ελληνική μουσική
    723 online   ·  210.861 μέλη
    jorge
    24.06.2005, 01:26
    Ναι ναι, καλά διαβάσατε!

    Λέμε να κάνουμε το πρώτο μας beach party. Σε 15-20 ημέρες, για να προλάβουμε να το οργανώσουμε όσο γίνεται καλύτερα.

    Όμως ΠΡΟΣΟΧΗ: Δεν πρόκειται για ένα event από το οποίο πρέπει να έχετε απαιτήσεις. Γίνεται αποκλειστικά για να βρεθούμε, να πούμε δυο κουβέντες, να παίξουμε μουσικούλα, να ψήσουμε κανένα σουβλάκι και να πιούμε καμιά μπύρα. Επομένως ...χαλαρά!

    Μην ακούσω λοιπόν παράπονα για έλλειψη οργάνωσης και μην αρχίσει η γκρίνια αν κάτι δε σας αρέσει εκείνο το βράδυ. Ερχεστε με δικό σας ρίσκο και δεν μπορούμε να εγγυηθούμε οτι θα περάσετε καλά. Μπορεί δηλαδή να περάσετε και χάλια.

    Αύριο θα επανέλθω με περισσότερες λεπτομέρειες, ώστε να ορίσουμε τόπο, ημερομηνία και να μοιράσουμε τις λίγες δουλίτσες προκειμένου να περάσουμε όμορφα...
    santourman
    24.06.2005, 01:33
    Βρε παιδιά λυπηθείτε με, πάλι θα ξανάρθω Αθήνα για το Μ/Η????


    ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ !!!!
    tzouv
    24.06.2005, 02:02
    Γιατι ρε παιδια δεν διοργανωνουμε και στην Θεσσαλονικη ενα.Θελουμε και εδω διασκεδαση .Να σας δουμε και απο κοντα.Χαλκιδικη πχ εχει πολυ ωραιες παραλιες για beach Party.Σκεφτειτε το...Ανυπομονουμε...
    kifa
    24.06.2005, 03:34
    AXA !!!!! ...Τώρα που έχω και μπλουζάκι κι εγώ και το μωρό μου....ποιος μας πιάνει.......Ορφέους...η δική μας θέση είναι η γνωστή ??? Δίπλα στη ψησταρια ??? χεχεχε .....


    Υ.Γ : Jorge Δηλώνω εθελοντής του beach Party σε βοήθεια κλπ κλπ....Περιμένω κι άλλους ...να μην είμαι μόνος μου......

    Υ.Γ 2 : επειδή προβλέπω να θέλουν να γίνουν όλοι εθελοντές ( επειδή είμαστε τρελλό site και τρελλό παρεάκι ), να μεινει και κανενας βρε παιδια να χορεύει και να κανει πλατσα πλουτσα στη θάλασσα.....


    VΙVΑ JORGE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    jorge
    24.06.2005, 09:14
    Quote:

    Το μέλος kifa στις 24-06-2005 στις 03:34 έγραψε:

    Υ.Γ : Jorge Δηλώνω εθελοντής του beach Party σε βοήθεια κλπ κλπ....Περιμένω κι άλλους ...να μην είμαι μόνος μου......






    ΟΚ Κωστή, ευχαριστώ για τη βοήθεια. Καταρχήν να σκεφθούμε το χώρο. Χθες είπαμε με Orfeus, Faltsoo & GL να κάνουμε κάτι στα Παλιά Βοτσαλάκια, στην Καστέλλα.

    Εκεί έχει:
    - Εύκολη πρόσβαση, ώστε να έρθουν πολλοί
    - Δική μας παραλία χωρίς κίνδυνο να προκαλούμε (και να μας προκαλούν) φασαρία

    Επίσης ακριβώς από πάνω μένει ο Falimento, ο οποίος μπορεί να μας δώσει μια πιο καλή εικόνα για τον συγκεκριμένο χώρο.
    xristos
    24.06.2005, 09:33
    Δική μας παραλία εννοείτε;;;; Τα έλεγα εγώ ότι εσύ είσαι "ΤΟ καπιταλιστικό Κεφάλαιο" αλλά και δική σου παραλία δεν το είχα φανταστεί...

    Mα "μπορεί να περάσετε και χάλια";;; Μα "παράπονα για την οργάνωση";;; Μα "έρχεστε με δικό σας ρίσκο";;; Καλέ την έναρξη των Ολυμπιακών Αγώνων θα κάνουμε; Θα μαζευτούμε και θα πιούμε μια μπύρα by the sea! Ή μαλλον θα μαζευτείτε διοτι από ότι το κόβω μάλλον μέσα στην άδειά μου θα πέσει...!

