ελληνική μουσική
    592 online   ·  210.870 μέλη

    Γιατί έχετε διαλέξει το nickname που χρησιμοποιείτε;;;

    Kerato
    22.05.2005, 17:33
    Quote:

    Το μέλος Booster στις 01-04-2005 στις 01:02 έγραψε:

    Booster είναι αυτός που ανεβάζει και δίνει ενέργεια. Όπου βλέπω άνθρωπο πεσμένο και μελαγχολικό, ε κάτι με πιάνει και κάνω ότι μπορώ για να τον ανεβάσω και είμαι πολύ χαρούμενος όταν τα καταφέρνω. Το Booster μου το βγάλανε στην παρέα και μου άρεσε. Ετσι λοιπόν, μελαγχολικοί μελαγχολικές προσέλθετε για μια μπυρίτσα...







    Μόνο που η Νέα Ερυθραία μου πέφτει λίγο μακριά...

    Εδώ Κέρατο λοιπόν,
    γιατί [είναι το όνομά μου στο yahoo (Κέρατο Βερνικωμένο)]
    γιατί, όπως έλεγα, η γιαγιά μου συνήθιζε να μας λέει έτσι,
    όταν δε μπορόυσε να μας κάνει ζάφτι τα καλοκαίρια που μας έπαιρνε για διακοπές 4 εγγόνια από 3 έως 9 ετών το μεγαλύτερο...
    ...και γιατί άμα μουλαρώσω ή πεισμώσω γενικότερα...
    Watch out people north and south....!!!!!!!!!

    Θα μου ταίριαζε εξίσου το στριμμένο άντερο που με λέει η μάνα μου, αλλά αυτό θα το κρατήσω για άλλη στιγμη...ΟΥΠΣ!Προδώθηκα...
    nefos
    22.05.2005, 20:08

    νέφος πάνω από τα κεφάλια σας

    γιατί? γιατί έτσι με φωνάζουν συχνά καλέ. . .


    mousa
    22.05.2005, 20:54
    mousa γιατί υπήρξα και πιστεύω πως εξακολουθώ να είμαι η μούσα ενός υπέροχου ανθρώπου....
    NaStaZiA
    23.05.2005, 00:49
    το nick μου δεν διαφοροποιειται απο το ονομα μου...απλως ετσι με λεει καποιος που μου αρεσει πολυ!οποτε ηταν το πρωτο που μου ηρθε στο μυαλο για να βαλω σαν nick!
    mickey
    23.05.2005, 14:13
    Γοητευτηκα απο την τελευταια ταινια του Ντισνευ 3D που βγηκε τα Χριστουγεννα!!!

    Εξαλλου μιλαμε και με αγνωστους εεεεε να μην το ξεχναμε αυτο


    divided
    23.05.2005, 16:52
    ¶κουγα ένα τραγούδι των Pink Floyd όταν έκανα εγγραφή το "Hey You" που στο τέλος λέει:

    Don't tell me there's no hope at all.
    Together we stand, divided we fall.
    CasillasF
    24.05.2005, 00:26
    exete akousta yia ton Iker Casillas Fernandez...? ton termatofilaka tis Real Madrid...?

    e loipon.. apo eki empneustika...

    palia.. misousa poli to podosfero.. den mporusa na akousw le3i yia auto...

    omws.. mia mera etixe na dw ena agwna tis Real stin t.v...

    ida to proswpo tu Casillas...
    to pathos pu ixe...

    auto m'arese.. me ekane na niwsw diaforetika... na alla3w tin eikona pu ixa yia to podosfero...

    apo ekini tin mera to latreusa... mexri pu... ke termatofilakas epe3a stin omada tu sxoleiou mu :)

    ola auta ta xrwstaw ston Casillas...
    m'ekane na anakalipsw ena kainourio kosmo...

    na pws e3igeitai to nickname m..

    to "F" sto telos to exw valei yia na dilwnei oti ime koritsi...
    asxetos an oi perissoteroi vlepun to Casillas ke me thewroun yia agori...
    ap'oti fenete mprosta sto Casillas to F ginete skoni... dikeologimena dld
    abyss
    29.05.2005, 23:48
    Μου το κόλλησαν από το γυμνάσιο αυτό το παρατσούκλι γιατί πάντα η συμπεριφορά μου ήταν περίεργη...!

