ελληνική μουσική
    761 online   ·  210.884 μέλη

    Συνάντηση στο Ρακάδικο

    Orfeus
    18.11.2006, 15:25
    Το τσιφτετέλι του Αλμπέρτου




    επισυναπτόμενα: IMG_0212.JPG 
    Orfeus
    18.11.2006, 15:28
    Και κάτι από το after στο "Εμμετρον" όπου απολαύσαμε τον Pavel με την κιθάρα του.




    επισυναπτόμενα: IMG_0243.JPG 
    Hastaroth
    18.11.2006, 19:51
    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 18-11-2006 στις 15:25 έγραψε...

    Το τσιφτετέλι του Αλμπέρτου







    Εξκουζέ μουά; Τσιφτετέλι είναι αυτό; Εγώ βλέπω τόν εαυτό μου νά χειροκροτά μαζί μέ τους άλλους :)

    Μήπως είσαι κι'εσύ υπομόχλιο σκοτεινών και υποκαταχθονίων δυνάμεων σάν τον δόκτορα;

    Θά το μάθω σέ λίγες ώρες κατά την επιτόπιον αυτοψίαν εις τον Κυανούν Φθόγγον

    Είναι σίγουρο οτι υπάρχει θεός.Είναι επίσης σίγουρο οτι δέν είναι ο Θεός..

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Hastaroth στις 18-11-2006 19:53 ]


    Hastaroth
    18.11.2006, 19:58
    Παράθεση:

    Το μέλος tsagkarousianos στις 18-11-2006 στις 04:22 έγραψε...

    Ααααααχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ..............................
    Παιδιά..............για μια ακόμα φορά καταπληκτικάαααααααααααααααααα
    Τις φωτογραφίες που τράβηξα δεν θα τις παραθέσω στο φιλοθεάμονκοινό διότι αφορούν το φλερτάρισμα του Αλβέρτου με το γιαουρτοσκόρδιον και δέχτηκα απειλές οτι αν τις βάλω στο τόπικ σημαίνει οτι είμαι υποκινούμενος απο υποχθόνιες σκοτεινές δυνάμεις οπότε........Αλβέρτο σου τη φυλάω για άλλη φορά.


    Εετσι μπράβο!

    Στείλε μού την πάντως άν μπορής (άν δέν σε δώ απόψε στο ΒΝ θά σού στείλω σέ ΠΜ το e-mail μου),γιά να έχω να βλέπω τίς..επιδόσεις μου
    StaSiS
    18.11.2006, 20:19
    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 18-11-2006 στις 15:25 έγραψε...

    Το τσιφτετέλι του Αλμπέρτου
    [...]



    Τσιφτετέλι χόρευες, Αλβέρτε?
    beatlus
    18.11.2006, 20:22
    Ενα λαϊκοτράγουδο λέει πως δεν γίνεται η ευτυχία να κόβεται στα τρία...
    Πως γίνεται -λεω εγώ- να κόβεται στα 40...? Γιατί τόσοι φτάσαμε να μαζευτούμε χθες στο Ρακάδικο και εις... περισσότερα να συμπληρώσω!
    Να πω την αλήθεια, στην αρχή είχα λίγο άγχος γιατί είχα επωμιστεί να κουβεντιάσω και να κανονίσω τις οργανωτικές λεπτομέρειες με το αφεντικό και ήθελα να είναι όλα καλά για όλους... Νομίζω πως είναι περιττό να αναφέρω πως το πως φύγαμε όλοι από το μαγαζί, δίνει απάντηση στις όποιες ανησυχίες μου είχαν γεννηθεί...
    Πέρασα -όπως αντιλήφθηκα όλοι μας- υπέροχα...
    Χάρηκα που είδα όσους ήδη γνώρισα, αλλά είχα καιρό να δω, χάρηκα που γνώρισα από κοντά όσους γνώριζα μόνο διαδικτυακά ή καθόλου, είμαι ευγνώμων για όσους όχι απλώς γνωρίζω, αλλά όπως τόσες φορές, έτσι και χθες ήταν εκεί για να με κάνουν να αισθάνομαι τυχερός και ομορφιά!
    Κορυφαίες στιγμές; Η εκπληκτική ικανότητα του Αλβέρτου με μια του κίνηση να μας ξεσηκώνει όλους σε χειροκρότημα, για λύκνισμα απέριττο και η... τελική του αντεπίθεση στο τζατζικόπιατο! Να σημειώσω, εδώ, ότι χθες υπήρχαν στο μαγαζί δύο μεγάλοι θαυμαστές του Αλβέρτου -μιλάω σοβαρά- από τον καιρόπου ως ντράμερ θρυλικού συγκροτήματος αλώνιζε τη νυχτερινή Αθήνα. Βέβαια, τώρα το κάνει και χωρίς τύμπανα...
    Επίσης, η λεβέντικες και... υπόγειες ρακές του Ορφέα
    Επίσης, η στιγμή που περιμέναμε και ξεχυθήκαμε για χορό!!! Το 'φχαριστήθηκα...
    Επίσης, τα αμέτρητα τσουγκρίσματά μας, επίσης, επίσης, επίσης...
    Μα μου χάραξαν αναμνήσεις στην ψυχή, το μελωδικό χάδι της Νεκταρίτσας (δεν χορταίνω να την ακούω να κεντάει το "Στο 'πα και στο ξαναλέω") και της Πηγούλας στο "Πέντε Ελληνες στον Αδη"... Μαζί και το μαζί της Νεκταρίτσας και του Θοδωρή στην "Ανοιξη"...
    Θα μπορούσα να πω πολλά, αλλά θα πω προς το εν τέλει τούτο...
    Οπως το χτες, μας περιμένουν πολλά αύριο... Προσωπικά έχω άτελείωτη όρεξη (φάνηκε κιόλας, ε, χχιιχιχιιχχιχιχιχιιι )
    Τί λέτε, φύγαμε?

