ελληνική μουσική
    439 online   ·  210.877 μέλη

    Scorpio Festival - 18 Ιουνίου 2007 !

    Paloukeze
    04.04.2007, 23:03
    Παράθεση:

    Οσον αφορα το Scorpio Fest Θα ειμαι μεσα. Ειδικα τωρα που θα ειναι και ο Roth... Θα ακουσουμε επιτελους In Trance και The Sails of Charon Ζωντανα..



    tsibite ακούγεται κάτι και γιά Michael Schenker, αν έρθει κι αυτός θα γίνει όλεθρος, θα κατεδαφιστεί το Καραϊσκάκη!!! Πάντως και με Roth θα τα καρασπάσουνε! Οι Scorpions με τρείς (ή τέσσερεις) κιθαρίστες... Πωπω, αρρώστια!!!
    sintorin
    05.04.2007, 13:12
    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 04-04-2007 στις 22:46 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sintorin στις 04-04-2007 στις 21:31 έγραψε...

    mpravo....sas euxomai na ginetai terastioi......




    Εχεις πλακα ρε Sintorin...

    RoCkLiViN 1, 2, 3 και 4 μην ασχολειστε με τον παραπανω. Το μονο που κανει ειναι να μηδενιζει μουσικες και μαλιστα χωρις επειχηρηματα. Συνεχιστε ετσι παιδια! Σας ευχομαι καλη επιτυχια! Οσον αφορα το Scorpio Fest Θα ειμαι μεσα. Ειδικα τωρα που θα ειναι και ο Roth... Θα ακουσουμε επιτελους In Trance και The Sails of Charon Ζωντανα..



    eksupno ellinaki mou esu!!!!!!!....me tin xazokoutoponiria sou kai ta polu enimerotika epixeirimata sou.....typou:

    "Εμενα το ΡΟΚ που παιζεται σημερα δεν μ'αρεσει. Προτιμω εκεινης της εποχης που παιχτηκε και παραπαιχτηκε... Και ειναι παρα πολλοι σαν και μενα τους οποιους δεν μπορεις να κατακρινεις με μια και να τους λες οτι Ακουνε ξοφλημενους... Δηλαδη ΤΙ ροκ να ακουσω? EVANESCENSE ή RED HOT CHILLI PEPPERS που ακουνε τα χαζοαμερικανακια (DANNY CALIFORNIA??). Χιλιες φορες (και βαλε) οι Scorpions, οι Guns n Roses και οι Whitesnake του γερο - Coverdale (αν ξερεις ποιος ειναι αυτος..)".....opos egrapses edo mesa.............

    tromero epixeirima......tromeri analysi mousikis gia to ti sou aresei kai ti den sou aresei.......

    me tetia sxolia,me glupsimo pou kaneis apo oti vlepo se ala themata, kai me tin ekpompi sou, isos mia mera tha gineis kai suntonistis edo mesa.....

    vlepo tora exeis ton titlo tou mantroskilou pou gavgizei.....

    kalo einai na matheis na les kai kati alo, ektos apo den exei epixirimata i einai ektos thematos.....tha sou kanei kalo....
    tsibitos
    05.04.2007, 15:04
    Παράθεση:

    Το μέλος sintorin στις 05-04-2007 στις 13:12 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 04-04-2007 στις 22:46 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sintorin στις 04-04-2007 στις 21:31 έγραψε...

    mpravo....sas euxomai na ginetai terastioi......




    Εχεις πλακα ρε Sintorin...

    RoCkLiViN 1, 2, 3 και 4 μην ασχολειστε με τον παραπανω. Το μονο που κανει ειναι να μηδενιζει μουσικες και μαλιστα χωρις επειχηρηματα. Συνεχιστε ετσι παιδια! Σας ευχομαι καλη επιτυχια! Οσον αφορα το Scorpio Fest Θα ειμαι μεσα. Ειδικα τωρα που θα ειναι και ο Roth... Θα ακουσουμε επιτελους In Trance και The Sails of Charon Ζωντανα..



    eksupno ellinaki mou esu!!!!!!!....me tin xazokoutoponiria sou kai ta polu enimerotika epixeirimata sou.....typou:

    "Εμενα το ΡΟΚ που παιζεται σημερα δεν μ'αρεσει. Προτιμω εκεινης της εποχης που παιχτηκε και παραπαιχτηκε... Και ειναι παρα πολλοι σαν και μενα τους οποιους δεν μπορεις να κατακρινεις με μια και να τους λες οτι Ακουνε ξοφλημενους... Δηλαδη ΤΙ ροκ να ακουσω? EVANESCENSE ή RED HOT CHILLI PEPPERS που ακουνε τα χαζοαμερικανακια (DANNY CALIFORNIA??). Χιλιες φορες (και βαλε) οι Scorpions, οι Guns n Roses και οι Whitesnake του γερο - Coverdale (αν ξερεις ποιος ειναι αυτος..)".....opos egrapses edo mesa.............

    tromero epixeirima......tromeri analysi mousikis gia to ti sou aresei kai ti den sou aresei.......

    me tetia sxolia,me glupsimo pou kaneis apo oti vlepo se ala themata, kai me tin ekpompi sou, isos mia mera tha gineis kai suntonistis edo mesa.....

    vlepo tora exeis ton titlo tou mantroskilou pou gavgizei.....

    kalo einai na matheis na les kai kati alo, ektos apo den exei epixirimata i einai ektos thematos.....tha sou kanei kalo....



    Βαριεμαι να χαλασω το θεμα με μια ηλιθια αντιπαραθεση. Το μονο που θα πω ειναι οτι λες σαχλαμαρες! Τι να σου απαντησω οταν μου μιλας αοριστα για γλυψιμο για μαντροσκυλα και για αλλα συναφή... Ανθρωπος χωρις επειχηρηματα αρχιζει τις επιθεσεις.. Συνεχισε ετσι!
    RoCkLiViN
    05.04.2007, 16:05
    tsibite thanks gia ta kala sou logia!!!twra eida to mnm sou!!asto re min asxoleisai me anthrwpous pou ef'oson den sevontai thn istoria ths mousikhs pws perimeneis na sevastoun thn istoria olwn aytwn twn sygkrothmatwn???ase se aytous thn evanescense kai tous R.H.C.P kai gia emas tous asxetous tous scorpions,tous maiden kai allous tetoious pou anevasan thn mousikh sta ipsh!!!kai kati teleutaio tha perimenw na se dw se ena apo ta live mas!!!!!!
    Paloukeze
    06.04.2007, 01:16
    Παιδιά πήγα να πάρω εισητήριο για Scorpions και ήμουν ο πρώτος που αγόρασε, έχω το εισητήριο Νο 00001!!! Και βγάζουν, λέει, ανακοίνωση: "Ο κάτοχος του εισητηρίου Νο 00001, μετά τη συναυλία θα έχει την ευκαιρία να γνωρίσει από κοντά τους Scorpions και τον Joe Cocker και να γευματίσουν μαζί σε πανάκριβο εστιατόριο, ώστε να γιορτάσουν την πραγματοποίηση του 1ου Scorpions Festival"!!!

    Όπως λέει κι ο Χατζηγιάννης, "Μόνο στα όνειρα, μόνο στα όόόνειρααα.."
    tsibitos
    06.04.2007, 01:18
    Παράθεση:

    Το μέλος Paloukeze στις 06-04-2007 στις 01:16 έγραψε...

    Παιδιά πήγα να πάρω εισητήριο για Scorpions και ήμουν ο πρώτος που αγόρασε, έχω το εισητήριο Νο 00001!!! Και βγάζουν, λέει, ανακοίνωση: "Ο κάτοχος του εισητηρίου Νο 00001, μετά τη συναυλία θα έχει την ευκαιρία να γνωρίσει από κοντά τους Scorpions και τον Joe Cocker και να γευματίσουν μαζί σε πανάκριβο εστιατόριο, ώστε να γιορτάσουν την πραγματοποίηση του 1ου Scorpions Festival"!!!

    Όπως λέει κι ο Χατζηγιάννης, "Μόνο στα όνειρα, μόνο στα όόόνειρααα.."



