ελληνική μουσική
    630 online   ·  210.857 μέλη

    Συνάντηση στο Ρακάδικο

    dver17
    19.11.2006, 16:55
    Παράθεση:

    Το μέλος gate στις 18-11-2006 στις 12:33 έγραψε...

    Χθες, αυτό το είδα καθαρά..., για μια ακόμη φορά, έστω κι αν ήμουν λίγο θολωμένη, αφού ο αγαπητός Δημήτρης (dver17) δεν έχανε ευκαιρία να μου γεμίζει το ποτήρι κάθε λίγο και λιγάκι, χωρίς να το παίρνω είδηση...



    Δεν ξέρω τίποτα! Είμαι αθώος! (σιγά μην είμαι!)
    Μια χαρά περάσαμε, άντε και εις άλλα με υγεία!!!
    gate
    19.11.2006, 17:13
    Παράθεση:

    Το μέλος dver17 στις 19-11-2006 στις 16:55 έγραψε...
    Δεν ξέρω τίποτα! Είμαι αθώος! (σιγά μην είμαι!)
    Μια χαρά περάσαμε, άντε και εις άλλα με υγεία!!!



    Καλά, αν νομίζεις ότι θα ξανακάτσω εγώ στο ίδιο τραπέζι μαζί σου, είσαι γελασμένος...
    Μια φορά την πατάει κανείς...

    Ορφέα μ' ακούς...; Δίπλα μου την επόμενη φορά...
    Orfeus
    19.11.2006, 17:16
    E ναι...
    tsagkarousianos
    19.11.2006, 17:20
    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 19-11-2006 στις 15:09 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος beatlus στις 19-11-2006 στις 13:58 έγραψε...

    Αλβέρτο μου, βεβαιώνω πως ό,τι δείχνει η φωτογραφία - ντοκουμέντο του Ορφέα, είναι ο πανάρχαιος, μυστικιστικός χορός στροβιλιζόμενα παλαμάκια δια της φιγούρας του ζεϊμπέκικου και ουχί... τσιφτετέλι! Το βεβαιώνω!



    Ε καλά τώρα...
    Εγώ όταν λέω "τσιφτετέλι" εννοώ "ζεϊμπέκικο".
    (Έτσι μου ο γιατρός μας να λέω) Χρήστο τα λέω καλά;






    Έτσι είναι....
    jorge
    19.11.2006, 17:41
    Όλη την εβδομάδα δεν έλεγα τίποτα, όλα τα φώτα έπεσαν στον Αλβέρτο και έτσι άνετος και ανενόχλητος μπόρεσα και τάραξα τα τζατζίκια που βρίσκονταν στο πεδίο δράσης μου

    Και όχι μόνο αυτό, αλλά τα αλάνθαστα αντανακλαστικά μου εμπόδισαν τελευταία στιγμή τον ύπουλο manblaz να περάσει λαθραία το κρασί μας από την άλλη μεριά του τραπεζιού (βέβαια το κρασί έπεσε όλο επάνω μου, αλλά κομμάτια να γίνει... που έγινε βέβαια...).

    Λοιπον, τι να πω, για άλλη μια φορά περάσαμε πολύ πολύ ωραία. Η βραδιά μόνο βαρετή δεν ήταν, ενώ ο χώρος αν και αρκετά θορυβώδης, μας έδωσε τη δυνατότητα να κινούμαστε, να αλλάζουμε θέσεις, αλλά και να φτιάξουμε ένα "ορθάδικο" δίπλα στο τραπέζι.

    Επί του μουσικού μέρους, μου άρεσε πολύ η τσακπινιά του μουζουκτζή, οι προσεγμένες επιλογές και ο σεβασμός στα τραγούδια από όλους. Δεν είναι εύκολο να κρατάς ένα τέτοιο επίπεδο σε τέτοιους χώρους, καθώς είναι πολύ εύκολο η όλη φάση να γυρίσει σε αντιαισθητικό και ευτελές πανηγυράκι. Μπράβο λοιπόν στο Θοδωρή, τον Σάκη και τον τρίτο της παρέας τους.

