ελληνική μουσική
    502 online   ·  210.873 μέλη

    Πρόβες για το 4ο Live: Φωτογραφίες, νέα, απρόοπτα

    Orfeus
    29.01.2007, 04:24
    Παράθεση:

    Το μέλος antreas_dr στις 28-01-2007 στις 20:24 έγραψε...

    Η δεύτερη και τελευταία προβα του Rivera's Group έιναι γεγονός!

    Εδώ σε μια οικογενειακή φωτογραφία μετά το τέλος της πρόβας.

    Keep Rockin'....











    Την πέφτετε στον φίλο μου τον Rivera και τα παίρνω στο κρανίο!!!


    antreas_dr
    29.01.2007, 11:20
    Αφου ο Πέτρος μας αφήνει να την πέφτουμε στον Rivera!
    EffieKakaflika
    29.01.2007, 12:32
    Παράθεση:

    Το μέλος XeniaRodo στις 26-01-2007 στις 15:39 έγραψε...

    Σ' έφτιαξα εγώ


    T ο M ο ν α δ ι κ ό Φό ρ ο υ μ γ ι α T ρ α γ ο υ δ ι σ τ έ ς σ τ η ν E λ λ ά δ α
    tragoudi.forumer.com



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : XeniaRodo στις 26-01-2007 15:42 ]








    Καλά, ρε παιδί μου είσαι φοβερή!!!!!!
    VasilisSaltagiannis
    29.01.2007, 15:43
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 28-01-2007 στις 18:57 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος beatlus στις 28-01-2007 στις 14:32 έγραψε...

    Η... πρώτη πρόβα (νωρίς το θυμηθήκαμε, ε?) του σχήματος Beatlus-VasilisSaltagiannis, μαζί με gate και πενιές... αλατοπίπερο wintergirl, είχε εκπληκτική διάθεση, τσιπουράκι (δεν παρεκτραπήκαμε, χάρις στην παρέμβαση των ψυχραιμότερων ) και πολλές στιγμές έμπνευσης!!! Περίμενουμε, πλέον, με ανυπομονησία τη δεύτερη συνέυρεσή μας σε πρόβα, ίσως και περισσότερο από το ίδιο το λάιβ , όπου θα εξετάσουμε και τις... 5,5 προτάσεις που μας έχουν γίνει από μουσικές σκηνές...! Η ,5 αφορά μια πρόταση, που έχουμε βάλει στο "ψυγείο", μαζί με τα... κοψίδια του Βασίλη που υποσχέθηκε πως θα μας φιλέψει στην επόμενη πρόβα



    Πότε είναι η επόμενη;; Πρέπει να έρθω κι εγώ για κοψίδ... εε... για πρόβα, γιατί θα πούμε με την Gate ένα τραγουδάκι παρέα. Μη με ξεχάσετε!



    Λοιπόν για να μήν έχετε αυταπάτες θα σας πω εγώ την αλήθεια για τις πρόβες:
    Ήρθε αυτός ο...άτιμος ο beatlus με ένα τσίπουρο φωτιά και μόνο πρόβα δεν κάναμε.
    Και το χειρότερο είναι ότι εγώ επειδή έπαιρνα αντιβίωση δεν μπορούσα να πιω σταγόνα. "Βγάλε τέσσερα καθαρά ποτηράκια Βασίλη..." " 'Αντε γειά μας τώρα..."
    "Μα τι καθαρό είναι το τσίπουρό σου βρέ Σωτήρη..."
    Άντε!
    Αλλά θα σε φτιάξω εγώ στην επόμενη πρόβα όλοι θα τρώμε κοψιδάκι κι εσύ
    πατατάκια...
    beatlus
    29.01.2007, 15:54
    Ναι, ναι...! Κι όλα αυτά μέχρι την πρώτη... κατεβασιά τσίπουρου Μετά θα τα ξεχάσεις όλα, θα πέσουν οι πενιές και όλα θα πάρουν το δρόμο τους τον φυσιολογικό... Δηλαδή, τσιπουράκι με μεζέ (από τα χεράκια σου ) και μουσικούλα από την Ηπειρο έως τη Σμύρνη κι από τη Θράκη έως την Κρήτη...
    Μετά το λάιβ μην ξεχαστούμε... Αφού καλοπερνάμε, μπορούμε να συνεχίσουμε τις πρόβες (με τα απαραίτητα παρελκόμενα βεβαίως, βεβαίως χιχιχιχιχι)...
    Συμμετοχή δήλωσε και ο jorge για την Παρασκευή
    antreas_dr
    29.01.2007, 15:58
    Eμείς τουλάστιχων στους "Βραδυνύ Τύπυ" δεν είμαστε μπεκρήδες...
    Απλά τρώμε λίγο αργά....


