ελληνική μουσική
    990 online   ·  210.856 μέλη

    Αναβάθμιση του Forum, ολοκληρώθηκε!

    jorge
    24.11.2003, 20:21
    Σε λίγα λεπτά θα ξεκινήσει η αναβάθμιση του Forum σε νέα έκδοση με πολλά νέα χαρακτηριστικά. Παρακαλώ μην γράφετε μέχρι να ολοκληρωθεί, για να μην έχουμε προβλήματα !

    Όροι χρήσης Forum | Συχνές Ερωτήσεις
    Επισκευθείτε τους υποστηρικτές μας: RainHost

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από:: jorge στις 24-11-2003 20:24 ]

    [ Το μύνημα επεξεργάστηκε από: jorge on 25-11-2003 00:36 ]
    jorge
    25.11.2003, 00:40
    Απ' ότι φαίνεται όλα πήγαν καλά. Για λίγες ώρες μόνο, μην δοκιμάζετε να μπαίνετε εδώ από το κουμπί πάνω (κάτω από το κόκκινο λουλούδι) αλλά από:

    - τη λίστα με τα νέα μηνύματα (πρώτη σελίδα) και
    - το link "Forum" στην αριστερή στήλη (κάτω από τα Downloads)



    Σιγά σιγά θα πούμε και όλες τις νέες λειτουργίες που έχει αυτό το Forum, ενώ πλέον έχουμε δυνατότητα να κάνουμε αρκετά πραγματάκια που δεν μπορούσαμε να κάνουμε πριν. Ρίξτε μια ματιά στις νέες λειτουργίες όπως τις αναφέρει ο Ιταλός... κατασκευαστής


    - Added the functionality that permits personalized avatar upload from users

    - Added the functionality that permits the direct visualization of image attachments in the message body

    - Added the forum create/modify option to choose whether to activate the direct visualization of image attachments in the message bodies

    - Modified the AntiSpam administration. Is now possible setting up from admin the interval of time between two consecutive posts of the same user

    _ Added the "MySF" My Splatt Forum page in which every user will be able to see and quickly navigate through his own posts, other user's posts he has answered to, the list of messages for wich email notification was chosen.

    - Added statistic page (even if still quite simple)

    - Added the possibility to block a message on top of viewform-php (sticky posts)

    - Modified layout in index

    - Improved searchbb.php

    - Added "Preview" funcion in newtopic reply and editpost files. Of course permits to see a preview of the message befor sending it

    - Updating of "maintenance" function in admin

    - Added a graphic button to go back on top of the page in viewtopic

    - Entering in the index page is now also visualized the data of the eventual last message the user sent


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 25-11-2003 00:47 ]
    jorge
    25.11.2003, 01:04
    test attachments...



    Vagabond
    25.11.2003, 02:51
    Ο γκαντέμης του site... Το μόνο που πήγα η κακομοίρα να δοκιμάσω, ήταν τί έκανε η αναβάθμιση στο avatar... ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΟΙ ΕΙΚΟΝΙΤΣΕΣ JORGE??? Μόνο αυτήν που ήδη έχω μπορούσα να δω...

    EDIT: Και τελικά αυτό που ήθελα να πω, δεν το είπα... Δεν ξέρω αν οφείλεται στην αναβάθμιση ή τί άλλα μαγικά έχετε κάνει, πάντως πλέον το site πηγαίνει σφαίρα μην το ματιάσω... οι σελίδες ανοίγουν εξαιρετικά γρήγορα... ταλαιπωρία τέλος άρα και όλα καλά. Τί άλλο να ζητήσουμε?

    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Vagabond on 25-11-2003 02:57 ]
    jorge
    25.11.2003, 09:04
    Χεχε, είναι μερικά πραγματάκια που θα γίνουν σήμερα, χθες έγιναν τα βασικά... Που να δείτε πως ήταν στην αρχή...

    Πντως ότι βλέπετε ας το αναφέρετε να πάμε πιο γρήγορα.

    Vaga, thanks για το feedback, είναι πραγματικά πολύτιμο να ξέρω τη γνώμη σας για κάποια θέματα. Το οτι πάει πιο γρήγορα οφείλεται σε κάτι αλλαγές γενικές που μείωσαν το συνολικό μέγεθος των αρχείων που πρέπει να κατέβουν στο PC μας για να εμφανιστεί η σελίδα.
    yiannisyiannis
    25.11.2003, 11:20
    Ιταλός κατασκευαστής, χεχε! Έτσι για να αποκτήσει το forum μας μια πινελιά από Ferrari. Μια παρατήρηση έχω μόνο, ενόψει όλων των αναβαθμίσεων που γίνονται τελευταία. Νομίζω ότι θα ήταν καλό η λίστα των τελευταίων μηνυμάτων να αυξηθεί από 10 μηνύματα που είναι αυτή τη στιγμή τουλάχιστον σε 20. Αυτό θα ήταν πολύ χρήσιμο για να παρακολουθούμε εύκολα και γρήγορα τις πρόσφατες απαντήσεις, χωρίς να χανόμαστε.
    jorge
    25.11.2003, 11:46
    Quote:

    25-11-2003 στις 11:20, Ανώνυμος :
    Ιταλός κατασκευαστής, χεχε! Έτσι για να αποκτήσει το forum μας μια πινελιά από Ferrari. Μια παρατήρηση έχω μόνο, ενόψει όλων των αναβαθμίσεων που γίνονται τελευταία. Νομίζω ότι θα ήταν καλό η λίστα των τελευταίων μηνυμάτων να αυξηθεί από 10 μηνύματα που είναι αυτή τη στιγμή τουλάχιστον σε 20. Αυτό θα ήταν πολύ χρήσιμο για να παρακολουθούμε εύκολα και γρήγορα τις πρόσφατες απαντήσεις, χωρίς να χανόμαστε.




    Νομίζω πρέπει να συμβιβαστούμε στα 15, μια και η κεντρική σελίδα του Forum πρέπει να είναι όσο το δυνατόν μικρότερη, για να φορτώνει γρηγορότερα. Δεκτή η πρόταση λοιπόν, έστω και εν μέρει

    Ακούω και άλλα, τώρα που γυρνάει !!!

    Και να μην το ξεχάσω... Στο Forum μπορείτε να μπαίνετε και απευθείας γράφοντας απλά forum.musicheaven.gr. Ότι συμβαίνει και στο Chat δηλαδή.

    elina
    27.11.2003, 14:37
    To forum exei ginei teleio me tis nees alages pou exoun ginei
    Symfwno me tin Vagabond oti exei ginei pio grigoro kai den xreiazete na perimenoume opos kaname prin

    ayta!!!