ελληνική μουσική
    650 online   ·  210.830 μέλη

    Καλωσόρισμα και γνωριμία νέων μελών!

    Astron
    05.02.2003, 01:11
    Γεια σας και απο μένα,
    ανοίγω αυτό το Θέμα για να γίνει μια προσπάθεια να γνωριστούμε όλοι μεταξύ μας
    Ονομάζομαι Παύλος Καστανάς (ίσως να έχτε δει και κάποια από τα κείμενά μου στο site) είμαι 20 ετών, και παίζω κιθάρα και τραγουδάω.
    Είμαι και φοιτητής στο Φυσικό (3 οετής πλέον...) Και αυτό τον καιρό τραγουδάω σε μια μπουάτ στου Ζωγράφου.
    Θα θελα να ακούσω περισσότερα από εσάς τους φίλους του site.
    Πραγματικά ο Jorge έχει κάνει καταπληκτική δουλειά!


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 15-12-2003 16:31 ]
    Eirini
    06.02.2003, 14:13
    Γεια σας κι απο μένα.. Ονομάζομαι Ειρήνη... Είμαι 18 χρονών... Σπουδάζω Γεωλογία στην Πανεπιστημιούπολη Ζωγράφου... Παίζω ακουστική κιθάρα και τραγουδάω με ένα συγκρότημα... Ακούω ροκ και μέταλ...
    gate
    09.02.2003, 02:31
    Χαιρετώ κι εγώ την παρέα σας...
    Η μουσική δεν είναι το επάγγελμά μου είναι όμως το μεράκι μου...
    Έχω τελειώσει μαθήματα πιάνου αλλά κατά κύριο λόγο ασχολούμαι και διδάσκω Βυζαντινή μουσική.

    χαίρομαι που στον χώρο αυτό βρίσκω την ευκαιρία να συνομιλώ με ανθρώπους που αγαπούν τη μουσική
    priftisnikolaos
    22.02.2003, 18:25
    pollous xairetismous se olous kai polla bravo se osous eixan thn idea kai thn upomonh na dhmiourghsoun auto to site!!!
    8elw na susth8w kai egw me thn seira mou:eimai o nicos, 25 etwn, apo painia, an kai vriskomai kapou sta sunora skwtias-agglias teleiwnwntas tis spoudes mou! auta ta liga gia thn wra... ta upoloipa en kairw...

    an gia opoiondhpote logo 8elete na epoikhnwnhsete mazi mou mhn distasete na mou steilete munhma, mou aresei panta na gnwrizw anthrwpous pou agapoun thn mousikh!!!
    katerina
    22.02.2003, 18:38
    Γεια και από 'μένα.
    Με λένε Κατερίνα, είμαι 17 και δυστυχώς ακόμα μαθήτρια. Ασχολούμε με οτιδήποτε έχει πλήκτρα αν και ονειρεύομαι να μπω στον υπέροχο κόσμο των εγχόρδων...
    gate
    22.02.2003, 19:35
    Quote:

    an kai vriskomai kapou sta sunora skwtias-agglias teleiwnwntas tis spoudes mou!



    Ξενιτεμένος ε; Πώς είναι εκεί έξω ; Τι σπουδάζεις, αν επιτρέπεται;
    Ως ξενιτεμένος, ευκαιρία να σε γνωρίσω σε μια φίλη μου που θα την ενδιαφέρει η ιδιότητά σου αυτή. Μην πάει ο νους σου πουθενά... Εννοώ τη φίλη μου την Alinda (εδώ, δική μας είναι, του site). Πήγαινε στο forum στην κατηγορία "Τα μέλη του Musicheaven", στο θέμα "Έλληνες της ξενιτιάς".

