ελληνική μουσική
    848 online   ·  210.851 μέλη

    Το ανέκδοτο του Musicheaven

    Orfeus
    21.10.2005, 21:16
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 21-10-2005 στις 19:55 έγραψε:

    Έλα μαζί μου στο επόμενο Ρολάν Γκαρός, να σηκώσουμε την κούπα





    Ε αφού θα σηκώσεις την κούπα του .....MusicHeaven, δεν μου αφήνεις τουλάχιστον εδώ τα .......παπούτσια;


    jorge
    21.10.2005, 21:44
    Κι εγώ θα αγωνιστώ με τις παντόφλες;;; Του MusicHeaven;;;
    dimitrapan
    21.10.2005, 21:48
    Quote:

    Το μέλος faltsoo στις 21-10-2005 στις 13:08 έγραψε:

    ΠΑΙΑΝΙΑ 2015

    MUSIC HEAVEN CENTER
    Ώρα 10.00

    Ο Πρόεδρος της εταιρείας μόλις έχει επιστρέψει από το Ρολάν Γκαρός που είχε πάει για τένις και κάθεται στο πολυτελές γραφείο του, ακούγοντας το σταθμό της εταιρείας, χαζεύοντας τη θέα από τον 65ο όροφο του κτηρίου.
    - ήρθε ο καιρός για την καθιερωμένη μουσική συνάντηση των μελών μας σκέφτεται, κάτι πρέπει να κάνουμε γιατί θα αρχίσουν να μας τα ζαλίζουν οι μέτοχοι.
    -Ρια έλα μέσα
    Λέει σκύβοντας σε μια πορτοκαλί ζερμπερα , που είναι ένα προηγμένο σύστημα επικοινωνίας .
    Η πόρτα ανοίγει και μια καλοσυνάτη μεσήλικη κυρία ,με ένα συντηρητικό αλλά πάντα περιποιημένο ντύσιμο μπαίνει στο γραφείο. Είναι η κα Ρια η ιδιαιτέρα γραμματεύς του.
    - Ρια μετά τις μαλακίες του kifa με το κυλικείο και του orfeus με τα ποντίκια , πρέπει κάτι να κάνω για να διορθώσω την εικόνα της εταιρείας. Κάλεσε μου λοιπόν έκτακτο Δ.Σ. για να δούμε τι θα κάνουμε με τη μουσική συνάντηση μελών.
    -Μάλιστα κε πρόεδρε, κατά τις 12.00 είναι καλά ?
    -Καντο 15.00 για να μη νομίζει ο orfeus ότι πάμε για ψάρεμα.
    Η πόρτα κλείνει αθόρυβα πίσω από τη Ρια και ο Jorge την κοιτάει συλλογισμένος.
    -Τόσες κουκλάρες αυτή μου βρήκαν για γραμματέα ? σκέφτεται, να θυμηθώ να ρωτήσω το βράδυ την eleni ποιος την προσέλαβε.Τέλος πάντων...τι ακούμε πάλι ? Έρωτας είναι ...κλπ...μάλλον πρέπει να υπενθυμίσω στον kifa ότι ο έρωτας άργησε μια μέρα και όχι 10 χρόνια .Ας κάτσω τώρα να δω και τη δημοσίευση της ημέρας, τι μαλακία και αυτή, ο καθένας έχει το χαβά του,και πρέπει εγώ να του το δημοσιεύσω?
    Και έτσι πέρασε αργά αλλά δημιουργικά η ώρα.

    ΩΡΑ 15.00

    ΑΙΘΟΥΣΑ Δ.Σ.

