ελληνική μουσική
    525 online   ·  210.922 μέλη

    Τι σας εκνευρίζει στο MusicHeaven;

    dimko
    28.10.2007, 08:03
    Παράθεση:

    Το μέλος mnk στις 28-10-2007 στις 01:35 έγραψε...

    Με εκνευρίζουν αφάνταστα οι μουσικές που παίζουν από μόνες τους.
    Και να τις κλείσεις, σε λίγο ξαναρχίζουν.
    Εχω σταματήσει να διαβάζω κάποια blogs, γι΄αυτό το λόγο.
    Θέλω να αποφασίζω μόνη μου τι θ' ακούω και τι όχι.




    +1000!!!

    Άνοιξα το τόπικ για να γράψω ακριβώς το ίδιο!

    Παιδιά, σεβαστείτε όσους ανοίγουν να διαβάσουν το blog σας ακούγοντας κάτι άλλομ και δώστε τους το δικαίωμα να επιλέξουν αυτοί τι θα ακούσουν.

    Εκτός αν θεωρείτε τα blog σας ολοκληρωμένη εικαστική παρέμβαση οπότε η λύση είναι αυτή που περιγράφεται στο αποπάνω ποστ...
    fantasma
    28.10.2007, 09:57
    Παράθεση:

    Το μέλος dimko στις 28-10-2007 στις 08:03 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος mnk στις 28-10-2007 στις 01:35 έγραψε...

    Με εκνευρίζουν αφάνταστα οι μουσικές που παίζουν από μόνες τους.
    Και να τις κλείσεις, σε λίγο ξαναρχίζουν.
    Εχω σταματήσει να διαβάζω κάποια blogs, γι΄αυτό το λόγο.
    Θέλω να αποφασίζω μόνη μου τι θ' ακούω και τι όχι.




    +1000!!!

    Άνοιξα το τόπικ για να γράψω ακριβώς το ίδιο!

    Παιδιά, σεβαστείτε όσους ανοίγουν να διαβάσουν το blog σας ακούγοντας κάτι άλλομ και δώστε τους το δικαίωμα να επιλέξουν αυτοί τι θα ακούσουν.

    Εκτός αν θεωρείτε τα blog σας ολοκληρωμένη εικαστική παρέμβαση οπότε η λύση είναι αυτή που περιγράφεται στο αποπάνω ποστ...



    προσωπικά εγώ το κάνω αυτό...
    γι αυτό λοιπόν θα μιλήσω για μένα...
    τα περισσότερά μου κείμενα θα ήθελα να σερβίρονται με μια μουσική ή ένα τραγουδάκι... Από τη στιγμή που δε μπορεί να γίνει αυτό ακόμα,μέσα στο νέο θέμα που γράφω.. , η μόνη επιλογή μου είναι να το ΄βαλω δεξιά στο καινούργιο χώρο που δημιουργήθηκε.. (προσωπικό πλαίσιο στα μπλογκ).
    Επειδή όμως περναει απαρατήρητο απ' ότι κατάλαβα.., έβαλα την επιλογή auto play... Και αυτό γιατί σε κάθε νέο θέμα θέλω να συνδιαστεί με άλλη μουσική... αλλά να ακούγεται όμως....
    ααααυτά.... Τώρα στο δικό μου μπλόγκ μπορείς απλά να πατήσεις την παύση.. η οποία φροντίδα να είναι εμφανείς... όποτε ΄βαζω μουσική... γιατί δεν έχει πάντα...

    φιλικά fantasma...
    margo
    28.10.2007, 17:08
    Παράθεση:

    Το μέλος mnk στις 28-10-2007 στις 16:48 έγραψε...

    fantasma,
    σε διαβεβαιώ ότι τα προσωπικά πλαίσια δεν περνάνε καθόλου απαρατήρητα.
    ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΛΕΙΣΕΙΣ, ΞΑΝΑΡΧΙΖΕΙ ΣΕ ΛΙΓΟ.

    εμένα προσωπικά μου είναι αδύνατο να δεχτώ τέτοιο καταναγκασμό,
    super market μου θυμίζει.




    Εμένα μου θυμίζει ταξί..
    Μπαίνεις μέσα και είσαι υποχρεωμένος να ακούς ότι θέλει ο μπλογκερτζής
    Aiolos_m
    28.10.2007, 18:16
    Όπως και διαβάζεις ό,τι θέλει ο μπλογκερτζής.
    Aiolos_m
    28.10.2007, 18:35
    Η μουσική; Πάτα το κουμπάκι καλέ. Τόσος κόπος είναι πια;;; Όλα τα μπλογκς με μουσική έχουν κουμπάκι...
    fantasma
    28.10.2007, 18:41
    Παράθεση:

    Το μέλος mnk στις 28-10-2007 στις 18:28 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos_m στις 28-10-2007 στις 18:16 έγραψε...

