ελληνική μουσική
    943 online   ·  210.853 μέλη

    Χειμωνιάτικη Συνάντηση στην Θεσσαλονίκη.

    EVAGGELIASAKELLARIOU
    01.11.2015, 14:29

    Καλησπέρα,Brokenchord. Σαν εμπνευστής της Σαλονικιότικης συνάντησης πρέπει να ορίσεις μέρα, ώρα και τόπο. Έτσι στον αέρα δεν έρχεται κανένας. Επίσης, θα πρέπει να δηλώσουν συμμετοχή οι ενδιαφερόμενοι. Γιατην Αθήνα θα γίνει το live του ΜΗ τον Γενάρη του 2016. Οργάνωσε λοιπόν την Θεσσαλονίκη. Ε.Σ.


    Brokenchord
    01.11.2015, 14:49

    Για να οριστεί ημερομηνία θα πρέπει να οριστεί και ο χώρος.
    Για να οριστεί ο χώρος θα πρέπει πρώτα να εκδηλώσει μια κρίσιμη μάζα ατόμων ενδιαφέρον για το ενδεχόμενο της συνάντησης. Αν τους αρέσει δηλαδή σαν ιδέα.

    Για να μπορώ και εγώ πλέον με υπευθυνότητα ξέροντας ότι υπάρχουν 6-7 άτομα και έχοντας μια εικόνα να έρθω σε επαφή με κάποια μαγαζιά και να μιλήσω με κάποιους ανθρώπους. Γιατί αν δεν παίξουμε μουσική τότε δεν είναι συνάντηση ΜΗ αλλά κάτι άλλο.

    Και έτσι να οριστεί και η ημερομηνία. Κατά την οποία, είναι πολύ λογικό κάποιοι να μην μπορέσουν να παραβρεθούν τελικά, για τους δικούς τους λόγους.

    Θα μπορούσα εξ αρχής να βάλω αυθαίρετα μια ημερομηνία και μια ώρα που θα βόλευε εμένα χωρίς να συνεννοηθώ με κανέναν και να πω. Όσοι πιστοί προσέλθετε!

    Όμως έτσι δεν λειτουργεί μια ομάδα.

    Πέρα από όλα αυτά όμως, να σου πω την αμαρτία μου σκέφτηκα να βάλω έτσι μια ημερομηνία καθαρά για τρολλ. Ίσα ίσα για κράχτη. 


    Brokenchord
    01.11.2015, 15:59

    Λοιπόν υπάρχει μια πιθανή επιλογή για έναν χώρο ο οποίος, θα είναι αποκλειστικά στην διάθεση μας και μόνο, κοντά στο Καυτατζόγλιο.

    Ξέρω ότι για κάποια μέλη είναι δύσκολο σημείο αλλά από την άλλη έχουμε το πλεονέκτημα και την ελευθερία ότι μπορούμε να κάνουμε κυριολεκτικά ότι γουστάρουμε.

    Θα τον επιθεωρήσω και θα σας ενημερώσω καταλλήλως!


    Orfeus
    01.11.2015, 16:19

    Φώτη...

    Δεν θυμάσαι πώς τα κάναμε κάποτε. Τα ξέχασες.

    Αφού σκέφτηκες/πρότεινες τη συνάντηση και ουσιαστικά ανέλαβες τη διοργάνωση, πρέπει να "οδηγήσεις" τη συνάντηση να πραγματοποιηθεί, βοηθώντας την "παρέα του βορρά" να αποφασίσει.

    Δώσε την "ταυτότητα" της συνάντησης (καφές, ποτό, φαγητό κλπ) γιατί αυτό θα βοηθήσει στην επιλογή του χώρου (cafe, bar, μεζεδοπωλείο) και πρότεινε 2-3 εναλλακτικές ημερομηνίες (π.χ. Παρ. 27, Σαβ. 28 Νοεμβρίου, Παρ. 4, Σαβ. 5 Δεκεμβρίου), και δες τι βολεύει ποιον. Είναι σχεδόν βέβαιο ότι δεν θα συμπέσει να συμφωνήσουν όλοι σε κάτι κοινό, αλλά έτσι είναι αυτά. Κάποιοι θα χάσουν τη συνάντηση αυτή και θα είναι παρόντες σε κάποια άλλη.