    Α, ρε Alinda, καλά που έχεις και εμένα..., να φροντίζω το καρνέ σου...
    priftisnikolaos
    22.02.2003, 19:48
    hello Gate,
    euxaristw gia to endiaferon sou, shmera ousiastika einai h prwth mera pou e3ereunw to site an kai ekana register prin ligo kairo!
    eida oti psaxneis mikrasiatika kommatia, koita na deis to pa8os mou einai genika ta rembetika tragoudia kai isos na mporesw na se voh8hsw an mou peis ti akrivos zhtas!!den uposxomai tipota omos
    gate
    22.02.2003, 19:54
    Quote:

    On 2003-02-22 19:48, priftisnikolaos wrote:
    hello Gate,
    euxaristw gia to endiaferon sou, shmera ousiastika einai h prwth mera pou e3ereunw to site an kai ekana register prin ligo kairo!
    eida oti psaxneis mikrasiatika kommatia, koita na deis to pa8os mou einai genika ta rembetika tragoudia kai isos na mporesw na se voh8hsw an mou peis ti akrivos zhtas!!den uposxomai tipota omos



    Καλώς όρισες Νίκο. Για το θέμα των μικρασιάτικων σου έχω ήδη απαντήσει στη σχετική κατηγορία. Περιμένω εκεί να μου πεις.
    anastasia27
    23.02.2003, 21:00
    Με λένε Αναστασία και είμαι 27 χρονών.Ηρθα την Αθήνα πριν δύο χρόνια με τον -τότε φίλο μου και τώρα πλέον- άντρα μου λόγω της δουλειάς μας. Είμαστε Θεσσαλονικείς. Κανονικά θα έπρεπε να στείλω αυτό το μύνημα στην κατηγορία "Ελληνες της ξενιτιάς" γιατί κάπως έτσι αισθάνομαι εδώ! Δεν έχω ιδέα από μουσική, αλλά προσπαθώ να μάθω να παίζω μπουζούκι (τετράχορδο) αλλά προς το παρόν ακούγεται κάτι σαν γατιά που κλαίνε! Αν κάποιος μπορεί και θέλει να με βοηθήσει θα στείλω τις απορίες μου στην κατηγορία "Μουσικά όργανα".

    Το site αυτό είναι μια ευχάριστη παρεούλα. Ευχαριστώ τον Jorge που μας φιλοξενεί και τα μέλη του που του δίνουν ζωή. Τα λέμε.
    Alinda
    24.02.2003, 11:49
    Are gate eisai apisteuth!!! Loipon otan me to kalo katebw a8hna na ta poume ok?
    gate
    24.02.2003, 15:20
    Quote:

    On 2003-02-24 11:49, Alinda wrote:
    Are gate eisai apisteuth!!! Loipon otan me to kalo katebw a8hna na ta poume ok?



    Οπωσδήποτε. Θα περιμένω ειδοποίηση. Για πότε το βλέπεις να μας έρθεις;
    Alinda
    24.02.2003, 15:44
    Gia ta mesa Iouliou me blepw... Mexri na teleiwsw th sxolh kai na mazepsw kana xrhma...
    dEUS
    25.02.2003, 00:19
    XERETW!EIMAI O GIORGOS KAI EIMAI 20.PEZW KITHARA KAI MPASSO.DEN EIMAI TOSO THAVMASTIS TIS ELLINIKIS MOUSIKIS,ALLA MARESEI TO MUSICHEAVEN GIATI EXEI FOVERO FORUM KAI TA ATOMA POU GRAFOUN SAFTO AGAPOUN TI MOUSIKI...K EINAI OI PERISSOTEROI GNWSTES.THA XEROMOUN POLI AN TO SITE EPEKTINOTANE STI DIETHNI MOUSIKI SKINI.OXI APARETITA STIN MAINSTREAM.IPARXOUN POLLOI ANEKSARTITOI AKSIOLOGOI KALLITEXNES,ELLINES KAI KSENOI!
    GLafki
    02.03.2003, 21:45
    Hello kai apo to Londino....Me lene Alexandra kai spoudazw edw Arxitektonikh...argw akoma na teleiwsw,alla tha gyrisw opwsdhpote ELlada!!!!AKouw xenh rock kai entexna laika ellhnika tragoudia....An kai mporw na pw pws exoun tyxei fores pou exw akousei kai klarina !
    Anyway edw kai kamposa xronia grafw stixous kai me enan filo mou athn Ellada tous kanoume tragoudia.....Paizw piano,alla dystyxws to exw afhsei ta teleytaia xronia!!!Otan katebw Ellada monhma tha synexisw gia na parw to ptyxio mou!
    Ayta....
    Witchking
    10.03.2003, 01:46
    Γειά σας! Λέγομαι Κωνσταντίνος κι'αυτή την στιγμή βρίσκομαι UK για Μεταπτυχιακό. Κιθάρα αρχησα να παίζω πολύ αργά γύρω στα 20. Ξεκίνησα με ηλεκτρική αλλά τελευταία η ακουστική με έχει κερδίσει. Η μουσική που ακούω περισσότερο είναι Hard Rock kai ellhniko rock. Αυτό δε σημαίνει όμως οτι δε θα με δείτε στα μπουζούκια να πετάω λουλούδια στις τραγουδιστριες...
    eva
    10.03.2003, 09:33
    Χαίρεται...
    Είμαι η Εύα Γιαννούκου από Κύπρο (αν και νιώθω τη Ελλάδα περισσότερο πατρίδα μου αφού μέχρι τα 10 μου ήμουν εκεί).Είμαι σχεδόν 18 και φυσικά ακόμα μαθήτρια -ευελπιστώ βέβαια αυριανή φοιτήτρια στη Φιλοσοφική Θεσσαλονίκης. Παίζω κιθάρα και τραγουδάω κυρίως όταν είμαι μόνη μου αν και όποτε με άκουσαν φίλοι σχολίασαν θετικά( νομίζω όμως το έκαναν ακριβώς γιατί είναι φίλοι μου).Ακούω ροκ ελληνικό και ξένο φτάνει να μην είναι πολύ hard.
    Αυτά...