    Ποσο εκανε;
    Paloukeze
    06.04.2007, 01:38
    Της αρένας που πήρα κάνει 40 Ευρώ! Της κερκίδας κάνουν 50 Ευρώ και των V.I.P 80 Ευρώ.
    black_devil
    07.04.2007, 21:53
    Παράθεση:

    Το μέλος Paloukeze στις 04-04-2007 στις 23:03 έγραψε...

    Παράθεση:

    Οσον αφορα το Scorpio Fest Θα ειμαι μεσα. Ειδικα τωρα που θα ειναι και ο Roth... Θα ακουσουμε επιτελους In Trance και The Sails of Charon Ζωντανα..



    tsibite ακούγεται κάτι και γιά Michael Schenker, αν έρθει κι αυτός θα γίνει όλεθρος, θα κατεδαφιστεί το Καραϊσκάκη!!! Πάντως και με Roth θα τα καρασπάσουνε! Οι Scorpions με τρείς (ή τέσσερεις) κιθαρίστες... Πωπω, αρρώστια!!!



    Τιιιιιιιιιιιι? Δεν μιλάς σοβαρά! Κι εγώ για άλλη μία χρονιά θα λείπω εκείνη τη μέρα! Γιατι τόση γκαντεμιά με τους Scorpions? Κάθε φορά ερχονται Ιούλιο και εγώ Ιούλιο είναι πάντα αδύνατο να είμαι Αθήνα!
    Εσεις που θα πάτε πάντως θα είστε πολύ τυχεροι!
    Paloukeze
    10.04.2007, 15:01
    Παράθεση:

    Το μέλος black_devil στις 07-04-2007 στις 21:53 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Paloukeze στις 04-04-2007 στις 23:03 έγραψε...

    Παράθεση:

    Οσον αφορα το Scorpio Fest Θα ειμαι μεσα. Ειδικα τωρα που θα ειναι και ο Roth... Θα ακουσουμε επιτελους In Trance και The Sails of Charon Ζωντανα..



    tsibite ακούγεται κάτι και γιά Michael Schenker, αν έρθει κι αυτός θα γίνει όλεθρος, θα κατεδαφιστεί το Καραϊσκάκη!!! Πάντως και με Roth θα τα καρασπάσουνε! Οι Scorpions με τρείς (ή τέσσερεις) κιθαρίστες... Πωπω, αρρώστια!!!



    Τιιιιιιιιιιιι? Δεν μιλάς σοβαρά! Κι εγώ για άλλη μία χρονιά θα λείπω εκείνη τη μέρα! Γιατι τόση γκαντεμιά με τους Scorpions? Κάθε φορά ερχονται Ιούλιο και εγώ Ιούλιο είναι πάντα αδύνατο να είμαι Αθήνα!
    Εσεις που θα πάτε πάντως θα είστε πολύ τυχεροι!



    Κι όμως φίλη black devil, το 2004 ήρθαν Λυκαβηττό 31 Μαΐου!!! Που ήσουνα;;; Μάλλον ήσουν πολύ μικρή ακόμα... Εγώ όμως ήμουν εκεί, και μάλιστα μέσα στο μπούγιο με πατερίτσες λόγω σπασμένου μεταταρσίου!!! Είχα μελανιές στις μασχάλες μετά! Είμαι πωρωμένος, τι να κάνουμε... Πάντως θα ανάψω έναν αναπτήρα και θα ρίξω κι ένα headbanging για πάρτη σου φέτος! 'cause I'm in traaaance, and baby tell me can't you hear me callin', I'm in traaaance, I take too much in the Saturday night, heeeeeeyy...

    Δεν υπάρχει ειρήνη χωρίς δικαιοσύνη

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Paloukeze στις 11-04-2007 02:52 ]


