ελληνική μουσική
    603 online   ·  210.870 μέλη

    4ο Live: Εντυπώσεις-Φωτογραφίες-MP3 !

    vasilis23
    07.02.2007, 21:35
    Εστω και λιγο αργοπορημενα...ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ απο τους ΔΕΝ στην Αντωνία Τσολάκη που μας εσωσε στο LIVE!!!Να εισαι καλα Αντωνια μας!!!
    jorge
    07.02.2007, 22:31
    Μπείτε με το δεξί...



    ΥΓ. Είναι ακόμα σε αρχικό στάδιο, οπότε μη με βομβαρδίσετε με αιτήματα οκ;
    mavroula
    08.02.2007, 01:35
    Γειά σας και από μένα.
    Βλέπω τα παραλειπόμενα του live ήταν ποικίλης ύλης...
    Δυστυχώς ανειλημμένες υποχρεώσεις δε μου επέτρεψαν να είμαι παρούσα όσο θα ήθελα. Εχασα πολλά. Το ξερω. Αλλά από αυτό το μικρό δείγμα μου έμειναν τα εξής:

    α. κάθε live είναι πολύ καλύτερο του επομένου. σίγουρα το επίπεδο είναι συνεχώς υψηλότερο.
    β. κάθε live είναι πιο οργανωμένο.
    γ. κάθε live έχει περισσότερες "εκπλήξεις" και γκεστς.
    δ. κάθε live έχει να παρουσιάσει κάτι καινούριο.

    και εδώ στο τελευταίο, χωρις να θέλω να θίξω κανέναν (όπως προανέφερα, δεν μπόρεσα να είμαι σε όλο το live), αλλά καταθέτοντας το γούστο μου, αν θέλετε, θα ήθελα να παρατηρήσω ότι μου άρεσαν ιδιαίτερα δύο από τα σχήματα της Κυριακής:

    -οι Καθως Πρέπει, γιατί τα τραγούδια τους είναι ολοκληρωμένα και έχουν ποιότητα. Εκπροσωπούν το σύγχρονο ελληνικό "έντεχνο" (ναι, για μένα είναι καλή λέξη...), είναι γραμμένα με μεράκι, σεβασμό και αγάπη για τη μουσική και αυτό φαίνεται. Μπράβο παιδιά! Εύχομαι, αν βέβαια το θέλετε και εσείς, να ακούσω τραγούδια σας από εκπόμπές του ραδιοφώνου (Μελωδία, Δίεση, Δεύτερο κλπ). [για μενα αυτή είναι από τις καλύτερες ευχες...]

    -Οι anderchan και casual, της Δίνης, γιατί τόλμησαν τα δύσκολα, βαζοντας τον πήχη ψηλά, και παίζοντας κομμάτια που δύσκολα ακούς σε live. Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι όσο ήταν στη σκηνή η φασαρία στο κοινό ήταν λίγο λιγότερη. Αυτό για μένα σημαίνει ότι έχουν κάτι να πουν. Όσο για τα δικά τους τραγούδια, θεωρώ ότι έχουν μια εσωτερική δύναμη που τα κάνει να ξεχωρίζουν, ακόμα κι αν κανείς δεν τα έχει ξανακούσει. Ενα σιντι στο τέσσερα, παρακαλώ! (για να τα ξανακούσουμε..)

    Τέλος θα ήθελα και εγώ να ευχαριστήσω όλους όσους διοργάνωσαν την εκδήλωση αυτη για εμάς! Χόρχε, κακώς κείμενα, ορφέα. (ΒΤW δεος, στην αρχή, πριν την παρουσίαση νόμιζα ότι ήσουν από την Κω...) Είναι ωραίο να βλέπεις ότι είμαστε πολλοί εμείς που αγαπάμε την καλή μουσική. Είναι ωραίο να βλέπεις ότι υπάρχει μέλλον. είναι ωραίο να βλέπεις ότι την παρέα του παραδείσου να μεγαλώνει.

    Σας στέλνω αποκριάτικα βραδυνα χαιρετίσματα από την βροχερή Πάτρα!
    vasilis23
    08.02.2007, 02:14
    Δ Ε Ν


    Οταααν βρεθουν και αλλες θα μπουν....



    επισυναπτόμενα: Untitled_0004.jpg 
    anastasisk
    08.02.2007, 02:34
    Ενα μεγαλο μπραβο κι απο μενα παιδια!!Να ειστε παντα καλα!!!!
    Θα ηθελα να ημουν κι εγω εκει αλλα...ημουν μακρια (γι αλλη μια φορα).
    Μπραβο σε ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!!!!Μπραβο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    left
    08.02.2007, 03:31
    Παράθεση:

    Το μέλος StaSiS στις 07-02-2007 στις 12:23 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος left στις 07-02-2007 στις 01:45 έγραψε...

