ελληνική μουσική
    656 online   ·  210.830 μέλη
    Tyrogkofretas
    07.02.2007, 18:10
    Ντάξει μιλάμε τώρα που το γύρισαν στην όπερα. Εγώ όταν τα προηγούμενα Χριστούγεννα το λάλαγαν σε gospel και blues, σταματούσα τη συζήτηση και άκουγα τη διαφήμιση! Εκείνες ήταν απίστευτες! Να ωρίεται ο νονός και από πίσω η "και καλά μαύρη" χορωδία να σιγοντάρει, λες και άκουγα Solomon Burke σε θεια λειτουργία! Αυτά είναι! Πάμε γι'άλλα!
    cello
    08.02.2007, 01:39
    Τις θεωρω οντως πολυ εξυπνες κ πιστευω οτι καταφερνουν αυτο που θελουν...απο ενα σημειο κ μετα οντως καταντουν cult αλλα το τελευταιο με τις ροπαλιες ειναι το κατι αλλο!!!
    AlmaNegra
    08.02.2007, 04:25
    Ήρθε το πάσχα
    Oh Yeeeea

    Ήρθε το Πάσχα κι είμαι νονόοος
    Oh Noooo

    Είμαι νονός κι απέεενταροοος
    Oh Gooood!!!

    Έχει γράψει ιστορία αυτή η διαφήμιση! Ακούμε που ακούμε συνέχεια διαφημίσεις, τουλάχιστον να γελάμε και λίγο...
    Emilia_
    09.02.2007, 15:01
    Παράθεση:

    Το μέλος gazakas στις 07-02-2007 στις 01:41 έγραψε...

    Ίσως ό,τι πιο έξυπνο και ευρηματικό έχω ακούσει σε διαφήμιση στο ραδιόφωνο. Συνήθως είναι πολύ πετυχημένες και δείχνουν ότι την παιδεύουν την δουλειά στη διαφημιστική εταιρεία. Δεν είναι και λίγο κάθε τόσο να φτιάχνεις τζινγκλ με διαφορετικούς στίχους και σε διαφορετικό μουσικό στυλ...Όσο για το αν καταντούν βαρετές μετά από κάποιες ακροάσεις η παροιμία λέει ότι ακόμα και το "πολύ το Κύριε Ελέησον, το βαριέται κι ο παπάς"...


    Συμφωνω απολυτα.. Μπορει οντως να κατανταει σπαστικο στα αυτια αν το ακους ξανα κ ξανα,αλλα κ ενα φοβερο τραγουδι αν το ακους με αυτη τη συχνοτητα δεν ενοχλησε καποια στιγμουλα...? Εχω να πω οτι οι διαφημηστες τους εχουν απιστευτη φαντασια κ τρελαααα!!!

    http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Blog&file=page&blogger=emilia_

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Emilia_ στις 09-02-2007 15:01 ]


    KAKOFONIKS
    10.02.2007, 11:32
    Παράθεση:

    Το μέλος poison_girl στις 07-02-2007 στις 15:20 έγραψε...

    πωπω τα jumbo ειναι τελεια τελειααα παω και ξεχνιεμαι με τις ωωωωωωωρες!!!παμεεεεεεεεεεεεεεε



    Άσε όποτε πήγαινα με την πρώην να πάρουμε κάποιο δώρο για φίλους κρυβόμουν μετά, δεν υπήρχε περίπτωση να περάσουμε απο κάποιο παιχνίδι και να μην πάιξει.Μια φορά δε άρχισε και έπαιζε αρμόνιο στην μέση-μέση του Jumbo και με προσκαλούσε κιόλας να τραγουδήσω!
    Emilia_
    10.02.2007, 12:45
    Ο χο χο...Εικόνα..Ο καλός μας kakofonix να δίνει ρεσιτάλ στα jumpo...Τι καλά!!! :bier:
    KAKOFONIKS
    10.02.2007, 12:49
    Ευτυχώς δεν είχε δέντρα να με δέσουν
    ariel4217
    10.02.2007, 20:30
    Ούτε κανένα βάρβαρο σιδερά με σφυρί!
    poison_girl
    11.02.2007, 00:19
    Παράθεση:

    Το μέλος KAKOFONIKS στις 10-02-2007 στις 11:32 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος poison_girl στις 07-02-2007 στις 15:20 έγραψε...

    πωπω τα jumbo ειναι τελεια τελειααα παω και ξεχνιεμαι με τις ωωωωωωωρες!!!παμεεεεεεεεεεεεεεε



    Άσε όποτε πήγαινα με την πρώην να πάρουμε κάποιο δώρο για φίλους κρυβόμουν μετά, δεν υπήρχε περίπτωση να περάσουμε απο κάποιο παιχνίδι και να μην πάιξει.Μια φορά δε άρχισε και έπαιζε αρμόνιο στην μέση-μέση του Jumbo και με προσκαλούσε κιόλας να τραγουδήσω!




    xaxaxaxa εγω ειμαι χειροτερη ασε.....
    Aiolos_m
    11.02.2007, 00:33
    -Ποιός ειναι;
    -Τα βάσανα
    -Δεν ειμαι εδω!
    Amelie
    11.02.2007, 00:37
    Jumbo bebe, ecoutez-moi, je suis καψούρ avec toi...
    XeniaRodo
    11.02.2007, 12:36
    Τελικά μάλλον η πλειοψηφία γουστάρει Jumbo!
    jacamar
    11.02.2007, 16:02
    Παράθεση:

    Το μέλος XeniaRodo στις 11-02-2007 στις 12:36 έγραψε...

