ελληνική μουσική
    621 online   ·  210.874 μέλη

    Πιστεύτε στα Α.Τ.Ι.Α.?

    Conspiratus
    01.11.2007, 14:23
    E.T. phone home....



    επισυναπτόμενα: et.jpg 
    marylin
    01.11.2007, 15:14
    Δεν πίστευα μέχρι που συνάντησα ένα... ούφο!

    (Αργότερα γνώρισα περισσότερα!!!!!!!!!!!)
    koukli
    10.11.2007, 11:28
    τα A.T.Ι.Α δεν είναι οι αξωγήινοι, αλλά άγνωστης ταυτότητας ιπτάμενα αντικείμενα...
    πιστεύω στην ύπαρξη ζωής σ κάποιον άλλο πλανήτη, αλλά Α.Τ.Ι.Α. δεν έχω δει ποτέ...



    Υ.Γ. Τι έιναι η ομάδα Ε?
    dramerman
    11.11.2007, 18:48
    Πιστεύω με βεβαιότητα ότι κάτι υπάρχει εκεί έξω, μετά πως
    εξηγείτε το φαινόμενο στο τρίγωνο των βερμούδων??
    Είναι κάποια φαινόμενα πέρα από τα όρια της λογικής που δεν μπορεί να εξηγήσει ούτε η επιστήμη ούτε κανείς. άρα κάτι υπάρχει δυνατότερο από τον άνθρωπο όπου έχει μια εξωγήινη δύναμη.
    ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ……
    Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΕΚΕΙ ΕΞΩ…………..


    Kerato
    15.11.2007, 12:30
    Κι εγώ πιστεύω στα Α.Τ.Ι.Α. και κάθε πρωί σφάζω έναν κόκκορα στο βωμό που έχω φτιάξει στην αυλή μου, προς τιμή τους!
    Astron
    15.11.2007, 13:08
    Παράθεση:

    Το μέλος dramerman στις 11-11-2007 στις 18:48 έγραψε...
    Είναι κάποια φαινόμενα πέρα από τα όρια της λογικής που δεν μπορεί να εξηγήσει ούτε η επιστήμη ούτε κανείς. άρα κάτι υπάρχει δυνατότερο από τον άνθρωπο όπου έχει μια εξωγήινη δύναμη.


    Αφού δεν μπορεί να τα εξηγήσει η λογική πώς καταλήγεις σε συγκεκριμένο συμπέρασμα και μάλιστα ότι πρόκειται για εξωγήινη δύναμη;
    StavmanR
    16.11.2007, 16:03
    Τις προάλλες έτυχε να δω ένα ντοκυμαντέρ που εξηγούσε την εμφάνιση της ζωή στον πλανήτη μας. Οφείλεται, σύμφωνα με τους επιστήμονες, σε κομήτη ο οποίος περιείχε νερό σε μορφή παγωμένων (στερεοποιημένων) κρυστάλλων ο οποίος και έπεσε στη γη. Σύμφωνα με αυτή την εκδοχή, η ζωή στον πλανήτη είναι εξωγήινης προέλευσης, μιας και ο κύριος υπαίτιος για την εμφάνισή της δεν ανήκει στον πλανήτη καθαυτό, καθώς εκείνος λειτούργησε απλά ως ξενιστής φιλοξενίας της ζωής.

    1ον Τελικώς είμαστε κι εμείς κατά κάποιο τρόπο εξωγήινης προέλευσης

    2ον Είναι στατιστικά απίθανο να μην έχει εμφανιστεί αλλού ζωή, έστω και με διαφορετική μορφή

    3ον Είναι στατιστικά αδύνατο να υπάρχει ζωή που εξελίσσεται παράλληλα με την "γήινη". Όταν μιλούμε για ΑΤΙΑ, δηλαδή τεχνολογία "κοντά" στη σύγχρονη γήινη, σημαίνει ότι κάποιος "πολιτισμός" στο σύμπαν βρίσκεται σε παράλληλη-αντίστοιχη ανάπτυξη με τον ανθρώπινο. Αυτό είναι στατιστικώς πάρα πολύ δύσκολο και μάλιστα όταν μιλούμε για αστρικά ταξίδια τεραστίων αποστάσεων.

