ελληνική μουσική
    610 online   ·  210.873 μέλη
    uNick
    04.09.2006, 13:22
    Το μέλος jorge στις 04-09-2006 στις 12:54 έγραψε...
    Παράθεση:

    Και προς θεού, μην βάλετε ποτέ να ακούσετε Παύλο Σιδηρόπουλο, γιατί είναι αρχισατανιστής!

    Δε με πιστεύετε ε;;

    Για δείτε ΕΔΩ

    Ο Παύλος λέει:
    "βρήκα τις φάτσες που ζητούσες χθες ζαρωμένος στη γωνιά του δρόμου"

    Το bold κομμάτι διαβασμένο ανάποδα είναι:
    "ωγ ητς σονέμωραζ σεθχ σεσύοτηζ υοπ σεστ"

    ...και υποτίθεται ότι ακούμε:
    "Είσαι ο δαίμονας και έδειξες πως μισούσες"

    Ρε τί καραγκιοζηλίκια είναι αυτά??? Πού αλλού θα ψάξουνε για φαντάσματα???

    Fler
    04.09.2006, 13:49
    Το μέλος assasinos στις 04-09-2006 στις 13:05 έγραψε...
    Παράθεση:

    Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα δηλαδή...οι κακοί πάνε στην κόλαση...οι καλοί πάνε στο διάολο...μόνο οι πλούσιοι πάνε Μπαχάμες...!





    meltica
    04.09.2006, 14:05
    Το μέλος jorge στις 04-09-2006 στις 12:54 έγραψε...
    Παράθεση:

    Και προς θεού, μην βάλετε ποτέ να ακούσετε Παύλο Σιδηρόπουλο, γιατί είναι αρχισατανιστής!

    Δε με πιστεύετε ε;;

    Για δείτε ΕΔΩ





    Καλά αυτή η ιστοσελίδα είναι φοβερή... τι βρίσκουνε... Δεν σχολιάζω το θέμα των τραγουδιών, με κάλυψε ο Νίκος.

    Πάντως παιδιά μην τρελαίνεστε με τις κολάσεις και τα λοιπά. Αυτά τα θέματα είναι για να σπάσουμε πλάκα- και πράγματι είναι αστείο το τι σκέφτεται ο καθείς... - και τίποτα περισσότερο. Και δεν αναφέρομαι στον Θεό σε καμία περίπτωση. Αλλά στο link που παρέθεσε ο Aiolos_m που είναι άλλωστε και το θέμα σχολιασμού αυτού του topic.
    Astron
    04.09.2006, 14:31
    Σχετικό με τα sites που λέτε είναι και το site ενός υπερβολικά φανατικού χριστιανού για τον Freddie Mercury που το βρήκα τυχαία όταν έψαχνα πληροφορίες για την ζωή του...
    Διαβάστε το και θα σας σηκωθεί η τρίχα...
    The Tragic Life of Freddie Mercury
    uNick
    04.09.2006, 14:48
    Πολύ ενδιαφέρον, Παύλο... Είναι απίστευτο το πώς ο φανατισμός μπορεί να κάνει χριστιανούς να κάνουν αυτά για τα οποία κατηγορούν τους άλλους... Απίστευτος φασισμός!!! Μήπως θα έπρεπε ΚΑΙ αυτοί να προσέχουν τί λένε (ή γράφουνε)???

    kalouka
    04.09.2006, 14:57
    H Belinda Carlisle ήταν πρωτοπόρος

    Ooh, baby, do you know what that's worth ?
    Ooh heaven is a place on earth
    They say in heaven love comes first
    We'll make heaven a place on earth
    Ooh heaven is a place on earth


    Giorgos_arazei
    04.09.2006, 15:27
    Που τη βρηκατε ρε σεις αυτη τη διευθυνση για τον Σιδηροπουλο?! Πολυ γελιο!Και σας ειπα εγω,μην ακουτε,μην ακουτε αλλα τιποτα εσεις!Οριστε,ακουστε τωρα ολους τους Σαταναδες.... Α!Και αμα διαβασετε αναποδα αυτο που ειπα ακουγεται "Οι δαιμονες ειναι μες στο κεφαλι της Λουκα!"
    Fler
    04.09.2006, 15:30
    Το μέλος uNick στις 04-09-2006 στις 14:48 έγραψε...
    Παράθεση:

    Πολύ ενδιαφέρον, Παύλο... Είναι απίστευτο το πώς ο φανατισμός μπορεί να κάνει χριστιανούς να κάνουν αυτά για τα οποία κατηγορούν τους άλλους... Απίστευτος φασισμός!!! Μήπως θα έπρεπε ΚΑΙ αυτοί να προσέχουν τί λένε (ή γράφουνε)???




