ελληνική μουσική
    436 online   ·  210.866 μέλη
    manblaz
    29.06.2006, 23:27
    Το μέλος Hastaroth στις 29-06-2006 στις 23:20 έγραψε...
    Παράθεση:

    Αυτοί που δέν διαθέτουν ΙΧ (όπως εγώ) και θα έρθουν μέ το πορτοκαλί λεωφορείο τών ΚΤΕΛ (όπως εγώ) πού θα κατέβουν;



    αλμπερτο μου μην παρεις πορτοκαλι λεωφορειο γιατι δεν θα φτασεις ποτε στην λουτσα, Εδω και πολλα πολλα χρονια αστικα λεωφορεια (τα κλασσικα μπλε) ερχονται στην λουτσα

    Αν παρετε το 304 (κανει τερμα δεξια) να κατεβειτε στην τριτη σταση, η παραλια ειναι στα 50 μετρα
    Αν παρετε το 305 (κανει τερμα αριστερα) κατεβειτε στην πρωτη μολις στριψει αριστερα και με τα ποδια σε 10 λεπτα ειστε στην παραλια
    jorge
    29.06.2006, 23:27
    Unick δώσε άλλη μια φωτογραφία σε πιο μεγάλη κλίμακα. Αν γίνεται να περιλαμβάνει και το Σταυρό και την Βάρης Κορωπίου και να έχει χαραγμένες τις διαδρομές που λέει ο manblaz. Ξέρω, είναι ζόρι, αλλά θα τις βάλουμε σε κεντρικό σημείο μαζί με τις οδηγίες και θα είναι οτι καλύτερο να διαβάζεις τις οδηγίες και να βλέπεις τι γίνεται.
    alexia-vicky
    29.06.2006, 23:28
    Το μέλος uNick στις 29-06-2006 στις 23:23 έγραψε...
    Παράθεση:

    Κάτι έκανε στην μπύρα μου ο Ορφέας, και δεν είδα ούτε τις στάσεις του ΚΤΕΛ...

    Μάνοοοοοο??? Βοήθησε λίγο τον Αλβέρτο μας...




    manblaz
    29.06.2006, 23:31
    Ρε συ Νικολα στον δευτερο χαρτη που εβαλες φαινεται και το σπιτι μου....


    Και χωρις πλακα στον πρωτο χαρτη εκει που εχεις βαλει το κιτρινο στιγμα (αλλα μιλαμε ακριβως εκει) αραζω εδω και πολλα χρονια

    Ρε συ μπας και με παρακολουθεις......
    Orfeus
    29.06.2006, 23:32
    Για το ΚΤΕΛ, ο Μάνος που γνωρίζει την περιοχή θα διευκρινήσει (διευκρίνησε) περισσότερα πράγματα.

    Εγώ αυτό που θέλω να θυμάστε όλοι όσοι θα έρθετε, είναι το εξής:

    Το σημείο που διαλέξαμε, βρίσκεται στο ΠΡΩΤΟ άνοιγμα (ή δρομάκι αν προτιμάτε) προς τη θάλασσα μετά το Super Market Βερόπουλος.

    Κατανοητό και σαφές πιστεύω!!!



    Everybody must give something back, for something they get.....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Orfeus στις 29-06-2006 23:43 ]


    manblaz
    29.06.2006, 23:38
    Το μέλος eleana στις 14-06-2006 στις 15:01 έγραψε...
    Παράθεση:

    Τι θα λεγατε να διοργανωναμε ενα beach party? Καπου εδω κοντα....Λαγονησι ας πουμε? Χωρις πολλα πολλα....Κιθαρουλες, φωτια, και μπιριτσες!
    Τι λετε????



