ελληνική μουσική
    573 online   ·  210.844 μέλη

    Μπλουζάκια & καπελάκια MusicHeaven !

    jorge
    09.12.2003, 16:09
    Όχι, όχι για όνομα !!!
    Μη μου εκνευρίζεσαι!!

    Με ένα ζιβάγκο το σώνω;;;
    rapsodos
    09.12.2003, 16:53
    OXI , OXI , OXI τωρα θυμωσα




    Πλάκα κάνω

    jorge
    09.12.2003, 17:52
    Ωραία, γλίτωσα τα έξοδα του ζιβάγκο!
    gate
    09.12.2003, 18:02
    Quote:

    09-12-2003 στις 17:52, Ανώνυμος :
    Ωραία, γλίτωσα τα έξοδα του ζιβάγκο!




    Σσσσσσ Jorge....εκτιθέμεθα...
    Μία μοιράζουμε καμμένα μπλουζάκια, μία μετράμε έξοδα για ζιβάγκο...θα μας βγει το όνομα....



    jorge
    09.12.2003, 21:28
    Ρώτησα τη βιοτεχνία και μπορούμε τελικά να βγάλουμε και φούτερς και μακρυμάνικα!

    Επίσης, θα προσπαθήσουμε να βγει ακόμα καλύτερο το λουλουδάκι, που υπάρχει τόσο στο στήθος, όσο και στην πλάτη ψηλά (μικρότερο εκεί)

    Μπλουζάκια πήραν 5 και έχω report μόνο από 1! Μα που είναι οι υπόλοιποι;;; Astron, Giorgos, MariahN, Mikeathens ??????
    Giorgos
    10.12.2003, 01:39
    Έλα, λοιπόν...εγώ το φόρεσα από την 2η κιόλας μέρα και γενικά η ποιότητα του υφάσματος με ικανοποίησε πολύ. Σύμφωνοι, το λουλουδάκι μπορεί να βγει ακόμα καλύτερο. Πάντως, μια που το ανέφερε και η Νεκταρία, τώρα που το ξαναδοκίμασα...το medium της συγκεκριμένης μπλούζας είναι πολύ πιο μεγάλο από το normal medium. Σύγκρινέ το με άλλα κοντομάνικα, Jorge (και όχι, η λύση δεν είναι να παχύνω!).

    Y.Γ.: To large, πόσο large είναι;;;
    jorge
    29.01.2004, 22:16
    Επιτέλους, μετά από μήνες συζητήσεων και διαβουλεύσεων,

    τα MusicHeaven T-Shirts είναι γεγονός!

    http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Shirts


    yiannisyiannis
    30.01.2004, 08:58
    Επιτέλους Jorge, το περιμέναμε καιρό. Σου έστειλα ήδη μια παραγγελία για 3 κομμάτια. Το επόμενο βήμα (ελπίζω) να είναι ένα jockey για το καλοκαίρι.

    Αγαπητά μέλη τρέξτε να παραγγείλετε, γιατί το stock προβλέπεται να εξαντληθεί πολύ σύντομα.
    jorge
    31.01.2004, 15:49
    Quote:

    Το μέλος yiannisyiannis στις 30-01-2004 στις 08:58 έγραψε:

    Το επόμενο βήμα (ελπίζω) να είναι ένα jockey για το καλοκαίρι.




    Jockey = ;

    Καλή ιδέα αν κατάλαβα καλά (μην με παρεξηγείτε, στις ονομασίες των ειδών ένδυσης έχω πρόβλημα, τις προάλλες μετά από τόσα χρόνια έμαθα τι είναι το "φλισάκι")
    gate
    31.01.2004, 20:27
    τι είναι το φλισάκι???
    yiannisyiannis
    02.02.2004, 09:14
    Τελικά Jorge, μου φαίνεται ότι κατέχεις καλύτερα απ' όλους τον κομμάτι της ενδυματολογίας. Σωστά κατάλαβες για το jockey, αλλά για το φλισάκι, εκφράζω κι εγώ την απορία της Νεκταρίας, περί τίνος πρόκειται;
    jorge
    03.02.2004, 13:10
    Φλισάκι (=fleece) είναι το γνωστό μας "ζακετάκι", σε σπορ όμως:





    Σημείωση για όσους δεν έχουν δει τα προηγούμενα posts: ΔΕΝ βγάζουμε φλισάκια με το λογότυπό μας!
    jorge
    09.02.2004, 22:27
    Μια ενημέρωση για όσους έχουν παραγγείλει T-Shirts.

    Τα κοντομάνικα παραλαμβάνονται αύριο από τη βιοτεχνία. Όμως τα μακρυμάνικα και τα γυναικεία αμάνικα θα αργήσουν περίπου 10 μέρες, καθώς ο προμηθευτής (η βελγική εταιρία B&C) έστειλε στη βιοτεχνία την μισή παραγγελία, λόγω λάθους.

    Όσοι λοιπόν έχετε παραγγείλει μακρυμάνικα ή αμάνικα, κάντε λίγο υπομονή
    ZOI
    09.02.2004, 22:53
    autes oi epexigimatikes eikonitses tou giorgou tora teleutaia me xetrelainoun!!!!
    jorge
    29.02.2004, 22:22
    Ανακοίνωση !

    Όσοι παραγγείλατε μόνο ΚΟΝΤΟΜΑΝΙΚΑ σε λίγες ώρες ψάξτε μέσα στο γραμματοκιβώτιο ή περιμένετε να χτυπήσει το κουδούνι. Όχι, μην φοβάστε, δεν θα είμαι εγώ. Ο ταχυδρόμος θα είναι.