    Τελικά μάλλον η πλειοψηφία γουστάρει Jumbo!



    χμ έτσι φαινεται!
    Red-Rose
    12.02.2007, 00:11
    μήπως τελικά να γίνει meeting και στα jumpo? οεο???
    CROSS
    12.02.2007, 00:54
    πολύ καλές οι περισσότερες,με εξαίρεση τις παλιές που ήταν στο στύλ σκυλάδικου της δεκαετίας του '60.Πέρσι τις απόκριες τραγουδόύσε και ο Μιχάλης Μαρίνος(Αλέξης του παρα-πέντε)μαζί με τη Χαρά Κέφαλά....απ'τις πιο πετυχημένες η συγκεκριμένη....
    elenigeladari
    12.02.2007, 09:00
    εγώ πάντως όλο το καλοκαίρι έλεγα την ατάκα... "στάσου που πας;;; .. δεν είναι απο κει... τα jumbo είναι παντούυυυυυυυ" ... και βέβαια το κόλλησα σε όλους... θεική ατάκα..
    XeniaRodo
    12.02.2007, 14:07
    Παράθεση:

    Το μέλος CROSS στις 12-02-2007 στις 00:54 έγραψε...

    πολύ καλές οι περισσότερες,με εξαίρεση τις παλιές που ήταν στο στύλ σκυλάδικου της δεκαετίας του '60.Πέρσι τις απόκριες τραγουδόύσε και ο Μιχάλης Μαρίνος(Αλέξης του παρα-πέντε)μαζί με τη Χαρά Κέφαλά....απ'τις πιο πετυχημένες η συγκεκριμένη....



    εμένα αυτές με το λαϊκό μου άρεσαν πάρα πολύ...

    αυτή που λες από πέρσι τις απόκριες ποιά ήταν ακριβώς?
    τι έλεγε?
    CROSS
    12.02.2007, 17:22
    Παράθεση:

    Το μέλος XeniaRodo στις 12-02-2007 στις 14:07 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος CROSS στις 12-02-2007 στις 00:54 έγραψε...

    πολύ καλές οι περισσότερες,με εξαίρεση τις παλιές που ήταν στο στύλ σκυλάδικου της δεκαετίας του '60.Πέρσι τις απόκριες τραγουδόύσε και ο Μιχάλης Μαρίνος(Αλέξης του παρα-πέντε)μαζί με τη Χαρά Κέφαλά....απ'τις πιο πετυχημένες η συγκεκριμένη....



    εμένα αυτές με το λαϊκό μου άρεσαν πάρα πολύ...

    αυτή που λες από πέρσι τις απόκριες ποιά ήταν ακριβώς?
    τι έλεγε?



    Δεν θυμάμαι και πολλές λεπτομέρειες..αλλά τη συνολική διαφήμηση....το μόνο που θυμάμαι είναι κάτι που έλεγε προς το ΄τελος ο Μαρίνος..''δε θα κλάψω,θα καλπάσω..όλα θα τα αγοράσω''υποδυόμενος κάποιον ήρωα παραμυθιού...πιθανόν κάποιον απ'τους 3 σωματοφύλακες..αλλά δεν είμαι΄σίγουρος.
    Είχαν τη πλάκα τους και αυτές που λές αλλά εμένα με κούραζαν πολύ γρήγορα...σε αντίθεση με τις άλλες που πάντα τις βρίσκω διασκεδαστικές
    Eliza21
    12.02.2007, 17:41

    οι καλύτερες διαφημίσεις ήταν αυτές με τον Φλωρινιώτη και τα Κατσαμπάκια. απλά απίστευτες........
    nalpha
    12.02.2007, 21:43
    Παράθεση:

    Το μέλος AlmaNegra στις 08-02-2007 στις 04:25 έγραψε...

    Ήρθε το πάσχα
    Oh Yeeeea

    Ήρθε το Πάσχα κι είμαι νονόοος
    Oh Noooo

    Είμαι νονός κι απέεενταροοος
    Oh Gooood!!!

    Έχει γράψει ιστορία αυτή η διαφήμιση! Ακούμε που ακούμε συνέχεια διαφημίσεις, τουλάχιστον να γελάμε και λίγο...




    ΘΕΙΚΟΟΟΟΟΣ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΑΔΗΣ ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ !!
    Ελπίζω να τη βάλουν και φέτος το Πάσχα.

    Γενικώς με διασκεδάζουν φοβερά,μόνο αυτή με τα σχολικά,με το Φλωρινώτη δε μου άρεσε.

    Φοβερή επίσης και αυτή με τους Κατσάμπα !