ελληνική μουσική
    342 online   ·  210.886 μέλη
    Orfeus
    02.02.2006, 12:52
    Η Δήμητρα;;;;;; Μόνο η Δήμητρα;;;;;;;

    Λοιπόν η βραδιά εξελίχθηκε πραγματικά σαν 4ο Live.

    Ευχαριστώ πολύ τους μουσικούς:

    Orfeus (κιθάρα, τουμπελέκι, τραγούδι)
    Carpediem (κιθάρα, τραγούδι)
    GL (πιάνο, τραγούδι)
    Vasilis23 (κιθάρα, τραγούδι)
    Ageras (κιθάρα, τραγούδι)
    Giorgos (πιάνο)
    Παναγιώτης (κιθάρα, πιάνο, τραγούδι)
    Γιώργος (τουμπελέκι)
    Beatlus (τραγούδι)
    Dimitrapan (τραγούδι)

    Ευχαριστώ και το κοινό:

    Thank
    Hastaroth
    Rivera
    Semplice
    ? (δεν θυμάμαι όνομα)
    ? (δεν θυμάμαι όνομα)
    ? (δεν θυμάμαι όνομα)
    ? (δεν θυμάμαι όνομα)
    Γιώργος
    Μάριος
    Βασίλης
    Βίλλυ
    Σίσσυ

    Οι Faltsoo & Pramateftis ήταν παρόντες μόνο κατά τη διάρκεια του DJ προγράμματος.

    (ξεχνάω κάποιον;)

    Το μαγαζί το κλείσαμε κάπου γύρω στις 05.30 τα ξημερώματα και μέχρι εκείνη την ώρα παίζαμε και τραγουδούσαμε εναλλασσόμενοι, ότι ρεπερτόριο μπορείτε να φανταστείτε. Από "Simple Man" και "My Immortal", μέχρι "Δεν θα Ξαναγαπήσω" και "Γιάννη μου το Μαντήλι σου".

    Το χαρτάκι που τράβηξα από την κληρωτίδα για τα ρακόμελα έγραφε Όλοι.
    Άρα, τα ..........τσακίσαμε!!!!!!

    Την άλλη Τετάρτη πάλι εκεί θα είμαστε!!!!!!



    Everybody must give something back, for something they get.....


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Orfeus στις 02-02-2006 13:05 ]
    ageras
    02.02.2006, 12:54
    Ένα θα σας πω μόνο!!!!!!!Πήγα εκεί κατα τις 3,30 μετά την δουλειά και σχεδόν το ξημερώσαμε (τι σχεδόν....!!!!!το ξημερώσαμε!!!!)
    ήταν καταπληκτική βραδιά με πολύ κέφι,γέλιο,και μπόλικη μουσικη (live!!!!)
    όσοι δεν ήρθατε χάσατε!!!!Αλλά θα υπάρξουν κι άλλες φορές!!!
    Έτσι δεν είναι κύριε Ορφέα μας???????

    Orfeus
    02.02.2006, 13:04
    Φυσικά!!!!!!!!


    dimitrapan
    02.02.2006, 13:27
    Λοιπόν, για να μπούνε τα πράγματα στη θέση τους...

    1) Ναι, Γιώργο ξέχασες τον φίλο μας τον Σταύρο :)

    2) Δεν έπαιξα τίποτα, εκτός από τα παλαμάκια που "έπαιζα" στα παιδιά που έπαιζαν και τραγουδούσαν.

    3) Δεν κληρώθηκαν μόνο ρακόμελα αλλά και οι ρακές που είχε φροντίσει να μας προμηθεύσει ο φίλος μας ο MichPah... Παρεπιπτόντως, Μιχάλη στην υγειά σου

    4) Ναι, όντως είπα δύο κομμάτια μετά όμως από σχετικό... πότισμα με ουισκάκια, ρακόμελα και ρακές...

    Γενικά ήταν μία πολύ θλιβερή βραδιά! Δεν υπήρχε καθόλου κέφι και όλοι που έπαιξαν και τραγούδησαν ήταν η... ενόχλα του ωτού! Κι όσοι δεν ανέβηκαν στο πάλκο και αυτοί ήταν μουστρόφηδες...

    Για όλους τους παραπάνω λόγους λοιπόν, αποφάσισα να αυτοτιμωρηθώ και να μην κοιμηθώ καθόλου!!!!!!!! Έτσι πήγα κατευθείαν στη δουλειά μου για να περάσω επιτέλους και καμιά καλή στιγμή....


    Υ.Γ. Η χειρότερη στιγμή της βραδιάς ήταν όταν ο Μανώλης τραγούδησε το Ταξίδι στα Κύθηρα υπό τη συνοδεία του Γιώργου στο πιάνου... Τα χέρια του πιανίστα λες και είχαν κράμπες και η φωνή του Μανώλη -ως γνωστόν- απαράδεκτη! Μα ποιος θα πει επιτέλους σε αυτό το παιδί ότι τα φάλτσα του σπάνε τύμπανα?







