ελληνική μουσική
    280 online   ·  210.907 μέλη

    Καλωσόρισμα και γνωριμία νέων μελών!

    rockaholic
    13.09.2005, 19:34
    kai gw eimai kainoyrgios sth parea! eimai o giwrgos, eimai 14 xronwn kai menw kypro! akouw kyriws metal, alla kai h rock dn me xalaei bebaia!!!


    nefos
    13.09.2005, 19:36

    @ Kalws ton !
    rockaholic
    13.09.2005, 19:38
    ela na xtyphsoyme gia to kalosorisma!
    PITSIKOYLIS_NEKTARIOS
    14.09.2005, 20:10
    δεν μου αρεσαν τα πνευστα αλλα μου ειπαι ο λ/γος μου να μπω σε σχολη σαλπιξτων γιατι ηξερα μουσικη αλλα απο πνευστα τιποτα 2 βδομαδες εκατσα 8:30 αρχηζα τελιωνα στις 2 το απογευμα μα ασχολουμουν με την τρομπετα 4 ωρες σερι και μετα ........ με εβρισκαν στα χωραφια να κοιμαμαι αλλα εκπαιδευση εκπαιδευση τελικα φτανοντας στο τελος του σχολιου ηρθε η ωρα να εξεταστουμε απο τους 10 που εκπαιδευτηκαμαι οι 8 δεν ηξεραν να φυσυξουν εμενα ομως αρχεισε να μου αρεσει και εκτος απο τα προβλεπομενα που επρεπε να μαθω ειχα μαθει και τραγουδια στο περιπου να παιζω (χιονια στο καμπαναριό,λογαριασατε λαθος κλπ) τελικα εμειναν 2 που ηξεραν ενας καλως και ενας αριστος εφυγα με τα χαρτια μου αριστα τελος παντων μπηκα στην μοναδα μου και αρχησε να μου λιπει αρχησα τοτε να φυσω χωρις τρομπετα {ασκηση τρομπετας(τα χειλι παλονται και βγαζουν ηχο σαν τα παρασιτα του ασυρματου)} ειμουν σκοπος σημερα οποτες και ειχαμε επιθεωριση βαριομουνα και για να περασει η ωρα αρχησα ππππππ ππππππ εντομεταξει με ακουγαν αλλα εγω νομιζα οτι το εκανα σιγα περναει ο υποδκ/της μακουει και ρωτα τους αλλους τι κανει αυτος απαντηση: πεζει τρομπετα. συμπερασμα΄: και αν δεν σου αρεσει κατι και ασχοληθεις με αυτο και καρποφορισει τοτε σου αρεσει ποιο πολυ αποτι δεν σου αρεσαι............... κ.α.π
    nicolpet
    21.09.2005, 11:09
    Καλώς σας βρίσκω. Χαίρομαι πολύ που βρίσκομαι σε μια τόσο όμορφη μουσική παρέα. Με λένε Πέτρο και είμαι μουσικός (αρμόνιο). Κάποτε είχα πάθος με οποιαδήποτε άλλη μουσική και κυρίως rock, εκτός της παραδοσιακής. Rockάς παραμένω μεν και σήμερα, αλλά ανακαλύπτοντας την αξία της παραδοσιακής μας μουσικής, έχω στρέψει εδώ και καιρό την προσοχή μου εκεί και γι' αυτό δημιούργησα και ένα σχετικό club. Δεν κάνω πάλι διαφήμιση εδώ, για να μη με παρεξηγήσετε. Ελπίζω να περάσουμε καλά!
    fairies_wear_boots
    01.10.2005, 16:51
    Λοιπόν....Είμαι η Έφη, 25 χρονών, ασχολούμαι πολλάαααααααααα χρόνια με τη μουσική (σε σημείο να λέω τον Ιούνιο που μας πέρασε αντε να τελειώνω πια....) Έχω τελειώσει πιάνο, θεωρητικά (μπλιάχ) και μουσικολογία και είπα να διευρύνω τους ορίζοντες μου κάνοντας μεταπτυχιακό στη Μουσικοθεραπεία..... Δεν μπορώ τους "δήθεν" έντεχνους μουσικούς, δεν αντέχω τους κουλτουριάρηδες (με την κακή έννοια) και ακούω παράλληλα πάρα πολλά μουσικά είδη Νομίζω οτι όλες μα όλες οι μουσικές είναι υπέροχες αρκεί να ακούγονται την κατάλληλη στιγμή Kissez
    Sofia
    01.10.2005, 17:49

    Καλά ταξίδια!!
    W4TT4N4B3
    01.10.2005, 21:32
    Quote:

    Το μέλος Sofia στις 01-10-2005 στις 17:49 έγραψε:


    Καλά ταξίδια!!