    Γελασμένοι, σε λίγο θα 'ρθει το φθινόπωρο.
    Θα βρέξει, θα ποτίσει. Ηλεκτρισμένη ατμόσφαιρα.
    Τι περίεργο. Το καλοκαίρι φαίνεται μακρινό αλλά εδώ ήταν πριν λίγο. Ιδρώσαμε, φωνάξαμε.
    Όμορφα ήταν.
    Ποίημα "Χέρι και κάνιστρο" του Χρίστου Ξένου

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : beatlus στις 18-11-2006 20:24 ]


    Deos
    18.11.2006, 20:40
    Παράθεση:

    Το μέλος beatlus στις 18-11-2006 στις 20:22 έγραψε...


    Οπως το χτες, μας περιμένουν πολλά αύριο...




    Σωτήρη μέσα σε αυτή τη φράση περιέχεις όλα όσα σκέφτομαι και θέλω να πω
    Ευχαριστούμε για την υπέροχη ιδέα σου να μαζευτούμε χτες και να περάσουμε τόσο όμορφα!!

    -------------------------
    -------------------------

    P.S. Νεκταρία, μου έδωσες μεγάλη χαρά που ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ σε γνώρισα και από κοντά!!
    Άντε, βάλε το μπρίκι στη φωτιά!! (λες μετά τον ελληνικό να βάλουμε και κανένα ρακόμελο..?..)
    dimitrapan
    18.11.2006, 20:44
    Να 'μαι κι εγώ...



    Ήταν φανταστική η χθεσινή βραδιά!!!



    Ο Θοδωρής υπέροχος όπως πάντα... Τι ζεστή φωνή αυτή βρε παιδί μου?



    Πηγούλα, με ταξίδεψες όχι στον Άδη μα ψηλά. Σ' ευχαριστώ πολύ προσωπικά. Είναι και ένα από τα πολύ αγαπημένα μου τραγούδια αυτό και δεν ακούγεται τόσο συχνά όσο του πρέπει.



    Νεκταρία, κατέβηκαν τα χερουβείμ κούκλα όταν τραγουδούσες και πετούσαν ανάμεσά μας... Μου χρωστάς μόνο ένα "παράπονο", ε?



    Χάρηκα πολύ που γνώρισα κι από κοντά τον γιατρό μας (γιατρέ σου χρωστάω μια έπίσκεψη για σφηνάκια ) και τον Παναγιώτη που κουβέντα στην κουβέντα βγήκαμε... συνάδελφοι! Είναι μικρός ο κόσμος τελικά!



    Επίσης χάρηκα πάααααρα πάραααααα πολύ που είδα την Στέλλα μας μετά από τόσο καιρό, καθώς και το Πηνελοπάκι μας. Στελλάκι, εσύ δεν τραγούδησες για μας... Γιατί ε? Γιατί? Πρόστιμο!!!



