ελληνική μουσική
    617 online   ·  210.861 μέλη

    Πανελλαδικές εξετάσεις

    KAKOFONIKS
    23.05.2006, 17:37
    Αντε παιδιά καλή επιτυχία να πάτε σε κανένα πανεπιστήμιο να δείτε τι "τραβάμε " και εμείσ οι φοιτητές διαβάστε και κάντε υπομονή λίγο είναι και μέτα παραλίες....






    WHEN LIFE HANDS YOU LEMON ,MAKE LEMONADE !!!


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : KAKOFONIKS στις 23-05-2006 17:38 ]
    alicia0
    23.05.2006, 18:02
    Μονο οι παραλιες μας δινουν κουραγιο φιλε μου kakofoniks...
    Να σου πω την αληθεια, εγω τελειωνω με τις εκσετασεις γενικοτερα στις 21/6, στις 22 φευγω!
    Τα αποτελεσματα τηλεφωνικως θα τα μαθω!Εκτος απο την ταση φυγης που με εχει πιασει, δεν αντεχω να περιμενω κιολας...οποτε θα φυγω να ξεχαστω!

    koini_maria
    23.05.2006, 18:08
    Μην μασάς , φίλη Alicia...

    Αναγκαστικά , είτε το θες είτε όχι , θα περάσουν , θα φύγουν και οι Πανελλήνιες...
    Ο χρόνος , βλέπεις , τρέχει και δεν σταματά από την στιγμή που ξεκινά να μετρά...
    Καλό κουράγιο και υπομονή , παιδιά!!!
    Όλοι έχουμε περάσει από αυτή την φάση και έχουμε επιζήσει...

    Να και μια μαντινάδα για να σας εμψυχώσουμε λιγάκι :
    Ποτέ σου μην περιφρονείς
    τα κάτω σκαλοπάτια
    γιατί σε αυτά πρωτοπατείς
    και φτάνεις στα παλάτια...

    Μην σας τρομάζουν οι πανελλήνιες. Ένα στάδιο είναι και αυτές. Ένα μεταβατικό στάδιο. Τίποτα περισσότερο , τίποτα λιγότερο...
    KIT_KAT
    23.05.2006, 18:18
    Quote:

    Το μέλος Nafpaktos___ στις 23-05-2006 στις 17:29 έγραψε:

    Kι εγω ημουν αναμεσα σε ''επικληση στη λογικη'' και ''στο συναισθημα'' και εβαλα το δευτερο.
    Οσο για την εκθεση εκτος απο ηλιθιο θεμα ηταν και εκτος της υλης.
    Απαραδεκτοι!





    Το συναίσθημα ήταν το σωστό

    Καλά βρε συ τι θα πει εκτός ύλης σε θέμα έκθεσης; Για το ηλίθιο θα το δεχτώ.

    Καλή συνέχεια ρε παιδιά... και χαλλλαρά...
    Kagkouri
    23.05.2006, 21:22
    Δεν υπάρχει θέμα εκτός ύλης στην έκθεση, η εγκύκλιος ορίζει οτι όλα τα θέματα είναι αποδεκτά. Ετσι εξετάζεται μάλιστα και η συνδυαστική ικανότητα. Είχε λίγη επιρροή από ανθρωπισμό νομίζω.
    georgianoua
    23.05.2006, 21:42
    Για όσους ψάχνουν τις απαντήσεις των Νέων Ελληνικών τις έχει βάλει η EPT στην ιστοσελίδα της EPT

    Aν και δυσκολεύει να τα δείτε αν έχετε υπομονή και το κάνετε σε 100% φαίνονται καθαρά οι απαντήσεις. Εμένα μου βγήκαν λίγο τα ματάκια προσπαθώντας να τα διαβάσω
    houlina
    24.05.2006, 12:26
    έφυγαν και τα νέαααα............

    Θέμα Έκθεσης : Σε ομιλία σου σε ενδοσχολικό μαθητικό συνέδριο, με θέμα το ρόλο της τεχνολογίας στη ζωή του σύγχρονου ανθρώπου, καλείσαι ως εκπρόσωπος της τάξης σου να αναφερθείς στα προβλήματα που δημιουργούνται από τη κακή χρήση της τεχνολογίας και να προτείνεις συγκεκριμένους τρόπους αξιοποίησης της για το καλό της ανθρωπότητας.

    dimitrapan
    24.05.2006, 12:58
    Καλά αποτελέσματα παιδιά και προπαντός ψυχραιμία...
    Jimy
    24.05.2006, 16:04
    Quote:

    Το μέλος dimitrapan στις 24-05-2006 στις 12:58 έγραψε:

    Καλά αποτελέσματα παιδιά και προπαντός ψυχραιμία...





    ΕΤΣΙ
    Η ζωή έχει τόσες εξετάσεις που επειδή τις περισσότερες φορές δεν τυχαίνει ή δεν μπορούμε να δούμε τα αποτελέσματά τους πιστέυουμε και οτι δεν υπάρχουν ..