    "Δεν είμαστε τίποτα, ας γίνουμε τα πάντα!"


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : dimitrapan στις 02-02-2006 13:48 ]
    ageras
    02.02.2006, 13:38
    Quote:

    Το μέλος dimitrapan στις 02-02-2006 στις 13:27 έγραψε:

    Λοιπόν, για να μπούνε τα πράγματα στη θέση τους...

    1) Ναι, Γιώργο ξέχασες τον φίλο μας τον Σταύρο :)

    2) Δεν έπαιξα τίποτα, εκτός από τα παλαμάκια που "έπαιζα" στα παιδιά που έπαιζαν και τραγουσούσαν.

    3) Δεν κληρώθηκαν μόνο ρακόμελα αλλά και οι ρακές που είχε φροντίσει να μας προμηθεύσει ο φίλος μας ο MihPah... Παρεπιπτόντως, Μιχάλη στη υγειά σου

    4) Ναι, όντως είπα δύο κομμάτια μετά όμως από σχετικό... πότισμα με ουισκάκια, ρακόμελα και ρακές...

    Γενικά ήταν μία πολύ θλιβερή βραδιά! Δεν υπήρχε καθόλου κέφι και όλοι που έπαιξαν και τραγούδησαν ήταν η... ενόχλα του ωτού! Κι όσοι δεν ανέβηκαν στο πάλκο και αυτοί ήταν μουστρόφηδες...

    Για όλους τους παραπάνω λόγους λοιπόν, αποφάσισα να αυτοτιμωρηθώ και να μην κοιμηθώ καθόλου!!!!!!!! Έτσι πήγα κατευθείαν στη δουλειά μου για να περάσω επιτέλους και καμιά καλή στιγμή....


    Υ.Γ. Η χειρότερη στιγμή της βραδιάς ήταν όταν ο Μανώλης τραγούδησε το Ταξίδι στα κίθαρα υπό τη συνοδεία του Γιώργου στο πιάνου... Τα χέρια του πιανίστα λες και είχαν κράμπες και η φωνή του Μανώλη -ως γνωστόν- απαράδεκτη! Μα ποιος θα πει επιτέλους σε αυτό το παιδί ότι τα φάλτσα του σπάνε τύμπανα?










    Ναι ρε παιδί μου..όλοι ατάλαντοι πια!!!!!!!!!!

    Άντε και τα καλύτερα έρχονται!!!!!!!!!!!
    thank
    02.02.2006, 13:50
    Καλά, δεν μου λέτε ? Τα γράφετε αυτά επίτηδες για να μας κάνετε να νοιώσουμε άσχημα όσοι φύγαμε ? Εσάς, ούτε το φοβερό κειμενάκι του Astron περί ενοχής δεν σας πιάνει .... Ε ναι οκ. Καποιοί έφυγαν νωρίτερα, κάποιοι δεν μπόρεσαν να έρθούν ε και ????? Σιγαααααααα. Τελος πάντων, επειδή μεταξύ μας, ναι ηταν σαν μια συνέχεια του 3ου. Μικρή, ζεστή, χαρούμενη. Εγώ ειδα τα παιδία που έπαιξαν και από κοντα ... Ειναι άλλο πράγμα . Αξίζει. Και αυτό το παράδοξο ... ξαφνικά από το τίποτα, να βγαίνει τέτοια ομορφιά .. δείχνει πολλά.

    Ορφέα μας και όλοι οσοι εισαστε εκει, να ειστε πάντα καλα.
    GL
    02.02.2006, 14:26
    Για χθες εγω θα μιλησω μεσα απο την εκπομπη μου ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟ ΥΛΙΚΟ.......ΜΕΣΩ ΚΡΥΦΗΣ-ΦΑΝΕΡΗΣ ΚΑΜΕΡΑΣ.

    υπογραφη:Μακης ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΟΓΛΟΥ


    ageras
    02.02.2006, 14:28
    Quote:

    Το μέλος GL στις 02-02-2006 στις 14:26 έγραψε:

    Για χθες εγω θα μιλησω μεσα απο την εκπομπη μου ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟ ΥΛΙΚΟ.......ΜΕΣΩ ΚΡΥΦΗΣ-ΦΑΝΕΡΗΣ ΚΑΜΕΡΑΣ.

    υπογραφη:Μακης ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΟΓΛΟΥ






    Έτσιιιιιιιιιιιιιιι

    Κάτσε να πάρω και τα απαραίτητα για την προβολή!!!

    ageras
    02.02.2006, 15:19
    Ορφέα έλα γρήγορα.Κάποιοι σε διασύρουν στο καφέ!!!Δεν λέω ονόματα!!!!!


    GL
    02.02.2006, 15:34
    Quote:

    Το μέλος ageras στις 02-02-2006 στις 15:19 έγραψε:

    Ορφέα έλα γρήγορα.Κάποιοι σε διασύρουν στο καφέ!!!Δεν λέω ονόματα!!!!!