    Δηλαδή ρε παιδιά, πώς το έχετε δει το θέμα; αφ' ενός κομμάτι απ την πίτα δεν πήραμε , ως Ταρατσόγατοι, { εκπρόσωποι του λαικού γαρ }, αφ ετέρου ούτε μία foto με τις φάτσες μας δεν έχουμε δει, τουλάχιστον να ξέρουμε την επόμενη φορά να φέρουμε και την μακιγιέρ μαζί μας, να ξέρουμε τί απ'ολα να διορθώσουμε!!!!



    Είπαμε.. Κανένας δεν θα μείνει παραπονεμένος!! ....

    ΥΓ. Κε Left, εδώ υπάρχει η φωτογραφία και στις κανονικές της διαστάσεις!

    ΟΙ ΤΑΡΑΤΣΟΓΑΤΟΙ


    ..Ως ανταπόδοση για τα καλά σας λόγια για τους παρουσιαστές!






    Μα γι αυτό τάγραψα ...για να δω τη φάτσα μου, επιτέλους.... Σ' ευχαριστώ πολύ .... άντε άλλη μια μπύρα εβίβα
    Emaki
    08.02.2007, 11:15
    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 07-02-2007 στις 20:19 έγραψε...

    Νά και τά καμένα (όχι βούρλα όμως...)








    Είναι σίγουρο οτι υπάρχει θεός.Είναι επίσης σίγουρο οτι δέν είναι ο Θεός..

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Hastaroth στις 07-02-2007 20:29 ]





    Αλβέρτο μου, στην φωτογραφία εκτός από ΚΑΜΕΝΑ, είμαστε και ΚΟΜΜΕΝΑ!!!


    Emilia_
    08.02.2007, 11:27
    Λοιπον,λοιπον....
    Ενα μεγαααααααααλο ευχαριστώ για τον καλο μας gl που δημοσίευσε τα βιντεακια εκ μερος μου.....!!!!! Αν και απο τι καταλαβα καποιοι ειχαν αντιρρήσεις......(μπου χου χου... )

    ( Καλε ειχε και ενα ακομα βιντεακι με τις κρεπουλες μετα...?)

    Λοιπον,λοιπον.... εχουμε και λεμε :































    επισυναπτόμενα: DSC02015.jpg DSC02013.jpg DSC02007.jpg DSC02010.jpg DSC02005.jpg DSC02008.jpg DSC02018.jpg DSC02017.jpg DSC02020.jpg DSC01998.jpg 
    VasilisSaltagiannis
    08.02.2007, 11:36
    Παράθεση:

    Το μέλος mavroula στις 08-02-2007 στις 01:35 έγραψε...

    Γειά σας και από μένα.
    Βλέπω τα παραλειπόμενα του live ήταν ποικίλης ύλης...
    Δυστυχώς ανειλημμένες υποχρεώσεις δε μου επέτρεψαν να είμαι παρούσα όσο θα ήθελα. Εχασα πολλά. Το ξερω. Αλλά από αυτό το μικρό δείγμα μου έμειναν τα εξής:

    α. κάθε live είναι πολύ καλύτερο του επομένου. σίγουρα το επίπεδο είναι συνεχώς υψηλότερο.
    β. κάθε live είναι πιο οργανωμένο.
    γ. κάθε live έχει περισσότερες "εκπλήξεις" και γκεστς.
    δ. κάθε live έχει να παρουσιάσει κάτι καινούριο.

    και εδώ στο τελευταίο, χωρις να θέλω να θίξω κανέναν (όπως προανέφερα, δεν μπόρεσα να είμαι σε όλο το live), αλλά καταθέτοντας το γούστο μου, αν θέλετε, θα ήθελα να παρατηρήσω ότι μου άρεσαν ιδιαίτερα δύο από τα σχήματα της Κυριακής:

    -οι Καθως Πρέπει, γιατί τα τραγούδια τους είναι ολοκληρωμένα και έχουν ποιότητα. Εκπροσωπούν το σύγχρονο ελληνικό "έντεχνο" (ναι, για μένα είναι καλή λέξη...), είναι γραμμένα με μεράκι, σεβασμό και αγάπη για τη μουσική και αυτό φαίνεται. Μπράβο παιδιά! Εύχομαι, αν βέβαια το θέλετε και εσείς, να ακούσω τραγούδια σας από εκπόμπές του ραδιοφώνου (Μελωδία, Δίεση, Δεύτερο κλπ). [για μενα αυτή είναι από τις καλύτερες ευχες...]

