ελληνική μουσική
    377 online   ·  210.904 μέλη

    Αναφορά προβλημάτων (σοβαρών και μη)

    matthias16
    12.06.2008, 13:16

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 12-06-2008 στις 13:05 έγραψε...

    Matthias εξακολουθείς να βλέπεις λευκό το κομμάτι που πριν ήταν τ' αστέρια;





    Oχι βλεπω αστερακια τωρα( {#emotions_dlg.helpsmilie})


    jorge
    12.06.2008, 13:18

    Στον matthias αναφέρθηκα, λόγω του λευκού που είδα γύρω από το λογότυπο, στην εικόνα που έστειλε Wink

    Ελένη σ' εσένα θα έλεγα να απενεργοποιήσεις το adblock στο MusicHeaven, γιατί αν τα ίδια μας τα μέλη δεν υποστηρίζουν τις διαφημίσεις, θα το κλείσουμε το μαγαζί.


    jorge
    12.06.2008, 13:20

    Παράθεση:

    Το μέλος matthias16 στις 12-06-2008 στις 13:16 έγραψε...

    Oχι βλεπω αστερακια τωρα( {#emotions_dlg.helpsmilie})

    ΟΚ, αυτό είναι το σωστό.

    ΣΥΝΕΧΕΙΑ για τα προβλήματα που αφορούν στη ΝΕΑ κεντρική σελίδα, ΕΔΩ.


    VoodooChild
    12.06.2008, 13:30

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 12-06-2008 στις 12:55 έγραψε...

    Παράλειψη δική σου, που δεν έψαξες πρώτα στις Συχνές Ερωτήσεις  εννοείς; Smile



    Παράλειψη δική σου, γιατί εσύ είσαι ο διαχειριστής. Εγώ ούτε που θυμόμουν ότι υπάρχει ενότητα με συχνές ερωτήσεις.


    panosbousalis
    12.06.2008, 16:43

    Στο link περισσότερα λογοτεχνήματα, με τη νέα μορφή, όταν το πατάς σε βγάζει πάνω στα blogs και όχι στα λογοτεχνήματα. Επίσης στην αρχική σελίδα παρουσιάζεται μόνο ένα λογοτέχνημα (δεν υπάρχει ο χώρος για άλλα τρια στο πλάϊ όπως στην προηγούμενη μορφή. Στην παρούσα χωροθέτηση κάποιες διαφημίσεις τοποθετούνται κεντρικά αντί στο πλαϊ οπου βρίσκονταν πριν με αποτέλεσμα να ''κλέβουν'' κάποιο χώρο.   Έτσι τα λογοτεχνήματα έχουν βραχύ βίο στην πρώτη σελίδα και σίγουρα υποβαθμίζονται.

    Οφείλω να αναγνωρίσω πως η νέα μορφή είναι πολύ καλαίσθητη. Απλά έχω την αισθηση πως είναι λίγάκι πιο 'εμπορική' από πριν.

     


    paperino
    13.06.2008, 19:24

    Λοιπόν μετά τη νέα αναβάθμιση που νομίζω ότι έγινε το μεσημέρι,

    1.Όλα τα μέλη στο Φόρουμ μου λέει ότι έχουν 69 χρυσές νότες...

    2.Δεν δείχνει ποιοί είναι online....

    3.Όταν πατάω πάνω στο nickname ενός μέλους αντί να με βγάλει στο Προφίλ του μου βγάζει το μύνημα:"Σφάλμα η σελίδα που ζητήσατε δεν βρέθηκε παρακαλούμε πατήστε εδώ και στείλτε μας email για να μας ειδοποιήσετε για αυτό το λάθος. Αν δεν θέλετε να μας ειδοποιήσετε συνεχίστε την πλοήγησή σας στο Musicheaven.gr"

    4.Στα μέλη που έχουν blog δεν γράφεται κάτω απ'το Αβατάρ η λέξη: Blog..

    Tι γίνεται;

     


    -----------------
    ΚΟΜΙΞ , ΠΑΙΔΕΙΑ (Τo ROCK εννοείται) , ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : paperino στις 13-06-2008 19:25 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : paperino στις 13-06-2008 19:26 ]


    Moonchild92
    13.06.2008, 20:26
    Παράθεση:

    Το μέλος paperino στις 13-06-2008 στις 19:24 έγραψε...

    Λοιπόν μετά τη νέα αναβάθμιση που νομίζω ότι έγινε το μεσημέρι,

    1.Όλα τα μέλη στο Φόρουμ μου λέει ότι έχουν 69 χρυσές νότες...

    2.Δεν δείχνει ποιοί είναι online....

    3.Όταν πατάω πάνω στο nickname ενός μέλους αντί να με βγάλει στο Προφίλ του μου βγάζει το μύνημα:"Σφάλμα η σελίδα που ζητήσατε δεν βρέθηκε παρακαλούμε πατήστε εδώ και στείλτε μας email για να μας ειδοποιήσετε για αυτό το λάθος. Αν δεν θέλετε να μας ειδοποιήσετε συνεχίστε την πλοήγησή σας στο Musicheaven.gr"

    4.Στα μέλη που έχουν blog δεν γράφεται κάτω απ'το Αβατάρ η λέξη: Blog..

