ελληνική μουσική
    506 online   ·  210.840 μέλη

    Προτάσεις για βελτίωση του MusicHeaven

    vouliakis
    15.07.2006, 00:49
    Το μέλος aggeliki στις 15-07-2006 στις 00:23 έγραψε...
    Παράθεση:

    Εγώ θα ήθελα να υπήρχε μια επιλογή που να μπορούσα να έβλεπα όλα τα post του forum από την τελευταία επισκεψή μου...Πολλές φορές χάνω topics στα οποία έχω post-άρει επειδή δεν έχω το χρόνο να ψάξω καλύτερα!Έτσι βλέπω σπάνια κάποιες απαντήσεις που μου δόθηκαν!

    Νομίζω ότι αυτό θα βοηθούσε πολύ όλους μας!



    Σε κάθε κατηγορία συζητήσεων, σε κάθε μήνυμα, υπάρχει πριν από τον τίτλο κάποιο εικονάκι που σου δείχνει αν υπάρχουν απαντήσεις...
    Παράδειγμα: ή ...




    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vouliakis στις 15-07-2006 00:50 ]


    aggeliki
    15.07.2006, 01:33
    Το μέλος vouliakis στις 15-07-2006 στις 00:49 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος aggeliki στις 15-07-2006 στις 00:23 έγραψε...
    Παράθεση:

    Εγώ θα ήθελα να υπήρχε μια επιλογή που να μπορούσα να έβλεπα όλα τα post του forum από την τελευταία επισκεψή μου...Πολλές φορές χάνω topics στα οποία έχω post-άρει επειδή δεν έχω το χρόνο να ψάξω καλύτερα!Έτσι βλέπω σπάνια κάποιες απαντήσεις που μου δόθηκαν!

    Νομίζω ότι αυτό θα βοηθούσε πολύ όλους μας!



    Σε κάθε κατηγορία συζητήσεων, σε κάθε μήνυμα, υπάρχει πριν από τον τίτλο κάποιο εικονάκι που σου δείχνει αν υπάρχουν απαντήσεις...
    Παράδειγμα: ή ...




    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vouliakis στις 15-07-2006 00:50 ]






    Αυτό το γνωρίζω...όμως αν έχω το περιθώριο να μπαίνω στον παράδεισο για ένα τεταρτάκι,δεν προλαβαίνω να τα κοιτάω όλα!Σωστά????Εντάξει μπορεί να μην γίνεται...απλά σε άλλα φόρουμ το έχω δει και με εξυπηρετεί πολύ!
    Orfeus
    15.07.2006, 02:39
    Το μέλος aggeliki στις 15-07-2006 στις 00:23 έγραψε...
    Παράθεση:

    Εγώ θα ήθελα να υπήρχε μια επιλογή που να μπορούσα να έβλεπα όλα τα post του forum από την τελευταία επισκεψή μου...Πολλές φορές χάνω topics στα οποία έχω post-άρει επειδή δεν έχω το χρόνο να ψάξω καλύτερα!Έτσι βλέπω σπάνια κάποιες απαντήσεις που μου δόθηκαν!

    Νομίζω ότι αυτό θα βοηθούσε πολύ όλους μας!



    Μα μπορείς -πολύ εύκολα- να ενεργοποιήσεις το "Ειδοποίηση για νέες απαντήσεις" σε οποιοδήποτε θέμα παρακολουθείς.


    aggeliki
    16.07.2006, 17:15
    αααα μάλιστα...!Αυτό δεν το είχα δεί!Ευχαριστώ!
    tolaruba
    20.07.2006, 16:32
    ειναι λιγο ασχετο αλλα θα το πω.Και θα ξεκινησω με ενα παραδειγμα.Ειμαι σε ενα τοπικ και βλεπω πανω-πανω οτι Chat ειναι γεματο.Λεω λοιπον να παω γρηγορα(σαν εξυπνο παιδι που ειμαι) απο το μενου extra.Μηπως θα μπορουσε να γινει κατι ετσι ωστε να βλεπουμε ποια μελη ειναι στο Chat και να μη τρεχουμε μεχρι την αρχικη σελιδα για να δουμε.Διπλα ,ξερω γω, στην επιλογη Chat στο μενου extra να βγαινουν τα ονοματα.δε ξερω αν μπορει να γινει η αν υπαρχει ηδη αλλα..
    jorge
    20.07.2006, 16:57
    Δε θα είναι λειτουργικό. Ηδη απο την μπλε μπάρα βλέπεις πόσοι είναι. Αν θες να δεις και ποιοι είναι, μόνο από την πρώτη σελίδα.
    tolaruba
    20.07.2006, 17:22
    ok jorge.
    nefos
    20.07.2006, 22:44


    @ Jorge να σου πω. Συχνά μπαίνω σε ένα topic και είμαι off line. Πατώντας απάντηση βγαίνω στην σελίδα της σύνδεσης μέλους. Από εκεί με πάει στο profile μου (κάτι που δεν καταλαβαίνω γιατί δεν με πολυνοιάζει να διαβάσω το profile μου κι αν έχω προσωπικά μηνύματα μου έρχεται το φακελάκι φάτσα κάρτα).