    Ύστερα, με βάση τις συμμετοχές που θα έχεις εδώ στο τοπικ, αποφασίζεις και ανακοινώνεις το πού το πώς και το πότε.

    {#emotions_dlg.beer}

       

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Orfeus, 01-11-2015 16:20 ]


    Brokenchord
    01.11.2015, 16:25
    Το χω!
    Peace18
    05.11.2015, 18:53

    Έλα παιδιά! Πολύ το συζητάμε. 

    Ποια μέρα μας βολεύει όλους για καφέ? Εγώ από 5μ.μ. και μετά συνήθως είμαι ελεύθερη. Αλλά όχι για πολλές μέρες ακόμα!

    Ποιός το ψήνει για Σάββατο 7 Νοεμβρίου (μεθαύριο) απογευματάκι για καφέ?

    Έλα να βλέπω χέρια να σηκώνονται!


    Brokenchord
    05.11.2015, 19:04

    Ήθελα κάτι πολύ παραπάνω απο έναν απλό καφέ!

    Αλλά ας ζεσταθούμε και βλέπουμε ντε!

    Ας είναι!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Brokenchord, 05-11-2015 19:05 ]


    Brokenchord
    05.11.2015, 19:15

    Πήγα χθες από τον υποτιθέμενο χώρο. Δεν μου πολυάρεσε.

    Ήταν παλιά καφενείο.

    Είχε κουζίνα μ όλα τα κομφόρ. Ψυγείο, μανκάλι
    Πράγμα που μέσα στο μυαλό μου σήμαινε αυτομάτως κάσες με μπίρες, κρασιά, και κιλά κροατικών

    Και τουαλέτα.

    αλλά πολύ γεροντίλα ρε παιδί μου!

    Καλα καλά δεν μπορούσε να ζεσταθεί ο χώρος.

    Κ ύστερα στο σημείο που ήταν ...ε ηταν κάπως περίεργο.

    Είναι για ποιο ψημένες φάσεις...


    Peace18
    05.11.2015, 19:22
    Καλέ θα πάμε κέντρο.
    Brokenchord
    05.11.2015, 20:06

    Παράθεση:

    Το μέλος Peace18 στις 05.11.2015, 19:22 έγραψε...

    Καλέ θα πάμε κέντρο.

    Άλλο λέω δκιάολε!


    pastella
    15.11.2015, 23:16
    Άμα το πάτε έτσι ρε παιδιά, να σας κανονίσω εγώ από εδώ χριστουγεννιάτικη για να μπορώ να παρευρεθώ κιόλας...
    Hastaroth
    16.11.2015, 11:23

    Παράθεση:

    Το μέλος Brokenchord στις 05.11.2015, 19:15 έγραψε...

    και κιλά κροατικών

    Αν δέν έχη και σέρβικα δέν αξίζει....


    Brokenchord
    16.11.2015, 11:45
    Το είχα δει. Αλλά είπα να μην το διορθώσω
    -Sadahzinia-
    29.11.2015, 22:33

    Οι συζητήσεις που έχουμε ανοίξει στο forum για συνάντηση στη Θεσσαλονίκη είναι πιο πολλές και από τα άτομα που τελικά πηγαίνουν. Αστειάκι, αν και δεν θα έπρεπε να μιλάω γιατί την τελευταία φορά και εγώ ακύρωσα στο παρα πέντε. Νομίζω τελικά ότι η λύση είναι όντως να οργανώσει η pastella χριστουγεννιάτικη συνάντηση, ή να κλεισει εντελώς το facebook και να επιστρέψουμε όλοι εδώ με το ίδιο ενδιαφέρον ή να πάρουμε μία χρονομηχανή και γυρίσουμε στο 2008.


