ελληνική μουσική
    985 online   ·  210.857 μέλη
    Merryl
    14.06.2004, 13:19
    Θα ήθελα να δω τους smiths - έστω τον Morrissey! Τους new order, R.E.M, Smashing Pumpkins, Rob Dougan, Electronic, Pink Floyd και Depeche mode...
    sweet dreams...
    kostas14
    14.06.2004, 14:27
    Δεν θα ήθελα να χάσω τη συναυλία των Scorpions που έγινε πριν από λίγες μέρες...(αλλά την έχασα)
    sg9
    15.06.2004, 17:07
    Θα ήθελα να έβλεπα τον Rory Gallagher και από Έλληνες τον Σιδηρόπουλο.
    Αλλα..............
    Kotsiraki
    15.06.2004, 20:36
    Φεστιβαλ ¶ρδα... Επιθυμία χρόνων που δυστυχώς ακόμη δεν έχω καταφέρει να πραγματοποιήσω.
    zaarnoth
    16.06.2004, 14:37
    Kai ti de tha dina na moyna New Orleans na do ti Norah Jones se ayto to katapliktiko live!!!!!!!
    Episis gia mia synavlia Frank Sinatra sta niata toy i mia synavlia toy Stevie Ray Vaughan i tis aksexastis Billy Holliday!!!!!!!!!


    ViPeR
    22.07.2004, 04:08
    sidiropoulos (damon kai fidias) , iron maiden , system of a down , children of bodom , led , Eric Clapton ...
    mariapeny
    22.07.2004, 10:31
    ... να πήγαινα στο Λας Βέγκας να δω τη Celine Dion! Η φωνή της είναι υπέροχη και τα τραγούδια της, τα λετρεύω!!!
    LordSlavik
    22.07.2004, 12:21
    Εγω θα ηθελα να μην εχανα το ROCKWAVE αλλα................................................................................................................
    -----------------------------------------------------------------------------------------
    Breaking the law breaking the law.
    Sofia
    22.07.2004, 13:16
    Smiths kai James megalo apothimeno.. Kai apo tous dikous mas tha ithela na eixa prolabei ton Xatzidaki..
    rapsodos
    22.07.2004, 14:20
    Quote:

    Το μέλος soloffor7 στις 14-03-2004 στις 17:04 έγραψε:

    pink floyd με τον Roger Waters
    οποτεδήποτε, οπουδήποτε....





    1990 στο Βερολίνο .
    Αλλά πάνω στην σκηνή.
    Και μετά, ας κρεμούσα την κιθάρα και το μικρόφωνο στον τοίχο. Η πλήρης ολοκλήρωση
    jackal
    22.07.2004, 14:31
    8a mou arese na evlepa kati se led zeppelin,black sabbath kai kati toy styl frank zappa, satriani,jeff beck!!!!ennoeitai floyd kai gallagher!

    alla...meta ksypnisa kai xalase to oneiro!