    Γιατί να μην είναι όπως παλιότερα; Δηλαδή πατώντας παράθεση ή απάντηση να βγαίνει η σύνδεση πάνω από το κουτάκι απάντησης.
    jorge
    21.07.2006, 01:17
    Βγήκε γιατί υπήρχε πρόβλημα ασφάλειας. Κάποια στιγμή το σύστημα θα γίνει πιο έξυπνο και αφού βάλεις τα στοιχεία σου θα σε πηγαίνει κατευθείαν στην απάντηση. Προς το παρόν... να είσαι πάντα online
    nefos
    21.07.2006, 01:24



    @ Eντάξει jorge, να μας πάρω νέες ασφάλειες κάποια στιγμή, το βάζω στα to do list. Καληνύχτα!
    uNick
    26.07.2006, 10:42
    Μια σκέψη σχετικά με τις Παρτιτούρες...

    Θα ήταν δυνατόν οι παρτιτούρες ενός προσωπικού ντοσιέ να έμπαιναν αυτόματα σε κάποιο αρχείο .pdf για εύκολο download?

    Μπορεί να είναι βλακεία, αλλά το σκέφτηκα όταν είδα ότι έχω επιλέξει 72 παρτιτούρες μέχρι τώρα, και για να τις έχω αποθηκευμένες στον σκληρό μου για εύκολη πρόσβαση ανά πάσα στιγμή θα πρέπει να κάνω 72 φορές copy-paste σε word... Ίσως λοιπόν θα ήταν πιο εύκολο αν αυτομάτως δημιουργείτο ένα .pdf αρχείο με όσες παρτιτούρες έχω επιλέξει... Γίνεται???
    jorge
    26.07.2006, 10:49
    Δυστυχώς δε γίνεται Νικο
    uNick
    26.07.2006, 10:53
    Oh well.... Τί να κάνουμε... Δεν πειράζει......... φανταστικέ admin!!!!!!!
    heartbreak-kid
    26.07.2006, 11:14
    Ίσως θα ήταν καλό να υπάρχη και καποιος υπεύθυνος στο chat για να αποφεύγονται παρουσίες που σκοπό έχουν να πλήξουν την καλή ατμοσφαιρα που συνήθως υπάρχει και που δημιουργειται από την συντριπτική πλειοψηφία των μελών.Όχι ο ίδιος συνέχεια,αλλά εκ περιτροπής.
    the_mist
    26.07.2006, 11:54
    Γίνεται να βγάλω την ιδιοποίηση που έρχεται στο e-mail μου όταν έχω προσωπικό μήνυμα?
    jorge
    26.07.2006, 12:13
    Όχι ακόμα. Είναι στα υπόψιν να μπει αυτή η δυνατότητα.

    Heartbreak-kid αυτά γίνονται στα chat. Το καλύτερο είναι να μην δίνετε σημασία σε τέτοιους τύπους. Μία-δύο και μετά θα φύγουν αν δεν τους δίνει κανείς σημασία. Και δυστυχώς δε γίνεται να βαράμε σκοπιές οι 2-3 που είμαστε προς το παρόν οι chat-admins.
    aggelosnegas
    26.07.2006, 12:55
    Χαιρε αντμινιστρειτορ!!
    Εστειλα χθες και σημερα στο φορουμ δυο μηνυματα και αφου λεει οτι το εστειλε παταω επομενος προορισμος στο ιδιο τοπικ και μου βγαζει μια εικονα πχ 109 σελιδα απο τις 108 και δειχνει ενα ποστ απο εναν ανωνυμο και λεει δεν υφισταται τετοιο μελος!
    Σημιωση το μυνημα μου καταγραφετε κανονικα

    Υπερτιτανογιγαντομεγαλειοδης...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : aggelosnegas στις 26-07-2006 12:58 ]


    heartbreak-kid
    26.07.2006, 13:00
    Το μέλος jorge στις 26-07-2006 στις 12:13 έγραψε...
    Παράθεση:

    Όχι ακόμα. Είναι στα υπόψιν να μπει αυτή η δυνατότητα.

    Heartbreak-kid αυτά γίνονται στα chat. Το καλύτερο είναι να μην δίνετε σημασία σε τέτοιους τύπους. Μία-δύο και μετά θα φύγουν αν δεν τους δίνει κανείς σημασία. Και δυστυχώς δε γίνεται να βαράμε σκοπιές οι 2-3 που είμαστε προς το παρόν οι chat-admins.


    Ελήφθη,over!
    uNick
    26.07.2006, 13:29
    Το μέλος aggelosnegas στις 26-07-2006 στις 12:55 έγραψε...
    Παράθεση:

    Χαιρε αντμινιστρειτορ!!
    Εστειλα χθες και σημερα στο φορουμ δυο μηνυματα και αφου λεει οτι το εστειλε παταω επομενος προορισμος στο ιδιο τοπικ και μου βγαζει μια εικονα πχ 109 σελιδα απο τις 108 και δειχνει ενα ποστ απο εναν ανωνυμο και λεει δεν υφισταται τετοιο μελος!
    Σημιωση το μυνημα μου καταγραφετε κανονικα

    Υπερτιτανογιγαντομεγαλειοδης...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : aggelosnegas στις 26-07-2006 12:58 ]




    Το post σου είναι κάτω-κάτω στην 108, έτσι?... Το ίδιο έχω παρατηρήσει κι εγώ μερικές φορές....

    jorge
    26.07.2006, 14:22
    Καλά κάνετε και τα καταγράφετε όλα αυτά παιδιά, η βοήθεια σας είναι πολύτιμη. Τα πιο επείγοντα από αυτά θα διορθώνονται άμεσα, ενώ τα υπόλοιπα μπαίνουν στη λίστα των μελλοντικών έργων. Μη σταματάτε να προτείνετε λοιπόν. Τα διαβάζω όλα, ακόμα και αν δεν σας απαντάω (λόγω έλλειψης χρόνου συνήθως)