    Orfeus
    30.11.2015, 09:53

    Παράθεση:

    Το μέλος -Sadahzinia- στις 29.11.2015, 22:33 έγραψε...

    [..] Νομίζω τελικά ότι η λύση είναι όντως να οργανώσει η pastella χριστουγεννιάτικη συνάντηση, ή να κλεισει εντελώς το facebook και να επιστρέψουμε όλοι εδώ με το ίδιο ενδιαφέρον ή να πάρουμε μία χρονομηχανή και γυρίσουμε στο 2008.



    ...ή να συναντιόσασταν για να κανονίσετε το πότε θα συναντηθείτε! {#emotions_dlg.tt2}


    p-theofanis
    05.12.2015, 04:00
    Αγαπητοί μου φίλοι θα ήθελα να σας προτείνω να το κανονίσετε και νωρίς απογευματινές ώρες για ένα καφέ ή μέχρι τι ώρα το απόγευμα και μετά να ακολουθεί το πρόγραμμα να πάμε να φάμε. Αλλά αυτοί που θα έρθουν τριγύρω από την Θεσσαλονίκη: όπως Γιαννιτσά, Κατερίνη, Φλώρινα, Καστοριά κλπ να κανονίσετε να είναι φυσιολογικές ώρες που θα μπορέσει να φύγει με μέσον μεταφορά είτε με ΚΤΕΛ είτε με Τρένο!!!!! Θα περιμένω ειδοποίηση. Και εύχομαι να είναι κάπου στο κέντρο!!!!!! Τα τηλέφωνα μου είναι: 6987311132 Θα περιμένω νέα σας!!!!
    EVAGGELIASAKELLARIOU
    05.12.2015, 10:39

    Καλημέρα. Το φθινόπωρο έφυγε. Καλώς ήρθες, χειμώνα!


    Orfeus
    05.12.2015, 10:51

    ...οπότε αφού ήρθε ο χειμώνας, αυτό το "Φθινοπωρινή Συνάντηση" μάλλον θα αναφέρεται στο 2016, ή και στο 2017 ενδεχομένως, διότι ΔΕΝ γράφει για ποια χρονιά το εννοεί!

    {#emotions_dlg.tt2} {#emotions_dlg.tt2} {#emotions_dlg.tt2} 
    {#emotions_dlg.tt2} {#emotions_dlg.tt2} 
    {#emotions_dlg.tt2} 

      


    EVAGGELIASAKELLARIOU
    05.12.2015, 10:59

    Για το 2016 κόβω να γίνει η συνάντηση. Είναι πιό κοντά! {#emotions_dlg.tt2}


    BandofBounty
    05.12.2015, 11:53

    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 05.12.2015, 10:51 έγραψε...

    ...οπότε αφού ήρθε ο χειμώνας, αυτό το "Φθινοπωρινή Συνάντηση" μάλλον θα αναφέρεται στο 2016, ή και στο 2017 ενδεχομένως, διότι ΔΕΝ γράφει για ποια χρονιά το εννοεί!

    {#emotions_dlg.tt2} {#emotions_dlg.tt2} {#emotions_dlg.tt2} 
    {#emotions_dlg.tt2} {#emotions_dlg.tt2} 
    {#emotions_dlg.tt2} 

      



    Μετά από 2000 χρόνια, οι ιστορικοί του μέλλοντος θα το αναφέρουν κάπως έτσι:

    "Η φθινοπωρινή συνάντηση των μελών του ΜΗ από την Β. Ελλάδα, χρονολογείται μεταξύ 2015 - 2017 μ.Χ."

    ...για να μην πω καλύτερα, ότι η ερώτηση στις εξετάσεις θα λέει:

    "Σε ποιον αιώνα χρονολογείται η φθινοπωρινή συνάντηση των μελών του ΜΗ;"

    Αστικός μύθος γίναμε...