    Να ζητήσω λοιπόν συγγνώμη και σε σένα αν έγραψα κάτι που σε έθιξε, παρόλο που η ίδια δε βρίσκω κάτι προσβλητικό στα όσα κατέθεσα και ούτε τέτοια πρόθεση είχα.Δε χρειάζεται να ψάχνουμε παντού να βρούμε λάθη.Όσο για το πρώτο μου μήνυμα ήταν καθαρά μια ειρωνική παρατήρηση στα όσα γράφει η σελίδα περί κολάσεως και όχι επίθεση κατά της θρησκείας. Εξάλλου έχουμε ήδη διαχωρίσει τις παρερμηνείες από την πραγματικότητα.Ίσως τελικά να το διατύπωσα με λάθος τρόπο..Τελοσπάντων, ζητώ συγγνώμη και ελπίζω να λήξει εδω.
    alexia-vicky
    04.09.2006, 15:41
    Δε χρειάζεται να ζητάς συγνώμη....όλα καλά...
    uNick
    04.09.2006, 16:44
    Το μέλος Fler στις 04-09-2006 στις 15:30 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος uNick στις 04-09-2006 στις 14:48 έγραψε...
    Παράθεση:

    Πολύ ενδιαφέρον, Παύλο... Είναι απίστευτο το πώς ο φανατισμός μπορεί να κάνει χριστιανούς να κάνουν αυτά για τα οποία κατηγορούν τους άλλους... Απίστευτος φασισμός!!! Μήπως θα έπρεπε ΚΑΙ αυτοί να προσέχουν τί λένε (ή γράφουνε)???




    Να ζητήσω λοιπόν συγγνώμη και σε σένα αν έγραψα κάτι που σε έθιξε, παρόλο που η ίδια δε βρίσκω κάτι προσβλητικό στα όσα κατέθεσα και ούτε τέτοια πρόθεση είχα.Δε χρειάζεται να ψάχνουμε παντού να βρούμε λάθη.Όσο για το πρώτο μου μήνυμα ήταν καθαρά μια ειρωνική παρατήρηση στα όσα γράφει η σελίδα περί κολάσεως και όχι επίθεση κατά της θρησκείας. Εξάλλου έχουμε ήδη διαχωρίσει τις παρερμηνείες από την πραγματικότητα.Ίσως τελικά να το διατύπωσα με λάθος τρόπο..Τελοσπάντων, ζητώ συγγνώμη και ελπίζω να λήξει εδω.


    Αγαπητή Fler, το post αυτό δεν αναφερόταν σε εσένα, αλλά στους ανθρώπους που έγραψαν τα κείμενα στη σελίδα που παρέθεσε ο Παύλος (Astron). Προσωπικά δεν θίγομαι (για τα πιστεύω μου έχω γράψει κατά καιρούς σε άλλα topics, αν τα διαβάσεις θα καταλάβεις). Με χαλάει όταν κάποιος προσπαθεί να επιβάλλει τα δικά του πιστεύω σε κάποιον άλλο ως μια και μοναδική αλήθεια. Είτε στο ένα άκρο είτε στο άλλο, καμία τοποθέτηση δεν με καλύπτει. Η αλήθεια μπορεί να μην είναι απαραίτητα κάπου στη μέση, αλλά σίγουρα δεν βρίσκεται σε κανενός είδους άκρο! Αν μή τί άλλο, ο καθένας μας (και εγώ) οφείλει να σέβεται τα πιστεύω του άλλου, να μην ασκεί κριτική, και προπάντων όλων να μην προσβάλει. Αν διαβάσεις τις πρώτες 3-4 γραμμές στην σελίδα που μας παρέπεμψε ο Παύλος σχετικά με τον F.Mercury θα καταλάβεις γιατί μίλησα για φασισμό... Όσο για το πρώτο σου post, ναι, σαν επίθεση φάνηκε, γι'αυτό και προσπάθησα να απομακρύνω το λάδι από τη φωτιά (φουντώνουν εύκολα κάποιοι εδώ μέσα) πριν ξεφύγουμε από το θέμα για το οποίο ανοίχτηκε αρχικά το topic...