    Από 'δω το φέρατε, από εκεί το φέρατε παλιοπειραιώτες, στην γειτονιά σας το κανονίσατε...
    jorge
    24.06.2005, 10:23
    Πότε είναι η άδειά σας παραγωγίτο;
    xristos
    24.06.2005, 10:29
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 24-06-2005 στις 10:23 έγραψε:

    Πότε είναι η άδειά σας παραγωγίτο;





    Φεύγω Σάββατο 9 Ιουλίου και επιστρέφω στις 16 για ένα γάμο, και μετά ξαναφεύγω στις 23 και γυρνάω στις 31... Εντάξει;
    manblaz
    24.06.2005, 11:46
    Quote:

    Το μέλος xristos στις 24-06-2005 στις 09:33 έγραψε:


    Από 'δω το φέρατε, από εκεί το φέρατε παλιοπειραιώτες, στην γειτονιά σας το κανονίσατε...





    πεστα χρηστο.....ειχαν δεν ειχαν παλι πειραια θα παμε....

    τελοσπαντων, τι να κανουμε θα το αντεξουμε και αυτο....

    για το θεμα ΒΟΗΘΕΙΑ που ανεφερε ο κωστας, εννοειται οτι ολοι θα βοηθησουμε (αλλιως δεν εχει χαβαλε......)

    Υ.Γ σε 15-20 μερες χορχιτο????? σας βλεπω να ερχεστε σε αλλο μπιτς παρτυ πιο νωρις και πιο ανατολικα........
    faltsoo
    24.06.2005, 13:39
    ΠΕΡΕΑ ΜΟΥ ΠΕΡΕΑ ΜΟΥ
    με το σαρονικο σου
    τις ιδιοκτητες παραλιες μας
    και τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ σου




    vivip
    24.06.2005, 13:42
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 24-06-2005 στις 09:14 έγραψε:
    .....να κάνουμε κάτι στα Παλιά Βοτσαλάκια, στην Καστέλλα.

    Εκεί έχει:
    - Εύκολη πρόσβαση, ώστε να έρθουν πολλοί
    - Δική μας παραλία χωρίς κίνδυνο να προκαλούμε (και να μας προκαλούν) φασαρία
    [/I]


    Μπράβο, διαχειρηστά μας!
    ... ευτυχώς που βάζετε και σε δημοσκόπηση τον χώρο που προτιμούμε να γίνει το party!! τέτοιες δημοκρατικές διαδικασίες!!! Τσάμπα ψηφίζαμε τόσο καιρό;!!
    Πάρε και μια μπύρα για προθέρμανση για το party


    faltsoo
    24.06.2005, 13:59
    ενα τετοιο θεμα δεν μπορει να μπει σε δημοσκοπηση
    για τον απλο λογο οτι
    ΜΙΑ ΔΙΚΗ ΜΑΣ παραλια εχουμε στον Πειραια
    η αλλη δικη μας ειναι στις ΣΕΥΧΕΛΛΕΣ.




    Desmar
    24.06.2005, 14:47
    ... όλε!!!! ... μια χαρά ...

    πάρτυ ... πάρτυ ... πάρτυ ...

    ωραία θα είναι ... κόσμος από το MH ... μουσικούλα ... άφθονες μπύρες ΜΑ ΝΕΝΕ... live chatting ... χορός ... μπανάκι για όσους θέλουν ... ... θα ψήσουμε ... θα γελάσουμε ... θα περάσουμε SUPERRRRRRRRRRRRR!!!! ...ουιιιιιιιιιι .... ουιιιιιιιιιιι ...

    Δηλώνω εθελόντρια:

    1. Στην ψυχολογική υποστήριξη του μωρού μου κατά την διάρκεια του ψησίματος ( )
    2. Στα ηχητικά εφέ ... ( )
    3. Στην ηλεκτρονική καταγραφή των δρώμενων ... ()
    4. Στην αστείρευτη καλή διάθεση που απλώχερα θα σας προσφέρω... ()
    5. Άντε θα βοηθήσω και στο μάζεμα το τέλος ... ()

    ...αλλά βρε Γιώργο μου ... θα πρέπει να περιμένουμε τόόόόόόόόόόόόόσο πολύ καιρό για να γίνει????? ... γιατί δεν το συντομεύουμε???


    ουιιιιιιιιιιιιιιιιιι.... ουιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι... πήρα την σκούπα μου και άρχισα το πέταγμα ... χαχαχαχα ... άντε ... πότε θα το οριστικοποιήσουμε??????
    divided
    24.06.2005, 15:24
    Αν κατάλαβα καλά ακόμα δεν έχει επιλεγεί στα σίγουρα το μέρος για το πάρτυ. Να σας δελεάσω με μια άλλη πρόταση;; Να μαζευτούμε στην Αίγινα. Συγκριτικά πλεονεκτίματα:

    1. Είναι νησάκι!!!! (βασικό)
    2. Έχουμε και εκει πολλές "δικές μας" παραλίες τσεκαρισμένες από παλίοτερα πάρτυ.
    3. Υπάρχουν κάμποσα μέλη του ΜΗ με σπίτι που μπορούν να βοηθήσουν στην οργάνωση ( φυσικά μέσα είμαι και εγώ όπου και αν γίνει το πάρτυ για να βοηθήσω)

    Σκευτείτε το...και λίγη αποκέντρωση δεν βλάπτει!!

