ελληνική μουσική
    166 online   ·  210.893 μέλη

    Λάκης Λαζόπουλος - Η γνώμη σας

    kozanitis
    18.02.2007, 22:52
    δεν πειραζει καταλαβε ο σωκρατης
    swkraths
    19.02.2007, 03:26
    Παράθεση:

    Το μέλος kozanitis στις 18-02-2007 στις 22:52 έγραψε...

    δεν πειραζει καταλαβε ο σωκρατης



    Ούτε εγώ το κατάλαβα...Αν θες να πεις κάτι πες το ελεύθερα χωρίς υπαινιγμούς και ειρωνίες...
    melios82
    26.03.2007, 13:17


    Εγω τον λαζόπουλο τον θεωρώ έναν από τους πιο γελοίους της ελληνικής trash t.v!
    ολα τα κάνει εκ του ασφαλούς, και δε σέβεται καποια πράγματα..
    ασε που ανήκει στο αδελφατο της τ.v!.
    γυναικα δεν έχει αυτος ο άνθρωπος?
    makisdav
    26.03.2007, 14:01
    Στην συγκεκριμενη εκπομπη εμενα ο Λαζοπουλος μου αρεσει παρα πολυ!Κ ειναι καλο που ακουγονται κ φαινονται κ καποια πραγματα που στα αλλα καναλια θαβονται,οπως ηταν τα θεματα που εδειξε περι πορειων,συλληψεων κ κουκουλοφορων.Τωρα οσον αφορα το αν ειναι ομοφυλοφιλος η οχι οπως προαναφερθηκε εμενα προσωπικα δεν με ενδιαφερει η προσωπικη του ζωη.Καθε ανθρωπος μπορει να κανει οτι θελει στο κρεβατι του.
    Anthos
    26.03.2007, 14:18
    Παράθεση:

    Το μέλος melios82 στις 26-03-2007 στις 13:17 έγραψε...



    Εγω τον λαζόπουλο τον θεωρώ έναν από τους πιο γελοίους της ελληνικής trash t.v!
    ολα τα κάνει εκ του ασφαλούς, και δε σέβεται καποια πράγματα..
    ασε που ανήκει στο αδελφατο της τ.v!.
    γυναικα δεν έχει αυτος ο άνθρωπος?



    Ενώ εσύ θεωρείσαι σοβαρός με τα ρατσιστικά που γράφεις?? Ας πούμε αν ήταν κατά την γνώμη σου κάποιος πιο "βαρβάτος" (δεν ξέρω αν είναι ο άνθρωπος ή όχι και ούτε με ενδιαφέρει) θα σε ενοχλούσε η εκπομπή?? Διότι με το να λες ότι δεν σέβεται καποια πράγματα δεν γίνεσαι πολύ συγκεκριμένος...
    MarakiVas
    26.03.2007, 14:29
    Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου. Όποτε τον βλέπω στην TV αλλάζω κανάλι.
    swkraths
    26.03.2007, 14:31
    Ακόμα περιμένω την απάντηση του kozanitis....
    babisdr
    27.03.2007, 01:37
    Αν υποθέταμε οτι υπήρχε εμπάθεια προς συγκεκριμένα πρόσωπα τα οποία έχει σατιρίσει κατά καιρούς? Πόσο "νόμιμη" θα ήταν η σάτιρά του τότε? Έχω διακρίνει πολλές φορές εμπάθεια στη σάτιρα του Λαζόπουλου.
    rouli726
    27.03.2007, 13:31
    λυπαμαι που δεν εχω χρονο να διαβασω οσα ηδη εχουν γραφτει.εγω θα πω μονο πως τον θεωρω ταλαντουχο και γελαω απιστευτα μαζι του οσο και προβληματιζομαι καποιες φορες.οσο για τις εμμονες του,ενταξει ολοι εχουμε τι να κανουμε!!
    Jimi
    27.03.2007, 20:58
    Ειλικρινά, όταν ήμουν στον έξω κόσμο (πλέον υπηρετώ τη μαμά πατρίδα...) αυτή η εκπομπή με έκανε να γελάω όσο καμιά άλλη (εξαιρούνται το "παρά πέντε" και το "50-50") . Είναι τρομερά μεταδοτικός, αυθόρμητος και - το σημαντικότερο κατ' εμέ - ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ. Τα λέει όπως πρέπει. Δε μασάει δηλ. Έχει εμμονές και αυτό προσωπικά δε μου αρέσει - όταν δηλαδή ασχολείται συνεχώς και ενίοτε άνευ λόγου με συγκεκριμένα πρόσωπα . Όμως κανείς δεν είναι τέλειος. Μακάρι να συνεχίσει έτσι.
    incomplete_angel
    28.03.2007, 11:35
    Παράθεση:

