ελληνική μουσική
    251 online   ·  210.894 μέλη

    Η πιο καταθλιπτική εικόνα που έχετε δεί τον εαυτό σας;

    disqualified
    08.07.2006, 17:09
    καμια!!ολα βρισκονται στο μυαλουδακι μας αν θελουμε να ειμαστε καταθληπτικοι βρισκουμε μεχρι κ τον πιο γελοιο λογο για να χαλαστουμε...η διαθεση μας κρινεται απο το μυαλο μας..ολα μια ιδεα ειναι!!!
    ydrargyros
    08.07.2006, 17:10
    Και δυστυχώς η ζωή είναι γεμάτοι από τέτοιους γελοίους λόγους!Πρέπει να μάθουμε να ζούμε σε αρμονία με τους γελοίους!Λόγους!

    disqualified
    08.07.2006, 17:17
    βασικα πρεπει να δουμε τη ζωη με αλλο ματι μονο ετσι δεν θα υπαρχουν γελοιοι λογοι...
    tolaruba
    17.07.2006, 18:01
    Το μέλος alagi_katestimenou στις 28-06-2006 στις 21:06 έγραψε...
    Παράθεση:

    βάσω και SANDY ......και οι 2 είσασταν ανάμεσα σε 4 τοίχους...τότε τα συναισθήματα (κυκλώνονται),δεν βρίσκουν διέξοδο,απο πού να φύγουν?
    είναι κάτι ψυχολογικό αυτό,μερικοί όταν έχουν κάπιο πρόβλημα κλείνονται ανάμεσα σε 4 τοίχους αυτό σημένει οτι οι ανθρώποι αυτοί είναι κυκλοθυμικοί και τα κρατάνε τα περισότερα μεσα τους μα περιμένουν την κατάλληλη στιγμή για να ξεσπάσουν(άσχημα).απο την άλη όμως είναι και αυτοί που κατευθείαν ανίγονται και μοιράζονται με άλλους τα προβλήματα τους,αυτο είναι βέβαια καλύτερο γιατί δεν κρατάνε τίποτα μέσα τους....

    Υ.Γ Πίκρα,στεναχώρια,λύπη,κ.α.μπορούν να διωχτούν και με το(άνοιγμα)του στώματος...


    εχεις απολυτο δικιο.Ομως προσωπικα αισθανομαι πως δε με καταλαβαινουν και καλυτερα ειναι να τα μοιραστω με τον εαυτο μου.
    sindy-windy
    17.07.2006, 20:42
    η σημερινη
    atrixospi8ikos
    17.07.2006, 21:49
    Na min trww gia 2 bdomades na min paw sxoleio gia duo bgomades na min millaw gia duo bgomades.....alla eutixos ola perasan.....( )
    vero
    17.07.2006, 22:30
    καμια Μακάρι να είχα κάπια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    sindy-windy
    17.07.2006, 22:54
    δεν θα σου αρεσε καθολου.....το πμονο που καταφερνεις μ τ καταθλιψη ειναι απλως να καταστρεφεις οτι ωραιο σου εχει συμβει!!!δεν αξιζει
    Marianthi24
    18.07.2006, 01:58
    Μάρτιος 2005, άυπνη για μέρες, κλεισμένη στο σπίτι και τον εαυτό μου παρέα με τα τσιγάρα μου. Μια φιλία χρόνων είχε διαλυθεί ξαφνικά για μένα χωρίς ακόμα να καταλάβω το γιατί. Διαλυμένη ψυχολογικά εκείνη την περίοδο πήρα την απόφαση να σταματήσω ακόμα και τις σπουδές μου που έφταναν στο τέλος. Για πολλούς μήνες ήμουν σε αυτή τη κατάσταση ευτυχώς όμως τώρα όλα έχουν μείνει πίσω και απολαμβάνω και πάλι τη ζωή μου. Ολοκλήρωσα τις σπουδές μου, έκοψα σχεδόν και το κάπνισμα. Θα βάλω κόκκινο βαθύ κραγιόν και θα πετάξω στη φωτιά τα άδικα τα λόγια, δεν ξαναγίνομαι γιορτή των αλλονών, όπως δηλώνω και με την υπογραφή μου
    alagi_katestimenou
    18.07.2006, 03:59
    Το μέλος vero στις 17-07-2006 στις 22:30 έγραψε...
    Παράθεση:

    καμια Μακάρι να είχα κάπια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!