    -Οι anderchan και casual, της Δίνης, γιατί τόλμησαν τα δύσκολα, βαζοντας τον πήχη ψηλά, και παίζοντας κομμάτια που δύσκολα ακούς σε live. Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι όσο ήταν στη σκηνή η φασαρία στο κοινό ήταν λίγο λιγότερη. Αυτό για μένα σημαίνει ότι έχουν κάτι να πουν. Όσο για τα δικά τους τραγούδια, θεωρώ ότι έχουν μια εσωτερική δύναμη που τα κάνει να ξεχωρίζουν, ακόμα κι αν κανείς δεν τα έχει ξανακούσει. Ενα σιντι στο τέσσερα, παρακαλώ! (για να τα ξανακούσουμε..)

    Τέλος θα ήθελα και εγώ να ευχαριστήσω όλους όσους διοργάνωσαν την εκδήλωση αυτη για εμάς! Χόρχε, κακώς κείμενα, ορφέα. (ΒΤW δεος, στην αρχή, πριν την παρουσίαση νόμιζα ότι ήσουν από την Κω...) Είναι ωραίο να βλέπεις ότι είμαστε πολλοί εμείς που αγαπάμε την καλή μουσική. Είναι ωραίο να βλέπεις ότι υπάρχει μέλλον. είναι ωραίο να βλέπεις ότι την παρέα του παραδείσου να μεγαλώνει.

    Σας στέλνω αποκριάτικα βραδυνα χαιρετίσματα από την βροχερή Πάτρα!



    mavroula...
    Σε ευχαριστούμε και...από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί για το ραδιόφωνο, αν και τα παιδιά του ΜΗ, έκαναν ήδη μια πολύ καλή κίνηση στο 2ο όπου παιχτήκαν κάποια τραγούδια από το site..
    Μακάρι να έχει και συνέχεια-γενικώς και για όλα τα παιδιά που έχουν κάτι αξιόλογο να δείξουν, σίγουρα στο ΜΗ άν μη τι άλλο υπάρχουν άτομα με αξιόλογο υλικό.

    Χαιρετισμούσ στην Πάτραααα...



    Υ.Γ. Τυχερούλα καρναβάλι...
    Aiolos_m
    08.02.2007, 11:39
    Εκείνο το παλικάρι κάτω δεξιά, ανάμεσα σε γλου και Αίολο...το ξέρει κανεις;
    Εκεί, στην πρώτη φωτογραφία από τις κρέπες.

    μ' αλλιώς η μοίρα το βουλήθη, πρέπει να στρίψεις σε μια κόχη...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Aiolos_m στις 08-02-2007 11:40 ]


    Emilia_
    08.02.2007, 11:46
    Αυτον που σκύβει να μην φανεί λες...?? Ποιος να ναι...?
    XeniaRodo
    08.02.2007, 11:48
    Παράθεση:

    Το μέλος Emilia_ στις 08-02-2007 στις 11:27 έγραψε...

    Λοιπον,λοιπον....
    Ενα μεγαααααααααλο ευχαριστώ για τον καλο μας gl που δημοσίευσε τα βιντεακια εκ μερος μου.....!!!!! Αν και απο τι καταλαβα καποιοι ειχαν αντιρρήσεις......(μπου χου χου... )

    ( Καλε ειχε και ενα ακομα βιντεακι με τις κρεπουλες μετα...?)

    Λοιπον,λοιπον.... εχουμε και λεμε :










    Ωραία φωτογραφία, ευχαριστούμε πολύ....
    antreas_dr
    08.02.2007, 12:22
    Kαι ένα Βιντεάκι που τράβηξε η Ξένια!

    Νίκος Ξύδης - Paracmount Music


    Giorgos
    08.02.2007, 12:48
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 07-02-2007 στις 22:31 έγραψε...

    Μπείτε με το δεξί...

    ΥΓ. Είναι ακόμα σε αρχικό στάδιο, οπότε μη με βομβαρδίσετε με αιτήματα οκ;



    Well done!!! Περιμένουμε κι άλλα!

    Μόνο μια μικρή διορθωση: Στο 1ο Video, εκείνο με την παρουσίαση των Βραδυνύ Τύπυ, δε βρισκόμαστε στην Πίττα του Παππού, αλλά στη Λαδόκολλα.

