράδειγμα είναι ατυχής.


    arkas50
    16.08.2014, 21:11
    καθολου ατυχης αγαπητε ειτε φας ενας ασθενη ειτε γινεις ρομπα σε μια εμφανηση εισαι το ιδιο τελειωμενος επαγγελματικα, ενω σαν τσαγκαρης η μπογιατζης δεν εχεις κανενα προβλημα, και ο παραλληλησμος ειναι απολυτα επιτυχης.
    Orfeus
    16.08.2014, 21:27

    Παράθεση:

    Το μέλος arkas50 στις 16.08.2014, 21:11 έγραψε...

    καθολου ατυχης αγαπητε ειτε φας ενας ασθενη ειτε γινεις ρομπα σε μια εμφανηση εισαι το ιδιο τελειωμενος επαγγελματικα, ενω σαν τσαγκαρης η μπογιατζης δεν εχεις κανενα προβλημα, και ο παραλληλησμος ειναι απολυτα επιτυχης.



    {#emotions_dlg.lol} {#emotions_dlg.lol} {#emotions_dlg.lol} {#emotions_dlg.lol} {#emotions_dlg.lol} 
    {#emotions_dlg.lol} {#emotions_dlg.lol} {#emotions_dlg.lol} {#emotions_dlg.lol} 
    {#emotions_dlg.lol} {#emotions_dlg.lol} {#emotions_dlg.lol} 
    {#emotions_dlg.lol} {#emotions_dlg.lol} 
    {#emotions_dlg.lol} 


    freddieKrueger
    17.08.2014, 01:37

    Παράθεση:

    Το μέλος costaspanag στις 16.08.2014, 20:40 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος freddieKrueger στις 16.08.2014, 17:46 έγραψε...

    Είναι σα να ρωτά ένας πρωτοετής φοιτητής της Ιατρικής αν μπορεί αν χειρουργήσει.

    Θα πρέπει πρωτα να αποφοιτησει απο τη σχολη ολοκληρωνοντας τις σπουδες του...

    Και μετά θα είναι έτοιμος να κάνει σιγα σιγα βηματα αφου εκπαιδευτει καλα στη χειρουργικη...


    Ας μου επιτραπεί να επισημάνω αγαπητέ Χρήστο ότι ο παραλληλισμός  με την Ιατρική σαν παράδειγμα είναι ατυχής.



    Αγαπητέ Κώστα

    ίσως φωνητική τέχνη και ιατρική επιστήμη να μην είναι το ίδιο

    αλλά αν σκεφτείς ως κοινό τους την κλιμάκωση της γνώσης και της εμπειρίας και πως κα στα δύο ξεκινάς από το μηδεν-ο παραλληλισμός πετυχαίνει να περάσει το νόημα πως για να αποκτήσει κάποιος καλή φωνη θα πρέπει να φαει τα χρονια του στη μελέτη και την εξάσκηση για να την καλλιεργήσει.

    Ο φίλος μας που άνοιξε το θρεντ έχει θετικά στοιχεία στη φωνή του.Δεν τραγουδάει καλά,όχι.Μπορεί όμως να τπ καταφέρει αν κάτσει μια δεκαετία κάτω να μελετήσει και το βάλει πείσμα.


    arkas50
    17.08.2014, 12:06
    σε αυτο το ηχητικο εισαι πολυ καλυτερος απο τα προηγουμενα , εχεις πολυ καλη τονικη διαδρομη δοκιμασετο ξανα και ξανα δοκιμασε και ενα ελληνικο κομματι να αξιολοηθει επαρκως η φωνη σου εκτος αν σκεπτεσαι να κανεις καριερα στην Αγγλια, αλλα αν θες να κανεις εδω στην Ελλαδα πρεπει να αρχισεις με Ελληνικα λογια και γραμματα.