ελληνική μουσική
    389 online   ·  210.857 μέλη

    Ήμουνα κι εγώ εκεί: Συναυλίες που σας άρεσαν

    TheDarkSideOfTheMoon
    10.02.2011, 17:07

    Μα γιατί δεν το έγραψα νωρίτερα??Στις 7 Ιανουαρίου πήγα σε μια υπέροχη συναυλία!!

    Anneke Van Giersbergen & Danny Cavanagh!!!!

    Ήταν τόσο όμορφα!!!Κιθάρα,πιάνο,μελωδικά τραγούδια και δυο υπέροχες φωνές!!!


    tallos
    14.02.2011, 02:15

    zz top alsterdorf sporthalle hamburg.τη συναυλια ανοιξε ο gary moore.


    ohcaptainmycaptain
    21.03.2011, 19:41
    The Bullets, οι τυποι ΤΑ ΣΠΑΝΕ....
    aviectus
    21.03.2011, 20:53

    εχω παει σε αρκετες συναυλιες,αυτες που ξεχωρησα ειναι :

    Pearl jam 2006 αθηνα η πρωτη μου επαφη μαζι τους σε live Παντα.

    Pearl Jam βερολινο 2010 φοβεροι οπως παντα,στα Live τους

    Ac/dc αθηνα 2009 Ακρως δυναμικοι...οι Αυστραλοι ροκαραν την Αθηνα

    Blind guardian ( μαζι με heaven and Hell ) φοβεροι οι Γερμανοι και οχι μονο..ειδα και τον υπεροχο Dio πριν μας αφησει....

    Rammstein αθηνα 2010 δεν εχω λογια..ακομα νιωθω τις φλογες

     


    tallos
    21.03.2011, 23:21

    deftones docks hamburg .megadeath  markthalle hamburg.


    PanGuitar
    12.05.2011, 08:59

    Πήγα χθες σε ένα live του Μαχαιρίτσα μαζί με τον Σταρόβα. Ήταν η καλύτερη συναυλία που έχω πάει (Μερικές φορές δεν χρειάζονται μεγάλα ονόματα του εξωτερικού και μεγάλοι χώροι για να πέρασει κάποιος καλά :) )


    -A-ston-kyklo-
    17.05.2011, 13:41
    scorpions στο στάδιο ειρήνης και φιλιάς ... λέγανε ότι δεν ήταν και από τις καλυτερές τους ήταν λίγο να παίξουμε και να φύγουμε αλλα ήταν η πρώτη φορά που πήγαινα σε μια τέτοια συναυλία ... Επομένως δεν κατάλαβα κάτι τέτοιο ... :P
    rigas
    31.05.2011, 17:37

     

    Λοιπόν...

    Η χθεσινή βραδυά ήταν αυτό που θα ήθελα να είναι.

    Δεν θα μιλήσω για τον Γάκη ο οποίος είναι αυτός (ο πολύ καλός) που είναι.

    Το θέμα είναι οι Purple για τους οποίους όπως ήδη προσέξατε πλήρωσα και 40,00 Ευρώ.

    Το μικρό θέατρο της Ε.Η.Μ. στα Ιωάννινα αντίγραφο υπο κλίμακα αρχαίου θεάτρου, ήταν γεμάτο μαζί με την πλατεία (ορχήστρα) του στην άκρη της οποίας είχε στηθεί η σκηνή.

    Τελικά ήταν καλοί και βεβαίως, ακόμη και σήμερα, δικαιώνουν τον χαρακτηρισμό του Ορφέα ως η πιο speed μπάντα. Ακόμη και στα 65 τους (οι τρεις) πηγαίνουν σφαίρα.

    Παίξανε χωρίς διάλειμα περίπου 2 1/2 ώρες, δίνοντας σαν ποτ πουρί τα περισσότερα τραγούδια.

    Παρόλα αυτά είναι δεδομένο, αν κοιτάξουμε απόλυτα τα πράγματα, πως έχουν ξεθωριάσει. Οι ίδιοι, όχι τα τραγούδια τους.

    Κι επειδή έχω πρόσφατη την περισυνή εμφάνιση των Scorpions επίσης στα Γιάννενα κατα την οποία οι σκορπιοί κάνανε απίστευτα πράγματα, μέσα μου μένει πως ήταν μια καλή βραδυά και τίποτα περισσότερο ή λιγότερο

    Δείτε για τους Purple:  http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=News&file=article&sid=1220§ionID=0 

    Και εις άλλα με υγεία.

    Καλά να περνάτε.


    aitherovamonas
    01.06.2011, 00:18

    .... Pink Floyd .... Ολυμπιακό Στάδιο , 1989 ...... ΄΄η απόλυτη συναυλία΄΄ .....


    rigas
    09.06.2011, 10:37

     

    08/06/2011

    Στην πρώτη, μετά από επτά χρόνια, συναυλία των Πυξ-Λαξ στα Γιάννενα.

    Το sold out από τις πρώτες μέρες διάθεσης των εισητηρίων ανάγκασε του οργανωτές να βάλουν στο πρόγραμμα και δεύτερη μέρα στη συνέχεια.

    Εξαιρετική συναυλία με απίθανο κοινό και θα ήταν καλύτερα ακόμη αν ο κ. Στόκας τραγουδούσε αντί να απαγγέλει.

    Και εις άλλα με υγεία.