    toulaxiston piga scorpions kai den mou emeine apo8imeno

    Lalena
    12.09.2004, 19:29
    Rory Gallagher, Jimi Hendrix...
    Doors, Stones, Floyd (μαζί με τον Barrett), Deep Purple.
    Κι από έλληνες, τον Παύλο Σιδηρόπουλο.
    NIKO
    14.09.2004, 00:03
    Καραγουστάρω που ο λαός είναι τρελαμένος με το RORY!!!!Όσο για τα υπόλοιπα must μου, με κάλυψε πλήρως η φιλενάδα που βρίσκεται ακριβώς από πάνω....Να συμπληρώσω Stevie Ray Vaughan,Muddy Waters,Skip James,The Who,Free και Johnny Winter(όταν ήταν στα πάνω του και γέμιζε εκείνα τα τεράστια αμερικάνικα στάδια baseball).Από ημεδαπούς καλλιτέχνες, τον ΜΑΡΚΟ, τον Τσιτσάνη,Μπάτη,Δελλιά,Χατζηχρήστο,Παπαϊωάννου,Χιώτη και όλη γενικά τη ρεμπέτικη εθνική και το Νικόλα.
    katerina
    14.09.2004, 01:05
    Στο Rockwave αλλά καταραμένες πανελλαδικές(εκείνες τις μέρες έδινα σχεδιο... )
    Θα ήθελα πολύ επίσης να βρεθώ σε μια συναυλία των Beatles στο Λονδίνο.
    Να ακούσω το otherside ζωντανά (red hot chily peppers δηλαδή εστώ και μόνο για αυτο το τραγούδι και τίποτα άλλο)
    Απο Ελληνες: ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΕΤΕ ΤΟΝ ΛΟΪΖΟ ΤΩΡΑ!!!
    Και θέλω πολύ να βρεθώ σε μια συναυλία του Λουδοβίκου των Ανωγείων. Οχι πως τον ακούω φανατικά αλλά έχω ακούσει οτι έχει κάνει κατι εμφανίσεις... Φανταστήτε σκηνηκό. Τρεις η ώρα, ξημερώματα, στα Ματαλά μέσα στις σπηλιές με φωτιές και πυρσους... Αυτό θέλω να το ζήσω κι ας τραγουδαει και η Βανδη... (το πολύ πολύ να είμαι έτσι χιχι!)

    Και φυσικα αυτό που εχω δει πολλές φορές και θέλω να το ξαναδω: Γιώτης Κιουτσόγλου να απογειώνεται με το μπάσο του, Σταύρος Λάντσιας να χαιδεύει τα πλήκτρα, Μιχάλης Καπηλίδης να μας δίνει ρυθμό, Μιλτιάδης Παπαστάμου να συνοδεύει την βελούδινη φωνή του Αλκίνοου Ιωαννίδη... Και αν πετύχω μαζι τους τον David Lynch θα είμαι τρισευτυχισμένη. Ισως γι' αυτο να μην πήγα σήμερα Θεσσαλονική. Με χαλάει να βλέπω στα πλήκτρα τον Λεμονίδη κι ας τραγουδάει και ο Αλκίνοος...
    pastella
    14.09.2004, 12:36
    Θα ήθελα να πάω στο Woodstock, σε μια συναυλία των QUEEN αρχές δεκαετίας '80, στους Νταλάρα και Παπακωνσταντίνου στο Αττικόν και στους Scorpions που τους έχασα γιατί δεν είχα μία για το εισητήριο...
    antreas_dr
    14.09.2004, 13:08
    Queen, Beatles, Eric Clapton, direstraits, Aerosmith!! απο Ελληνες Ζαμπετα και Χιωτη
    paramy8i
    15.09.2004, 23:20
    Θα ήθελα να είχα βρεθεί σε συναυλία της Janis Joplin, των Doors... etc και σίγουρα σε συναυλία των Pink Floyd.
    Θα μου μείνουν αξέχαστες οι πρώτες συναυλίες που πήγα στο ΟΑΚΑ το 83: 1) Νταλάρας, 2) Σαββόπουλος - Μπέλου. Ήταν κ α τ α π λ η κ τ ι κ ά!
    giwrgos4vasilisp
    19.11.2004, 22:30
    ego 8a8ela na mun stis sinaulies t vasili stin ameriki k se kini sti leoforo k genika soles tis megales tou...akoma st afieroma g t mano st oaka an den kano la8os, k stin epanemfanisi ton termiton


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: giwrgos4vasilisp on 19-11-2004 22:32 ]
    polydoroslouca
    19.02.2005, 02:01
    Τσιτσανη, Λουι Αμστρονκ,Αντρε Σεκοβια
    DeLaSane
    19.02.2005, 11:46
    John Lee Hooker, Billy Holliday, Joni Mitchell, Black Sabbath, Dead Can Dance, Led Zeppelin kai JOY DIVISION.
    Oi parapanw einai autoi pou tha ithela men, alla den yparxei periptwsh na dw.

    Elpizw na tha dw Cat Power, Tori Amos, Franz Ferdinand kai White Stripes syntoma!