ελληνική μουσική
    998 online   ·  210.856 μέλη
    tina15
    08.06.2007, 17:58
    Αν και για κοπέλα δεν είναι τόσο συνηθισμένο θα έρθω να συμφωνήσω με τον ''zw''...
    edelweiss
    09.06.2007, 05:04
    μου αρέσει να διευρύνω τους ορίζοντές μου κι έτσι ακούω κάθε είδους μουσική... Σκυλάδικα είναι ίσως από τα ελάχιστα είδη που δεν μπορώ να ακούσω πάνω από 1"
    flyer
    09.06.2007, 10:42
    Σε μιά παρέα όταν βγούμε ακούω σχεδόν τα πάντα.εγώ όμως τρελένομαι για την πάρτυ μου μόνο ελαφρά ρετρό κομμάτια. αηδειάζω με ξενόγλωσσα τραγούδια και ειδικα τα μεταλάδικα.
    ταγκο βάλς και παλι ρετρο οεεο
    Morpheus91
    18.06.2007, 14:43
    διαφορα rock οτι μου κατσει GNR αγαπημένοι, aerosmith, SOAD, λιγα NIRVANA λιγο απο όλα ... ROCK ALWAYS ...
    δεν μου αρέσουν σκυλαδικα λαικα pop emo .................................
    LadyLuck
    18.06.2007, 17:18
    Κλασσικό Ροκ, Darkwave, μία δόση Cabaret και κάποια "ελαφρά" γράμματα της (post) punk σκηνής...
    CountessEfi
    19.06.2007, 01:44
    rock / hard rock / metal
    hara16
    26.06.2007, 20:02
    χμμ..εγω ακουω..εντεχνο,ελληνικο κ ξενο ροκ...gothic ροκ,dance,λιγο μεταλ(ελαφρυ) και μπιτακια...τωρα θα μου πειτε πως ταιριαζουν ολα αυτα...κι ομως καθε ειδους μουσικης εχει τα θετικα του...μπορεις να χορεψεις,να χαλαρωσεις,να εκτονωθεις,αλλα και να συγκινιθεις,με ολα αυτα τα ειδη που ανεφερα...
    Debauchee
    26.06.2007, 21:30
    INDIES..PUNK,POST PUNK-ART PUNK-SHOEGAZE,GARAGE(OLD K NEW),BRIT-POP,NOISE,GRUNGE,NO WAVE,NEW WAVE,LIGO POST-ROCK,POST-METAL-POST HARDCORE. AUSTRALIA,SCREAMO,MADCHESTER
    DLD APO STOOGES,BIRTHDAY PARTY,WIPERS MEXRI NEUROSIS,
    BLOC PARTY,STONE ROSES,SONIC YOUTH,JOY DIVISION,ARCADE FIRE KTL KTL KTL
    thrushgirl
    27.06.2007, 16:47
    Kata vasi metal....teleutaia epiasa tn eauto na psaxnomai gia ti Black Metal....omos kati p protimo pada na akouo oti k na kano einai i heavy........... allaaaaaaaaaaaaaaaa k pali kataligo oti 4 ever T H R A S H............xm xm xm xm
    Belenus
    28.06.2007, 17:27
    Heavy metal, power epic metal, ξένο rock, soundtracks (από ταινίες όπως lotr, 300, gladiator) από ελληνικά ακούω έντεχνη και κανένα rockaki του Παπακωστανίνου.
    Belenus
    29.06.2007, 19:45
    Παράθεση:

    Το μέλος Belenus στις 28-06-2007 στις 17:27 έγραψε...

