ελληνική μουσική
    474 online   ·  210.865 μέλη
    MariannaLappa
    13.03.2009, 17:02

    Και τι δε θα 'δινα να είχα γνωρίσει από κοντά τον Παύλο Σιδηρόπουλο και να είχα πάει σε συναυλίες του...


    rockxenia
    13.03.2009, 21:40

    Pink Floyd, Eloy, Camel, Nektar, Gong .... Και πολλά άλλα!


    billaros
    16.03.2009, 12:34

    Θα ήθελα να έχω δεί ζωντανά τους:

    Led Zeppelin

    Νightwish (με την Tarja)

    Tρύπες

    Mάνος Χατζιδάκις

    Στελιος Καζατζίδης

    Παύλος Σιδηρόπουλος

    System of a down

    Mάνος Λοΐζος

    Elvis Presley(μόνο και μόνο για το όλο κλίμα της συναυλίας..)

    Πυξ Λαξ

    Ξέρω ότι είναι εντελώς άσχετα μεταξύ τους..{#emotions_dlg.biggrin} Γράφω μόνο αυτά που δεν υπάρχει καμία περίπτωση να δω στο μέλλον.

    Χάρης - Πάνος Κατσιμίχας (και να φανταστείτε όταν ήμουν μικρός μου είχε πει ο πατέρας μου ότι θα πήγαινε και αν ήθελα να παω μαζί του και του είχα πεί "άστο βαριέμαι"...αχ και να ξερα....!!)

    Dream Theater live το 2000(live scenes from New York) και το 2006 (Score ,με συμφωνική ορχήστρα) στη Νέα Υόρκη.

    Pain if Salvation live το 2003 (be) στην Eskilstuna της Σουηδίας με την orchestra of eternity.

     


    Christos63
    16.03.2009, 21:23

    kai ti den tha edina gia mia sinavlia me tis trypes..!


    cretanvenus
    17.03.2009, 01:54

    Και τι δεν θα έδινα να ξαναδώ LIVE τον Αχιλλέα Δραμουντάνη και να ξαναμιλήσουμε!!!!{#emotions_dlg.beer}


    rotse
    15.04.2009, 15:57

    tha hthela na dw apo konta ton laurenti maxairitsa papakonstantinou kazouli


    vicobubble
    16.04.2009, 15:48

    na do apo konta green day, linkin park, U2, pix lax.....gia merika ap'auta exo akoma elpides !


    NikosRoman
    17.04.2009, 17:08

    Να ειμαι δημοσιος υπαλληλος.Να παιρνω τον μισθο βρεξει-χιονισει.Να δουλευω μονο 170 μερες τον χρονο.Να σκοτωνω την ωρα μου μαθαινοντας τα παιδια μου την αξια του να γινουν τεμπεληδες (γιατι εγω κουραζομαι πολυ).Να βριζω γιατι δεν διοριστηκα σε καμμια εφορια για να βγαζω και κανα εξτραδακι.Να εχω οικογενειακο αυτοκινητο.Να βγαινω Σαββατο σε ταβερνες και σκυλαδικα.
    Το ιδιο καθε Σαββατο να κανω ερωτα.Την Κυριακη να βλεπω μπαλλα με μπυρονια.Την ιδια καθε Κυριακη να βριζω που θα παω στην δουλεια(????) την επομενη.
    Να γκρινιαζω παντα οτι δεν εχω λεφτα(αλλα τις γιορτες και τις αργιες δεν θα με βρειτε πουθενα).
    Και τι δεν θα εδινα να μην εχω ιχνος συνειδησης και απλα η ζωη μου να περναει ησυχα στον μικροκοσμο μου.
    Και τι δεν θα εδινα για να σπασω σαν σπυρι την μολυνση που λεγεται φιλοτιμο.

    Και τι δεν θα εδινα..............για να ειμαι απλα...........ΒΛΑΚΑΣ.


    chaleass
    24.05.2009, 11:52

    πριν το μαθω δεν ξερω τι θα εδινα και τι οχι....

    τωρα παντως εδωσα 80 ευρω.....