    2D_diamond
    27.05.2006, 17:36
    dinw ki egw panellinies...!mporw na pw pws osa mathimata exw grapsei mexri stigmis itan ''ektos''apo ayta pou perimename!eidika ta mathimatika simera! den xerw ti tous exei piasei!tsampa toso diavasma,de xreiazotan stin ousia! alla tria mathimata emeinan!pou tha paei?tha perasoun,,,
    Thesis
    27.05.2006, 19:02
    Πάντως για τα μαθηματικά κατεύθυνσης σήμερα μου είπαν ότι ήταν υπερβολικά δύσκολα....!Και κάτι άλλο που έχω παρατηρήσει είναι ότι δεν γίνεται τόσος ντόρος στα Μ.Μ.Ε.Tις προηγούμενες χρονιές....μας είχαν τρελάνει!Αφήστε που δημιουργούν και άγχος!Λες και αν δεν γράψεις και τόσο καλά..κάτι θα γίνει!Καλη επιτυχία σε όλους!!!!

    koini_maria
    27.05.2006, 19:04
    (Ξανά)Γράφει ένας φίλος μου Πανελλήνιες σήμερα και πήγα για ηθική συμπαράσταση να τον δω...Μαθηματικά έδινε.
    Οι τύποι που βάλανε τα θέματα ήταν επιεικώς απαράδεκτοι...Δεν υπήρχε καμία διαβάθμιση , αφού από το 2ο κιόλας θέμα άρχιζαν τα δύσκολα(το 2γ ήθελε ολόκληρη διαδικασία να βρεις ποιά συνάρτηση βρίσκεται από πάνω)...3ο και 4ο ήταν το ίδιο δύσκολα...
    Ο φίλος μου , εντάξει , έγραψε πολύ καλά αλλά αυτό δεν λέει κάτι...Δεν υπάρχει αντικειμενική δθκαιοσύνη , νομίζω , μα για ορισμένα παιδιά ήταν πραγματικά άδικο αυτό που έγινε...

    Τι να σας πω , βρε παιδιά;...
    Υπομονή , το μόνο σίγουρο είναι ότι θα περάσει και αυτό..Κυλάει αέναα ο χρόνος.
    'Ολοι περνάμε από εκεί και όλοι το θυμόμαστε ως μια ακόμα πικρή εμπειρία από την οποία βγήκαμε δυνατότερο ι(μάλλον) ...
    Καλή συνέχεια στα επόμενα μαθήματα και ...''καλά μυαλά'' στις επιτροπές που βγάζουν τα θέματα!!!!!
    georgianoua
    27.05.2006, 19:17
    Quote:

    Το μέλος Thesis στις 27-05-2006 στις 19:02 έγραψε:

    Πάντως για τα μαθηματικά κατεύθυνσης σήμερα μου είπαν ότι ήταν υπερβολικά δύσκολα....!Και κάτι άλλο που έχω παρατηρήσει είναι ότι δεν γίνεται τόσος ντόρος στα Μ.Μ.Ε.Tις προηγούμενες χρονιές....μας είχαν τρελάνει!Αφήστε που δημιουργούν και άγχος!Λες και αν δεν γράψεις και τόσο καλά..κάτι θα γίνει!Καλη επιτυχία σε όλους!!!!






    Σήμερα το μεσημέρι στη Νετ γύρω στις 2 είχε ολόκληρη εκπομπή με τις λύσεις των σημερινών θεμάτων και έγινε και συζήτηση
    Thesis
    27.05.2006, 19:42
    Georgianoua δεν μιλάω γι' αυτό,δηλαδή για την ανάλυση θεμάτων.Πέρυσι έδινε ο αδερφός μου και θυμάμαι γινόταν χαμός.Έβγαιναν στις ειδήσεις και μιλούσαν 'απειρες ώρες για το αν τα θέματα ήταν λογικά,για το αν η επισήμανση που είχε γίνει ήταν η σωστή...Αν θυμάμαι καλά με τη φυσική ήταν το πρόβλημα.Απλά λέω ότι όταν μέσα σε περίοδο εξετάσεων ασχολούνται τόσο πολύ και κάνουν τα πράγματα τόσο τραγικά είναι σίγουρο ότι αγχόνουν και μαθητές και γονείς...έχουν που έχουν το άγχος το δικό τους,γιατί να τους πανικοβάλλουνε περισσότερο;
    georgianoua
    27.05.2006, 19:48
    Ναι έχεις δίκιο. Δεν υπάρχει λόγος να επιβαρύνουν την κατάσταση..
    houlina
    27.05.2006, 22:27
    τι ακούω και δίνω μαθηματικά κατεύθυνσης τη δευτέρα!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ξέρετε πού μπορώ να βρώ τα θέματα????
    christ25
    28.05.2006, 00:19
    www.ypepth.gr το site του υπουργειου.πηγαινε εξετασεις στο μενου.τα θεματα στα μαθηματικα δεν ηταν ιδιαιτερα δυσκολα αν τα κοιταξεις χωρις αγχος και την πιεση του χρονου.το θεμα ειναι οτι πρεπει εκεινη την ωρα να εχουμε ψυχραιμια,γιατι την παταμε κ στα ευκολα
    augustina
    16.05.2007, 12:05
    Ας κάνω λοιπόν την αρχή!!
    Παιδάκια καλή επιτυχία στις φετινές Πανελλήνιες!!
    Αν και δεν εχω βρεθεί ακόμα στη θέση αυτή, εχω αρχίσει και μπαίνω στο κλίμα και μου φαίνεται λίγο κάπως!!
    Δεν είναι και τίποτα ένας χρόνος!! Κοντοζηγώνει και για μένα!!
    Καλό διάβασμα λοιπόν και καλό κουράγιο!!!!!!!
    rompa
    16.05.2007, 12:19
    Καλή επιτυχία σε όλους !!2 εβδομάδες είναι θα περάσουν και μετά ξεκούραση!
    mmmyrto
    16.05.2007, 16:45
    Καλή επιτυχία και όσο γίνεται λιγότερο αγχος!!