    Όπως και διαβάζεις ό,τι θέλει ο μπλογκερτζής.



    Μα γι' αυτό ακριβώς μπαίνω, για να διαβάσω....
    Ομως, με πιάνει απ' τα μούτρα και όπου φύγει, φύγει



    σου ξαναγράφω πάλι σε προσωπικό επίπεδο... αν και όποτε υπάρχει μουσικό απόσπασμα ή τραγούδι στο δικό μου μπλόγκ (με επιλογή auto play) στο πλαίσο ΄πάνω δεξιά.. αν πατήσεις τη παύση και απλά διαβάσεις το κείμενο.. δεν πρόκειται να σου ξανακουστεί κανένας ήχος.., εκτός αν πατήσεις στα σχόλια... οπότε ξανανοίγει η σελίδα, οπότε τότε θα χρειαστεί να το ξαναπατήσεις... Πράγμα που δεν είναι κουραστικο. Ωστόσο, προσωπικά πάντα, από τη στιγμη που διαβάζεις προσωπικές σημειώσεις.. άσε να σου εκφράσει ο "μπλογκερτζής" και τα συναισθήματά του και μέσα από τη μουσική ή κάποιο απόσπασμα.. αφου και στη τελική είμαστε όλοι μέλη ενός μουσικού παραδείσου...

    τις καλησπέρες μου...

    my slog ....γιατί φοράς κλουβί....? ,My blog , my job

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fantasma στις 28-10-2007 18:42 ]


    margo
    28.10.2007, 19:12
    Φυσικά μπαίνεις για να διαβάσεις.
    Κάποιοι βέβαια δεν μπορούν να διαβάζουν και να ακούν μουσική ταυτόχρονα.

    Προσωπικά με ενοχλεί κάποιες φορές,ειδικά όταν ακούω ήδη κάτι άλλο πχ ράδιο.

    fantasma
    28.10.2007, 19:13
    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 28-10-2007 στις 19:12 έγραψε...

    Φυσικά μπαίνεις για να διαβάσεις.
    Κάποιοι βέβαια δεν μπορούν να διαβάζουν και να ακούν μουσική ταυτόχρονα.

    Προσωπικά με ενοχλεί κάποιες φορές,ειδικά όταν ακούω ήδη κάτι άλλο πχ ράδιο.




    γι αυτο κι εγω στο σημερινό μου θέμα επειδη εχει πολύ διαβασμα αφησα απλά το ρολόι...


    margo
    28.10.2007, 19:14
    Αλλά άλλες φορές μ αρέσει
    dimko
    29.10.2007, 09:40
    fantasma, μην το πάρεις ούτε από μένα προσωπικά, σε καμιά περίπτωση το πιο πάνω ποστ μου δεν αναφερόταν ειδικά σε σένα ή σε κάποιον άλλο φίλο...


    Να προσθέσω ότι αν κάνει κάποιος tab-browsing όπως εγώ, είναι λίγο σπαστικό να ψάχνει να βρει ποιά καρτέλλα βγάζει μουσική για να την κλείσει. Στο τέλος τις κλείνω όλες, δε διαβάζω καμιά και ησυχάζω...


    fantasma
    29.10.2007, 10:05
    Παράθεση:

    Το μέλος dimko στις 29-10-2007 στις 09:40 έγραψε...

    fantasma, μην το πάρεις ούτε από μένα προσωπικά, σε καμιά περίπτωση το πιο πάνω ποστ μου δεν αναφερόταν ειδικά σε σένα ή σε κάποιον άλλο φίλο...


    Να προσθέσω ότι αν κάνει κάποιος tab-browsing όπως εγώ, είναι λίγο σπαστικό να ψάχνει να βρει ποιά καρτέλλα βγάζει μουσική για να την κλείσει. Στο τέλος τις κλείνω όλες, δε διαβάζω καμιά και ησυχάζω...





    βρε δε το παίρνω προσωπικά... κουβέντα να γίνεται..
    απλά προσπαθώ να δωσω να καταλάβετε πως στα μπλογκς του ΜΗ σε ενα μόνο συγκεκριμενο σημειο βρίσκονται τα player που βγαζουν μουσική, και είναι πολύ πολύ ευκολο και καθολου κουραστικο αν θελει καποιος να το σταματήσει...