    Μου άρεσε και το έχω υιοθετήσει...
    Elf_guardian
    30.05.2005, 13:45
    To λοιπον,
    elf = ξωτικο
    επειδή μου αρέσουν παρα πολυ τα παραμυθια και οι ιστοριες με ξωτικα, νεραιδες, μαγους, δρακους και τα σχετικα

    To δευτερο συνδετικο, guardian = προστατης, σε μια μοναδικη κοπελια που γνωριζω και που δεν θελω να παθει κατι ωστε να την βλεπω να γελα.
    avantage
    13.06.2005, 14:27
    Εγώ το πήρα από ένα clubaki στο χωριό μου!!Σημαίνει και πλεονέκτημα..που μου ταιριάζει!!χιχιχι(όχι δν είμαι ψώνιο)!!Οπότε...το κράτησα!!
    iris-the-black
    21.06.2005, 15:41
    Γιατί λ-α-τ-ρ-ε-ύ-ω τους Black Sabbath και υοθέτησα το "black"...
    TheAuthority
    22.06.2005, 12:44
    The Authority λεγετε το συγκροτημα που εχω φτιαξει με φιλους μου απο το σχολειο,εγω παιζω τυμπανα και γραφω και στοιχους (εχουμε γραψει τρια τραγουδια, Addictions,Insanity και She)
    happiness
    26.06.2005, 23:05
    Εγώ το διάλεξα το nick μου γιατί έτσι με φωνάζουν οι φίλοι στο σχολείο (και ο μαθηματικός μου!). Είχα σκοπό να διάλεγα κάτι που έχει σχέση με τα βιβλία του Tolkien, που για μένα είναι κορυφή και τα λατρεύω μέχρι θανάτου. Αλλά έπρεπε να κάνω εγγραφή γρήγορα και έτσι δεν είχα χρόνο να σκεφτώ...
    Erich_Zann
    27.06.2005, 00:12
    Χαιρετίσματα σε όλους από την μυτερή σοφίτα της οδού Ντοσέιγ...
    Περισσότερα στο κείμενο του Χ.Φ.Λάβκραφτ "The Music of Erich Zann"
    bouzos
    27.06.2005, 00:29
    Kali erotisi !!to diko mou eine syndomografia tou patronimou mou legome Bouzopoulos opote dialexa Bouzos......
    One_last_goodbye
    01.07.2005, 23:06
    Vlepe "Judgement" apo Anathema. Apistefto kommati....
    DARCKANGEL
    02.07.2005, 00:13
    Γιατι εχω μια μανια με τους αγγελους..
    Και οποσδιποτε δεν μπορω να πω οτι ειμαι ξανθος αγγελος.. αφου ειμαι μελαχρινη...
    Και γιατι .... δεν ξερω αυτο μου ηρθε πρωτο στο μυαλο...!!!

    Σε έναν ανθρώπινο κόσμο, ακόμη και το φεγγάρι αποτελεί πρόβλημα . ΙΣΣΑ


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: DARCKANGEL on 02-07-2005 00:14 ]
    thanasena
    04.07.2005, 11:06
    Είμαι κόρη του Θανάση..
    Raindance
    08.07.2005, 19:31
    Πολυ καλο τοπικ πρεπει να πω,...
    Λεπον, εμενα το ψευδωνυμο προεκυψε απο την προσφατη επι8υμια μου να ασχοληθω με το film studies και ενας απο τους οργανισμους απο τους οποιους ειναι υποψηφιοι για τις σπουδες μου λεγεται Raindance.
    Επισης προσφατα με επιασε μια μπορα στο δρομο για το σπιτι και ετρεχα μες στη βροχη σχεδον σαν να χορευω!Εχετε περπατησει ποτε μες στη βροχη? Φοβερη αισθηση...
    TRINITY
    09.07.2005, 15:23
    Το δικό μου είναι απο το MATRIX ΑΠΟ ΤΟ 1ο κιόλας που είχε βγει.Είμαι φανατική της τριλογίας.....εννοώ και των τριών ταινιών!