    Κάποτε γνώρισα μια λίμνη, που 'θελε να 'ναι θάλασσα...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: divided on 24-06-2005 15:24 ]
    jorge
    24.06.2005, 15:48
    Το 1ο Beach Party θα πρέπει να γίνει στην Αθήνα, ώστε να υπάρχει μαζική συμμετοχή και να υπάρξει ευκολία στην οργάνωση. Η Αίγινα είναι μια χαρά, αλλά καλύτερα ας το αφήσουμε για αργότερα, τέλος Αυγούστου / αρχές Σεπτέμβρη.

    Προς το παρόν ας δούμε την πρόταση για Καστέλλα. Κύριε Falimento είστε Ελλάδα ή στην Αραπιά; Περιμένουμε τη γνώμη σας για τα Παλιά Βοτσαλάκια
    falimento
    24.06.2005, 16:13
    Παρών! Απλά έδινα το TOEFL, ξεχνάς πρόεδρε;;;

    Ωραία νέα, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο μπορώ να φανώ χρήσιμος...
    Σαν τοποθεσία κρίνεται αρκετά καλή, είναι και μεγάλη η έκταση της παραλίας. Δεν μπορώ να εγγυηθώ για τη μη όχληση μας, από τους γύρω, πάντως τα σπίτια είναι πολύ μακρύτερα από τη παραλία. Ίσως θα ήταν καλύτερα να μην πάρουμε κονσόλες και μικρόφωνα(!) και να το κάνουμε πανηγύρι. Θα μου πείτε, που θα βρούμε ρεύμα; Δεν ξέρω υπάρχουν πολύ gadgetaκιδες στο M/H και τους έχω ικανούς να κουβαλούν γεννήτριες!!!

    Κοίταξε εγώ θα προτιμούσα κάτι πιο μακριά, για Βάρκιζα κτλ.. Αίγινα όπως είπε και ο ξάδερφος είναι το καλύτερο... Και σπίτια υπάρχουν και τα πάντα...

    ΑΛΛΑ, συμφωνώ με την άποψη να μαζευτούμε όσο το δυνατόν περισσότεροι. Aν κρίνεται λοιπόν, ο Πειραιάς μέρος εύκολης προσέλευσης, τα Βοτσαλάκια αποτελούν μια καλή λύση...
    Orfeus
    24.06.2005, 16:21
    Στου γιαλού τα Βοτσαλάκια
    παν' τα Musicheaven-άκια
    για να κάνουνε Beach -Party
    Jorge
    φτιάξε κι' ένα Χάρτη


    avgi
    24.06.2005, 16:39
    μιας κι εγώ δεν θα μπορώ να έρθω πιαστε και μια μπυρίτσα και για μένα!!!


    falimento
    24.06.2005, 16:50
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 24-06-2005 στις 01:26 έγραψε:


    Μην ακούσω λοιπόν παράπονα για έλλειψη οργάνωσης και μην αρχίσει η γκρίνια αν κάτι δε σας αρέσει εκείνο το βράδυ. Ερχεστε με δικό σας ρίσκο και δεν μπορούμε να εγγυηθούμε οτι θα περάσετε καλά. Μπορεί δηλαδή να περάσετε και χάλια.






    Ένα θερμό καλωσόρισμα από τον Jorge!!!

    Kαλά κάνεις, να προλάβουμε τους δυσανασχετίες!


    Jasmine
    24.06.2005, 17:28
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 24-06-2005 στις 01:26 έγραψε:

    Μην ακούσω λοιπόν παράπονα για έλλειψη οργάνωσης και μην αρχίσει η γκρίνια αν κάτι δε σας αρέσει εκείνο το βράδυ. Ερχεστε με δικό σας ρίσκο και δεν μπορούμε να εγγυηθούμε οτι θα περάσετε καλά. Μπορεί δηλαδή να περάσετε και χάλια.




    Αααα ωραία!!!! Τουλάχιστον είμαστε προειδοποιημένοι!!
    Άμα υπάρχει καλή καρδιά και κέφι δεν υπαρχει περίπτωση να περάσει κανένας χάλια!! Βάρκιζα θα ήταν μια καλή περίπτωση για τέτοιο event βρε παιδιά... Να κάνουμε και καμιά βουτιά?? Λέω εγώ τώρα... Μια ιδέα .... Αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι... στο φάγωμα των σουβλακίων ας πούμε είμαι μέσα!!

    Orfeus φέρε και καμιά..... λαδόκολλα....

    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Jasmine on 24-06-2005 17:31 ]