    margo
    04.09.2006, 16:50
    Το μέλος Giorgos_arazei στις 04-09-2006 στις 15:27 έγραψε...
    Παράθεση:

    Που τη βρηκατε ρε σεις αυτη τη διευθυνση για τον Σιδηροπουλο?! Πολυ γελιο!Και σας ειπα εγω,μην ακουτε,μην ακουτε αλλα τιποτα εσεις!Οριστε,ακουστε τωρα ολους τους Σαταναδες.... Α!Και αμα διαβασετε αναποδα αυτο που ειπα ακουγεται "Οι δαιμονες ειναι μες στο κεφαλι της Λουκα!"



    Το πιό πετυχημένο ήταν το "ανάστροφο μήνυμα" στο τραγούδι του Πάριου(στην ίδια ιστοσελίδα)που λέει......"ΕΧΩ ΣΑΤΑΝΑΔΕΣ".

    Μου θύμισε τον τύπο με το Ντάτσουν που περνάει με το μεγάφωνο¨"ΕΧΩ ΚΑΡΕΚΛΕΣ,ΕΧΩ ΤΡΑΠΕΖΙΑ"
    ΈΧΩ ΓΛΑΣΤΡΕΣ,ΚΑΣΤΑΝΟΧΩΜΑ ΕΧΩ"

    Ε οπότε σου λέει ολόκληρος Πάριος πως να διαλαλήσω το εμπόρευμα?
    Με ντάτσουν και μεγάφωνα?
    Ας το βάλω σε τραγουδάκι,χαχαχα πολύ γέλασα με την ατάκα..............
    ΕΧΩ ΣΑΤΑΝΑΔΕΣ!!

    Αν σκέφτεσαι 1 χρόνο μπροστά σπείρε ένα σπόρο.
    Αν σκέφτεσαι 10 χρόνια μπροστά φύτεψε ένα δέντρο.
    Αν σκέφτεσαι 100 χρόνια μπροστά μόρφωσε το λαό.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : margo στις 04-09-2006 16:52 ]


    jorge
    04.09.2006, 16:57
    Χαχα, ναι το άκουσα κι αυτό... χαχα ... Πάμε Φα μινόρε.... Εχω Σατανάδεςςςςς...
    uNick
    04.09.2006, 17:04
    Ψηλά μου το πιάνεις και θα το χάσω στο ρεφραίν...

    Hastaroth
    04.09.2006, 22:27
    Το μέλος margo στις 04-09-2006 στις 16:50 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος Giorgos_arazei στις 04-09-2006 στις 15:27 έγραψε...
    Παράθεση:

    Που τη βρηκατε ρε σεις αυτη τη διευθυνση για τον Σιδηροπουλο?! Πολυ γελιο!Και σας ειπα εγω,μην ακουτε,μην ακουτε αλλα τιποτα εσεις!Οριστε,ακουστε τωρα ολους τους Σαταναδες.... Α!Και αμα διαβασετε αναποδα αυτο που ειπα ακουγεται "Οι δαιμονες ειναι μες στο κεφαλι της Λουκα!"



    Το πιό πετυχημένο ήταν το "ανάστροφο μήνυμα" στο τραγούδι του Πάριου(στην ίδια ιστοσελίδα)που λέει......"ΕΧΩ ΣΑΤΑΝΑΔΕΣ".