    Αυτά... καλημέρα..
    fantasma
    29.10.2007, 14:27
    αντε λοιπόν!!!!

    αυτό που μου τη σπάει αφάνταστα είναι όταν δεν υπάρχει συνέπεια στο RadioMuscheaven....

    μετά μην υπάρχει απαίτηση να ακούμε μουσική... όταν εχουμε ξενερώσει...

    καληπερα..
    fantasma
    29.10.2007, 14:51
    και δεν εννοω τον GL λογω της ωρας που το εγραψα...

    τουλχιστον ο γλου ζηταει κι ενα συγγνωμη...


    marylin
    29.10.2007, 16:25
    mnk - dimko σα να διαβάσατε και τη δική μου σκέψη...
    marylin
    30.10.2007, 11:17
    Μπα! Δε βαριέσαι... Περί ορέξεως... κολοκυθόπιτα...
    darbukaboy
    30.10.2007, 12:45
    Πολυ εκνευριστικο ειναι το γεγονος οτι τιθεται οριο μεγεθους οταν θελουμε να ανεβασουμε μια φωτογραφια με αποτελεσμα αν θελουμε να ανεβασουμε μια πολυ αγαπημενη φωτογραφια να πρεπει να μικρυνουμε την αναλυση.
    MyNameIsDo
    01.11.2007, 20:18
    Με εκνευρίζει κύριοι κύριοι δικασταί το ότι παρότι και καθότι έχω κάνει top-7 στα σχόλια των blogs, δεν κερδίζω τίποτις. Επίσης, για την κυρά-Μαρίκα την κουτσομπόλα της γειτονιάς τα βγάλατε τα σχόλια στην φόρα ?
    Επίσης, καλό σας μήνα and keep the good work, though sometimes irritating..
    MyNameIsDo
    01.11.2007, 20:40
    Παράθεση:

    Το μέλος mnk στις 01-11-2007 στις 20:32 έγραψε...


    Κάτι εννοείς, είμαι σίγουρη, αλλά τι να 'ναι



    mnk μου και Μαρία.. αναφερόμουν ντε στην κυρά-Μαρίκα, την απ'έξω ντε, που όλααα τα πιάνει-σφάζει όλαα τα μπουρδουκλώνει-μαχαιρώνει!! Την γνωρίζεις κι εσύ μήπως? Πέρασε κι απο Αγρίνιοο? Μη μου πείς? κάτι ψίθυροι που μού 'πε... να σου πώ?? Για έλα πιό κοντά..
    2 μέρες πρίν το φθινόπωρο.., 2 παλικάρια κίνησαν.. πσπσπσ
    Άστα ούτε κι εγώ το πίστεψα αρχικά.. Έχει κι άλλα...
    MyNameIsDo
    01.11.2007, 21:01
    Παράθεση:

    Το μέλος mnk στις 29-10-2007 στις 20:04 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος marylin στις 29-10-2007 στις 16:25 έγραψε...

    mnk - dimko σα να διαβάσατε και τη δική μου σκέψη...



    Είμαστε μέντιουμ, χεχε

    Τελικά πληθαίνουν οι διαμαρτυρόμενοι.
    Να καναμε καμιά πορεία, καμιά κατάληψη, καμιά σέκτα ;;;;......



    Επίσης, υπάρχουν τρόποι να σωθείτε κι απο αυτό το πρόβλημα.. άν κατεβάσετε κάποιο πρόγραμμα και απαγορέψετε τα σενάρια εντολών απο συγκεκριμένες τοποθεσίες στο διαδίκτυο.. όπως youtube, κλπ.. όπως έκανα κι εγώ και σώθηκα (σουουουτ, μη το πειτε της κυρα-Μαρίκας)..
    --Elena--
    01.11.2007, 23:00
    Βασικά μία ερωτησούλα θέλω να κάνω εγώ!Γιατί πάνω υπάρχει η διαφήμιση για άλλο site που έχει 1000 παρτιτούρες??Από τη στιγμή που έχουμε κι εμείς...θεωρώ ότι δεν πρέπει να γράφονται πάνω πάνω(παρακινόντας κάποιον να πάει εκεί και να μην ψάξει εδώ).Είναι χρήσιμο βέβαια για όσες δεν έχει το ΜΗ,αλλά πιστεύω ότι καλύτερα θα ήταν να υπήρχε σαν διαφήμιση στη σελίδα με τις παρτιτούρες..