    Tι γίνεται;

     


    -----------------
    ΚΟΜΙΞ , ΠΑΙΔΕΙΑ (Τo ROCK εννοείται) , ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : paperino στις 13-06-2008 19:25 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : paperino στις 13-06-2008 19:26 ]



    Έχει δίκιο ο paperino, αλλά θέλω να διευκρινίσω κάτι σχετικά με το πρώτο ερώτημα: δείχνει διαφορετικές νότες ανάλογα με το άτομο, πχ.ο paperino που έχει 69 νότες βλέπει σε όλους τον ίδιο αριθμό νοτών. Έτσι είναι και με μένα, δηλ. βλέπω παντού 107 νότες.....

    Και κάτι ακόμα: νομίζω ότι δεν εμφανίζονται οι φωτογραφίες που χρησιμοποιούνται ως avatars στο φόρουμ.....

    jacamar
    13.06.2008, 20:31

    και εγω τις βλέπω όλες 147....και κάτι δεν πάει καλα με το περισκόπιο μου....δεν ανανεωνεται και πολυ συχνα....


    paperino
    13.06.2008, 20:40

    Παράθεση:

    Το μέλος Moonchild92 στις 13-06-2008 στις 20:26 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος paperino στις 13-06-2008 στις 19:24 έγραψε...

    Λοιπόν μετά τη νέα αναβάθμιση που νομίζω ότι έγινε το μεσημέρι,

    1.Όλα τα μέλη στο Φόρουμ μου λέει ότι έχουν 69 χρυσές νότες...

    2.Δεν δείχνει ποιοί είναι online....

    3.Όταν πατάω πάνω στο nickname ενός μέλους αντί να με βγάλει στο Προφίλ του μου βγάζει το μύνημα:"Σφάλμα η σελίδα που ζητήσατε δεν βρέθηκε παρακαλούμε πατήστε εδώ και στείλτε μας email για να μας ειδοποιήσετε για αυτό το λάθος. Αν δεν θέλετε να μας ειδοποιήσετε συνεχίστε την πλοήγησή σας στο Musicheaven.gr"

    4.Στα μέλη που έχουν blog δεν γράφεται κάτω απ'το Αβατάρ η λέξη: Blog..

    Tι γίνεται;

     


    -----------------
    ΚΟΜΙΞ , ΠΑΙΔΕΙΑ (Τo ROCK εννοείται) , ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : paperino στις 13-06-2008 19:25 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : paperino στις 13-06-2008 19:26 ]



    Έχει δίκιο ο paperino, αλλά θέλω να διευκρινίσω κάτι σχετικά με το πρώτο ερώτημα: δείχνει διαφορετικές νότες ανάλογα με το άτομο, πχ.ο paperino που έχει 69 νότες βλέπει σε όλους τον ίδιο αριθμό νοτών. Έτσι είναι και με μένα, δηλ. βλέπω παντού 107 νότες.....

    Και κάτι ακόμα: νομίζω ότι δεν εμφανίζονται οι φωτογραφίες που χρησιμοποιούνται ως avatars στο φόρουμ.....

    Ναι δεν εμφανίζονται...


    kamelia8
    13.06.2008, 22:37

    Συμφωνώ με τα παιδιά... Όλα είναι λίγο παράξενα...


    paperino
    14.06.2008, 01:07

    Τώρα όλα ξανάφτιαξαν.....


    Moonchild92
    14.06.2008, 01:23

    Αυτό είναι! Ευχαριστούμε Jorge!


    paperino
    14.06.2008, 19:30

    Τελικά μετά μάλλον από άλη μια αναβάθμιση δεν βλέπω ποια μέλη είναι online και ποιά έχουν Blog.....


    jorge
    14.06.2008, 19:33

    Αυτές οι πληροφορίες "κόπηκαν" από τις σελίδες του Forum, για να γίνουν πιο γρήγορες. Υπήρχε (και υπάρχει) τεράστιο πρόβλημα λόγω του τεράστιου μεγέθους που έχει πλέον το MusicHeaven.

    Άρα πλέον για να δείτε αν κάποιος είναι online, επισκέπτεσθε την αρχική σελίδα, ενώ για να δείτε αν κάποιο μέλος έχει blog, μπαίνετε απλά στο Προφίλ του.


    paperino
    14.06.2008, 19:50

    A...Εντάξει τότε αν είναι να γίνει πιο γρήγορο (αν και ήταν γρήγορο αρκετές φορές...) δεν πειράζει....απλά τώρα πρέπει να μπαίνω στα προφίλ των άλλων...Θα το συνηθίσω που θα μου πάει...

    Επίσης ωραίο το κενό ανάμεσα στην πρώτη απάντηση της σελίδας και τον τίτλο του τόπικ και τις διαφημίσεις...Αλλά μήπως αντί για ένα μάυρο κενό να έχει αστέρια;


    Moonchild92
    14.06.2008, 20:31

    Νομίζω πως οι φωτογραφίες των avatars πάλι δεν εμφανίζονται στο φόρουμ..... Έχει να κάνει κι αυτό με τον χώρο που καταλαμβάνει το MusicHeaven;


    paperino
    14.06.2008, 22:27

    Τώρα φαίνονται....


    F_ANGEL
    15.06.2008, 16:46

    Στο φόρουμ εκεί που αφήνω τις απαντήσεις μου γιατί δεν φαίνεται η φωτογραφία μου αλλά το εικονιδιο που είχα παλιά???Innocent


    jorge
    15.06.2008, 17:10

    Την έχεις επιλέξει ως "κύρια εικόνα" μέσα από το Προφίλ σου;


    F_ANGEL
    15.06.2008, 17:15
    Βεβαίως..