    Ο πρόεδρος μπαίνει στην αίθουσα και κάθεται στην θέση του στη κορυφή του τραπεζιού ,κοιτάει τους συγκεντρωμένους και ...
    -τόσα χρόνια ξενύχτια, κόποι , έξοδα , αγώνας, και να έχω αυτούς εδώ για συνεργάτες? Τι αμαρτίες πληρώνω?
    JORGE (πρόεδρος) – λοιπόν αρχίζουμε, σας κάλεσα εκτάκτως γιατί πρέπει τάχιστα να κανονίσουμε για τη μουσική συνάντηση των μελών, και την καθιερωμένη συναυλία.
    ORFEUS – υπάρχει πρόβλημα με το ολυμπιακό στάδιο...
    RAPSODOS – Να γίνει στο Καυτατζογλειο, μη ξεχνάμε τη βόρεια Ελλάδα....
    HASTAROTH – E…..
    SANTOURMAN – Να δώσουμε βάρος στη παράδοση....
    ELENI – Τα καινούργια παπούτσια μου είναι μεγάλα...
    DESMAR – Εγώ θα συμφωνήσω με τον kifa…
    KIFA – Ψι ψι μου δεν μίλησα ακόμη αλλά...
    ORFEUS – Αυτή τη φορά θα αρχίσω με το ‘’μερα βροχερη’’..γιατι...
    GATE – ¶σε τα ‘’βροχερή’’ αρκετά μουλιάσαμε τόσα χρονιά με το κο Χρονη..
    HASTAROTH – E…να.....
    GATE – Aσε που με το νέο νόμο 1452/2014/333/187/21 του 2015 που είναι τροποποίηση του 3215/411/89 του 2005 ...
    FALTSOO – Σίγουρα θα παίξουμε με Stratocaster και Marshall γιατί...
    VOULIAKIS – Kαι κάποιος να ασχοληθεί με τις παρτιτούρες...
    NEFOS – Oι GRAVITON μετά τη τελευταία ψυχανάλυση ... είναι πιο...
    KIFA – Μόνος μου θα τραγουδήσω ?.. λέω να...ναι ψιψι μου...
    ELENI – Πρόεδρε, θα πάμε στη Βενετία Σαββατοκύριακο? ...
    VOULIAKIS – Επίσης η νέα αντίληψη για τη μουσική παιδία δεν μας επιτρέπει να κάνουμε...
    ORFEUS – Να το βρέξουμε λίγο... το λαρύγγι μας, φέρτε...
    GL – Aυτη τη φορά θα παίξω χωρίς μεροκάματο...αλλά...
    ΗASTAROTH – E..να...οργανωθούμε...κυρίες και κύριοι...
    JORGE (Πρόεδρος) - Η.Σ.Υ.Χ.Ι.Α ησυχία ΟΛΟΙ ΕΞΩ... Ακόμα δεν αρχίσαμε και το κολλήσατε το θέμα... Όλοι έξω, θα βγούμε και θα ξαναμπούμε.
    - εσύ Ρια γιατί δεν φοράς τα παπούτσια του music heaven ?

    Η συνέχεια του συμβουλίου σε επόμενο....






    Ωπ ωπ! Ραψωδέ απέκτησες συναγωνιστή!!! ¶ντε και Τσιφόροι βρε..!
    vouliakis
    21.10.2005, 23:01
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 21-10-2005 στις 21:44 έγραψε:

    Κι εγώ θα αγωνιστώ με τις παντόφλες;;; Του MusicHeaven;;;





    Κανένα πρόβλημα...



    επισυναπτόμενα: Car.jpg 
    Orfeus
    21.10.2005, 23:04



    jorge
    21.10.2005, 23:08
    Κάλτσα και φύγαμε για τελικό !!
    faltsoo
    24.10.2005, 11:28
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 21-10-2005 στις 23:08 έγραψε:

    Κάλτσα και φύγαμε για τελικό !!





    ετσι τους δινεις θαρρος και δεν μπορεις μετα να κανεις ενα συμβουλιο της προκοπης.






    rapsodos
    14.11.2005, 10:25
    Trailer απο το νέο επεισόδιο του MusicHeaven Comedy



    Το musicheaven τελικά στάθηκε τυχερό. Η πυρκαγιά στα γραφεία του server στο New Jersey δεν κατέστρεψε το back up. Αν σε θέλει …

    ......Eνα ωραίο πρωινό όμως , καθώς η υπεύθυνη του τηλεφωνικού κέντρου dimitrapan μετρούσε τα πουλάκια που πετούσαν έξω από το κτήριο κτυπάει το τηλέφωνο.....

