ελληνική μουσική
    562 online   ·  210.873 μέλη
    jorge
    17.07.2006, 19:59
    Μα κανείς δε θα πει για τον σεμνότατο, low-profile, απίστευτο κιθαρίστα (φίλο του φλαουτίστα και πολυμουσικού anderchan), που έπαιξε το σόλο του Sultans of Swing ΤΕΛΕΙΑ και μάλιστα με ηλεκτρακουστική;;;;

    Πίνω μια μπύρα στην υγειά του
    uNick
    17.07.2006, 20:09
    Το μέλος jorge στις 17-07-2006 στις 19:59 έγραψε...
    Παράθεση:

    Μα κανείς δε θα πει για τον σεμνότατο, low-profile, απίστευτο κιθαρίστα (φίλο του φλαουτίστα και πολυμουσικού anderchan), που έπαιξε το σόλο του Sultans of Swing ΤΕΛΕΙΑ και μάλιστα με ηλεκτρακουστική;;;;

    Πίνω μια μπύρα στην υγειά του


    Έγινε τέτοιο πράγμα και το έχασα...? Όχι ρε γμτ, και το λατρεύω το κομμάτι...

    Χχχμμμμμ..... Στο επόμενο beach party θα πίνω περισσότερο νερό και λιγότερο αλκοόλ...


    Sometimes you have to go to hell to find your angel...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : uNick στις 17-07-2006 20:11 ]


    rory166
    17.07.2006, 20:13
    καλα που ημουν εγω οταν παιχτηκε αυτο το κομματι...?
    μαλλον θα πλατσουριζα με τα ρουχα
    τα σχολια μου...
    -το παρτυ ηταν υπεροχο και απο
    ολες τις αποψεις!!
    -το μονο πραγμα που με αφησε λιγακι παραπονεμενο
    ειναι το οτι εκει που περιμενα να γνωριστω με πολλα ατομα,
    γνωριστηκα με πολυ λιγα
    π.χ.unick και deep-blue-sea...και ειμαι πολυ χαρουμενος που τους γνωρισα!
    βεβαια ανταλλαξαμε και μια χαιρετουρα με καποιους αλλους
    αλλα μεχρι εκει

    τεσπα...σε γενικες γραμμες το παρτυ Ε-ΣΠΕΡ-ΝΕ!!
    να'μαστε καλα να κανουμε κι αλλα πολλα παρομοια

    ΥΓ.-ααα,οι ψηστες μας εδωσαν ρεστα

    ποτε μη στηριζεις τα ονειρα σου στα αστερια...αφου αυτα δεν στηριζονται πουθενα

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rory166 στις 17-07-2006 20:23 ]


    jorge
    17.07.2006, 20:21
    uNick το συμβάν εξελίχθηκε μπροστά σου αγόρι μου.
    Οκ, οκ... άλλη φορά θα σε ξυπνάμε!

    uNick ->
    uNick
    17.07.2006, 20:26
    Το μέλος jorge στις 17-07-2006 στις 20:21 έγραψε...
    Παράθεση:

    uNick το συμβάν εξελίχθηκε μπροστά σου αγόρι μου.

    ....μπροστά μου...?

    τί να πω...
    Amelie
    17.07.2006, 20:45
    Και για μένα είναι πολλά αυτά που διαβάζω εδώ και πασχίζω να θυμηθώ αλλά νομίζω ότι μου αρκεί η ανάμνηση του πόσο όμορφα ένιωσα συναντώντας όλους εσάς και περνώντας ένα υπέροχο βράδυ μαζί σας. Αυτό είναι που θα κρατάω πάντα στη μνήμη.
    thank
    17.07.2006, 20:54
    Εγω τα έγραψα (τα βασικά ) αλλά ...

    ΠΑΥΛΑΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟ !!!!!! ΓΙΑ ΔΕΣ 4 - 5 ποστ πιο πάνω ..... ΧΡΩΣΤΑΣ. και στα έλεγα εγω .. αλλά .. ποιος με ακούει ενώ έχω πάντα δίκιο ?????

    Γιώργο (Ρόρρυ) ... ε ... αυτοί που έπαιζαν κιθάρες ή έκαναν άλλο κοινωφελές έργο ... ε ναι .. χασανε ευκαιρίες να γνωρίσουν άλλους κλπ .. Εσυ γιατι ε ???? Ο κόσμος σηκώνεται από τη θέση του πάει και λέει "γεία σας, ειμαι ο τάδε (νίκ τάδε κλπ) Εγώ πάντως χάρηκα που σε είδα για λίγο ...

    Γιώργο (φανταστικέ, μονάκριβε, αναντικατάστατε, ξεχωριστέ, κλπ ) unick ... πόσες σειρές κείμενο έγραψες πριν ε ? για μαζέψου λίγο ε ?
    uNick
    17.07.2006, 20:58
    Ξεφεύγω ε...?