    Για τέλος, ένα ευχαριστώ στον φίλο μου τον beatlus ΓΙΑ ΟΛΑ. Ευχαριστώ επίσης όλα τα φωτεινά και χαρούμενα πρόσωπα που έκαναν το βράδυ αυτό να κυλήσει μονορούφι... Να 'στε καλά.
    beatlus
    19.11.2006, 17:50
    Πάμε για τα επόμενα... Ρακάδικα!!!
    Τί θα λέγατε να οργανώσουμε κάπου μια Χριστουγεννιάτικη συγκέντρωση, να ανταλάξουμε δωράκια, που να έχουμε βάλει μέσα σε ένα καλάθι στη μέση του τραπεζιού, να διαλέγουμε τυχαία και να τα ανοίγουμε (αυτό κρύβει και πολλά σουρεάλ στιγμιότυπα) μπροστά σε όλους; Χα, τώρα μου 'ρθε!
    Τί λέτε;
    Απαραίτητη η τζατζικοκατάσταση...
    Shakti_
    19.11.2006, 18:14
    Αυτή τη φορά, δεν το χάνω!!
    dver17
    19.11.2006, 18:57
    Παράθεση:

    Το μέλος beatlus στις 19-11-2006 στις 17:50 έγραψε...

    Πάμε για τα επόμενα... Ρακάδικα!!!
    Τί θα λέγατε να οργανώσουμε κάπου μια Χριστουγεννιάτικη συγκέντρωση, να ανταλάξουμε δωράκια, που να έχουμε βάλει μέσα σε ένα καλάθι στη μέση του τραπεζιού, να διαλέγουμε τυχαία και να τα ανοίγουμε (αυτό κρύβει και πολλά σουρεάλ στιγμιότυπα) μπροστά σε όλους; Χα, τώρα μου 'ρθε!
    Τί λέτε;
    Απαραίτητη η τζατζικοκατάσταση...



    Super ιδέα! Μέσα!!!
    Orfeus
    19.11.2006, 18:59
    Μέσα στα δώρα θα κρύψω ένα κεσεδάκι με τζατζίκι!!!


    dver17
    19.11.2006, 19:00
    Παράθεση:

    Το μέλος gate στις 19-11-2006 στις 17:13 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος dver17 στις 19-11-2006 στις 16:55 έγραψε...
    Δεν ξέρω τίποτα! Είμαι αθώος! (σιγά μην είμαι!)
    Μια χαρά περάσαμε, άντε και εις άλλα με υγεία!!!



    Καλά, αν νομίζεις ότι θα ξανακάτσω εγώ στο ίδιο τραπέζι μαζί σου, είσαι γελασμένος...
    Μια φορά την πατάει κανείς...

    Ορφέα μ' ακούς...; Δίπλα μου την επόμενη φορά...



    ... όλο στους άλλους βάζω να πιούν κι εγώ κάνω τον ψόφιο κοριό!!!
    Καλά, αν κάτσουμε στο ίδιο τραπέζι πάλι, θα σου γεμίζω το ποτήρι με πορτοκαλάδα (και βότκα, χε, χε!)!

    beatlus
    19.11.2006, 19:04
    Jorge, να προχωρήσω σε τόπικ? Να βοηθήσουμε όλοι με προτάσεις για χώρο ή τρόπο διεξαγωγής...! Προτείνω να γίνει μια-δυο μέρες πριν ή μετά τα Χριστόύγεννα, ώστε να είμαστε και μέσα στις γιορτές και να μην επηρεάσουμε τις οικογενειακές συγκεντρώσεις! Ε?

    jorge
    19.11.2006, 19:52
    Είναι νωρίς για τοπικ από τη στιγμή που θα γίνει σε 1 μήνα. Θα έλεγα το topic να ανοίξει γύρω στις 5 Δεκέμβρη, ώστε να βρεθούμε κατά τις 20. Ωραία ιδέα
    beatlus
    19.11.2006, 20:12
    Σωστότατος!


    Emaki
    20.11.2006, 10:07
    Παράθεση:

    Το μέλος tsagkarousianos στις 19-11-2006 στις 11:03 έγραψε...

    Απο τα δεξιά προς τα αριστερά.....ένα εύθυμο πηγαδάκι.................

    Πες Τσα............
    (Πααιδιά είσαστε Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο Ι...)

    Εγώ θα φλέγομαι..θ'ανθίζω..θα γιορτάζω..θ'ανατέλλω..θα σε καίω.....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tsagkarousianos στις 19-11-2006 14:09 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tsagkarousianos στις 19-11-2006 14:13 ]










    Δεν έχω να προσθέσω πολλά μια και αφού άργησα να γράψω με έχουν προλάβει οι προλαλήσαντες!

    Σωτήρη 1ον πολύ καλή η επιλογή σου για το μαγαζί και 2ον όσον αφορά την τίμη θα συμφωνήσω με την Δήμητρα!

