ελληνική μουσική
    447 online   ·  210.893 μέλη

    Η πιο καταθλιπτική εικόνα που έχετε δεί τον εαυτό σας;

    ydrargyros
    04.07.2006, 23:30
    Δίκιο έχεις...το ξερό μας το κεφάλι φταίει.
    alagi_katestimenou
    05.07.2006, 02:20
    δεν είναι ρε παιδιά κάτι συγκεκριμένο αυτό!μπορεί να φταίει ο ένας μπορεί ο άλλος..
    μπορεί και οι δύο...
    δεν είπαμε οτι για όλα φταίνε οι γυναίκες.
    τελωσπάντων άλλο είναι το θέμα μας σε αυτό το topic...
    σίγουρα έχετε πολλές τέτοιες στιγμές(καταθληπτικές)
    Thesis
    05.07.2006, 13:24
    Εγώ πιστεύω ότι μπορούν να ξεπεραστούν αυτές οι στιγμές αρκεί να είμαστε αισιόδοξοι.Οι άνθρωποι πάντα θα περνούν τέτοιες φάσεις στη ζωή τους άλλοτε πολύ και άλλοτε λιγότερο.Το θέμα είναι να βλέπουμε την θετική πλευρά των πραγμάτων και να μην 'σκάμε' και πολύ για κάποια πράγματα.Εγώ δεν το έχω καταφέρει ακόμα αλλά όσο παιδεύεσαι , μαθαίνεις...
    alagi_katestimenou
    05.07.2006, 15:44
    έτσι thesis και εγώ αυτό δεν μπορώ να καταφέρω τόσα χρόνια...
    αλλά που θα πάει!!!
    θα το καταπολεμήσουμε
    harullis
    05.07.2006, 23:54
    Το μέλος Feggarenia261 στις 04-07-2006 στις 23:28 έγραψε...
    Παράθεση:

    Δεν φταίει το γυναικείο φύλο επειδή γίνεστε χάλια, μην τα κατηγοριοποιούμε όλα. Τόσα κορίτσια δλδ που χουν φτάσει στα όρια της αποπειρας γι αυτοκτονία εξ αιτίας αγοριών που τις εχουν κάνει χάλια, είναι αυτές του δρόμου.. Μη λέμε χαζομάρες. Και εσείς φταίτε και εμείς φταίμε που εχουμε καταντήσει έτσι. εν είμαστε πάντα εμείς οι κακές της υπόθεσης... Και αν δεν το θέλατε το μήλο ασ μην το πέρνατε.



    elpizw na min to les g mena
    pote dn stiri3a kati tetoio akomi k otan prodo8ika!!!!!
    ta la8oi twn allwn ema8a na ta plirwnw egw gt itan i epilogi m!
    harullis
    05.07.2006, 23:57
    Το μέλος alagi_katestimenou στις 05-07-2006 στις 02:20 έγραψε...
    Παράθεση:

    δεν είναι ρε παιδιά κάτι συγκεκριμένο αυτό!μπορεί να φταίει ο ένας μπορεί ο άλλος..
    μπορεί και οι δύο...
    δεν είπαμε οτι για όλα φταίνε οι γυναίκες.
    τελωσπάντων άλλο είναι το θέμα μας σε αυτό το topic...
    σίγουρα έχετε πολλές τέτοιες στιγμές(καταθληπτικές)



