ελληνική μουσική
    673 online   ·  210.857 μέλη

    Επισκεφθείτε το site του νικητή του Fame Λεωνίδα

    ageras
    17.09.2006, 23:35
    Το μέλος maspa στις 17-09-2006 στις 23:33 έγραψε...
    Παράθεση:



    Ok,τότε....Ας βγούν όλοι οι μαιντανοί στα παράθυρα να λένε περί ανέμων και υδάτων και γενικότερα να κάνουν άλλα διάφορα "ανεπίτρεπτα" για τη δημοσιότητα. Μετά με τι καρδιά θα πας να αγοράσεις το cdάκι τους; Ή μάλλον,το αγοράζεις; Sorry αλλά εμένα με ενδιαφέρει να έχουν και μία ευπρεπή εικόνα οι καλλιτέχνες. Αλλά τώρα θα μου πείς, οι των ριάλιτι καλλιτέχνες είναι;


    Επειδή σε βρίσκω απόλυτη στις απόψεις σου (χωρίς να το κατακρίνω) δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει διάλογος...
    Aiolos_m
    17.09.2006, 23:38
    Το μέλος aggeliki στις 17-09-2006 στις 23:32 έγραψε...
    Παράθεση:

    Εγώ πάλι έχω να πω...
    Στο topic του Λοίζου έχει 27 απαντήσεις μετά από τρομερά πολύ καιρό...

    Και εδώ μέσα σε 3 μέρες 17 απαντήσεις...
    Μετά μα ς φταίνε οι άλλοι!

    Αυτό τα λέει όλα!



    Οκ αποποιούμαι των απαντήσεών μου κε Διαχειριστά, moderator ή όπως αλλιώς αποκαλεσθήκατε στο τοπικ (ΜΟΥ) "Έλεος". Σαν να μην απάντησα λοιπόν (άρα 20 μείον 4 ίσον 16).....
    maspa
    17.09.2006, 23:39
    Δεν είμαι απόλυτη. Απλά ήθελα να σου πω πως δε μπορούμε να θυσιάζουμε τα πάντα στο βωμό της δημοσιότητας.
    aggeliki
    17.09.2006, 23:41
    Το μέλος Aiolos_m στις 17-09-2006 στις 23:38 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος aggeliki στις 17-09-2006 στις 23:32 έγραψε...
    Παράθεση:

    Εγώ πάλι έχω να πω...
    Στο topic του Λοίζου έχει 27 απαντήσεις μετά από τρομερά πολύ καιρό...

    Και εδώ μέσα σε 3 μέρες 17 απαντήσεις...
    Μετά μα ς φταίνε οι άλλοι!

    Αυτό τα λέει όλα!



    Οκ αποποιούμαι των απαντήσεών μου κε Διαχειριστά, moderator ή όπως αλλιώς αποκαλεσθήκατε στο τοπικ (ΜΟΥ) "Έλεος". Σαν να μην απάντησα λοιπόν (άρα 20 μείον 4 ίσον 16).....




    Εγώ????
    dimitrapan
    17.09.2006, 23:42
    Το μέλος maspa στις 17-09-2006 στις 23:33 έγραψε...
    Παράθεση:

    Ok,τότε....Ας βγούν όλοι οι μαιντανοί στα παράθυρα να λένε περί ανέμων και υδάτων και γενικότερα να κάνουν άλλα διάφορα "ανεπίτρεπτα" για τη δημοσιότητα. Μετά με τι καρδιά θα πας να αγοράσεις το cdάκι τους; Ή μάλλον,το αγοράζεις; Sorry αλλά εμένα με ενδιαφέρει να έχουν και μία ευπρεπή εικόνα οι καλλιτέχνες. Αλλά τώρα θα μου πείς, οι των ριάλιτι καλλιτέχνες είναι;



    Θεωρώ ότι ο καλλιτέχνης είναι καλλιτέχνης είτε τον βάλεις σε reality, είτε σε πίστα, ακόμα κι αν τον κλείσεις μέσα σε ένα ντουλάπι (που λέει ο λόγος)... Το τι ενέργειες κάνει ο καθένας για να γίνει γνωστός στο ευρύτερο κοινό είναι άλλο θέμα και ο καθένας το κρίνει κατά το δοκούν.