    Σχετικά με τα 22 € για τα οποία είχε γίνει συζήτηση, έχω να δηλώσω ότι τον... ληστέψαμε τον μαγαζάτορα Βρε Σωτήρη, έτσι μου έρχεται όταν είναι να κανονίζω κάτι, οτιδήποτε, να βάζω εσένα να συννενοήσαι... Παρεπιπτόντως, ευχαριστούμε πάρα πολύ που επωμίστηκες το βάρος της διοργάνωσης και που εξαιτίας σου περάσαμε αυτή την υπέροχη βραδιά.



    Τέλος, πολύ ωραίο και το after. Όσοι δεν ακολουθήσατε, χάσατε. Ο Θοδωρής υπέροχος όπως πάντα μας ταξίδεψε με πολύ πολύ αγαπημένες μπαλάντες. Την επόμενη φορά θα σου έρθω νωρίς νωρίς για να μην χάσω ούτε νότα...



    Υ.Γ.1: Έχω να δηλώσω ότι μετά από τόσες και τόσες συζητήσεις επί του γιαουρτοσκορδίου, μόνο ο Αλβέρτος τίμησε... την απειλή του!!! Και για την ακρίβεια δεν σταμάτησε ούτε λεπτό να την... τιμά! Αλβέρτο τα σέβη μου!

    Υ.Γ.2: Πινελάκι... "Το δικό μου είναι...."

    "Δεν είμαστε τίποτα, ας γίνουμε τα πάντα!"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 05-12-2006 13:11 ]


    gate
    18.11.2006, 20:45
    Παράθεση:

    Το μέλος Deos στις 18-11-2006 στις 20:40 έγραψε...

    P.S. Νεκταρία, μου έδωσες μεγάλη χαρά που ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ σε γνώρισα και από κοντά!!
    Άντε, βάλε το μπρίκι στη φωτιά!! (λες μετά τον ελληνικό να βάλουμε και κανένα ρακόμελο..?..)



    Την ίδια χαρά μοιράζομαι κι εγώ μαζί σου Γιάννη! Όσο για τον ελληνικό, γιατί όχι...; Εγώ θα 'λεγα να τα ανακατέψουμε και τα δύο...
    ...Αρκεί να αναλάβει κάποιος απ' την παρέα να με σταματήσει όταν αρχίσω και χάνω τον λογαριασμό στα ποτηράκια...
    gate
    18.11.2006, 20:50
    Παράθεση:

    Το μέλος dimitrapan στις 18-11-2006 στις 20:44 έγραψε...

    Νεκταρία, κατέβηκαν τα χερουβείμ κούκλα όταν τραγουδούσες και πετούσαν ανάμεσά μας... Μου χρωστάς μόνο ένα "παράπονο", ε?

    .....Σχετικά με τα 22 € για τα οποία είχε γίνει συζήτηση, έχω να δηλώσω ότι τον... ληστέψαμε τον μαγαζάτορα Βρε Σωτήρη, έτσι μου έρχεται όταν είναι να κανονίζω κάτι, οτιδήποτε, να βάζω εσένα να συννενοήσαι... Παρεπιπτόντως, ευχαριστούμε πάρα πολύ που επωμίστηκες το βάρος της διοργάνωσης και που εξαιτίας σου περάσαμε αυτή την υπέροχη βραδιά.

    Τέλος, πολύ ωραίο και το after. Όσοι δεν ακολουθήσατε, χάσατε. Ο Θοδωρής υπέροχος όπως πάντα μας ταξίδεψε με πολύ πολύ αγαπημένες μπαλάντες. Την επόμενη φορά θα σου έρθω νωρίς νωρίς για να μην χάσω ούτε νότα...




    Δε θα σ' αφήσω με "παράπονο" Δήμητρα...! Την επόμενη φορά, θα είναι το πρώτο που θα πω, εξαιρετικά αφιερωμένο...

    Όσο για το σχόλιο περί των 22 και της διοργάνωσης, Σωτήρη μου έχω πάθει πλάκα... Τέτοια συνεννόηση, ...ούτε στο διπλωματικό σώμα...

    Για το after Δημητρούλα μου ήταν αδύνατο όσο κι αν ήθελα να δω και να ακούσω Παυλάκο... Ο Θεός ξέρει πόσα ήπια...
    Orfeus
    19.11.2006, 08:16
    Παράθεση:

    Το μέλος gate στις 18-11-2006 στις 20:45 έγραψε...