    "...το ξέρεις πως έχεις ακόμη να κλάψεις πολύ
    ώσπου να μάθεις τον κόσμο να γελάει."
    Γ. Ρίτσος


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από:: eva στις 10-03-2003 09:35 ]
    vlaviavosyiannis
    15.03.2003, 13:12
    Γειας παιδια ειμαι ο Γιαννης και κατοικω μονιμα σ'ενα νησι των Κυκλαδων την Αμοργο,παρολλο που εχω τελειωσει σχολη συντηρησης εργων τεχνης δεν ασχοληθηκα ποτε ιδιαιτερα γιατι προκειται για μια πολυ ασχημη κλικα,προτιμησα την ηρεμια και γιαυτο διατηρω ενα καφε στο νησι.Η μουσικη ειναι το αγαπημενο μου χομπι,μου προσφερει εξαισια συντροφια και σε χαρουμενες και σε δυσκολες περιοδους.Περιμενω καθε μελος του MusicHeaven στο καφενειον "καθ'οδον" για να γνωριστουμε καλυτερα.
    mixaelideanastasia
    15.03.2003, 13:31
    hello.
    me lene anastasia eimai 14 xrono distixos eimai ma8itria kai 8elw na spoudasw moisiki
    ZOI
    15.03.2003, 13:48
    me lene ZOI,eimai 16+apo xthes,meno stin athina sti voula,eimai mathitria,i shesi mou me ti mousiki einai shesi latreias,den paizo organa giati de me afinoun na xekiniso kithara giati leei den exo hrono,tragoudao olimeris k olonihtis eniote,i foni mu tha sas gelaso na einai kali(adiaforo mu einai),den tha asholitho me ti musiki epagelmatika alla pantelos erasitehnika.i epidoxi nomikos sas xaireta k zita signomi gia to makroperiodo logo tis.
    ps.sas euharisto pou iparhete.
    dinaki13b
    15.03.2003, 19:23
    Καλησπερα με λενε Ντίνα μενω στο Βολο δυστυχως δεν παιζω καποιο μουσικο οργανο και δεν εχω και καμια αλλη σχεση με την μουσικη εκτος οτι λατρευω να την ακουω και θεωρω οτι η ζωη μας θα ηταν αδεια χωρις μουσικη. Ακουω απο ολα τα ειδη απο ρεμπετικο μεχρι rock! Ειμαι ιδιωτικη υπαλληλος και για λιγοτερο απο κανενα μηνα φοιτητρια επισης! Μολις μπηκα και εγινα μελος και δεν εχω ψαξει και πολλα. Σας χαιρετω ολους προς το παρον εχω τις καλυτερες εντυπωσεις απο το site