    Καλά να περνάτε.

     


    metalkristi
    10.06.2011, 09:29
    scorpions-1990
    Cthulhu
    17.07.2011, 15:16

    Δε ξεχνιέται του Eros στην Πάτρα πριν 5 χρόνια.

    Των Septic Flesh ως guests στο Schoolwave, πρόπερσι.

    Του Σωκράτη και του Αλκίνοου, περίπου 10 χιλιόμετρα από το σπίτι μου, το 2007.

    Θηβαίο-Μικρούτσικο στην Πρέβεζα, προχθές (όχι τόσο για τη γενική ατμόσφαιρα που ήταν πολύ κοψοφλεβέ όσο για την παράδοξη απλοϊκότητα που έδειξαν και οι δύο τους όταν πήγαμε μετά στα παρασκήνια) - δεν έχω ανεβάσει βιντεάκι ακόμα αν και έχω πολλά.

     

    Και ...αυτά. Άμα θυμηθώ άλλες, όρεξη να 'χετε να διαβάζετε.


    SouLRocK
    21.07.2011, 13:17

    Μα φυσικά Roger Waters!!! Δε μπορώ να το περιγράψω .. γιατί πολύ απλά ΔΕΝ ήταν συναυλία .. ήταν μια μουσικο-οπτικο-ακουστικη εμπειρία συναισθημάτων! Αν μπορούσα θα πήγαινα και τις 3 ημέρες! κρίμα σε όσους το έχασαν..


    metalkristi
    25.07.2011, 10:42
    bon jovi για μενα τισ καλυπτει ολες θεος ο ανθρωπος θεος!!!!!!!!!!!!
    inkve
    25.07.2011, 20:13
    roger waters ΟΑΚΑ....δυστυχως ημουν μικρος για να δω floyd το 1989..αν και τοτε ειχανε παιξει χωρις τον waters AC/DC... steve vai στο music box.. uli jon roth στο club22 επισης τρομερη συναυλια ηταν και αυτη των KRAFTWERK...πραγματικα την ευχαριστηθηκα
    MrBread
    16.09.2011, 22:50
    Γεια χαρα παιδιά. Πρώτη φορά γράφω στο φόρουμ σας και γράφω με αφορμή μια ερώτηση για κάτι που ψάχνω απεγνωσμένα . Θα ήθελα ημερομηνία (όχι και ακριβης,μια χρονολογία και μια εποχή θα μου έφτανε ) αλλά και ότι άλλα στοιχεία έχετε για την συναυλία των Genesis στην Ελλάδα (νομίζω αρχές 80 αλλά δεν παίρνω κι όρκο) στην αθήνα ! Ευχαριστώ.
    sexygirl123
    02.10.2011, 10:55

     

     

     

     


    -----------------
    ΠΟΤΕ ΜΗ ΛΕΣ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΗ ΛΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ !!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sexygirl123 στις 02-10-2011 11:00 ]


    ptotolos
    16.10.2011, 16:46

    Ennio Morricone

    Ωδείο Ηρώδου του Αττικού

    5 Ιουλίου 2005

    29 Σεπτεμβρίου 2008

    Δύο αξέχαστες βραδιές!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ptotolos στις 16-10-2011 16:48 ]


    TheDarkSideOfTheMoon
    05.12.2011, 19:00

    Τετάρτη 30.11.2011 Sivert Hoyem live στα Γιάννενα & 3.12.2011 Lacuna Coil στην Αθήνα!

    Τρομερές συναυλίες!!Δεν έχω λόγια να σας περιγράψω πόσο τρομερές ήταν!


    venceremos
    28.02.2012, 18:53

    Τις πιο πολλες τις εχω απολαυσει..Το πριν, τη συναυλια και το μετα..Τα θυμαμαι ολα πολυ εντονα..

    Ετσι προχειρα μου ερχονται..

    Οι Ska-P στη Θεσσαλονικη με την καλυτερη παρεα του κοσμου.. :) Την αδερφη μου :)

    Καποια συναυλια ενα καλοκαιρι στο Καστρο της Πατρας του Παυλου Παυλιδη στα πλαισια καποιου φεστιβαλ που λογω κακοκαιριας ακυρωθηκε.. Οι πιο πολλοι φυγανε αλλα οσοι περιμεναν με την ελπιδα οτι θα σταματησει η κακοκαιρια και θα γινει τελικα η συναυλια ανταμειφθηκαν..Η συναυλια δεν εγινε ποτε αλλα ο Παυλιδης που ειχε ερθει απτην Αθηνα δεν ηθελε να φυγει ετσι απλα και να μας ξενερωσει οποτε μαζευτηκαμε στην εισοδο του καστρου σε ενα υποστεγο-θολο κατσαμε οκλαδον στο πατωμα και ακουσαμε την καινουρια τοτε δουλεια του Παυλου Παυλιδη με τους b-movies με μια κιθαρα τυμπανα και την ταξιδιαρικη φωνη του..Ταιριαζανε βεβαια και τα τραγουδια..ηταν ησυχα ταξιδιαρικα παρεϊστικα..Ηταν σαν να μας διηγουνταν παραμυθια και μεις ακουγαμε μαγνητισμενοι.. Ωραια ατμοσφαιρα... Ειχαμε φυγει.. Αυτη την ιδιαιτερη συναυλια που πας χαρισε θα την θυμαμαι...