    είναι το μόνο σίγουρο οτι δεν θα σου άρεσε καθόλου!!!
    alagi_katestimenou
    18.07.2006, 04:14
    Το μέλος vero στις 17-07-2006 στις 22:30 έγραψε...
    Παράθεση:

    καμια Μακάρι να είχα κάπια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!






    αλλά και πάλι πιστεύω οτι αμα έχεις κάπιες τέτοιες στιγμές,μπορείς να αντιλιφθείς τις περισσότερες φορές κάτι πολύ άσχημο,την αλήθεια.Η αλήθεια είναι που μας κάνει και πονάμε,δυστηχώς αυτή είναι!!!
    και απο την αντίπλευρα όχθη είναι αυτή που σου δίνει μαθήματα...

    alagi_katestimenou
    18.07.2006, 04:19
    Το μέλος tolaruba στις 17-07-2006 στις 18:01 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος alagi_katestimenou στις 28-06-2006 στις 21:06 έγραψε...
    Παράθεση:

    βάσω και SANDY ......και οι 2 είσασταν ανάμεσα σε 4 τοίχους...τότε τα συναισθήματα (κυκλώνονται),δεν βρίσκουν διέξοδο,απο πού να φύγουν?
    είναι κάτι ψυχολογικό αυτό,μερικοί όταν έχουν κάπιο πρόβλημα κλείνονται ανάμεσα σε 4 τοίχους αυτό σημένει οτι οι ανθρώποι αυτοί είναι κυκλοθυμικοί και τα κρατάνε τα περισότερα μεσα τους μα περιμένουν την κατάλληλη στιγμή για να ξεσπάσουν(άσχημα).απο την άλη όμως είναι και αυτοί που κατευθείαν ανίγονται και μοιράζονται με άλλους τα προβλήματα τους,αυτο είναι βέβαια καλύτερο γιατί δεν κρατάνε τίποτα μέσα τους....

    Υ.Γ Πίκρα,στεναχώρια,λύπη,κ.α.μπορούν να διωχτούν και με το(άνοιγμα)του στώματος...


    εχεις απολυτο δικιο.Ομως προσωπικα αισθανομαι πως δε με καταλαβαινουν και καλυτερα ειναι να τα μοιραστω με τον εαυτο μου.



    γλυκιά μου να σου πώ κάτι....νομίζω οτι σε κάθε περίπτωση πρέπει να βρείς τον κατάληλο άνθρωπο να μιλίσεις αυτό βέβαια είναι δύσκολο να το καταφέρεις αλλά πρέπει...είναι κρίμα να πάει χαμένη τόση κατάθληψη την οποία έχεις βγάλει μεσα απο την καρδιά σου σε ένα άτομο το οποίο στην ουσία σε ακούει με το ζόρι!!!

    alagi_katestimenou
    18.07.2006, 04:34
    Το μέλος Marianthi24 στις 18-07-2006 στις 01:58 έγραψε...
    Παράθεση:

    Μάρτιος 2005, άυπνη για μέρες, κλεισμένη στο σπίτι και τον εαυτό μου παρέα με τα τσιγάρα μου. Μια φιλία χρόνων είχε διαλυθεί ξαφνικά για μένα χωρίς ακόμα να καταλάβω το γιατί. Διαλυμένη ψυχολογικά εκείνη την περίοδο πήρα την απόφαση να σταματήσω ακόμα και τις σπουδές μου που έφταναν στο τέλος. Για πολλούς μήνες ήμουν σε αυτή τη κατάσταση ευτυχώς όμως τώρα όλα έχουν μείνει πίσω και απολαμβάνω και πάλι τη ζωή μου. Ολοκλήρωσα τις σπουδές μου, έκοψα σχεδόν και το κάπνισμα. Θα βάλω κόκκινο βαθύ κραγιόν και θα πετάξω στη φωτιά τα άδικα τα λόγια, δεν ξαναγίνομαι γιορτή των αλλονών, όπως δηλώνω και με την υπογραφή μου