    Α ρε Αντρέα, τον μπέρδεψες τον άνθρωπο με τους χορηγούς...
    alex3
    08.02.2007, 13:05
    Παιδιά, έχω βιντεάκια από το Σάββατο-κυρίως Paraterista και Γερμανό...Επειδή τελικά είμαι άχρηστος με τα ανεβάσματα...σε ποιό καλό παιδί να τα στείλω?? είναι από 3 έως 6 ΜΒ...
    capone69
    08.02.2007, 13:40
    Παράθεση:

    Το μέλος Emilia_ στις 08-02-2007 στις 11:27 έγραψε...

    Λοιπον,λοιπον....
    Ενα μεγαααααααααλο ευχαριστώ για τον καλο μας gl που δημοσίευσε τα βιντεακια εκ μερος μου.....!!!!! Αν και απο τι καταλαβα καποιοι ειχαν αντιρρήσεις......(μπου χου χου... )




    ισα ισα καμια αντιρηση αλλα ειναι κριμα να τρομαζουμε τον κοσμο με αγριομουτσουνες
    αφου εγω τρομαξα με εμενα και εκανα ολες τις δουλειες του σπιτιου

    ευχαριστουμε εμιλια μου που μας αποθανατησες
    GL
    08.02.2007, 13:48
    Προς ΔΥΟ συγκεκριμενους Κυριους:
    Περιμενω να μου στειλετε το υλικο που εχετε.......ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΑΤΕ για να το ανεβασω στο You-tube......

    Για να σας δω....εχετε τα ΓΚΑΤΣ......?????Να δειτε αυτα που τραβηξατε????(τρομαρα σας!)



    Giorgos_arazei
    08.02.2007, 14:05
    Παράθεση:

    Το μέλος GL στις 07-02-2007 στις 01:16 έγραψε...

    Yστερογραφο "βιδεο" Νουμερο 1

    Ο Γιωργος που Αραζει παρεα με τον πρωην μικρο τυμπανιστη και νυν Ιατρο-τραβαδουρο....Κυριο κυριο Τσα!!
    Σαν νονος του σχηματος Τσαγερας,βαφτηζω και αυτο το σχημα με το ονομα....ΑΡΑΖΕΙΤΣΑ...



    Υ.Γ:Και αυτο το βιδεακι ενδεικνυται για καλο μασαζ του αυχενα με πολυ αργες κινησεις.Αν παλι πιαστει ο λαιμος σας απο την προβολη,δεν εχετε παρα να κανετε μια επισκεψη στο Τζανειο Νοσοκομειο του Μπερεα και ο κυριος Τσα θα σας προσφερει περιθαλψη του λαιμου σας και Περγαμοντο στην εξοδο....





    ΑΡΑΖΕΙΤΣΑ ε???Μα...γιατι αυτο το ονομα μου φαινεται λιγο...γιουχου? Νονε (GL) προτιμω το ΤΣΑΡΑΖΕΙ ειναι πιο...καλλιτεχνικο!

    ΥΓ. Το ειπαμε και λαθος το τραγουδι παναθεμα το!Τετοια ωρα, τετοια λογια.. Γιατρε παρατα την ιατρικη και γω την γεωπονικη να κανουμε συγκροτημα με θεμα την...φωνη!(δεν μου βγαινει ομοιοκαταληξια γμτ)
    tsagkarousianos
    08.02.2007, 14:18
    Αφού ήσουν τρακαρισμένος και αγχωμένος........Πάντως θα μπορούσαμε να πούμε άλλο τραγούδι που το έχουμε και οι δυο....αλλά εκείνη την ώρα...........
    Επισήμως λοιπόν αναφέρω ττην δημιουργία του μουσικού σχήματος " Οι Τσαράζει".....
    Κιθάρα - Μπαγλαμάς - Κρουστά......και ο Θεός βοηθός.............
    tsagkarousianos
    08.02.2007, 14:23
    Παράθεση:

    Ο Giorgos Υπογράφει.....
    Mais n'est-ce pas le pire piθge que vivre en paix pour des amants...

    (Αλλά δεν είναι η χειρότερη παγίδα να ζήσουν εν ειρήνη οι εραστές..........
    !!!!!!!!
    )

    "Αν ένα πουλί μπορούσε να πει με ακρίβεια τι τραγουδάει, γιατί τραγουδάει,
    και τι είναι αυτό που το κάνει να τραγουδάει, δεν θα τραγούδαγε".


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tsagkarousianos στις 08-02-2007 14:25 ]