ελληνική μουσική
    185 online   ·  210.894 μέλη

    Πρόβες για το 4ο Live: Φωτογραφίες, νέα, απρόοπτα

    billy_cobham_2005
    25.01.2007, 21:40
    Παράθεση:

    και θα κλεισω με μια γνωστη λαικη ροκ ρυση.
    ενα συγκροτημα διαλυεται οταν ο ντραμερ και ο μπασιστας
    αρχιζουν και εχουν αποψη .





    Αγαπητέ Φάλτσε δεν είναι και τόσο εντάξει αυτά που λες... Ξέρεις πολύ καλά ότι η βάση σε ένα γκρουπ είναι τα ρυθμικά. Αν δεν συμβιώνουν σωστά, απλώς δεν υπάρχει μπάντα. Απ' όσα έχω ζήσει, τις ζημιές σε ένα γκρούπ, τις κάνουν ή οι 2 κιθαρίστες μεταξύ τους, η ο κιθαρίστας με τον τραγουδιστή... Κοινώς αυτοί που το παίζουν leader, χωρίς να έχουν ουσιαστικά αίσθηση του τι πάει να πεί "Ηγέτης"...
    'Αποψη έχουν όλοι, ειδικά όταν ένας ντράμμερ ή ένας μπασίστας, έχουν μουσικές σπουδές, που πολλές φορές ξεπερνούν αυτές των υπολοίπων, που δεν ξέρουν τι πάει να πεί "μπαίνουμε σε F#","εισαγωγή 4 μέτρα", "τραγουδάω πάνω στον τόνο", "παίζω σόλο πάνω στο τέμπο"...... κτλ κτλ
    Aiolos_m
    25.01.2007, 22:01
    Αν και είμαι εκτός παιχνιδιού να πω κάτι;

    Δεν είναι λίγο "κατινιά" να τσακώνονται τα γκρουπ δημόσια λίγο πριν ένα τόσο όμορφο και σημαντικό για την κοινότητα γεγονός;
    Κατηγορούμε και καταδικάζουμε τα μέλη που εκφράζονται λίγο σκληρότερα από εμάς τους υπόλοιπους και λένε τις απόψεις τους "αγενώς", χωρίς συναίσθηση ατομικού κόστους, αλλά τρώμε στη μάπα (και δε μας ενοχλεί) τώρα και κάμποσες μέρες τις ψευτο-διαφορές που έχουν δημιουργηθεί ανάμεσα στα μέλη των συγκροτημάτων. Και λέω ψευτο-διαφορές γιατί δεν μπορώ να αντιληφθώ ουσιαστικές διαφορές (συγχωρείστε με). Αντί να υπάρχει ένα κλίμα ενότητας και συνεργασίας, μια φιλική και χιουμοριστική διάθεση σε όλα τα γκρουπάκια, προσπαθεί ο καθένας να βρει το δίκιο του απέναντι σε κάποιον ίσο, μέσα στις σελίδες του forum και των δημοσίων συζητήσεων. Μήπως να πάμε και στην Τατιάνα;

    Εγώ πάντως νιώθω ότι πάει να χαθεί ένα μέρος της λαμπρότητας του γεγονότος για το τίποτα. Διορθώστε με.
    Orfeus
    25.01.2007, 22:11
    Ηρεμήστε βρε παιδιά. Χιουμοριστική είναι η διάθεση!!!
    Αφού η Δήμητρα πήρε και συνεντευξη ....Βραδυνύ!!!








    επισυναπτόμενα: 25_1.jpg 
    tsagkarousianos
    25.01.2007, 22:15
    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 25-01-2007 στις 22:11 έγραψε...

    Ηρεμήστε βρε παιδιά. Χιουμοριστική είναι η διάθεση!!!
    Αφού η Δήμητρα πήρε και συνεντευξη ....Βραδυνύ!!!















    Μυ μεθύσυς πρόσεχε όμως Γυώργο απο τυς πολλές μπύρες.....




    "Αν ένα πουλί μπορούσε να πει με ακρίβεια τι τραγουδάει, γιατί τραγουδάει,
    και τι είναι αυτό που το κάνει να τραγουδάει, δεν θα τραγούδαγε".


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tsagkarousianos στις 25-01-2007 22:22 ]


    antreas_dr
    25.01.2007, 22:58
    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 25-01-2007 στις 22:11 έγραψε...









    ωραία τα ντολμαδάκια, όπως οι διασκευές των βραδυνών τύπων...
    rory166
    25.01.2007, 22:59
    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 25-01-2007 στις 22:11 έγραψε...

    Ηρεμήστε βρε παιδιά. Χιουμοριστική είναι η διάθεση!!!
    Αφού η Δήμητρα πήρε και συνεντευξη ....Βραδυνύ!!!