    Sorry Θάνο μου...
    eleana
    17.07.2006, 22:23
    Απο οτι ακουω περασατε υπεροχα..
    Ζηλευωωωωωωωωωωωω
    manblaz
    17.07.2006, 22:31
    ενα μεγαλο μπραβο σε ολα τα παιδια που επαιξαν τραγουδησαν και μας χαρισαν ωραιες στιγμες

    και ενα ακομα πιο μεγαλο μπραβο σε ολους που σεβαστηκαν την παραλια...(την αλλη μερα δεν καταλαβαινε κανεις οτι ειχε γινει μπιτς παρτι)
    jorge
    17.07.2006, 23:07
    Σε σένα πάνε τα μπράβο Μανώλη, που μαζί με Ορφέα και uNick μας τα προσφέρατε όλα στο ..."πιάτο" (ο thank το έκανε στην κυριολεξία, οπότε πολλά μπράβο και σ' αυτόν μαζί με το υπόλοιπο team εκεί πίσω στα σκοτεινά!)


    ΥΓ. Μήπως - λέω μήπως - πρέπει να μοιράσουμε το κόστος από τα κρέατα και τα λοιπά έξοδα; Λάθος που δεν το σκεφτήκαμε εκείνη την ώρα.
    Iphigenia
    18.07.2006, 00:01
    Νομίζω ότι έχετε καταλάβει πως περάσαμε καλά το Σάββατο το βράδυ και δεν χρειάζεστε και μένα να σας λέω τα ίδια... Θα πω μόνο 2 πραγματάκια για τα οποία πιθανότατα δεν έχετε ήδη διαβάσει πολλά πράγματα.

    Λοιπόν:

    1) Όσοι δεν βούτηξαν στην θάλασσα κατά τις 2 το πρωί Ε Χ Α Σ Α Ν !!! Η θερμοκρασία της ήταν φανταστική, κύμα μηδέν και το φεγγάρι υπέροχο.
    2) Φωτογραφίες πήρα (5-6), αλλά είναι τόσο μεγάλες που είναι αδύνατο να τις βάλω στο PhotoHeaven. Jorge, περιμένω προτάσεις...

    Ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα από κοντά...

    Ιφιγένεια
    ageras
    18.07.2006, 10:46
    Κρίμα που έχασα μια τόσο ωραία βραδιά...Σημασία έχει όμως ότι περάσατε καλά!!!!!
    Κι εγώ δεν πέρασα κι άσχημα εκεί που ήμουν!!


    Emaki
    18.07.2006, 11:28
    Ας μην επαναλάβω και εγώ τα ίδια....
    Ηταν μια πολύ όμορφή βραδιά με ένα κατά κόκκινο φεγγάρι, το οποίο ήταν υπέροχοοοοοοοοοο!

    Αξίζει ένα Τεράστιο και όχι απλά μεγάλο ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ σε όσους συμμετείχαν στην διοργανωση του!
    Μπράβο σας παιδιά , ευχαριστούμε για όλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Εγώ είμαι απ' τις πρωτες που έφυγα , (ίσως και η πρώτη) και θα ήθελα να συζήτησω συγνώμη σε όσους δεν χαιρέτησα αλλά δεν ήθελα να χαλάσω την ατμόσφαιρα που είχε δημιουργηθεί και να σας ξεσηκώσω.....!

    Επιβεβαιωθηκε για άλλη μια φορά ότι είμαστε μια ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΠΑΡΕΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Καλό Καλοκαίρι σε όλους & Καλή Αντάμωση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!




    jorge
    18.07.2006, 11:36
    Το μέλος ageras στις 18-07-2006 στις 10:46 έγραψε...
    Παράθεση:

    Κι εγώ δεν πέρασα κι άσχημα εκεί που ήμουν!!




    Καλώς τον! Σε υποδέχτηκαν θερμά στο νησί; Πως πέρασες;
    billy_cobham_2005
    18.07.2006, 13:07
    Το μέλος jorge στις 17-07-2006 στις 19:59 έγραψε...
    Παράθεση:

    Μα κανείς δε θα πει για τον σεμνότατο, low-profile, απίστευτο κιθαρίστα (φίλο του φλαουτίστα και πολυμουσικού anderchan), που έπαιξε το σόλο του Sultans of Swing ΤΕΛΕΙΑ και μάλιστα με ηλεκτρακουστική;;;;

    Πίνω μια μπύρα στην υγειά του

    Απίστευτη η παράληψή μου.... θα κάτσω για δυο μέρες όρθιος στο ένα πόδι κάτω από τον ήλιο για να εξηλεωθώ!!!! Συγγνώμη και θερμά συγχαρητήρια στο φλαουτίστα που μας εκστασίασε με το Locomotive Breath...
    chorrer
    18.07.2006, 13:34
    hello κι απο εμενα.......Καταρχην συγχαρητηρια στους διοργανωτες, τρομερη τοποθεσια!!!!!
    ....Ενα εξτρα ευχαριστω σε μια καλη κυρια που καθοταν διπλα μας και μας εκανε να νοιωσουμε ακομα πιο ευπροσδεκτοι (και μας ταισε και τυροπιτακια)....Ενα μεγαλο συγνωμη που δεν θυμαμαι το ονομα της!!