    Κοινώς, δεν πιστεύω στα ΑΤΙΑ όπως αυτά εμφανίζονται από διάφορους κύκλους ,χωρίς να αποκλείω την απίθανη περίπτωση. Απενταντίας, πιστεύω στην εξωγήινη ζωή με οποιαδήποτε μορφή.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : StavmanR στις 16-11-2007 17:30 ]


    PashalinaMakia
    16.11.2007, 20:24
    χαχαχαχαχαχ Λοιπόν πιστεύω πως για όλα υπάρχει κι η επιστημονική εξήγηση....Το οτι δεν υπάρχουν έμπρακτες αποδείξεις για την ύπαρξη εξωγήινης ζωής..Αλλά α ο τύπος που βγαίνει κάθε τρεις και λίγο στη Δρούζα σας κάνει να πιστεύετε πως υπάρχουν..τι να πω?έχετε δει τους τύπους που πιστεύουν στα Α.Τ.Ι.Α.???
    kamelia8
    28.01.2008, 21:50
    Παιδιά, προσωπικά, δεν πιστεύω ότι υπάρχει ζωή έξω απ' τη Γη.
    Εκτός απ' αυτό, τα μισά και πλέον βίντεο που δείχνουν ufo, μετά από λίγο αποδεικνύονται ψεύτικα.

    Τέλος πάντων, να σας πω κάτι;
    Ακόμα κι αν υπάρχει ζωή σε άλλον πλανήτη, τι σημασία έχει; Λύσαμε τάχα ό,τι προβλήματα έχουμε στη Γη και τώρα ασχολούμαστε με όσα είναι έξω απ' αυτήν...

    Ας κοιτάξουμε τα... ενδογήινα χάλια μας και τα εξωγήινα ας τ' αφήσουμε... Όπου χώνει τη μύτη του ο άνθρωπος τα κάνει μαντάρα...

    Αυτή είναι η γνώμη μου.
    rollinngstone
    04.02.2010, 19:02

    Εγώ πιστεύω ότι δεν υπάρχουν. Αλλά επειδή είμαι και λίγο φοβητσιάρης, κάθε βράδυ, παιδί ακόμα κοιτούσα πίσω από το κρεβάτι μου μηπως υπάρχει κανα UFO και μου επειτεθεί!!!!

    Ο πιο φοβητσιάρης όμως είναι η γιαγιά μου, η οποία έχει κυριολεκτικα τρομοκρατηθεί και μόλις ακούει για εξωγήινους αρχίζει τα: "Θα μας επιτεθούν υπάρχουν κάπου αλλού" και άλλα τέτοια. Όταν ήμουν μικρός με φόβιζε κιόλας και μου έλεγε διάφορα τέτοια τρομακτικά λόγια.

    Μεγαλώνοντας όμως έγινα πιο ατρόμητος. Και τώρα πια μπορώ να κοιτάζω θαρραλέα τον ουρανό και σαν νόμιμος κάτοικος του πλανήτη να μην φοβάμαι πια τους γλοιώδεις εξωγήινους!!! Και να λέω:

    "Βρε ούστ απο 'δω!!!"


    takispag
    04.02.2010, 21:45

    Βασικά νομίζω πως είναι πολύ εγωιστικό να πιστεύουμε ότι είμαστε μόνοι μας σε ένα τέτοιο απέραντο σύμπαν, που ούτε καν μπορούμε να φανταστούμε πόσο μεγάλο είναι.

    Τώρα αν έχουμε δει κάποιους ή αν τα UFO είναι πραγματικότητα είναι άλλο θέμα. Πολύ πιθανό και κάποια από αυτά που ακούγονται να είναι αλήθεια. Μπορεί και όχι.

    Αλλά είμαι πεπεισμένος ότι υπάρχει και αλλού ζωή.