ελληνική μουσική
    367 online   ·  210.877 μέλη

    Αναφορά προβλημάτων (σοβαρών και μη)

    alkyoni
    21.10.2010, 02:45

    Παράθεση:

    Το μέλος alkyoni στις 18-10-2010 στις 18:06 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος alkyoni στις 21-09-2010 στις 18:31 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος alkyoni στις 01-09-2010 στις 00:57 έγραψε...

    Καλο μηνα σε ολους!{#emotions_dlg.beer}
    Στο τοπικ που εχω για την εκπομπη μου (http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Splatt_Forums&file=viewtopic&topic=13441&gotolast=1) ενω ολα ηταν στοιχισμενα στο κεντρο (align center) μεχρι την τελευταια φορα που ειχα κανει ποστ, απο την Δευτερα που πηγα να ξαναγραψω, μετακινηθηκαν ολα αριστερα (align left)!!!!{#emotions_dlg.eek}
    Και ακομα ετσι παραμενουν.... ενω στην προεπισκοπηση, μου δειχνουν ολα σωστα και στο κεντρο...{#emotions_dlg.wacko}
    Δε ξερω πως εγινε αυτο... και αραγε μπορουν να επανελθουν στο κεντρο??{#emotions_dlg.confused1}

    Ευχαριστω!Smile

    Γιατι δε μπορω να τοποθετησω στο κεντρο το κειμενο μου, οπως ηταν πριν λιγο καιρο??? Τι φταιει??{#emotions_dlg.sad}


    Συγνωμη που το επαναφερω,  αλλα το προβλημα παραμενει...{#emotions_dlg.wacko} και καποια απαντηση δεν πηρα ακομα...{#emotions_dlg.helpsmilie} {#emotions_dlg.whistling}



    Που πηγαν τα εικονιδιακια....ο-ε-ο??  :faint:
    Τι γινεται με τις αλλαγες.....?  
    Tο προβλημα παραμενει που δεν μπορω να στοιχισω στο κεντρο το κειμενο μου.... και τωρα αλλαξαν και τα εικονιδια!!!
    Aκυρωθηκαν τα παλια.... και δειχει την ονομασια τους  μονο... :ksana faint:
    Δε μπορουμε να εχουμε τα εικονιδα του chat και στο φορουμ? ή να επανερθουν τα εικονιδιακια που ειχαμε μεχρι πριν λιγο εδω .........?


    jorge
    21.10.2010, 03:15
    Αλκυονη και Τζαπαν, η βοηθεια ειναι πολυτιμη αυτες τις δυσκολες ωρες... Σιγα σιγα ολα θα διορθωθουν. Ειμαστε σε πολυ παλιο σερβερ πλέον, με ολα τα προβληματα που προκαλεί αυτό το γεγονός
    despinakontogianni
    28.10.2010, 02:10

    1) Τι φταίει κι η αρχική αργεί να μου φορτώσει τόσο πολύ! Ενώ αν μπω σε κάποιο άλλο link για το MH, με πάει σε σχετικά φυσιολογικούς ρυθμούς.

    2) Γιατί δε  μου εμφανίζει το προφίλ κάποιων χρηστών; Επίσης, σε κάποιους δεν μπορώ να στείλω μήνυμα...(jorge) {#emotions_dlg.helpsmilie}


    jorge
    28.10.2010, 12:22
    Δέσποινα, το μήνυμα το έστειλες στις 2 το πρωί, ώρα κατά την οποία έχει αρχίσει το καθημερινό backup, το οποίο καθυστερεί το site (υπομονή μέχρι να αλλάξουμε server). Στο 2), τι ακριβώς εννοείς; Πατάς να δεις κάποιο προφίλ και τι βλέπεις; Σε μένα γιατί δεν μπορείς να στείλεις μήνυμα; Που ακριβώς πατάς; Ή δεν βλέπεις το link αποστολής ΠΜ;
    despinakontogianni
    29.10.2010, 14:52

    Γιατί μου κάνετε ερωτήσεις σα να είμαι άσχετη;!! {#emotions_dlg.biggrin}

     

    Λοιπόν...όταν πατάω το "εικονίδιο" για να με βγάλει στην αρχική δε φορτώνει. Παίρνει κάνα 20λεπτο για να μου βγει μήνυμα από το Mozilla, πως δεν υπάρχει αυτή η σελίδα και να ξαναπροσπαθήσω κλπ κλπ. Αυτό συμβαίνει και με πολλά προφάιλς.