    ...........Σας τηλεφωνώ για να σας ενημερώσω ότι σε λίγες ώρες καμικάζι (όχι μηχανόβιος) ζωσμένος με εκρηκτικά θα εισβάλει στο κτήριο σας......

    .......Jorge - Αμάν πια … θα ακούσω επιτέλους μια φορά ανενόχλητος το καινούργιο cd του Νταλάρα? Τι είναι αυτά κάθε φορά? Κάτσε να πάρω τηλέφωνο κάτω ,τη security στο ισόγειο.


    Η συνέχεια ... επι της οθόνης
    eleni
    14.11.2005, 10:31


    ¶ντε rapsodoυλι......μην μας κρατάς σε αγωνία.....
    dimitrapan
    14.11.2005, 10:58
    Γιώργο, μήπως με κανένα... γρηγορόσημο, μπορώ να ανελιχθώ γρήγορα σε ταμίας και αντί για πουλάκια να μετράω... εκατομμυριάκια;;;;;;;

    ¶ντε, θέλουμε τη συνέχεια...
    jorge
    14.11.2005, 11:03
    Quote:

    Το μέλος rapsodos στις 14-11-2005 στις 10:25 έγραψε:

    ......Eνα ωραίο πρωινό όμως , καθώς η υπεύθυνη του τηλεφωνικού κέντρου dimitrapan μετρούσε τα πουλάκια που πετούσαν έξω από το κτήριο κτυπάει το τηλέφωνο.....




    Γκρρρρρ, δημόσιο το κάναμε εδώ μέσα;;;;;
    dimitrapan
    14.11.2005, 11:19
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 14-11-2005 στις 11:03 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος rapsodos στις 14-11-2005 στις 10:25 έγραψε:
    [i]
    ......Eνα ωραίο πρωινό όμως , καθώς η υπεύθυνη του τηλεφωνικού κέντρου dimitrapan μετρούσε τα πουλάκια που πετούσαν έξω από το κτήριο κτυπάει το τηλέφωνο.....



    Γκρρρρρ, δημόσιο το κάναμε εδώ μέσα;;;;;

    [/I]



    Δεν φτάνει που πήρα την είδηση για τον καμικάζι και μου κόπηκαν τα πόδια..., τα ακούμε κι από πάνω;;;;

    Εξάλλου, κάνε κι εσύ καμιά αύξηση... Με τα λεφτά που δίνεις τι περιμένεις;
    rapsodos
    14.11.2005, 11:22
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 14-11-2005 στις 11:03 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος rapsodos στις 14-11-2005 στις 10:25 έγραψε:
    [i]
    ......Eνα ωραίο πρωινό όμως , καθώς η υπεύθυνη του τηλεφωνικού κέντρου dimitrapan μετρούσε τα πουλάκια που πετούσαν έξω από το κτήριο κτυπάει το τηλέφωνο.....



    Γκρρρρρ, δημόσιο το κάναμε εδώ μέσα;;;;;

    [/I]



    Που να δεις και τη security στο ισόγειο ...
    eua
    14.11.2005, 14:06
    Χόρχε.. αυτός μια μέρα (Ραψωδός), έτσι όπως πάει θα σε βάλει μέσα..... Prisoner
    rapsodos
    06.01.2006, 11:14
    χιχι ... με ξεχάσατε? Μπορεί. Επειδή όμως εγώ δε σας ξέχασα , ενα μικρό ... trailer απο το νέο επεισόδιο του musicheaven comedy