    uNick
    29.01.2007, 16:20
    Δηλαδή, εμείς στο "Group Δίχως Όνομα" που διαρκώς διψάμε... είμαστε μπεκρήδες???
    Αντρέα, δεν πιστεύω να υποννοείς κάτι τέτοιο... όχι, δεν το πιστεύω!!!
    kifa
    29.01.2007, 16:25
    Παράθεση:

    Το μέλος uNick στις 29-01-2007 στις 16:20 έγραψε...

    Δηλαδή, εμείς στο "Group Δίχως Όνομα" που διαρκώς διψάμε... είμαστε μπεκρήδες???
    Αντρέα, δεν πιστεύω να υποννοείς κάτι τέτοιο... όχι, δεν το πιστεύω!!!




    Με την .... υπογραφή μας ... !!!!




    επισυναπτόμενα: dog.jpg 
    ageras
    29.01.2007, 16:37
    Κώστα ελπίζω να βγεις με την υπογραφή σου να τραγουδήσεις!!!!!!


    uNick
    29.01.2007, 16:42
    Αυτό του είπα κι εγώ Μάνο, αλλά....... ντρέπεται λέει...!
    ageras
    29.01.2007, 16:44
    Παράθεση:

    Το μέλος uNick στις 29-01-2007 στις 16:42 έγραψε...

    Αυτό του είπα κι εγώ Μάνο, αλλά....... ντρέπεται λέει...!


    Ντρέπεται??....SmileyCentral.com
    kifa
    29.01.2007, 16:44
    Παράθεση:

    Το μέλος ageras στις 29-01-2007 στις 16:37 έγραψε...

    Κώστα ελπίζω να βγεις με την υπογραφή σου να τραγουδήσεις!!!!!!







    ( σκέφτεστε τι έχει να γίνει ???? Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα έιναι κάπου κοντά μας !!! ) ....


    VasilisSaltagiannis
    29.01.2007, 16:58
    Παράθεση:

    Το μέλος beatlus στις 29-01-2007 στις 15:54 έγραψε...

    Ναι, ναι...! Κι όλα αυτά μέχρι την πρώτη... κατεβασιά τσίπουρου Μετά θα τα ξεχάσεις όλα, θα πέσουν οι πενιές και όλα θα πάρουν το δρόμο τους τον φυσιολογικό... Δηλαδή, τσιπουράκι με μεζέ (από τα χεράκια σου ) και μουσικούλα από την Ηπειρο έως τη Σμύρνη κι από τη Θράκη έως την Κρήτη...
    Μετά το λάιβ μην ξεχαστούμε... Αφού καλοπερνάμε, μπορούμε να συνεχίσουμε τις πρόβες (με τα απαραίτητα παρελκόμενα βεβαίως, βεβαίως χιχιχιχιχι)...
    Συμμετοχή δήλωσε και ο jorge για την Παρασκευή