    ......Να πω ομως και την μαυρη αληθεια (και παντα με τις καλυτερες προθεσεις), το κλιμα τουλαχιστον οσο κατσαμε εμεις (εγω και η acid fairy) δεν ηταν και το καλυτερο......χωριστηκαμε σε τρεις διαφορετικες παρεες....η μια διπλα στη φωτια που επαιζε ξενα(και μαλιστα οι μισοι κιθαριστες με γυρισμενη την πλατη στους υπολοιπους) ........η δευτερη στα βραχακια να παιζει λαικα.......και μια τριτη λιγο πιο περα να παιζει εντεχνα......οσον αφορα εμενα , θα προτιμουσα να ειμασταν μια μεγαλη παρεα κι ας παιζαμε και σκυλαδικα(ειχε φερει νερο ο orfeus,ξερει αυτος)......και παλι συγνωμη, δεν κανω παραπονα, την γνωμη μου λεω και μακαρι την επομενη φορα να περασουμε καλυτερα.....


    ΥΓ:ρε παιδια τελικα πιο μελος ηταν αυτος που επαιζε τα ποτ πουρι και καθοταν πανω στο ψυγειακι??
    deepbluesea
    18.07.2006, 14:00
    Να ευχαριστήσω κι εγώ με τη σειρά μου τα παιδιά που δουλέψαν για την οργάνωση του πάρτυ. Πράγματι, η τοποθεσία ήταν πολύ καλή και το καλωσόρισμα πολύ ζεστό (στα μπιφτέκια και τα λουκάνικα αναφέρομαι) Είχα την ευκαιρία να γνωρίσω κάποια παιδιά, λυπάμαι που δεν γνώρισα ακόμα περισσότερους αλλά νομίζω οτι έτσι όπως είχε γίνει η διάταξη του κόσμου και των παρεών δεν ήταν πολύ εύκολο να πιάσεις κουβέντα...καταρχάς όταν φτάσαμε ήδη μεγάλο μέρος του κόσμου ήταν ξάπλα, μπρούμυτα, ανάσκελα οπότε δεν ήταν και ότι καλύτερο να πας πάνω απο το κεφάλι τους και να τους πεις "γειά, είμαι η τάδε εσύ ποιός είσαι;". Φαντάζομαι για τον ίδιο λόγο κόλλησαν και άλλα παιδιά που ενώ είχαν έρθει με την καλύτερη διάθεση να γνωρίσουν κόσμο, τελικά περιορίστηκαν στην παρέα τους και στους διπλανούς τους.

    Παρόλα αυτά η βραδιά ήταν πολύ γλυκιά, υπήρχε πολύ θετική αύρα στην ατμόσφαιρα και το νερό ήταν υπέροχο (για όσους δοκίμασαν να βουτήξουν)! Για άλλη μια φορά να ευχαριστήσω τα παιδιά που μπήκαν στον κόπο να οργανώσουν αυτή την υπέροχη βραδιά και να πω στα παιδιά που γνώρισα (jorge, rory166, manblaz,tyrogofretas και άλλους που δεν θυμάμαι τα nick names τους) οτι χάρηκα πολύ για τη γνωριμία και ευελπιστώ σε άλλες συναντήσεις στο μέλλον... Αντε στην υγειά μας βρε παιδιά!!!
    ageras
    18.07.2006, 15:59
    Το μέλος jorge στις 18-07-2006 στις 11:36 έγραψε...
    Παράθεση:


    Καλώς τον! Σε υποδέχτηκαν θερμά στο νησί; Πως πέρασες;


    Πέρασα ένα πολύ πολύ όμορφο διήμερο (στην ουσία μιαμιση μέρα) στην Κύπρο!!!!Ο κόσμος ήταν καταπληκτικός καθώς και το ξενοδοχείο (πισίνες κ.τ.λ...)!!!Πολύ όμορφη η Πάφος!!!!!
    mavroula
    18.07.2006, 22:52
    από ότι περιγράφετε ήταν πολύ ωραία βραδιά, με βελτιώσεις που μπορούν να γίνουν, αλλά πάνω από όλα οι music lovers απολαυσατε (δυστυχώς καποιοι άλλοι δεν απολαύσαμε), την κοινή αγάπη μας για την μουσική.
    αντε και σε ανώτερα, και σε καλύτερα, και σε περισσότερα!!
    μπράβο στους διοργανωτές, γιατί από ότι φαίνεται έκαναν πολύ καλή δουλειά.
    μπράβο και στους μουσικούς, που έπαιξαν με την ψυχή τους. και ελπίζω την άλλη φορά να είμαστε και μείς εκεί από μια μεριά να σας ακούσουμε και να βαράμε το ντέφι (προς το παρόν μόνο αυτό ξέρω και όχι πολύ καλά.. αλλά το παλεύω..)