    ρε παιδια η eleana που ειναι???? μας εδωσε το ερεθισμα να κανονισουμε το παρτακι και δεν θα ερθει???


    manblaz
    30.06.2006, 00:14
    Το μέλος manblaz στις 29-06-2006 στις 23:27 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 29-06-2006 στις 23:20 έγραψε...
    Παράθεση:

    Αυτοί που δέν διαθέτουν ΙΧ (όπως εγώ) και θα έρθουν μέ το πορτοκαλί λεωφορείο τών ΚΤΕΛ (όπως εγώ) πού θα κατέβουν;



    αλμπερτο μου μην παρεις πορτοκαλι λεωφορειο γιατι δεν θα φτασεις ποτε στην λουτσα, Εδω και πολλα πολλα χρονια αστικα λεωφορεια (τα κλασσικα μπλε) ερχονται στην λουτσα

    Αν παρετε το 304 (κανει τερμα δεξια) να κατεβειτε στην τριτη σταση, η παραλια ειναι στα 50 μετρα
    Αν παρετε το 305 (κανει τερμα αριστερα) κατεβειτε στην πρωτη μολις στριψει αριστερα και με τα ποδια σε 10 λεπτα ειστε στην παραλια



    Ξεχασα να γραψω που ειναι η αφετηρια των λεωφορειν......ΕΞΩ απο την σταση Εθνικη Αμυνα του Μετρο
    uNick
    30.06.2006, 00:26
    Άλλη μια γενική εικόνα μπορείτε να πάρετε εδώ (δεν μπορούσα να το αποθηκεύσω σαν φωτογραφία...).

    Το γενικότερο πλάνο από το Google Earth παρακάτω...

    Only the best is good enough...





    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 30-06-2006 00:59 ]


    επισυναπτόμενα: geniko plano.jpg 
    uNick
    30.06.2006, 00:29
    Το μέλος manblaz στις 29-06-2006 στις 23:31 έγραψε...
    Παράθεση:

    Ρε συ Νικολα στον δευτερο χαρτη που εβαλες φαινεται και το σπιτι μου....


    Και χωρις πλακα στον πρωτο χαρτη εκει που εχεις βαλει το κιτρινο στιγμα (αλλα μιλαμε ακριβως εκει) αραζω εδω και πολλα χρονια

    Ρε συ μπας και με παρακολουθεις......


    Είσαι........... μαρκαρισμένος ! ! ! ! !
    alexia-vicky
    30.06.2006, 00:31
    ωχ, μπήκε και αυτός στο στόχαστρο!!!




    uNick
    30.06.2006, 00:37
    Το μέλος alexia-vicky στις 30-06-2006 στις 00:31 έγραψε...
    Παράθεση:

    ωχ, μπήκε και αυτός στο στόχαστρο!!!






    ...και σε λίγες ημέρες θα έχω εντοπίσει και το δικό σου σπίτι...


    ..............πάει, βγήκαμε off-topic...

    Σχετικά με το beach party... καμιά απορία για την τοποθεσία ή την διαδρομή???

    manblaz
    30.06.2006, 00:53
    Ξαναγραφω τις οδηγιες ολες μαζι ....

    εχετε να επιλεξετε μεταξυ δυο δρομων

    α. οσοι ειστε απο κεντρο και βορεια προαστεια : μετα την γεφυρα του Σταυρού στα 800 μετρα στριβετε δεξια στην Σπάτων, ολο ευθεια φτανετε λιγο εξω απο τα Σπατα, πριν μπειτε μεσα στα Σπατα στριβετε αριστερα (υπαρχει ενας βεροπουλος στην γωνια και ταμπελα που λεει για Λουτσα), και ολο ευθεια (λεμε τωρα.... εννοω οπως παει ο δρομος φτανετε στα φαναρια στην παραλια της Λουτσας), Στα φαναρια κανετα δεξια και στα 1000 μετρα υπαρχει αλλος ενας βεροπουλος, στα 50 μετρα στριβετε αριστερα και φτασατε στην παραλια. ΣΙΛΙΒΑΝΙ ονομαζεται η παραλια.