    Ορίστε μας...καλομάθαμε τώρα!
    θα καθομαι εγώ τώρα να μαγειρεύω και θα εμφανίζομαι με τους μεζέδες στο δίσκο για να τρώτε και να πίνετε και να γλεντάτε. Αμα είναι να κάνουν όλα τα σχήματα πρόβα σπίτι μου και εγώ δεν θα ενοχλώ. Πειράζει να κάτσω λίγο να ακούσω;
    Πάντως αν είναι να φέρεις το ίδιο τσίπουρο σε 3 πλάσια ποσότητα κάτι θα γίνει
    Και αν είναι να υπάρχει η ίδια καλή διάθεση άντε να παραγγείλουμε και πίτσες...(Αντρέα;;)

    antreas_dr
    29.01.2007, 17:02
    Αν είναι για πίτσες να περάσω και εγώ...
    VasilisSaltagiannis
    29.01.2007, 17:11
    Και μιας και βρίσκομαι σε ένα ντελίριο καλοπρέρετης κοινονικής και αυτο-κριτικής-κοινώς κουτσομπολιό και ξεμπρόστιασμα- δηλώνω ότι οι πρόβες των ΚΑΘΩΣ ΠΡΕΠΕΙ είναι ακόμα πιο αισχρές γιατι γίνονται ακόμα χειρότερα και χωρίς να έχουμε πιεί τίποτα
    Αυτό εξηγείται εύκολα από το γεγονός ότι ο Δημήτρης korgjim αφ' ενός έχει πέσει στη μαρμίτα της ευτυχίας και του γέλιου όταν ήτανε μικρός ωσάν τον συμπαθέστατο κατά τα άλλα Οβελίξ...
    Η αξιότιμος Έφη Κακαφλίκα η γνωστή γελάει -όταν είναι στις καλές της ακόμα κι αν ακούσει ''καλησπέρα"...
    Η δεσποινίδες Πλουμή wintergirl της λέει όλη την ώρα "καλησπέρα" και άλλα τέτοια αισχρά..
    Και εγώ είμαι Υδροχόος με ωροσκόπο Υδροχόο και ως εκ τούτου δεν θα έπρεπε να κυκλοφορώ ελεύθερος...
    beatlus
    29.01.2007, 17:17
    Μαζεύτε τοοοοοοοοοοοοοοοον! (αλλά μετά το λάιβ ) Και σε ό,τι αφορλα την τριπλάσια ποσότητα σταφυλοχυμού... Εφτασεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!
    ageras
    29.01.2007, 17:20
    Αντρέα μην ξεχάσεις να φέρεις το βράδυ στην πρόβα το μπολ με τσι κεφτεδς!!!
    uNick
    29.01.2007, 17:25
    Παράθεση:
    Το μέλος ageras στις 29-01-2007 στις 17:20 έγραψε...

    Αντρέα μην ξεχάσεις να φέρεις το βράδυ στην πρόβα το μπολ με τσι κεφτεδς!!!

    Ωχ!!! Τόσο πολύ πυνάτε εσύς υ "Βραδυνύ Τύπυ" που δεν περυμένετε πλέον να τελυώσυ υ πρόβα για να φάτε? Δυλαδύ, τώρα θα έχυς το ένα χέρυ στα τάστα, και στο άλλο αντύ γυα πένα θα έχυς κεφτέ?
    antreas_dr
    29.01.2007, 17:26
    Σε έχω ετοιμάσει και τυρόπυτα απο τα χεράκια μου που σε αρέσει...
    Όλο τα βράδυ άνοιγα φύλλο...
    ageras
    29.01.2007, 17:28
    Παράθεση:

    Το μέλος uNick στις 29-01-2007 στις 17:25 έγραψε...

    Ωχ!!! Τόσο πολύ πυνάτε εσύς υ "Βραδυνύ Τύπυ" που δεν περυμένετε πλέον να τελυώσυ υ πρόβα για να φάτε? Δυλαδύ, τώρα θα έχυς το ένα χέρυ στα τάστα, και στο άλλο αντύ γυα πένα θα έχυς κεφτέ?



    SmileyCentral.comη σημαία είναι κατα βάθος ελληνική!!!!