    Με τα μηνύματα έχω θέμα γιατί δε γίνεται αποστολή. Αυτό! {#emotions_dlg.whistling}


    ilio
    02.11.2010, 21:06

    Πατάω να διαβάσω την συνέντευξη του Deos στον Λεωνίδα Μπαλάφα

    και ενώ μου ανοίγει την φώτο και την εισαγωγή του κειμένου,το κείμενο

    λείπει...{#emotions_dlg.eek}όλες οι άλλες συνεντεύξεις μου ανοίγουν κανονικά...τι γίνεται ορέ;

    Μόνο εγώ δεν μπορώ να την διαβάσω;


    jorge
    02.11.2010, 21:50
    Ilio πρέπει να διορθώθηκε, για δες :)
    AlfaWolf
    02.11.2010, 23:42

    Παράθεση:

    Το μέλος ilio στις 02-11-2010 στις 21:06 έγραψε...

    Πατάω να διαβάσω την συνέντευξη του Deos στον Λεωνίδα Μπαλάφα

    και ενώ μου ανοίγει την φώτο και την εισαγωγή του κειμένου,το κείμενο

    λείπει...{#emotions_dlg.eek}όλες οι άλλες συνεντεύξεις μου ανοίγουν κανονικά...τι γίνεται ορέ;

    Μόνο εγώ δεν μπορώ να την διαβάσω;



    Oxi δεν ησουν η μόνη Ερατω... αν σε κανει καλυτερα αυτο :p

    ουτε κι εγω δεν το εβλεπα εξ αρχης ... αλλα τωρα ειναι οκ


    jorge
    03.11.2010, 00:16
    Μπραβο παιδια, ότι άλλα τέτοια βλέπετε να τα αναφέρετε όπως τώρα. ΤΩΡΑ ξεκινάνε τα έργα...
    ilio
    03.11.2010, 09:33

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 02-11-2010 στις 21:50 έγραψε...

    Ilio πρέπει να διορθώθηκε, για δες :)

    Χθες δεν μπορούσα να το κοιτάξω ξανά αλλά σήμερα ναι...είδα το φως μου!!!{#emotions_dlg.biggrin}

    Ευχαριστώ πολύ!Όσο για τα ΕΡΓΑ θα χουμε το νου μας,όσο μπορούμε,μην ανησυχείς!{#emotions_dlg.thumbup}


    djmetronomos
    03.11.2010, 20:04

    Περισσότερο προβληματάκι, παρά πρόβλημα...

    αισθητικής φύσεως...

    Συντάσσω το κείμενο, χρησιμοποιώ πλάγια γραφή (italics) σε κάποιες λέξεις, πατάω "send" και...

    όταν δημοσιεύεται, η πλάγια γραφή έχει εξαφανιστεί...

    δηλαδή, οι λέξεις είναι εκεί, αλλά είναι γραμμένες με συμβατικές γραμματοσειρές...

    {#emotions_dlg.confused1}


    despinakontogianni
    06.11.2010, 02:38

    Έχω ένα θεματάκι...απ' ό,τι έχω παρατηρήσει στην αρχική σελίδα (που τώρα πια την εμφανίζει χωρίς πρόβλημα), τα άτομα που έχω στη φιλική μου λίστα είναι με bold. Πολλά από αυτά τα άτομα, ενώ είναι συνδεδεμένα, τα εμφανίζει με απλή γραμματοσειρά...


    pterarhos
    10.11.2010, 01:14

    Γεια χαρα, συναντησα προβλημα οταν προσπαθησα να  κανω κοπυ πειστ,απο το γουορντ,στο μπλογκ μου. Με τον προηγουμενο τροπο ,απλα δεν γινεται.

    Τι κανω στην προκειμενη περιπτωση;

    Μια λυση ειναι να γραψει κανεις κατευθειαν στο μπλογκ,αλλα αν πεσει σε αναβαθμηση ...

    Καποια ιδεα η προταση;


    ilio
    10.11.2010, 11:04

    Παράθεση:

    Το μέλος pterarhos στις 10-11-2010 στις 01:14 έγραψε...

    Γεια χαρα, συναντησα προβλημα οταν προσπαθησα να  κανω κοπυ πειστ,απο το γουορντ,στο μπλογκ μου. Με τον προηγουμενο τροπο ,απλα δεν γινεται.