    RoCkLiViN2
    10.04.2007, 16:04
    Βασικα Black devil οι Scorpions θα ερθουν στις 18 Ιουνιου οποτε θα μπορεσεις να πας. Εγω παντως θα ειμαι ΣΙΓΟΥΡΑ εκει....για ακομη μια χρονια...
    black_devil
    11.04.2007, 20:06
    Ιουνίου? Καλα, πάνω στην ταραχή μου μου διεφυγε τελείως. Καμια φορά διαβάζουμε κάτι όπως το φανταζόμαστε. Με κάνεις πολύ χαρούμενη!
    Paloukeze το 2004 άκουγα ακόμα Κοκκίνου και Βανδή και δεν είχα ιδέα τι θα πει ροκ! Ευχαριστώ p;antvw που έχεις σκοπό να σκεφτείς κι εμένα ένω θα είχες μπροστά σου τους θεούς(!!!!!!) αλλά έυτυχώς δεν θα χρειαστεί. Θα είμαι κι εγώ εκει! Yiiiiiiiiiiiha!!!!!!!!!!!!
    Paloukeze
    12.04.2007, 13:42
    Παράθεση:

    Το μέλος RoCkLiViN2 στις 10-04-2007 στις 16:04 έγραψε...

    Βασικα Black devil οι Scorpions θα ερθουν στις 18 Ιουνιου οποτε θα μπορεσεις να πας. Εγω παντως θα ειμαι ΣΙΓΟΥΡΑ εκει....για ακομη μια χρονια...



    Ωραίος ρε RoCkLiViN2, όταν απαντούσα στην Black devil δεν το σκέφτηκα! Μ@λ@κί@ μου, θα είχε μείνει με την εντύπωση οτι έρχονται Ιούλιο η κοπέλα! Άντε και καλά να περάσουμε...ΓΙΑ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΧΡΟΝΙΑ!!!
    jorge
    12.06.2007, 09:04
    Και μερικά τελευταία νέα:


    Όλα δείχνουν ότι και φέτος, για τρίτη συνεχόμενη χρονιά οι Scorpions θα γεμίσουν το ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ!!!!

    Είναι πραγματικά φαινόμενο! Η λατρεία του ελληνικού κοινού τους κρατάει ακόμα πρώτους στις προτιμήσεις για τις καλοκαιρινές συνευλίες...
    Σας ευχαριστούμε και το 2007, την χρονιά που ανακοινώθηκε η ίδρυση του πρώτου φεστιβάλ τους..

    Μια εβδομάδα έμεινε. Και θα ξαναβρεθούμε μαζί, αυτή την φορά με τον θρύλο της ροκ Joe Cocker αλλά και το συγκρότημα Juliette and the licks...
    ΔΕΥΤΕΡΑ 18 ΙΟΥΝΙΟΥ 2007, ΓΙΑ ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ ΟΙ ΣΚΟΡΠΙΟΙ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ ΝΑ ΓΕΜΙΣΟΥΝ ΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ!!! (ενώ είναι η τέταρτη συνεχόμενη χρονιά στην Αθήνα-το 2004 έκαναν και έναν Λυκαβηττό!)...
    Δεν έχουν άδικο, όταν λένε ότι "Θα τραγουδάνε, μέχρι να βγει ο ήλιος νυχτιάτικα!!!"

    Θυμήστε το κοινό ότι:

    *Το SCORPIONS FESTIVAL που γίνεται την Δευτέρα 18 ιουνίου στο στάδιο Καραισκάκη, θα ξεκινήσει στις 19.00 αλλά οι πόρτες για το κοινό ανοίγουν από τις 17.00.
    Ωστόσο, από το πρωϊ θα πωλούνται εισιτήρια σε όλα τα ταμεία του σταδίου για να εξυπηρετηθούν όσοι δεν έχουν προαγοράσει το χαρτάκι εισόδου τις προηγούμενες μέρες. Η σκηνή στήνεται έτσι ώστε να μπορεί να μπει ακόμα περισσότερος κόσμος στο γήπεδο και να γίνει η μεγαλύτερη γιορτή του φετινού καλοκαιριού!!!
    *Η ΕΜΥ μιλάει για ζεστή και γλυκιά βραδιά. Ντυθήτε ελαφριά, ο καιρός θα είναι άκρως καλοκαιρινός και η βραδιά..καυτή!
    *Στις 19.00 θα εμφανιστούν για 20 περίπου λεπτά οι δικοί μας Hannibal που τους επέλαξαν οι ίδιοι οι Scorpions μετά από διαγωνισμό.
    *Στις 19.30, σειρά έχει η Juliette lewis με το συγρότημά της The licks!
    *Στις 21.00 στην σκηνή θα ανέβει ο θρύλος Joe Cocker με δυνατή ροκ μπάντα και τρεις γυναίκες στα φωνητικά...
    * Στις 22.45, το φετινό φεστιβάλ θα κλείσουν οι Scorpions. Τέταρτη συνεχόμενη χρονιά, είναι εδώ κοντά μας για να τραγουδήσουμε όσα αγαπάμε...
    *Ο Ηλεκτρικός, ακριβώς για να εξηπηρετηθεί όλος αυτός ο κόσμος που θα βρίσκεται στο στάδιο, θα λειτουργήσει, ειδικά αυτή την βραδιά, μέχρι τις 2 τα ξημερώματα.
    *Να κρατήσετε το απόκομμα του εισιτηρίου σας. Έτσι για να θυμάστε μια μαγική βραδιά στην οποία τα περισσότερα τραγούδια, ήταν πασίγνωστα...