    Μου θύμισε τον τύπο με το Ντάτσουν που περνάει με το μεγάφωνο¨"ΕΧΩ ΚΑΡΕΚΛΕΣ,ΕΧΩ ΤΡΑΠΕΖΙΑ"
    ΈΧΩ ΓΛΑΣΤΡΕΣ,ΚΑΣΤΑΝΟΧΩΜΑ ΕΧΩ"

    Ε οπότε σου λέει ολόκληρος Πάριος πως να διαλαλήσω το εμπόρευμα?
    Με ντάτσουν και μεγάφωνα?
    Ας το βάλω σε τραγουδάκι,χαχαχα πολύ γέλασα με την ατάκα..............
    ΕΧΩ ΣΑΤΑΝΑΔΕΣ!!



    Καί πώς τους δίνει;μέ το κιλό;
    thank
    04.09.2006, 23:13
    1. φτου φτου φτου φτου φτου.
    2. Δεν τα μπορώ αυτα. Τα βλέπω στον ύπνο μου. Βράδυ σε τέτοια λίνκς. Ποτέ !!!!!!!


    Aiolos_m
    05.09.2006, 11:01
    Πού' σαι ρε Τζιμάκο....
    XeniaRodo
    05.09.2006, 15:47
    Kαι όμωε είναι αλήθεια!!! Aκόμα και μέσα στην κοινότητά μας, αυτή την τόσο αγαθή και καλοπροαίρετη προσπάθεια υπάρχει ο Σατανάς!!!!

    Mπορεί ο Jorge ο ίδιος να μην γνωρίζει πώς ο άρχοντας του σκότους προσπαθεί να περάσει τα μυνήματά του στα χιλιάδες μέλη του site!! Kαι IΔOY!

    Aν μεγενθύνετε και γυρίστε 45 μοίρες τη Zέρμπερα θα διακρίνετε ολοκάθαρα τη μορφή της Δέσποινας Bανδή!!!!



    επισυναπτόμενα: flower.jpg 
    assasinos
    05.09.2006, 15:56
    666 Ουυυυυυυυ 666 Πόουπ ιζ δε Σάταν!
    uNick
    05.09.2006, 17:30
    Το μέλος XeniaRodo στις 05-09-2006 στις 15:47 έγραψε...
    Παράθεση:

    Kαι όμωε είναι αλήθεια!!! Aκόμα και μέσα στην κοινότητά μας, αυτή την τόσο αγαθή και καλοπροαίρετη προσπάθεια υπάρχει ο Σατανάς!!!!

    Mπορεί ο Jorge ο ίδιος να μην γνωρίζει πώς ο άρχοντας του σκότους προσπαθεί να περάσει τα μυνήματά του στα χιλιάδες μέλη του site!! Kαι IΔOY!

    Aν μεγενθύνετε και γυρίστε 45 μοίρες τη Zέρμπερα θα διακρίνετε ολοκάθαρα τη μορφή της Δέσποινας Bανδή!!!!





    Την Δέσποινα την διέκρυνα. Τον........ Ντέμη δεν βλέπω πουθενά!!!
    kadmilos
    05.09.2006, 18:24
    Για να ειμαι ειλικρινης δεν μπορω να καταλαβω την ειρωνια σας.Ωραια πολλα απο αυτα που λενε ειναι τραβηγμενα και ναι δειχνουν το ποσο φανατικοι η στενομυαλοι ειναι.Και εσεις ομως και απευθυνομαι στο συνολο της κοινοτητας ειστε σε πολλα θεματα φανατισμενοι και στενομυαλοι.Δεν θα μιλησω για φασισμο μεσα στο site γιατι ακομα δεν τον ειδα ξεκαθαρα.
    Προσωπικα ομως προσβαλομαι οταν δεν μπορει καποιος να κανει γονιμη κριτικη και αρκειται στο να κοροιδευει τα λεγομενα των αλλων.

    Υ.Γ Δεν ξερω αν παιρνει καποιους εδω μεσα να μιλανε για φασισμο οταν οι ιδιοι τον εχουν κρυμμενο κατω απο το πετσι τους

    Υ.Γ 2 Δεν εχω καμια σχεση με θρησκεια.Ισα ισα που αυτα που βλεπω μου φιανονται αστεια ως γελοια,πιστευω ομως οτι πρεπει να τα σεβαστουμε αν δεν θελουμε να ειμαστε ιδιοι με αυτους.