    Heavy metal, thrash metal, doom metal, power epic metal, ξένο rock, soundtracks (από ταινίες όπως lotr, 300, gladiator) από ελληνικά ακούω λίγη έντεχνη και κανένα rockaki του Παπακωστανίνου.


    mary_p15
    02.07.2007, 16:18
    Εξαρταται την διαθεση καθε μερας και στιγμης...Καποια απο τα αγαπημενα μου ειδη ειναι η Rock,Metal,Rap,Hip Hop,Pop,RnB...Ακουω και αλλα κατα καιρους,κυριως ξενα....Τα ελληνικα δεν συγκρινονται με τα ξενα αλλα παντα υπαρχουν τα καλυτερα των χειροτερων που μπορω να ακουσω...
    rocketqueen
    04.07.2007, 12:24
    glam rock
    hard rock
    heavy metal
    glam metal
    epic metal


    katurunen
    06.07.2007, 15:04
    Θα μπορούσα πολύ απλά να απαντήσω «ακούω την τάδε μουσική…» αλλά μιας και η μουσική έχει γίνει η ζωή μου τώρα πια, θα σας πω κ εγώ τη δικιά μου ιστορία…
    Λυπάμαι που το λέω, αλλά πριν 6 χρόνια ήμουν τρελό σκυλί!
    Και ευτυχώς έδωσε ο θεός ή όποιος τέλος πάντων, και με λυπήθηκε και γνώρισα τον κόσμο του metal!
    Παιδιά... δεν μπορείτε να καταλάβετε τι νιώθω για την μουσική πλέον!
    Αυτό που πραγματικά συνέβη είναι ότι πριν από περίπου 6 χρόνια κάποια γεγονότα άλλαξαν τη ζωή μου και προφανώς τον τρόπο με τον οποίο αντιμετωπίζω τα πράγματα. Και συνειδητοποίησα τη σαβούρα που κυκλοφορεί (ok, υπάρχουν και ελάχιστες εξαιρέσεις)
    Έτσι μάλλον ήρθε και η πιο πολύπλοκη, λιγότερο επιφανειακή μουσική (λέω εγώ τώρα…)
    Και να’μαι σήμερα στα 29 μου, να τρέχω ενθουσιασμένη σε συναυλίες των Guardian και των Iced Earth, να ταξιδεύω Φινλανδίες να δω τους Nightwish και να ψάχνομαι στα δισκοπωλεία για καινούρια ταξίδια… I need more!!!

    Anathema, Demons & Wizards, Therion, Tristania, Theatre of Tragedy,
    After Forever, Blind Guardian… και τόσοι άλλοι θεοί, όπως και να’χει, όπως και αν λέγεται…
    METAL RUUULEZ!!!

    Συγχωρέστε με για την πολυλογία… καινούρια είμαι και δυστυχώς (ή
    ευτυχώς) νιώθω και εγώ μειονότητα και παρασείρθηκα!
    tatsis
    24.08.2007, 16:35
    Παράθεση:

    Το μέλος rocketqueen στις 04-07-2007 στις 12:24 έγραψε...

    glam rock
    hard rock
    heavy metal
    glam metal
    epic metal





    σορυ αλλα δεν υπαρχει glam metal.......
    sakisarabatzis
    24.08.2007, 18:02
    Ολα τα ειδη αλλα ιδιαιτερα κλασικη.
    rocketqueen
    24.08.2007, 20:28
    Παράθεση:

    Το μέλος tatsis στις 24-08-2007 στις 16:35 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος rocketqueen στις 04-07-2007 στις 12:24 έγραψε...

    glam rock
    hard rock
    heavy metal
    glam metal
    epic metal





    σορυ αλλα δεν υπαρχει glam metal.......



    βασικά έχεις δίκιο κ μάλλον τα ποζέρια εννούσα τα οποία δν ακούω πια γιατί ευτυχώς λογικεύτηκα!!
    snider
    24.08.2007, 21:06
    SLEAZE METAL=TWISTED SISTER
    GeorgeSadoor
    24.08.2007, 23:42
    gothic/darkwave,medieval,industrial/ebm,neo/apocalyptic folk.Και όχι μόνο.Μπορώ ν ακούσω και house,techno,παλιό πόπ,synthpop και γενικά ό,τι είναι καλό!
    cobal
    25.08.2007, 02:07
    Ροκ και οτιδηποτε σχετικο με αυτο το ειδος.
    Ασπαζομαι ολα σχεδον τα στυλ της μουσικης αρκει να βγαινει απο φυσικα οργανα