    β. οσοι ειστε απο τα νοτια προαστεια : ακολουθειτε τη Βαρης - Κορωπιου ωσπου να φτασετε στην διασταυρωση για Μαρκοπουλο, στριβετε δεξια διασχιζετε το Μαρκοπουλο (οπως παει ο δρομος για Πορτο Ραφτη), μολις βγειτε απο το Μαρκοπουλο (περιπου στα 2 χιλιομετρα) στριβετε αριστερα (υπαρχει ταμπελα που λεει για Βραωνα, Λουτσα αλλα ειναι μικρη οποτε προσοχη) και οπως παει ο δρομος θα φτασετε και εσεις στον βεροπουλο που ελεγα στους προηγουμενους οποτε κανετε αναστροφη και φτασατε....

    γ.υπαρχει και η λυση της Αττικης Οδου , βγαινεται στην εξοδο για Σπατα και ακολουθειτε τις ταμπελες για Λουτσα

    TIP: στην παραλια εχει χωρο για τα αυτοκινητα αλλα θα προτεινα να παρκαρετε στο παρκιν του βεροπουλου και να ερθετε με τα ποδια στην παραλια.....

    Λεωφορεια
    Αν παρετε το 304 (κανει τερμα δεξια) να κατεβειτε στην τριτη σταση, η παραλια ειναι στα 50 μετρα
    Αν παρετε το 305 (κανει τερμα αριστερα) κατεβειτε στην πρωτη μολις στριψει αριστερα και με τα ποδια σε 10 λεπτα ειστε στην παραλια

    Αφετηρία ΕΞΩ απο την σταση Εθνικη Αμυνα του Μετρο




    Συνέχισε να προσπαθείς, χάνει μόνο όποιος σταματάει...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : manblaz στις 30-06-2006 00:55 ]


    alexia-vicky
    30.06.2006, 00:55
    το δικό μου σπίτι δεν υπάρχει περίπτωση να το βρεις!! έκτος αν έχεις μέσο...επειδή είναι έξω από την πόλη...

    εγώ καλύφτηκα για το πάρτυ (να είστε καλά κα ιδιαίτερα ο Μανώλης για τη βοήθεια)



    chorrer
    30.06.2006, 11:55
    Ρε παιδια ολα καλα με τις οδηγιες, μηπως να μας λεγατε που ειναι και η γεφυρα του Σταυρου?? ......ή πως να φτασουμε σε αυτην??


    jorge
    30.06.2006, 12:27
    Ανεβαίνεις τη Μεσογείων και αρκετά μετά την ΕΡΤ υπάρχει ένας κόμβος. Βλέπεις μια γέφυρα κάθετα στην πορεία σου (Αττ.Οδός) και ένα τούνελ (στην πορεία σου).

    Εκεί είναι ο Σταυρός (της Αγ.Παρασκευής)

    Μπαίνεις στο τούνελ και μετά από 800 μέτρα κάνεις δεξιά, όπως έγραψε ο Manblaz.
    chorrer
    30.06.2006, 12:32
    thnx man!!!



    Orfeus
    30.06.2006, 13:24
    CHE
    30.06.2006, 13:44
    Δυστυχώς, δεν θα μπορέσω τελικά να δώσω το παρόν. Οι υποχρεώσεις μου είναι πολλές και τρέχω αριστερά-δεξιά.
    Υπάρχουν, αντιθέτως, πολλές πιθανότητες να είμαι παρών το Σάββατο 8/7 στο 5/4 (αχ αυτά τα 8/7, 5/4, 9/8 με μπερδεύουν). Θα σας δω εκεί.

    Υ.Γ. Έχουν ξεκινήσει ήδη οι πρώτες ομιλίες υποψηφίων δημάρχων σε διάφορους δήμους της Αθήνας και σε αρκετές περιπτώσεις έχω την μουσική επιμέλεια και την ηχοληψία. Χθες ήμουν στου Ζωγράφου και από αύριο ξεκινάει άλλος... μαραθώνιος.


    EffieKakaflika
    30.06.2006, 14:21
    Αχ, ρε παιδιά θα είμαι Μυτιλήνη στις 15 για συναυλία. Και ήθελα να έρθω πολύ....

    PHILIPPOSSM
    30.06.2006, 14:55
    ποτε θα γινει τελικα αυτο το παρτυ ρε παιδια?
    δεν μπορω να περιμενω
    και κατι αλλο Ποιος το οργανωνη?