    Επίσης, δεν διακρίνω καμία απρέπεια στο να φτιάξει κάποιος μια ιστοσελίδα..

    Και για να επανέλθουμε στο θέμα μας, μια χαρά την βρήκα την συγκεκριμένη ιστοσελίδα κι ελπίζω η δουλειά του συγκεκριμένου παιδιού να είναι το ίδιο προσεγμένη κι αξιόλογη!
    Aiolos_m
    17.09.2006, 23:44
    Το μέλος aggeliki στις 17-09-2006 στις 23:41 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos_m στις 17-09-2006 στις 23:38 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος aggeliki στις 17-09-2006 στις 23:32 έγραψε...
    Παράθεση:

    Εγώ πάλι έχω να πω...
    Στο topic του Λοίζου έχει 27 απαντήσεις μετά από τρομερά πολύ καιρό...

    Και εδώ μέσα σε 3 μέρες 17 απαντήσεις...
    Μετά μα ς φταίνε οι άλλοι!

    Αυτό τα λέει όλα!



    Οκ αποποιούμαι των απαντήσεών μου κε Διαχειριστά, moderator ή όπως αλλιώς αποκαλεσθήκατε στο τοπικ (ΜΟΥ) "Έλεος". Σαν να μην απάντησα λοιπόν (άρα 20 μείον 4 ίσον 16).....




    Εγώ????



    Όχι κοπέλα μου εσυ δεν εισαι moderator. ή μήπως είσαι κρυφή...;
    ageras
    17.09.2006, 23:45
    Αν και πάλι ξεφεύγουμε από το θέμα...(έχω κάνει λινκ για ανάλογη συζήτηση γι'αυτό καλό θα είναι να το συνεχίσουμε εκεί) θα σου πω κάτι...τα λες αυτά ίσως γιατί δεν έχεις την φλόγα του μουσικού/τραγουδιστή.Επείδη ίσως ξέρω μερικά πράγματα παραπάνω από σενα για το τι συμβαίνει στον χώρο της μουσικής (δισκογραφικές,μαγαζιά,mangers,mangment κ.τ.λ..),μερικές φορές πρέπει να θυσιάζεις πολλά πράγματα από την ζωή σου και το να πας σε ένα ριάλιτι είναι το λιγότερο...
    Μπορώ να σου πω ονόματα σπουδαίων καλλιτεχνων που έχουν θυσιάσει πολλά περισσότερα από την ζωή τους......
    aggeliki
    17.09.2006, 23:45
    Το μέλος Aiolos_m στις 17-09-2006 στις 23:44 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος aggeliki στις 17-09-2006 στις 23:41 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos_m στις 17-09-2006 στις 23:38 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος aggeliki στις 17-09-2006 στις 23:32 έγραψε...
    Παράθεση:

    Εγώ πάλι έχω να πω...
    Στο topic του Λοίζου έχει 27 απαντήσεις μετά από τρομερά πολύ καιρό...

    Και εδώ μέσα σε 3 μέρες 17 απαντήσεις...
    Μετά μα ς φταίνε οι άλλοι!

    Αυτό τα λέει όλα!



    Οκ αποποιούμαι των απαντήσεών μου κε Διαχειριστά, moderator ή όπως αλλιώς αποκαλεσθήκατε στο τοπικ (ΜΟΥ) "Έλεος". Σαν να μην απάντησα λοιπόν (άρα 20 μείον 4 ίσον 16).....




    Εγώ????