    Καλα ταξιδια όπως λεμε καλα κρασια?
    Frida
    02.10.2005, 01:01
    Καλως ήρθατε΄όλοι! καλά να περάσετε σ αυτή την μουσική τρελοπαρέα!
    STAMATO
    02.10.2005, 02:51
    Γειά σας, κι εγώ είμαι νέο μέλος στην ωραία σας παρέα,είμαι απο Κέρκυρα, ασχολούμε με τη μουσική (φυσικά!) επαγγελματικά αλλά και σαν χόμπι, ειδικά με το τραγούδι. Ακούω πολλά 'είδη' μουσικής,έχω σπουδάσει κλασικό τραγούδι,αλλά με έχει γοητεύσει περισσότερο το Ελληνικό ελαφρύ,επειδή προσωπικά μπορώ να πλησιάσω περισσότερο τις ψυχές των ανθρώπων με αυτό το είδος,αλλά με εκφράζει και καλύτερα σαν άτομο.
    Voltage
    02.10.2005, 08:41
    Καλώς την..Καλώς σας... και
    Elenax
    02.10.2005, 12:20
    Καλημέρα παιδιά! Κι εγώ καινούργια είμαι εδώ στο mh, η πρώτη μου δημοσίευση είναι αυτή. Πραγμάτικος μουσικός παράδεισος μου φαίνεται εδώ πέρα...
    Άργησα λίγο, αλλά το βρήκα...
    Ακούω απ' όλα, κυρίως Ελληνικά.
    Καλή αρχή σε όλους τους καινούργιους!
    nefos
    02.10.2005, 12:30
    Quote:

    Το μέλος Elenax στις 02-10-2005 στις 12:20 έγραψε:

    Καλημέρα παιδιά! Κι εγώ καινούργια είμαι εδώ στο mh, η πρώτη μου δημοσίευση είναι αυτή. Πραγμάτικος μουσικός παράδεισος μου φαίνεται εδώ πέρα...
    Άργησα λίγο, αλλά το βρήκα...
    Ακούω απ' όλα, κυρίως Ελληνικά.
    Καλή αρχή σε όλους τους καινούργιους!





    Καλώς όρισες λοιπόν!
    aigo29
    02.10.2005, 14:39
    Γεια σας παιδιά και απο εμένα,και εγώ καινούργιο μέλος αυτής της πολύ όμορφης παρέας..μπράβο σας έχετε κάνει πολύ καλή δουλειά!!!!!
    Αν και άργησα πολύ να βρώ κάτι αξιόλογο 'οσον αφορά την μουσική και οχι μόνο...τα κατάφερα!!!
    nefos
    02.10.2005, 19:02
    Quote:

    Το μέλος aigo29 στις 02-10-2005 στις 14:39 έγραψε:

    Γεια σας παιδιά και απο εμένα,και εγώ καινούργιο μέλος αυτής της πολύ όμορφης παρέας..μπράβο σας έχετε κάνει πολύ καλή δουλειά!!!!!
    Αν και άργησα πολύ να βρώ κάτι αξιόλογο 'οσον αφορά την μουσική και οχι μόνο...τα κατάφερα!!!





    aigo 29 !
    attila
    02.10.2005, 19:13
    Καλωσορίσατε όλες και όλοι!!!
    nefos
    02.10.2005, 19:43
    Quote:

    Το μέλος fairies_wear_boots στις 01-10-2005 στις 16:51 έγραψε:

    Λοιπόν....Είμαι η Έφη, 25 χρονών, ασχολούμαι πολλάαααααααααα χρόνια με τη μουσική (σε σημείο να λέω τον Ιούνιο που μας πέρασε αντε να τελειώνω πια....) Έχω τελειώσει πιάνο, θεωρητικά (μπλιάχ) και μουσικολογία και είπα να διευρύνω τους ορίζοντες μου κάνοντας μεταπτυχιακό στη Μουσικοθεραπεία..... Δεν μπορώ τους "δήθεν" έντεχνους μουσικούς, δεν αντέχω τους κουλτουριάρηδες (με την κακή έννοια) και ακούω παράλληλα πάρα πολλά μουσικά είδη Νομίζω οτι όλες μα όλες οι μουσικές είναι υπέροχες αρκεί να ακούγονται την κατάλληλη στιγμή Kissez





    @ Αιντε κι άλλη μια μουσικοθεραπεύτρια στα σκαριά στο σαιτ!
    fairies_wear_boots
    02.10.2005, 20:01
    Quote:

    Το μέλος nefos στις 02-10-2005 στις 19:43 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος fairies_wear_boots στις 01-10-2005 στις 16:51 έγραψε:
    [i]
    Λοιπόν....Είμαι η Έφη, 25 χρονών, ασχολούμαι πολλάαααααααααα χρόνια με τη μουσική (σε σημείο να λέω τον Ιούνιο που μας πέρασε αντε να τελειώνω πια....) Έχω τελειώσει πιάνο, θεωρητικά (μπλιάχ) και μουσικολογία και είπα να διευρύνω τους ορίζοντες μου κάνοντας μεταπτυχιακό στη Μουσικοθεραπεία..... Δεν μπορώ τους "δήθεν" έντεχνους μουσικούς, δεν αντέχω τους κουλτουριάρηδες (με την κακή έννοια) και ακούω παράλληλα πάρα πολλά μουσικά είδη Νομίζω οτι όλες μα όλες οι μουσικές είναι υπέροχες αρκεί να ακούγονται την κατάλληλη στιγμή Kissez





    @ Αιντε κι άλλη μια μουσικοθεραπεύτρια στα σκαριά στο σαιτ!

    [/I]




    Χεχεχεχεχεχ.....Ποια είναι η άλλη μουσικοθεραπεύτρια wannabe?
    nefos
    02.10.2005, 20:04
    Quote:

    Το μέλος fairies_wear_boots στις 02-10-2005 στις 20:01 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος nefos στις 02-10-2005 στις 19:43 έγραψε:
    [i]
    Quote:

    Το μέλος fairies_wear_boots στις 01-10-2005 στις 16:51 έγραψε:
    [i]
    Λοιπόν....Είμαι η Έφη, 25 χρονών, ασχολούμαι πολλάαααααααααα χρόνια με τη μουσική (σε σημείο να λέω τον Ιούνιο που μας πέρασε αντε να τελειώνω πια....) Έχω τελειώσει πιάνο, θεωρητικά (μπλιάχ) και μουσικολογία και είπα να διευρύνω τους ορίζοντες μου κάνοντας μεταπτυχιακό στη Μουσικοθεραπεία..... Δεν μπορώ τους "δήθεν" έντεχνους μουσικούς, δεν αντέχω τους κουλτουριάρηδες (με την κακή έννοια) και ακούω παράλληλα πάρα πολλά μουσικά είδη Νομίζω οτι όλες μα όλες οι μουσικές είναι υπέροχες αρκεί να ακούγονται την κατάλληλη στιγμή Kissez





    @ Αιντε κι άλλη μια μουσικοθεραπεύτρια στα σκαριά στο σαιτ!

    [/I]




    Χεχεχεχεχεχ.....Ποια είναι η άλλη μουσικοθεραπεύτρια wannabe?

    [/I]



    ε προφανώς για να γράφω ΚΑΙ άλλη μάλλον στα μούτρα μου αναφέρομαι ...
    fairies_wear_boots
    02.10.2005, 21:08
    E pws tha mporouses na anaferesai se kapoion allon apo dw mesa....Tes pan....eisai idi e3w gia spoudes idi i tin paleveis akoma?????