    δεν εχει χιουμοριστικη διαθεση εδω.....νιωθω να προσβαλεται η αισθητικη μου με ολο αυτο που γινεται εδω...παιρνω το γκρουπ μου και αποσυρω τη συμμετοχη μου απο το Live.....μουχαχαχαχα
    Shakti_
    25.01.2007, 23:44
    Τί πίνετε καλέ, όλοι εσείς, οι μουσικοί, και δεν μας δίνετε;



    Giorgos
    26.01.2007, 00:17
    StaSiS, Orfeus
    Aiolos_m
    26.01.2007, 00:36
    Ρε μας δουλέυετε;
    Hastaroth
    26.01.2007, 01:03
    Τώρα το κατάλαβες;

    Αφού είναι όλοι εργατικά παιδιά

    Πάντως θά συμφωνήσω μέ τον Παύλο (Astron) οτι κάπου ψιλοπαρατράβηξε το θέμα.Αφού τά σχήματα προετοιμάζονται και δέν υπάρχουν διαφωνίες,πρός τί τόσο ψάρωμα;Εντάξει,ωραία η πλάκα που έκαναν οι Βραδυνύ αλλά πάει,πέρασε.Εξ άλλου μάς διαβάζουν εδώ και άλλα άτομα που ενδεχομένως θέλουν να έρθουν να δούν το live και άν βλέπουν τέτοια πράγματα θα αναρωτιούνται τί μύγα μάς έχει τσιμπήσει (αφού δέν μάς έχουν γνωρίσει προσωπικά και δέν μπορούν να ξέρουν πότε κάνουμε πλάκα και πότε όχι).

    Ηρεμήστε λοιπόν και συγκεντρωθείτε γιατί ο καιρός γάρ εγγύς (που λέει και ο Λιακόπουλος-όχι αυτός μέ το σουπερμάρκετ,ο άλλος )

    Πάρτε και μιά νά ξεδιψάσετε
    KIT_KAT
    26.01.2007, 01:40
    Έλα Αλβέρτο τώρα, πες ότι ζηλεύεις, επειδή κανείς δε μαλώνει μαζί σου...

    Πέρα από την πλάκα, συμφωνώ μαζί σου. Το αστείο την πρώτη φορά είναι πετυχημένο, τις υπόλοιπες όχι!
    Giorgos
    26.01.2007, 02:09
    Παράθεση:

    Το μέλος KIT_KAT στις 26-01-2007 στις 01:40 έγραψε...
    Το αστείο την πρώτη φορά είναι πετυχημένο, τις υπόλοιπες όχι!


    Thank you, thank you..
    Aiolos_m
    26.01.2007, 02:13

    καθάρματα...
    Giorgos
    26.01.2007, 02:20
    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos_m στις 26-01-2007 στις 00:36 έγραψε...
    Ρε μας δουλέυετε;


    Ναι βρε, σοβαρά πίστεψες ότι όλους τους τσίμπησε μύγα και τσακώθηκαν;

    ΟΚ, ας επανέλθουμε λοιπόν στο Topic μετά από την πλακίτσα.

    Την Δευτέρα 26 Ιανουαρίου και ώρα 11μμ - 2πμ (τι σόι Βραδυνύ Τύπυ θα ήμασταν εξάλλου...), οι Β.Τ. έχουν την πρόβα generale τους.
    KIT_KAT
    26.01.2007, 02:25
    ? Ποια Δευτέρα 26? Το 2009?

    Μάλλον δεν είστε και πολύ βραδυνύ τύπυ τελικά, πάνε να την πέσεις Γιώργο καλύτερα...
    Orfeus
    26.01.2007, 05:33
    Εγώ πάντως, θα πω τα πράγματα με το όνομά τους.

    Το πρόβλημά μου (και ας κάνω το ΜΗ άνω-κάτω) είναι ο Βραδυνός Ageras επειδή βγαίνει στις πρόβες με .....καπέλο!!!!!


    W4TT4N4B3
    26.01.2007, 05:37
    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 26-01-2007 στις 05:33 έγραψε...

    Εγώ πάντως, θα πω τα πράγματα με το όνομά τους.

    Το πρόβλημά μου (και ας κάνω το ΜΗ άνω-κάτω) είναι ο Βραδυνός Ageras επειδή βγαίνει στις πρόβες με .....καπέλο!!!!!




    Εχεις φτιάξει σχολή orfeus με το καπέλο...
    rory166
    26.01.2007, 05:51
    με την τραγιασκα που λεει και ο χορχε
    rivera
    26.01.2007, 08:48
    Και εγω προσεξα το καπελακι που φοραει ο ageras αλλα αυτο που μου εκανε μεγαλη εντυπωση στον agera ειναι οτι,αν και τον θεωρω πολυ καλο τραγουδιστη και με μεγαλες
    δυνατοτητες στην φωνη του,την λεξη μ@λ@κ@ που λεει στο video την λεει και την προφερει καλυτερα απο οποιαδηποτε τραγουδι που τον εχω ακουσει να λεει........
    Giorgos
    26.01.2007, 09:49
    Παράθεση:

    Το μέλος KIT_KAT στις 26-01-2007 στις 02:25 έγραψε...
    Ποια Δευτέρα 26? Το 2009? Μάλλον δεν είστε και πολύ βραδυνύ τύπυ τελικά, πάνε να την πέσεις Γιώργο καλύτερα...


    Μια φορά είπα κι εγώ να πάω νωρίτερα σε ραντεβού (και μάλιστα κατά 3 μέρες!!!) και μού το βγάλανε ξινό...

    Take II: Την Δευτέρα 29 Ιανουαρίου και ώρα 11μμ - 2πμ, οι Β.Τ. έχουν την πρόβα generale τους.

    ΟΚ, τελευταία καίω κάρβουνο...