    Όχι κοπέλα μου εσυ δεν εισαι moderator. ή μήπως είσαι κρυφή...;




    Ααααα λέω κι εγώ!Νόμιζα ότι αναφερόταν σε μένα...
    maspa
    17.09.2006, 23:47
    Το μέλος dimitrapan στις 17-09-2006 στις 23:42 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 17-09-2006 στις 23:33 έγραψε...
    Παράθεση:

    Ok,τότε....Ας βγούν όλοι οι μαιντανοί στα παράθυρα να λένε περί ανέμων και υδάτων και γενικότερα να κάνουν άλλα διάφορα "ανεπίτρεπτα" για τη δημοσιότητα. Μετά με τι καρδιά θα πας να αγοράσεις το cdάκι τους; Ή μάλλον,το αγοράζεις; Sorry αλλά εμένα με ενδιαφέρει να έχουν και μία ευπρεπή εικόνα οι καλλιτέχνες. Αλλά τώρα θα μου πείς, οι των ριάλιτι καλλιτέχνες είναι;



    Θεωρώ ότι ο καλλιτέχνης είναι καλλιτέχνης είτε τον βάλεις σε reality, είτε σε πίστα, ακόμα κι αν τον κλείσεις μέσα σε ένα ντουλάπι (που λέει ο λόγος)... Το τι ενέργειες κάνει ο καθένας για να γίνει γνωστός στο ευρύτερο κοινό είναι άλλο θέμα και ο καθένας το κρίνει κατά το δοκούν.

    Επίσης, δεν διακρίνω καμία απρέπεια στο να φτιάξει κάποιος μια ιστοσελίδα..

    Και για να επανέλθουμε στο θέμα μας, μια χαρά την βρήκα την συγκεκριμένη ιστοσελίδα κι ελπίζω η δουλειά του συγκεκριμένου παιδιού να είναι το ίδιο προσεγμένη κι αξιόλογη!



    Παραπάνω έχω πεί κάτι άλλο σχετικό.Αν το διαβάσεις θα καταλάβεις καλύτερα τι ακριβώς εννοούσα.
    Aiolos_m
    17.09.2006, 23:48
    πεεεε

    Πού σου γνέφκω πού πάεις (για τους κυπραίους)

    εβίβα
    maspa
    17.09.2006, 23:52
    Το μέλος ageras στις 17-09-2006 στις 23:45 έγραψε...
    Παράθεση:

    Αν και πάλι ξεφεύγουμε από το θέμα...(έχω κάνει λινκ για ανάλογη συζήτηση γι'αυτό καλό θα είναι να το συνεχίσουμε εκεί) θα σου πω κάτι...τα λες αυτά ίσως γιατί δεν έχεις την φλόγα του μουσικού/τραγουδιστή.Επείδη ίσως ξέρω μερικά πράγματα παραπάνω από σενα για το τι συμβαίνει στον χώρο της μουσικής (δισκογραφικές,μαγαζιά,mangers,mangment κ.τ.λ..),μερικές φορές πρέπει να θυσιάζεις πολλά πράγματα από την ζωή σου και το να πας σε ένα ριάλιτι είναι το λιγότερο...
    Μπορώ να σου πω ονόματα σπουδαίων καλλιτεχνων που έχουν θυσιάσει πολλά περισσότερα από την ζωή τους......







    Ίσως έχεις δίκιο....Μάλλον δε πρέπει να "επικρίνω" τα θύματα αλλά τους θύτες. Κι εννοώ αυτούς που δημιουργούν τους θεσμούς(πιά) αυτούς.
    rapsodos
    18.09.2006, 12:07
    Το είδα το site ... τελικά ανήκω σε αυτούς που δεν τους χάλασε. Ούτε το οτι έκανε site , ούτε οτι ακούγεται το One των U2 (αν σκεφτούμε λίγο αφού ψάξουμε το site μπορεί και να καταλάβουμε γιατί το επέλεξε, οπότε εγώ το δέχομαι) αλλά ούτε και οτι έγινε γνωστός απο ένα "fame story" αλλά όπως σωστά ανέφερε ο Μανώλης, αυτό είναι θέμα άλλου topic.