    συνχαρητήρια,αν και κράτησε πολύ καιρό και λογικό είναι,αφου το ξεπέρασες έστω και μετά απο πολύ καιρό και αυτό καλό είναι.
    είναι πολύ άσχημο να πληγόνεσαι απο φίλους που τους έχεις ψηλά!!!
    justin
    22.07.2006, 12:37
    καταθλιπτική εικόνα;;;;;;όταν είχαν βγει τα αποτελέσματα των πανελληνιων εξετασεων!!!!!!!!!!!!είχα πάθει τρέλλα...ούτε για καφέ δεν ήθελα να βγω...
    θεσ κ αλλη καταθλιπτική;;;;;;;;;όταν με προδωσε 1 φιλη....που δεν το περίμενα!!!!!!!αυτά είναι......
    houlina
    22.07.2006, 21:29
    να μην εχω κανενα να μιλησω...να βασανίζομαι μόνη μου...να θελω να κανω τοσα πολλα και να μη μπορώ να κανω τιποτα...
    poison_girl
    24.07.2006, 02:56
    η μερα που δε θα γελασω-καν χαμογελασω-
    μερα που περναει χωρις χαμογελο ειναι ΧΑΜΕΝΗ ΜΕΡΑ για μενα!!!!!
    NaStaZiA
    24.07.2006, 03:03
    asxhmes stigmes pername oloi!alla dn 8a trela8oume kiolas :D h zwh einai omorfh kai prepei na zoume kai na apolamvanoume tis kales stigmes,an kai liges, kai na ksepername oti asxhmo kai arnhtiko!kata8liptikh eikona tou eautou mou doksa to 8eo dn exw dei!mperdemenes faseis kai apogohteuseis apo atoma kai katastaseis exw perasei alla prospa8isa na kanw swstes epiloges!an stenaxwriomaste kai pa8ainoume kata8lipsi gia mikroprovlimatakia kai sunais8hmatika mperdemata,pws 8a antidrasoume se kati megalutero kai sovarotero?ola sto xeri mas einai! allwste opws leei kai polu sofa to tragoudi:ola einai sto mualo...ponos kai giatreia!!!

    kalimera!:D

    alagi_katestimenou
    24.07.2006, 14:53
    Το μέλος poison_girl στις 24-07-2006 στις 02:56 έγραψε...
    Παράθεση:

    η μερα που δε θα γελασω-καν χαμογελασω-
    μερα που περναει χωρις χαμογελο ειναι ΧΑΜΕΝΗ ΜΕΡΑ για μενα!!!!!


    ΄

    πολύ όμορφο!!!!
    μπράβο

    alagi_katestimenou
    24.07.2006, 14:55
    Το μέλος NaStaZiA στις 24-07-2006 στις 03:03 έγραψε...
    Παράθεση:

    asxhmes stigmes pername oloi!alla dn 8a trela8oume kiolas :D h zwh einai omorfh kai prepei na zoume kai na apolamvanoume tis kales stigmes,an kai liges, kai na ksepername oti asxhmo kai arnhtiko!kata8liptikh eikona tou eautou mou doksa to 8eo dn exw dei!mperdemenes faseis kai apogohteuseis apo atoma kai katastaseis exw perasei alla prospa8isa na kanw swstes epiloges!an stenaxwriomaste kai pa8ainoume kata8lipsi gia mikroprovlimatakia kai sunais8hmatika mperdemata,pws 8a antidrasoume se kati megalutero kai sovarotero?ola sto xeri mas einai! allwste opws leei kai polu sofa to tragoudi:ola einai sto mualo...ponos kai giatreia!!!

    kalimera!:D





    και βέβαια όλα είναι στο μυαλό μας όπως προαναφέραμε !!!!
    και όπως είπαμε πρέπει να είσαι δυνατός χαρακτήρας σε τέτοιες περιπτώσεις1!!!
    tzoy
    24.07.2006, 16:31
    δεν περιγράφεται...
    απλά, δεν περιγράφεται!