    sygnwmi pou 3efyga gt egw to parotre4a ekei to 8ema!
    alla na pw kati? panta kati STA8ERO ftaiei k stin periptwsi m einai p ta dinw ola se aftin pou LATRE4A!
    alagi_katestimenou
    06.07.2006, 03:52
    haroulis
    αν θέλεις δώσε μας να καταλάβουμε αυτά που λες...
    απλά δεν έβγαλα νόημα απο αυτά που έγραψες..
    αν θέλεις γίνε λίγο ποιο κατανοητός για να μπορέσουμε να σου απαντήσουμε!!!
    πάντα φιλικά!!!
    harullis
    06.07.2006, 11:59
    xmmm
    1on eipa sygnwmi pou 3efyga apo to 8ema!
    2on pistevw oti panta ftaiei kati sta8ero pou einai apo ton xaraktira mas opws emena einai na ta dinw ola ston an8rwpo pou agapaw k latrevw!
    avto einai to sta8ero g mena!
    alagi_katestimenou
    06.07.2006, 17:06
    οκ haroulis
    το να αγαπάς και να λατρεύεις είναι εύκολο!!!
    το να σε αγαπάνε και να σε λατρεύουν είναι δύσκολο!!!
    οταν τα δίνεις όλα απο την αρχή μπορεί να βγείς χαμένος απο το παιχνίδι!!!

    φυλική συμβουλή:αγάπα οσα αγαπάει η καρδιά σου και μην πληγώνεσαι και πέφτεις σε κατάθληψη όταν δεν σε αγαπάνε,δεν γίνεται να μας αγαπάνε όλοι!!!

    ydrargyros
    07.07.2006, 09:47
    Ναι ρε harullis...εξάλλου αυτή χάνει
    Όταν το πήρα πρέφα αυτό το τελευταίο εγώ ένιωσα πολύ καλύτερα...και δεν το θεωρώ κακία!
    mikrosprigipas
    07.07.2006, 12:00
    καταθλιψη μου δημιουργει καθημερινα ο πονος που κυβερναει
    αυτον τον κοσμο,κοιταζω γυρω μου κι ολοι σκυφτοι,αγελαστοι..
    στην σκεψη του παιδιου που πειναει στην αφρικη(το διαβασα πιο πανω)
    το παιδι που ακομα ψαχνουν...
    οι ανθρωπινες σχεσεις που περνανε κριση...τι να πω...
    harullis
    07.07.2006, 12:05
    Το μέλος ydrargyros στις 07-07-2006 στις 09:47 έγραψε...
    Παράθεση:

    Ναι ρε harullis...εξάλλου αυτή χάνει
    Όταν το πήρα πρέφα αυτό το τελευταίο εγώ ένιωσα πολύ καλύτερα...και δεν το θεωρώ κακία!


    evxaristw :)

    Το μέλος mikrosprigipas στις 07-07-2006 στις 12:00 έγραψε...
    Παράθεση:

    καταθλιψη μου δημιουργει καθημερινα ο πονος που κυβερναει
    αυτον τον κοσμο,κοιταζω γυρω μου κι ολοι σκυφτοι,αγελαστοι..
    στην σκεψη του παιδιου που πειναει στην αφρικη(το διαβασα πιο πανω)
    το παιδι που ακομα ψαχνουν...
    οι ανθρωπινες σχεσεις που περνανε κριση...τι να πω...



    ma panta etsi itan! dystixws!
    ydrargyros
    07.07.2006, 12:10
    Να μη με ευχαριστείς καθόλου...άκου που σου λέω!αυτές χάνουν.(τώρα το από που χάνουν δεν ξέρουμε )

    harullis
    07.07.2006, 12:13
    Το μέλος ydrargyros στις 07-07-2006 στις 12:10 έγραψε...
    Παράθεση:

    Να μη με ευχαριστείς καθόλου...άκου που σου λέω!αυτές χάνουν.(τώρα το από που χάνουν δεν ξέρουμε )




    ok :D
    rouli726
    07.07.2006, 12:41
    μαλλον ειναι τοσες πολλες που δε βρισκω μια αντιπροσωπευτικη!!!
    αν με πιασει αστα να πανε!!!
    αυτο που μπορω να θυμηθω τωρα ειναι οταν εμαθα πως περασα πατρα!!!αν σκεφτεις πως εκεινη την ωρα τηγανιζα ψαρια και τα εκαψα...
    ariel4217
    07.07.2006, 13:06
    Το μέλος Thesis στις 04-07-2006 στις 15:09 έγραψε...
    Παράθεση:

    Πριν λίγο καιρό έζησα τις χειρότερες στιγμές της ζωής μου.Κάθε βράδυ σχεδόν έκλαιγα ακούγοντας μουσική.Ενώ δεν μου είχε συμβεί κάτι μου έφταιγαν όλα.ένιωθα ότι έχανα τα πάντα,ότι γκρεμιζόταν κάατι μέσα μου και ότι κανένας δν μπορούσε να με καταλάβει.Έκλαιγα στα βουβά μέσα στο σκοτάδι του δωματίου μου και το άλλο πρωί ξυπνούσα και το έπαιζα χαλαρή μέχρι να ξαναρθει το βράδυ και να γίνω και πάλι κουρέλη...Ήταν σαν μια μορφή κατάθλιψης,ακόμα δεν το έχω ξεπεράσει...
    Το καλύτερο πιστεύω είναι να γράφουμε ότι νιώθουμε, εγώ το έκανα,την επόμενη μέρα τα διάβαζα και έλεγα "ε,όχι δεν θα μείνω μια ζωή έτσι".έγραψα και ένα γράμμα στη μητέρα μου με τις σκέψεις μου...και με βοήθησε πάρα πολύ...
    Μιλήστε για όσα νιώθετε...αυτό είναι η λύση...



    Εδώ και δυο μέρες είμαι έτσι ακριβώς, δεν έχει συμβεί κάτι το συγκεκριμένο κι όμως όλα μου φταίνε. Επειδή γενικά είμαι πολύ χαρούμενος και αισιόδοξος άνθρωπος αυτή η κατάσταση με έχει αποσυντονίσει τελείως. Ξέρεις τι είναι να κλαις μόνο και μόνο επειδή all we are is dust in the wind κι ας είναι η 700οστή φορά που το ακούς; Κι από πάνω να μη θέλεις να σε καταλάβουν οι δικοί σου και οι φίλοι σου για να μην τους στενοχωρήσεις κι αυτούς για βλακείες, γιατι πραγματικό πρόβλημα δεν υπάρχει...
    Πάντως μόλις διάβασα το μήνυμα για τη φωτογραφία που αναφέρθηκε πιο πάνω ταρακουνήθηκα λίγο, κατάλαβα ότι είμαι και ηλίθια και εγωίστρια και θα προσπαθήσω να συνέλθω. Ειλικρινά ευχαριστώ πολύ που με ξύπνησες!
    Thesis
    07.07.2006, 13:25
    Το θέμα είναι να καταλάβουμε ότι δεν πρέπει να ντρεπόμαστε ariel4217 ακόμα και για τα πιο ανόητα πράγματα που μας συμβαίνουν ή νιώθουμε γιατί ακόμα και τα πιο απλά τελικά μπορεί να καταλήξουν σε άσχημα αποτελέσματα.Πόσοι άνθρωποι και κυρίως γυναίκες καταλήγουν στην κατάθλιψη;Πάρα πολλοί γιατί προτίμησαν να κλειστούν στον εαυτό τους από το να το μοιραστούν με άλλους....
    Dragon_eye
    07.07.2006, 13:30
    Το μέλος atrixospi8ikos στις 04-07-2006 στις 19:15 έγραψε...
    Παράθεση:

    ...ews perisi otan i8ela isixia pigena sto nekrotafio kai ka8omou kai pragmatika eixe mia iperoxi isixia.....




    Oh nai auto einai uperoxo!
    alagi_katestimenou
    07.07.2006, 19:37
    έκαψες τα ψάρια!!!!
    οχ φαντάζομαι πόσο χαρούμενη ήσουνα!!!
    alagi_katestimenou
    07.07.2006, 19:41
    ετσι thesis αυτο που λές τώρα το είχα πει και εγώ!!!
    είναι καλύτερα να ανοίγεσαι και να μοιράζεσαι τα προβλήματα σου και οχι να τα κρατάς μέσα σου γιατί αυτό ειναι το χειρότερο!!!και ξέρεις ποιό είναι το θέμα ....
    μην το συνηθήσεις,αμα το συνηθήσεις δύσκολα μπορείς να το αλάξεις!
    !!