    ...Αρκεί να αναλάβει κάποιος απ' την παρέα να με σταματήσει όταν αρχίσω και χάνω τον λογαριασμό στα ποτηράκια...



    Εγώ είμαι .....εδώ!!!


    tsagkarousianos
    19.11.2006, 10:58
    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 18-11-2006 στις 19:58 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tsagkarousianos στις 18-11-2006 στις 04:22 έγραψε...

    Ααααααχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ..............................
    Παιδιά..............για μια ακόμα φορά καταπληκτικάαααααααααααααααααα
    Τις φωτογραφίες που τράβηξα δεν θα τις παραθέσω στο φιλοθεάμονκοινό διότι αφορούν το φλερτάρισμα του Αλβέρτου με το γιαουρτοσκόρδιον και δέχτηκα απειλές οτι αν τις βάλω στο τόπικ σημαίνει οτι είμαι υποκινούμενος απο υποχθόνιες σκοτεινές δυνάμεις οπότε........Αλβέρτο σου τη φυλάω για άλλη φορά.


    Εετσι μπράβο!

    Στείλε μού την πάντως άν μπορής (άν δέν σε δώ απόψε στο ΒΝ θά σού στείλω σέ ΠΜ το e-mail μου),γιά να έχω να βλέπω τίς..επιδόσεις μου




    Μια εικόνα όσο χίλιες λέξεις Αλβέρτο...........
    Πάλεψα με τους δαίμονες μου αλλά δεν άντεξα....................




    επισυναπτόμενα: Albert.JPG 
    tsagkarousianos
    19.11.2006, 11:03
    Απο τα δεξιά προς τα αριστερά.....ένα εύθυμο πηγαδάκι.................

    Πες Τσα............
    (Πααιδιά είσαστε Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο Ι...)

    Εγώ θα φλέγομαι..θ'ανθίζω..θα γιορτάζω..θ'ανατέλλω..θα σε καίω.....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tsagkarousianos στις 19-11-2006 14:09 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tsagkarousianos στις 19-11-2006 14:13 ]





    επισυναπτόμενα: Parea 2.jpg Parea 1.JPG 
    tsagkarousianos
    19.11.2006, 11:29
    tsagkarousianos, giorgos_arazei (στην κυριολεξία αράζει........), semplice....




    επισυναπτόμενα: image 2.JPG 
    Hastaroth
    19.11.2006, 12:13
    Παράθεση:

    Το μέλος StaSiS στις 18-11-2006 στις 20:19 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 18-11-2006 στις 15:25 έγραψε...

    Το τσιφτετέλι του Αλμπέρτου
    [...]



    Τσιφτετέλι χόρευες, Αλβέρτε?



    Ελα ντέ....


    Hastaroth
    19.11.2006, 12:25
    Παράθεση:

    Το μέλος beatlus στις 18-11-2006 στις 20:22 έγραψε...

    Κορυφαίες στιγμές; Η εκπληκτική ικανότητα του Αλβέρτου με μια του κίνηση να μας ξεσηκώνει όλους σε χειροκρότημα, για λύκνισμα απέριττο και η... τελική του αντεπίθεση στο τζατζικόπιατο! Να σημειώσω, εδώ, ότι χθες υπήρχαν στο μαγαζί δύο μεγάλοι θαυμαστές του Αλβέρτου -μιλάω σοβαρά- από τον καιρόπου ως ντράμερ θρυλικού συγκροτήματος αλώνιζε τη νυχτερινή Αθήνα. Βέβαια, τώρα το κάνει και χωρίς τύμπανα...


    Εσύ Σωτήρη που ήσουν πίσω μου σίγουρα θά διαπίστωσες οτι εγώ απλώς χειροκροτούσα (γιά να μήν διαδίδουν ψευδείς φήμες οι γνωστοί υποκινούμενοι μοχλοί καί υπομόχλια σκοτεινών δυνάμεων tsagkarousianos και Orfeus )

    Πάντως τά τζατζίκια ήταν υπέροχα.Ενα τρίτο πιάτο που περίσσεψε δέν πρόλαβα νά το φάω γιατί έπρεπε να φύγουμε.....
    Hastaroth
    19.11.2006, 12:27
    Παράθεση:

    Το μέλος tsagkarousianos στις 19-11-2006 στις 10:58 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 18-11-2006 στις 19:58 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tsagkarousianos στις 18-11-2006 στις 04:22 έγραψε...

    Ααααααχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ..............................
    Παιδιά..............για μια ακόμα φορά καταπληκτικάαααααααααααααααααα
    Τις φωτογραφίες που τράβηξα δεν θα τις παραθέσω στο φιλοθεάμονκοινό διότι αφορούν το φλερτάρισμα του Αλβέρτου με το γιαουρτοσκόρδιον και δέχτηκα απειλές οτι αν τις βάλω στο τόπικ σημαίνει οτι είμαι υποκινούμενος απο υποχθόνιες σκοτεινές δυνάμεις οπότε........Αλβέρτο σου τη φυλάω για άλλη φορά.


    Εετσι μπράβο!

    Στείλε μού την πάντως άν μπορής (άν δέν σε δώ απόψε στο ΒΝ θά σού στείλω σέ ΠΜ το e-mail μου),γιά να έχω να βλέπω τίς..επιδόσεις μου




    Μια εικόνα όσο χίλιες λέξεις Αλβέρτο...........
    Πάλεψα με τους δαίμονες μου αλλά δεν άντεξα....................









    Γιατρέ μου,βλέπω υποκύπτεις εύκολα στούς πειρασμούς
    tsagkarousianos
    19.11.2006, 12:38
    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 19-11-2006 στις 12:27 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tsagkarousianos στις 19-11-2006 στις 10:58 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 18-11-2006 στις 19:58 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tsagkarousianos στις 18-11-2006 στις 04:22 έγραψε...

    Ααααααχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ..............................
    Παιδιά..............για μια ακόμα φορά καταπληκτικάαααααααααααααααααα
    Τις φωτογραφίες που τράβηξα δεν θα τις παραθέσω στο φιλοθεάμονκοινό διότι αφορούν το φλερτάρισμα του Αλβέρτου με το γιαουρτοσκόρδιον και δέχτηκα απειλές οτι αν τις βάλω στο τόπικ σημαίνει οτι είμαι υποκινούμενος απο υποχθόνιες σκοτεινές δυνάμεις οπότε........Αλβέρτο σου τη φυλάω για άλλη φορά.


    Εετσι μπράβο!

    Στείλε μού την πάντως άν μπορής (άν δέν σε δώ απόψε στο ΒΝ θά σού στείλω σέ ΠΜ το e-mail μου),γιά να έχω να βλέπω τίς..επιδόσεις μου




    Μια εικόνα όσο χίλιες λέξεις Αλβέρτο...........
    Πάλεψα με τους δαίμονες μου αλλά δεν άντεξα....................









    Γιατρέ μου,βλέπω υποκύπτεις εύκολα στούς πειρασμούς




    beatlus
    19.11.2006, 13:58
    Όσο για το σχόλιο περί των 22 και της διοργάνωσης, Σωτήρη μου έχω πάθει πλάκα... Τέτοια συνεννόηση, ...ούτε στο διπλωματικό σώμα...

    Ναι, αλλά και τέτοιο τραγούδισμα, μόνο τον παλιό καλό καιρό...

    Υ.Γ. Αλβέρτο μου, βεβαιώνω πως ό,τι δείχνει η φωτογραφία - ντοκουμέντο του Ορφέα, είναι ο πανάρχαιος, μυστικιστικός χορός στροβιλιζόμενα παλαμάκια δια της φιγούρας του ζεϊμπέκικου και ουχί... τσιφτετέλι! Το βεβαιώνω!
    Orfeus
    19.11.2006, 15:09
    Παράθεση:

    Το μέλος beatlus στις 19-11-2006 στις 13:58 έγραψε...

    Αλβέρτο μου, βεβαιώνω πως ό,τι δείχνει η φωτογραφία - ντοκουμέντο του Ορφέα, είναι ο πανάρχαιος, μυστικιστικός χορός στροβιλιζόμενα παλαμάκια δια της φιγούρας του ζεϊμπέκικου και ουχί... τσιφτετέλι! Το βεβαιώνω!



    Ε καλά τώρα...
    Εγώ όταν λέω "τσιφτετέλι" εννοώ "ζεϊμπέκικο".
    (Έτσι μου ο γιατρός μας να λέω) Χρήστο τα λέω καλά;