    Ένα ωραίο πρωινό , λίγες ημέρες πριν από το 3ο Live του musicheaven , ο Jorge , o Οrfeus και ο GL κίνησαν για το σπίτι του Φaltsoo όπου είχαν προγραμματισμένη μια πρόβα. Φτάσανε λοιπόν στο σπίτι του Γιώργου.........................................Στο πρώτο τραγούδι που έπιασαν να προβάρουν ακούγεται το τηλέφωνο να χτυπάει.
    Ντριν …. Ντριν …. Ντριν ….
    (η Dimitrapan είναι τηλεφωνήτρια μόνο στα κεντρικά του σταθμού οπότε το τηλέφωνο σε αυτό το ανέκδοτο δεν το σηκώνει αυτή – βλέπε ανέκδοτο Security).........................................................
    Faltsoo – Eλα Θάνο , τι γίνεται ρε ψυχή . Από τότε που έβγαλες το τελευταίο δίσκο με τον Κούτρα και τους υπόλοιπους χάθηκες. Τι θα γίνει , θα βγούμε για κανένα ποτό καμιά μέρα? …….


    H συνέχεια , επι της οθόνης .



    NazeLee
    07.01.2006, 17:51
    Ήθελα να σας δείξω μια ταινία (εξαιρετικά) μικρού μήκους με πρωταγωνιστή αυτή τη φορά τον rapsod. Βλέποντας τα κακά που συμβαίνουν στο ΜΗ κάθε φορά που λείπει ο jorge αλλά και κουρασμένος από το να είναι ένα απλό βασικό μέλος, αποφασίζει να μιλήσει στον jorge λίγο πρίν να φύγει για την τελευταία του Χριστουγεννιάτικη δίμηνη άδεια. Τελικά ο jorge πείθεται να αφήσει τον rapsodo στο πόδι του για όσον καιρό θα λείπει. Όταν γυρίζει από την έδεια, πάει και βρίσκει το rapsodo σε spa της περιοχής (που με τη σειρά του είχε πάρει μια μικρή -σα βασικό μέλος που είναι- άδεια τριών εβδομάδων) για να μάθει σε τί κατάσταση θα βρεί αυτή τη φορά το ΜΗ. Η συνέχεια παρακάτω...

    http://www.grapheine.com/bombaytv/playuk.php?id=488401

    P.S. Ελπίζω να μην προσβληθεί κανείς δεδομένου ότι σας 'γνωρίζω' μόνο μια μέρα-Ηταν απλά ένας τρόπος να σας δείξω αυτό το site απ' όπου μπορείτε να φτιάξετε και σείς τη δική σας ταινία.
    jorge
    07.01.2006, 19:56
    Τέλειο

    Τύφλα να έχουν οι securitάδες μας (Hastaroth & Santourman)
    rapsodos
    07.01.2006, 21:04
    εεε?????? τι εγινε ρε παιδιά? πως , που , ποτε? γιατί?

    χμμμμ , λετε?

    Jorge ... Μην σου μπαίνουν ιδέες




    Υ.Γ.1 Nazelee , καλώς ήρθες στην παρέα μας.
    Υ.Γ.2 Μην ανησυχείς , δεν υπάρχει περίπτωση οι πρωταγωνιστές να παρεξηγηθούν. Ειναι πολύ πολύ πολύ δύσκολο

    .
    pastella
    08.01.2006, 13:18
    ΑχΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

    Πολύ γέλιο είχε η ταινιούλα!!! Ώρες ναχεις να κάτσεις να ασχοληθείς!!!

    Hastaroth
    08.01.2006, 22:58
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 07-01-2006 στις 19:56 έγραψε:

    Τέλειο

    Τύφλα να έχουν οι securitάδες μας (Hastaroth & Santourman)





    Εγώ πάντως δηλώνω οτι από σήμερα παραιτούμαι από securitάς (καθότι είμαι και ψυχοπονιάρης,όπως λέγει και η dimitrapan) και αναλαμβάνω χρέη ΥΔΠ (Υπεύθυνος Διαχείρισης Ποιότητας),ώστε όλες οι εκδηλώσεις και εν γένει δραστηριότητες τού ΜΗ νά γίνωνται σύμφωνα μέ τά πρότυπα τού ISO 9001...