    jorge
    12.06.2007, 09:07
    Να και μερικές φωτογραφίες από Joe Cocker, Scorpions, Juliette & The Licks. Και μία από το περυσινό Καραϊσκάκη






    επισυναπτόμενα: 01.JOE COCKER-1.jpg 05.SCORPIONS-1996.jpg 
    jorge
    12.06.2007, 09:08







    επισυναπτόμενα: 06.JULIETTE AND THE LICKS-.jpg 07.SCORPIONS-GREECE-LOW.jpg 
    dimitrapan
    18.06.2007, 10:52
    Παράθεση:

    Το μέλος Paloukeze στις 06-04-2007 στις 01:16 έγραψε...

    Παιδιά πήγα να πάρω εισητήριο για Scorpions και ήμουν ο πρώτος που αγόρασε, έχω το εισητήριο Νο 00001!!! Και βγάζουν, λέει, ανακοίνωση: "Ο κάτοχος του εισητηρίου Νο 00001, μετά τη συναυλία θα έχει την ευκαιρία να γνωρίσει από κοντά τους Scorpions και τον Joe Cocker και να γευματίσουν μαζί σε πανάκριβο εστιατόριο, ώστε να γιορτάσουν την πραγματοποίηση του 1ου Scorpions Festival"!!!



    Αποκλείεται γιατί αυτό θα το πουν για τους κατόχους των εισιτηρίων Να 7716, 7717!

    "Δεν είμαστε τίποτα, ας γίνουμε τα πάντα!"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : dimitrapan στις 18-06-2007 10:53 ]


    GL
    19.06.2007, 04:56
    Λοιπον!
    Δεν θα μιλησω με λογια!! Τετοια ωρα δεν βγαινουν τα λογια! Παρα μονο οι μελωδιες!

    Την Αρχη την εκανε.....

    Ο κυριος Τζο Κοκερ:






    Το φιναλε ηρθε oταν......

    OI ULI ROTH'S(!!!!) SCORPIONS εκλεισαν καπως ετσι:






    Tα υπολοιπα απο το μεσημερι.....

    To be continued......


    Y.Γ: Χορχε???? Πραγματικα ΑΥΤΟ το live ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ να το χασεις!!! Ηταν κατι ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ απο ολα τα αλλα Scorpions Live...
    GL
    19.06.2007, 05:20
    Στιγμες απο το THE ZOO







    Αυτο δεν θελει συστασεις:






    GL
    19.06.2007, 06:33
    Οριστε κατι ακομα.......

    Send me.........Something....!!!!





    Τωρα εχει καποιες ULI ROTH εκπληξεις.....Η πρωτη απο την ψηφιακη και η δευτερη απο το κινητο!!

    Οριστε η πρωτη...





    Oριστε και η δευτερη...






    Τα υπολοιπα αργοτεραααααααα!! Αρκετα με τα βιδεακια φορ ναου! Σειρα εχει η Εμυ με τις φωτογραφιες.....


    jorge
    19.06.2007, 11:28
    Αφηστε με στον πονο μου... Δεν μπορω να δω κ τα βιντεο απο δω... Κλαους βαστα γερα, να ακους το γιατρο σου για να ξαναρθεις του χρονου ε;