ελληνική μουσική
    684 online   ·  210.857 μέλη

    Ήμουνα κι εγώ εκεί: Συναυλίες που σας άρεσαν

    PAPAZOGLOUFAN
    23.10.2006, 09:52
    H καλυτερη για μενα μεχρι στιγμησ ηταν των cure στη μαλακασσα.τελεια,παιξαν 3 ωρεσ γεματεσ.και φετοσ του roger waters ηταν τελεια.μολισ ακουσα το the wall ανατριχιασα.δε πιστευα οτι το ακουω ζωντανα.εμεινε μεσα μου αυτο το πραγμα.πγρα μια γευση απο pink floyd που τοσο αγαπω
    nightwhisper
    23.10.2006, 10:45
    εγω γιατι δεν θυμαμαι τιποτα?
    rigas
    23.10.2006, 11:00
    Παράθεση:

    Το μέλος movflower στις 23-10-2006 στις 00:38 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Ozzakos στις 23-10-2006 στις 00:10 έγραψε...

    Iron Maiden(το ονειρευόμουν με τον κολλητό μου 10 χρόνια πριν και μας φένονταν απίστευτο)




    συγγνώμη αλλά πρόσεξα την ηλικία και την ιδιότητα σου στο προφίλ που αναγράφεται δίπλα από το σχόλιο σου και μου κίνησες την περιέργεια..... άκουγες Iron Maiden από τα 6 σου;


    -----------------------------------------------
    Και καλά το ότι άκουγες, πήγαινες και σε συναυλίες με τον κολλητό σου;;;;
    Μπράβο !!!

    Ημουνα κι εγώ σε συναυλία των Iron Maiden στη θεσ/νικη κάπου στο '90.
    Ήταν η πρώτη μεγάλη συναυλία που πήγα και ηπρώτη για ξένο σχήμα.
    antreas_dr
    23.10.2006, 11:44
    Nα πω και εγω μερικές...

    Guns n' Roses στο ΟΑΚΑ TO '93 ή κ'απου εκει γύρω με support τον Brian May των Queen (ήταν η πρωτη μεγάλη συναυλία που πήγα)

    Trilok Gurtu στο Μύλο στη Θεσσαλονίκη

    STOMP και τις τρείς φορές που ήρθαν (να'ναι καλά τα παιδιά)

    Steve Smith & Vital Information στο Αθηνά Live πέρσυ

    Scorpions στο Σ.Ε.Φ. πρίν μερικά χρόνια

    H πρώτη φορά που είδα άκουσα (τι το ήθελα ο άνθρωπας;) τους Ηuman Touch

    Η τελευταία συναυλία των Κατσιμιχαίων στο Ο.Α.Κ.Α (πολύ κλάμα γενικώς)

    Dream Theater το 2005 στο γηπεδο του Beach Volley

    ΤΟΤΟ φέτος στο γήπεδο του Softball

    Aν θυμηθώ και κάτι άλλο θα επανέλθω!
    capodasto-
    23.10.2006, 12:14
    ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ το καλοκαίρι που μας πέρασε έκανε μια συναυλία στα ΚΥΘΗΡΑ με το ελαφρύ σχήμα εχαι πανσέληνο εκείνη την νύχτα θυμάμαι η σκηνή ήταν δίπλα στη θάλασσα, λίγα φώτα και το γεμάτο φεγκαρι φώτιζε τα κύματα που σχεδόν έσκαγαν στα πόδια μας, εκείνος και οι μουσικοί του τα δώσανε όλα ερμηνεύσανε γνωστά τραγούδια του Πασχαλιδη και άλλων ερμηνευτών και η συγκινήσει ήταν διάχυτη σε όλο το κοινό τα τραγούδια άγγιξαν μικρούς και μεγάλους. Την επόμενη ημέρα όλο το νησί συζητούσε για την συναυλία όσο για μένα ήταν απ τα ποιο όμορφα πράγματα που έχω να θυμάμαι από της διακοπές μου.

    Υ.Π. : Αν δεν έχετε πάει στα ΚΥΘΗΡΑ δεν ξέρετε τη χάνετε, είναι από τα ποιο όμορφα νησιά.

    antreas_dr
    23.10.2006, 12:23
    Παράθεση:

    Το μέλος capodasto- στις 23-10-2006 στις 12:14 έγραψε...

    ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ το καλοκαίρι που μας πέρασε έκανε μια συναυλία στα ΚΥΘΗΡΑ με το ελαφρύ σχήμα εχαι πανσέληνο εκείνη την νύχτα θυμάμαι η σκηνή ήταν δίπλα στη θάλασσα, λίγα φώτα και το γεμάτο φεγκαρι φώτιζε τα κύματα που σχεδόν έσκαγαν στα πόδια μας, εκείνος και οι μουσικοί του τα δώσανε όλα ερμηνεύσανε γνωστά τραγούδια του Πασχαλιδη και άλλων ερμηνευτών και η συγκινήσει ήταν διάχυτη σε όλο το κοινό τα τραγούδια άγγιξαν μικρούς και μεγάλους. Την επόμενη ημέρα όλο το νησί συζητούσε για την συναυλία όσο για μένα ήταν απ τα ποιο όμορφα πράγματα που έχω να θυμάμαι από της διακοπές μου.

    Υ.Π. : Αν δεν έχετε πάει στα ΚΥΘΗΡΑ δεν ξέρετε τη χάνετε, είναι από τα ποιο όμορφα νησιά.




    όντως πολύ καλός ο Μ.Π.
    Μηπως κατα τύχη έχεις δει και του μπλέ, τα υπόγεια ρευματα ή την Βιτάλη σε κανένα live...;
    Marianthi24
    23.10.2006, 16:38
    Σε πολλές συναυλίες έχω πάει και στις περισσότερες έχω πέρασει πολύ ωραία. Εκείνη όμως που πραγματικά θα μου μείνει αξέχαστη είναι η συναυλία του Nick Cave πριν απο ένα μήνα περίπου στο Λυκαβηττό. Όχι μόνο γιατί είδα τον καλύτερο Cave των τελευταίων χρόνων αλλά και για έναν άλλον, πολύ προσωπικό λόγο
    billy_cobham_2005
    23.10.2006, 18:31
    Είναι αρκετές οι καλές συναυλίες που έχω παρακολουθήσει... Σίγουρα κάποια θα ξεχάσω.
    Μερικές από αυτές είναι:

    Dream Theater (Rockwave 2000)
    Therion (Ροδον 2001)
    Aφοι Κατσιμίχα Τελευταίος χορός Ο.Α.Κ.Α.
    Yanni Ζωντανά στην Ακρόπολη
    Vangelis Live in Athens
    Lucio Dalla (Θέατρο Λυκαβητού)
    Placido Domingo (Ηρώδειο)
    Βilly Cobham (Ροδον 2003)
    Γιώργος Νταλάρας, Emma Shaplin (Ηρώδειο)
    Vanessa Mae (Θέατρο Λυκαβητού)
    Joe Satriani (Θέατρο Λυκαβητού)
    Dave Weckl Band (Αθηνά Live 2006)
    Τοtο (Γήπεδο Softball 2006)
    Chick Corea Electric Band (δεν μπορώ να θυμηθώ που ή πότε!!)
    Xrononaytis
    23.10.2006, 19:44
    Se mia sinavlia korifi gia tin epoxi tis gia ton Basili kiolas gemato to Sef tote imoun ston Basili Papakonstantinou to 1985 imoun 10 xronon imoun brosta ta kagela me ton aderfo mou poy tote itan 20 ego den ithela na pao me pige mazi tou giati den ton afine o pateras na pai kai pire kai mena mazi tou meta apo eki ego kolisa tin kali arostia me ton Basili . Einai meta polles sinavlies pou exo pai meta itan Ozzy me Black Sabbath sto Tera Vibe , Manowar sto Rockwave to 1999 alla den to euxaristhikame poli giati tous kovane to reuma kai meta ena axexasto metal festival persi sto Wacken exasa tin bala eki apo thema organosis kai ta posa sigrotimata pezan eki eixan 3 stages .
    capodasto-
    24.10.2006, 12:49
    Παράθεση:

    Το μέλος antreas_dr στις 23-10-2006 στις 12:23 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος capodasto- στις 23-10-2006 στις 12:14 έγραψε...

    ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ το καλοκαίρι που μας πέρασε έκανε μια συναυλία στα ΚΥΘΗΡΑ με το ελαφρύ σχήμα εχαι πανσέληνο εκείνη την νύχτα θυμάμαι η σκηνή ήταν δίπλα στη θάλασσα, λίγα φώτα και το γεμάτο φεγκαρι φώτιζε τα κύματα που σχεδόν έσκαγαν στα πόδια μας, εκείνος και οι μουσικοί του τα δώσανε όλα ερμηνεύσανε γνωστά τραγούδια του Πασχαλιδη και άλλων ερμηνευτών και η συγκινήσει ήταν διάχυτη σε όλο το κοινό τα τραγούδια άγγιξαν μικρούς και μεγάλους. Την επόμενη ημέρα όλο το νησί συζητούσε για την συναυλία όσο για μένα ήταν απ τα ποιο όμορφα πράγματα που έχω να θυμάμαι από της διακοπές μου.

    Υ.Π. : Αν δεν έχετε πάει στα ΚΥΘΗΡΑ δεν ξέρετε τη χάνετε, είναι από τα ποιο όμορφα νησιά.




    όντως πολύ καλός ο Μ.Π.
    Μηπως κατα τύχη έχεις δει και του μπλέ, τα υπόγεια ρευματα ή την Βιτάλη σε κανένα live...;




    ΝΑΙ! Ελενη Βηταλη ΘΕΑ και ο νραμερ της φοβερος ε!
    Ozzakos
    24.10.2006, 15:49
    Ναι άκουγα απο τα 6....
    Οικογενειακή γαλούχηση βλέπεις....
    ο μικρότερος απο τα 8 ξαδέρφια μου τα οποία με κάνα Μεταλά!!!
    valia1984
    24.10.2006, 22:15
    Η φετινή συναυλία του Πορτοκάλογλου στο Λυκαβητό
    στις 6/9...
    Blackmore
    25.10.2006, 22:55
    Που αλλού: Blackmore's Night, στο Λυκαβηττό!
    rory166
    25.10.2006, 23:01
    Ενδελεχεια στο Ευρωπαικο φορουμ στο Ελληνικο!
    Επαιξαν και αλλοι τοτε βεβαια αλλα για εμενα οι ενδελεχεια εκαναν
    τη διαφορα
    Emaki
    26.10.2006, 09:22
    Η τελευταία συναυλία του Μελωδία(Αλεξίου-Ιωαννίδης-Μάλαμας) είναι μια απ΄τις καλύτερες μου καθώς και του Αλκίνοου( πριν κάποια χρόνια) στο Λυκαβυτό..(μόνος του με την κιθάρα του!)
    Emilia_
    26.10.2006, 12:49
    χμμμμμ......Μου αρεσε πολυ η τελευταια συναυλια του Πλιάτσικα στο Μέγαρο μουσικής,μαζι με τους υπολοιπους γνωστους αγαπημένους καλλιτεχνες.....
    tsaboukos
    26.10.2006, 14:55
    Guns n' Roses στη Μαλακάσα.Μπορεί να έλειπε ο Slash αλλά σαν σχήμα ο Axel και η παρέα του έπαιξαν πολυ καλά.Welcome to the jungle!!!
    sintorin
    26.10.2006, 18:18
    Exo patravrethei se poles sunaulies, kai autes einai apo tis kaluteres pou exo dei:
    imerominies den thumamai polu....ala apo oti thumamai

    Queen (1980, 1981)
    Rush (1981,1983)
    Yes (1985)
    Genesis (1980)
    The Police (1980)
    Deep Purple (2003)
    Tears for Fears (1994)
    Supertramp (1982)
    Pearl Jam (1996)
    Soundgarden (1996)
    Smashing Pampkins (2003)
    Tool (2001)
    St. Germain (2001)
    Black Eyed Peas (2004)
    Beck (2003)
    Red Hot Chilli Peppers (2002)
    matthias16
    29.10.2006, 01:59
    ΚΥΡΙΑΚΗ 17 ΙΟΥΛΟΥ 2005-DEEP PURPLE-ΘΕΑΤΡΟ ΓΗΣ
    αναμφισβητητα!και των maiden τον ιουνιο του 2005 καλα ηταν αλλα απο το πολυ ξυλο δεν ξεραμε τι μας γινοταν.....
    tzouv
    29.10.2006, 02:05
    Iron maiden- Rockwave
    Black Sabbath-Rockwave
    Deep Purple-Θεατρο γης
    URIAH HEEP-VILKA
    SCORPIONS και στις τρεις
    Ολες του Παπακωτσου
    ..............................αν θυμηθω και τιποτα αλλο ξαναστελνω