    Γιατρέ, η μεγαλύτερη επιτυχία της φωτογραφίες είναι ότι δεν ξεχωρίζουν ποιοι είναι σε αυτή!χαχαχαχαχ
    Αγνώριστους μας έκανες!
    Και να ξέρεις απο δω και πέρα θα λεώ Τσα και δεν φοβάμαι και δεν με νοιάζει!
    Τσα...γκαρουσιάνος!


    Κατά τα άλλα μας εύχομαι Πάντα Τέτοια!!!

    tsagkarousianos
    20.11.2006, 14:17
    Παράθεση:

    Το μέλος Emaki στις 20-11-2006 στις 10:07 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tsagkarousianos στις 19-11-2006 στις 11:03 έγραψε...

    Απο τα δεξιά προς τα αριστερά.....ένα εύθυμο πηγαδάκι.................

    Πες Τσα............
    (Πααιδιά είσαστε Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο Ι...)

    Εγώ θα φλέγομαι..θ'ανθίζω..θα γιορτάζω..θ'ανατέλλω..θα σε καίω.....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tsagkarousianos στις 19-11-2006 14:09 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tsagkarousianos στις 19-11-2006 14:13 ]










    Δεν έχω να προσθέσω πολλά μια και αφού άργησα να γράψω με έχουν προλάβει οι προλαλήσαντες!

    Σωτήρη 1ον πολύ καλή η επιλογή σου για το μαγαζί και 2ον όσον αφορά την τίμη θα συμφωνήσω με την Δήμητρα!

    Γιατρέ, η μεγαλύτερη επιτυχία της φωτογραφίες είναι ότι δεν ξεχωρίζουν ποιοι είναι σε αυτή!χαχαχαχαχ
    Αγνώριστους μας έκανες!
    Και να ξέρεις απο δω και πέρα θα λεώ Τσα και δεν φοβάμαι και δεν με νοιάζει!
    Τσα...γκαρουσιάνος!


    Κατά τα άλλα μας εύχομαι Πάντα Τέτοια!!!




    Καλό μου Εμάκι.........
    Η φωτογραφία είναι πειραγμένη εσκεμμένα γιατι δεν σας ρώτησα αν θέλατε να΄την ανεβάσω.......αν έχω το οκ το δικόσας τότε βάζω την αυθεντική........

    ΕΜΑΚΙ...................................................
    Πες ΤΣΑ..........
    Θα τα πούμε στο chat.......
    Aiolos_m
    20.11.2006, 18:40
    Παράθεση:

    Το μέλος beatlus στις 19-11-2006 στις 17:50 έγραψε...

    Πάμε για τα επόμενα... Ρακάδικα!!!
    Τί θα λέγατε να οργανώσουμε κάπου μια Χριστουγεννιάτικη συγκέντρωση, να ανταλάξουμε δωράκια, που να έχουμε βάλει μέσα σε ένα καλάθι στη μέση του τραπεζιού, να διαλέγουμε τυχαία και να τα ανοίγουμε (αυτό κρύβει και πολλά σουρεάλ στιγμιότυπα) μπροστά σε όλους; Χα, τώρα μου 'ρθε!
    Τί λέτε;
    Απαραίτητη η τζατζικοκατάσταση...



    Λέω να έρθω κι εγώ αυτή τη φορά αν βολέψει...
    Aiolos_m
    20.11.2006, 18:43
    ...μόνο που αντί για δώρο στο καλάθι θα μαζέψω καμιά δεκαριά ερωτήσεις για τον Χόρχε

    (ΥΓ: τυλιγμένες...)
    Orfeus
    20.11.2006, 18:58
    Μόνο δέκα; Βάλε πράμα... Γράψε και στο περιτύλιγμα μερικές.
    Ή να κάνεις δώρο ή να μην κάνεις!!!


    Aiolos_m
    20.11.2006, 19:01
    θα είναι δέκα αλλά περιποιημένες...
    capone69
    20.11.2006, 19:11
    Παράθεση:

    Το μέλος beatlus στις 19-11-2006 στις 19:04 έγραψε...

    Jorge, να προχωρήσω σε τόπικ? Να βοηθήσουμε όλοι με προτάσεις για χώρο ή τρόπο διεξαγωγής...! Προτείνω να γίνει μια-δυο μέρες πριν ή μετά τα Χριστόύγεννα, ώστε να είμαστε και μέσα στις γιορτές και να μην επηρεάσουμε τις οικογενειακές συγκεντρώσεις! Ε?




    Εγω μπορω να σας προτεινω το μαγαζι μου.να φτιαξω finger food και γιατι οχι να κανουμε κι ενα τζαμαρισματακι....
    Μια ιδεα απλα.....