    AC/DC live...{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}


    TheDarkSideOfTheMoon
    26.05.2009, 16:33

     Και τι δεν θα έδινα για μια συναυλία των Beatles (εννοείται ο John Lennon θα ήταν ακόμα ζωντανός) ή των Nightwish με την Tarja,τους Epica και Μetallica.....Αααααχ!! (Τα 2 πρώτα δεν πρόκειται να γίνουν ποτέ...snif snif){#emotions_dlg.crying}


    marakiasteraki
    01.06.2009, 19:30

    Δεν ξέρω αν έκανε ποτέ συναυλία, αλλά θα ήθελα να είχα την ευκαιρία να ακούσω το Στέλιο Καζαντζίδη!!!!


    nirvgirl
    09.06.2009, 17:18

    και τι δεν θα εδινα για σενα....αν κι εσυ αισθανοσουν για μενα οσα αισθανομαι εγω για σενα :P :P :P :S


    deathstar
    10.06.2009, 04:10

    για μια νύχτα με την megan fox...γιατί να μένει τόσο μακριά....

    σοβαρά τώρα...για να είχα γνωρίσει τον kurt, τον παύλο και πολλούς άλλους.


    dreamer1
    02.09.2009, 11:16

    θα μου αρεσε να ειχα δει απο κοντα τους doors με τον Jim...τους nirvana με τον kurt, τους sex pistols(ενταξει αυτους τους ειδα περσυ στο καραισκακη αλλα αν ηταν ο Sid θα ηταν διαφορετικα) τον σιδηροπουλο και φυσικα τον Jim Hendrix!!!!


    TRAVELOGUE
    16.09.2009, 09:58

    Καλημέρα!

    Ωραίο θέμα ...Ξλυνει πληγές!!!!! Γιατί οπωσδήποτε μετάνιωσα που πριν 3 χρόνια δεν πήγα να δω τον Roger Waters στη Μαλακάσα!!! Και μάλιστα έτσι χωρίς λόγο! Απλά δεν πήγα!

    Επίσης, θα ήθελα πολύ να δω DOORS αλλά όχι να ζούσε ο Morrison τώρα, αλλά να ζούσα εγώ τότε

    Θα ήθελα να κρυφοκοιτάζω τους PINK FLOYD στην Πομπηία

    Επίσης θα ήθελα να μεταφερθώ κάπου στα 1880 και να ακούσω τον ίδιο το Ραχμάνινωφ στο πίανο να παίζει το κονσέρτο αρ. 3, αλλά και μεταγενέστερα σε έναν τεκέ στον Πειραιά, να ακούσω και να νιώσω τη μουσική δύναμη όλων των τότε ρεμπετών!

    Τέλος σε κάποια μεταπολιτευτική συναυλία του Μίκη.

     

     

     


    Nick-the-GreeK
    23.09.2009, 13:38

    θα εδινα τα παντα για να ειμουν στο Λονδινο το 2006 στη συναυλια των Whitesnake!!! ή στην Ιαπωνια τη δεκαετια του 70 για να δο απο κοντα τους deep purple!!!


    gcongo
    27.11.2009, 22:28

    na mun mazi tis...na tin eixa dipla mu kai ti 9a dina.....mu lipeis alex mu!!!!!dn adexw makria su!!!einai kai polla ta xiliometra!!!!!africaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


    PashalinaMakia
    28.11.2009, 14:47
    Θα έδινα τα πάντα για να τρώω χωρίς να παχαίνωωωωωωω αααααααααααααα
    GNR-SLASH
    10.03.2010, 16:02

    Παπακωνσταντίνου-Scorpions (2009,δυστυχώς δεν μπορεσα να παω{#emotions_dlg.crying}) ,Aerosmith,Guns N'Roses (original σύνθεση{#emotions_dlg.clap}),Μetallica,AC/DC !!!!!!!!!                                         {#emotions_dlg.rockon}


    Gz
    15.03.2010, 01:44
    Σιδηροπουλο και Τρυπες κυριως, την εποχη που ηταν στα φορτε τους... Και τον Ασιμο ως μια τελειως διαφορετικη μουσικη φιγουρα που ζουσε στο δικο του κοσμο μουσικα και κοινωνικα...