    Όσοι τώρα αναμένετε ΜΑΚΡΥΜΑΝΙΚΑ ή ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΑΜΑΝΙΚΑ, έχουμε και λέμε: Στο τέλος της εβδομάδας θα μας στείλουν τα ΜΑΚΡΥΜΑΝΙΚΑ από τη βιοτεχνία, μαζί με ένα δείγμα ΓΥΝΑΙΚΕΙΟΥ ΑΜΑΝΙΚΟΥ για να το δοκιμάσουμε (παρακαλούνται οι κοπέλες να είναι stand-by για δοκιμή!). Στη συνέχεια θα αποσταλλούν σε σας τα μακρυμάνικα, ενώ αν το αμάνικο έχει αρεστό design, θα γίνει παραγγελία στη βιοτεχνία.

    Συνοπτικά: όσοι έχετε παραγγείλει μόνο κόντομάνικα, η αντίστροφη μέτρηση για την παραλαβή τελειώνει. Όσοι έχετε πάραγγειλει ΜΟΝΟ μακρυμάνικα να τα περιμένετε σε 10 μέρες (έχουμε κ εξεταστική ντε), ενώ όσοι περιμένετε αμάνικα, ο Θεός να βάλει το χέρι του


    falimento
    07.04.2004, 14:32
    Καλησπέρα και Καλό Πάσχα να έχουμε όλοι..

    Jorge έχω παραγγείλει πριν ένα μήνα περίπου, για να μαστε ακριβείς
    (3 Μαρτίου) ένα κοντομάνικο T shirt Medium και ένα μακρυμάνικο Τ shirt Medium.

    Έλαβα επίσης και το απαντητικό email που επιβεβαιώνει τη παραγγελία..

    Όμως δεν έχω λάβει ακόμα τα μπλουζάκια..

    Τι μου προτείνεις? Μήπως να ξανακάνω τη παραγγελία?
    jorge
    07.04.2004, 14:53
    Η αποστολή έγινε σήμερα !

    Ο λόγος αυτής της μεγάλης καθυστέρησης ήταν το οτι η βιοτεχνία που εκτυπώνει τη στάμπα, είχε έλλειψη σε μπλουζάκια. Αυτό οφειλόταν στις πολλές παραγγελίες λόγω πενθήμερων εκδρομών των λυκείων, κάτι που δεν είχε προβλεφθεί από τη βιοτεχνία. Εκτός από αυτό, έγινε και λάθος στην διεύθυνση παραλήπτη, με αποτέλεσμα να στείλουν τα μπλουζάκια σε λάθος διεύθυνση...

    Πριν μια εβδομάδα ήρθαν λοιπόν και τα μακρυμάνικα, τα οποία είναι ίδιας ποιότητας με τα κοντομάνικα, εισαγόμενα από την εταιρία B & C Βελγίου. Είναι ανοιξιάτικα, ιδανικά για αυτή την εποχή. Ελπίζω να σας αρέσουν

    Επίσης, ήρθαν και κάποια γυναικεία αμάνικα, τα οποία θα εκτιμήσουν τα μοντέλα μας (Gate) και θα σας ενημερώσουν μέσω αυτού του topic.


    Falimento, yiannisyiannis, christos-reg να περιμένετε το ειδοποιητήριο του ταχυδρομείου για να πάτε να παραλάβετε τα μπλουζάκια σας. Περιμένουμε δημόσια τα σχόλιά σας.
    jorge
    08.04.2004, 00:35
    Κάλλιο αργά παρά ποτέ. Θυμήθηκα πως πριν 4 μήνες είχαμε βγάλει μια φωτογραφία για να την βάλουμε στο Forum. Σας παρουσιάζουμε λοιπόν τα μοντέλα που πρωτοφόρεσαν τα μπλουζάκια



    Γέλα... κι είν' η ζωή μια τρέλα







    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 08-04-2004 00:36 ]
    falimento
    15.04.2004, 13:04
    Kαλημέρα!!!!!

    Μόλις γύρισα απ΄το ταχυδρομείο.. Με τι μαζί???

    Με τα μπλουζάκια του musicheaven!!!!!!

    Θέλω να δηλώσω οτι σήμερα έκανα κοπάνα απ΄τη δουλειά για να τα πάρω (μην ανησυχείτε το ήξερε ο εργοδότης μου..)


    Μπορώ να πω οτι μου αρέσαν πολύ, η στάμπα είναι πολύ όμορφη, διακριτική και ταιριάζει αρκετα με το χρώμα που διάλεξα.. (Μαύρο)

    Τώρα βέβαια θα με γνωρίζετε στο δρόμο αφού όταν θα με δείτε με τη μπλούζα θα αναφωνήσετε "δικός μας είναι!!!!!!"
    yiannisyiannis
    04.05.2004, 15:05
    Λοιπόν, αφού ο καιρός το επιτρέπει, από δω και μπρος θα κυκλοφορούμε όλο και περισσότερο φορώντας τα μπλουζάκια του ΜΗ.

    Αφού τα τεστάρισα, θα πω κι εγώ τα σχόλιά μου. Η ποιότητα είναι πάρα πολύ καλή, τα χρώματα λαμπερά και το υλικό 100% φυσικό. Δυο παρατηρήσεις μόνο.

    Στο κοντομάνικο μπλουζάκι υπάρχει το logo και στο στήθος και στην πλάτη, ενώ στα άλλα μόνο μπροστά. Γιατί αυτή η...διάκριση;

    Στο αμάνικο και στο μαρκυμάνικο, τα μεγέθη αντιστοιχούν σε φυσιολογικούς σωματότυπους. Στο κοντομάνικο τα νούμερα είναι λιγάκι υπερβολικά. Υποθέτω ότι ο φιλόμουσος σχεδιαστής είχε ως πρότυπο τον Pavarotti, οπότε προσάρμοσε τα μεγέθη αναλόγως.