    Φημες και διαδοσεις.....


    beatlus
    02.02.2006, 15:49
    Quote:

    Το μέλος GL στις 02-02-2006 στις 14:26 έγραψε:

    Για χθες εγω θα μιλησω μεσα απο την εκπομπη μου ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟ ΥΛΙΚΟ.......ΜΕΣΩ ΚΡΥΦΗΣ-ΦΑΝΕΡΗΣ ΚΑΜΕΡΑΣ.

    υπογραφη:Μακης ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΟΓΛΟΥ







    Αμάααααααααααααααααν! Βρε 'συ μήπως παρακολουθούσες και το κινητό του... πρωθυπουργού? Βρεεεεεε, τί πάθαμε με τούτον! Να σου πω... Μέσα στα πλήκτρα του πιάνου, ήταν η κάμερα???
    Υ.Γ. Γιώργο μου (Orfeus), καλά παιδάκι μου αντιλαμβάνεσαι ότι ροκάραμε πάνω στο "Γιάννη μου το μαντήλι σου"? Τί άλλο μας μένει βρε 'συ? Πώ, πω έχουμε ξεφύγει τελείως!!!
    vasilis23
    02.02.2006, 16:08
    Τι ηταν αυτο παλι χτες...Αχχχχχχχ!!!!!Συγχαρητηρια σε ολους παιδια...με κανετε ευτυχισμενο καθε φορα και πιο πολυ!!!να στε καλα ολοι και παντα τετοια!!!
    SAMIK
    02.02.2006, 16:41
    να πω τώρα ότι έχω σκάσει απ τη ζήλια μου.......θα το πω.....
    καλα μα και αυτη η γραμματεια....μας εβαλε να γραφουμε την επομενη μερα......αφου τους το χα τονισει.....εχω να πάω στον ορφεα.....
    γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ
    και την άλλη πέμπτη γραφω................
    Orfeus
    02.02.2006, 16:45
    Quote:

    Το μέλος ageras στις 02-02-2006 στις 15:19 έγραψε:

    Ορφέα έλα γρήγορα.Κάποιοι σε διασύρουν στο καφέ!!!Δεν λέω ονόματα!!!!!







    Τι έκανα πάλι;;;;;;;;;;;;;;;


    Orfeus
    02.02.2006, 16:48
    Ναι ρε παιδιά ξέχασα να αναφέρω το Σταύρο.

    Και να φανταστείτε ότι είμασταν στο σπίτι μου (χωρίς ύπνο) μέχρι τη μία το ....μεσημέρι!!!


    gate
    02.02.2006, 17:02
    χμ... ορφεάκο, ένα πουλάκι μου είπε ότι κάτι ..."έπαθε" χθες το βράδυ το "Γιάννη μου το μαντήλι σου"

    Μου χρωστάς ένα "τζιβαέρι"...
    semplice
    02.02.2006, 17:14
    ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΧΘΕΣΙΝΟ ΒΡΑΔΥ?
    ΗΤΑΝ ΟΛΑΑΑΑ ΥΠΕΡΟΧΑ!

    Η ΤΟΣΟ ΖΕΣΤΗ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ ,Ο ΟΡΦΕΑΚΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΤΡΟΠΟ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΚΕΦΙ ,ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΠΑΙΞΑΝ ,ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΠΑΙΞΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΙ ΚΑΙ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥΣ!
    ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣ "ΑΠΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΟ"ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΧΕ ΟΛΑ!!!

    ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΛΑΒΟΥΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΛΑΒΟΥΜΕ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΚΟΜΑ ΚΟΣΜΟ !!!

    ΑΞΙΖΕΙ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ ΤΟΥ
    PALAGO ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΚΑΝΑΝ ΝΑ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΖΕΥΤΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ!!!
    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ!!


    O Ηλιος φταίει που αργεί στα μάτια μας να φτάσει


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : semplice στις 02-02-2006 17:16 ]
    Orfeus
    02.02.2006, 17:23
    Quote:

    Το μέλος gate στις 02-02-2006 στις 17:02 έγραψε:

    χμ... ορφεάκο, ένα πουλάκι μου είπε ότι κάτι ..."έπαθε" χθες το βράδυ το "Γιάννη μου το μαντήλι σου"

    Μου χρωστάς ένα "τζιβαέρι"...





    Why ......not??????


    beatlus
    02.02.2006, 17:49
    Indeed!
    gate
    02.02.2006, 17:49
    Quote:

    Το μέλος Orfeus στις 02-02-2006 στις 17:23 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος gate στις 02-02-2006 στις 17:02 έγραψε:
    [i]
    χμ... ορφεάκο, ένα πουλάκι μου είπε ότι κάτι ..."έπαθε" χθες το βράδυ το "Γιάννη μου το μαντήλι σου"

    Μου χρωστάς ένα "τζιβαέρι"...





    Why ......not??????



    [/I]