    Τι κανω στην προκειμενη περιπτωση;

    Μια λυση ειναι να γραψει κανεις κατευθειαν στο μπλογκ,αλλα αν πεσει σε αναβαθμηση ...

    Καποια ιδεα η προταση;



    Πρόβλημα με copy paste από facebook συγκεκριμένα είχα και εγώ πριν από λίγο προκειμένου

    να ανακοινώσω την εκπομπή μου στο σχετικό μου τόπικ ilio on air.

    Επίσης, πάλι δεν μπορώ να διαβάσω την συνέντευξη Δέοντα στον Κώστα Λεμονίδη που έχει τώρα στην κεντρική σελίδα.

    No Kostas Lemonidis...{#emotions_dlg.sad}


    Hastaroth
    11.11.2010, 12:35

    Παράθεση:

    Το μέλος ilio στις 02-11-2010 στις 21:06 έγραψε...

    Πατάω να διαβάσω την συνέντευξη του Deos στον Λεωνίδα Μπαλάφα

    και ενώ μου ανοίγει την φώτο και την εισαγωγή του κειμένου,το κείμενο

    λείπει...{#emotions_dlg.eek}όλες οι άλλες συνεντεύξεις μου ανοίγουν κανονικά...τι γίνεται ορέ;

    Μόνο εγώ δεν μπορώ να την διαβάσω;



    Παρόμοιο πρόβλημα εμφανίζεται και στην συνέντευξη τού Δέοντα με τον Lemonc (Κώστας Λεμονίδης),καθώς και σε ωρισμένα blogs (μάλιστα,στο Blog τού Μπρίζα είδα ότι κάποιοι άφησαν και σχόλια άρα μπορούσαν να το δούν,εγώ όμως δέν μπορώ,παρ'όλο που σε κανένα άλλο blog δέν είχα πρόβλημα)

     


    -----------------
    το κρεβάτι είναι το πιο επικίνδυνο μέρος του κόσμου. Το 90% των ανθρώπων πεθαίνει εκεί (Marc Twain)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Hastaroth στις 11-11-2010 12:36 ]


    jorge
    11.11.2010, 22:48
    Alkyoni, Hastaroth, Pterarhe, ilio τα προβλήματα με το κεντράρισμα και την εμφάνιση σε blogs + e-Περιοδικό.
    AlfaWolf
    11.11.2010, 23:13

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 11-11-2010 στις 22:48 έγραψε...

    Alkyoni, Hastaroth, Pterarhe, ilio τα προβλήματα με το κεντράρισμα και την εμφάνιση σε blogs + e-Περιοδικό.

    .... ναι τι ?


    jorge
    12.11.2010, 00:08
    ... λύθηκαν :)
    AlfaWolf
    12.11.2010, 00:48

    Κουφό !!!

    Δεν ξερω πως και γιατι... αλλα εγραψα στο post it χτες και μου εβαζε διπλα αλλο Nick μετα εστρωσε

    δες φωτο

    Εκανα αναζητηση υπαρχει αυτο το μελος στα στατιστικα του ειδα οτι εκανε βολτα εκεινη την χρονικη στιγμη που εγραφα στο psot it

    {#emotions_dlg.eek}

     

    Τελευταία βόλτα : 12.11.10, 00:08


    -----------------
    Η πραγματική Ευτυχία δεν κρύβεται στον προορισμό αλλά στον τρόπο που ταξιδεύεις. http://blogs.musicheaven.gr/alfawolf http://www.musicheaven.gr/live/101



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 12-11-2010 00:53 ]


    επισυναπτόμενα: post it.JPG 
    pterarhos
    12.11.2010, 01:27

    Πριν εμφανιστουν οι επιταχυντες και τα διαφορα αλλα,στο νεο μπλογκ που θα αναρτουσε καποιος,εγραφες 

    το κειμενο στο γουορντ εκανες επιλογη ολων, δεξι κλικ απανω στα επιλεγμενα,αντιγραφη και πηγαινες στο μπλογκ,οπου εκανες επικολληση.

    Αυτο πλεον δεν γινεται.

    Με ποιο τροπο μπορει να περασει καποιος κειμενο ,τωρα,απο το γουορντ στο μπλογκ του;

    Τουλαχιστον πριν 5 λεπτα που δοκιμασα δεν γινεται.