    Το μέλος Jimi στις 27-03-2007 στις 20:58 έγραψε...

    Είναι τρομερά μεταδοτικός, αυθόρμητος και - το σημαντικότερο κατ' εμέ - ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ. Τα λέει όπως πρέπει. Δε μασάει δηλ. Έχει εμμονές και αυτό προσωπικά δε μου αρέσει - όταν δηλαδή ασχολείται συνεχώς και ενίοτε άνευ λόγου με συγκεκριμένα πρόσωπα . Όμως κανείς δεν είναι τέλειος. Μακάρι να συνεχίσει έτσι.



    Συμφωνώ (και με rouli726)

    …Μπλέκουμε στις χίλιες σφαίρες της σιωπής…
    …Ανοίγουμε τα φτερά μας για να χαθούμε στο πουθενά…
    …Κάπου εκεί ίσως να βρούμε ένα άλλο χρώμα για την ψυχή μας…

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : incomplete_angel στις 28-03-2007 11:36 ]


    ph
    28.03.2007, 14:29

    Είναι αναμφισβήτητα ένα από τα μεγαλύτερα ταλέντα στο ελληνικό θέατρο. Στην τηλεόραση έγραψε ιστορία με τους "δέκα μικρούς μήτσους". Θυμάμαι όταν έβλεπα τη σειρά, δεν γελούσα με όλα, θεωρούσα πως ήταν υπερβολικός, πως πολλές φορές έχανε το μέτρο, κι όμως δεν μπορούσα να μην τον παρακολουθώ. Εκεί που έχανε το παιχνίδι το ξανακέρδιζε.

    Στην τωρινή του τηλεοπτική παρουσία αυτό είναι πιο έντονο. Χάνει συχνότερα και το μέτρο και τον έλεγχο. Μπορεί η κυρία δίπλα του να κατουριέται στα γέλια, αλλά εγώ όχι. Μερικές φορές όταν έχει έμπνευση είναι καταπληκτικός, άλλες πάλι είναι βαρετός. ΄Ισως, επειδή είναι ηθοποιός, να είναι καλύτερος μέσα στο κείμενο, στην αυστηρή επιλογή του λόγου δηλαδή. Η εκπομπή του αγγίζει τις καλύτερες και τις χειρότερες στιγμές της επιθεώρησης, ενός δύσκολου είδους, που από μαγεία εύκολα μπορεί να καταλήξει στον λαικισμό.

    Εν ολίγοις, θα ήθελα έναν Λαζόπουλο πιο δουλεμένο, πιο ουσιαστικό. Δεν μπορώ πάντως να διαγράψω ένα τέτοιο ταλέντο. Δείτε τι έπαθε ο Χάρυ Κλυνν. Αυτός ο υπερταλαντούχος άνθρωπος, που ήταν μπροστά από την εποχή του, δεν εξελίχθηκε και έμεινε πίσω, στα ίδια και στα ίδια, στη βωμολοχία και το λαικισμό.

    Αυτό που κάνει ο Λάκης είναι πολύ πολύ δύσκολο. Οφείλει και ο ίδιος να είναι δύσκολος με τη δουλειά του και να μην καταφεύγει σε τηλεοπτικές ευκολίες που δεν του αξίζουν. Χαραμίζει συχνά το ταλέντο του.

    Η σάτιρα έχει όρια, όπως και όλα στο σύμπαν, εκτός, ίσως, από το ίδιο το σύμπαν. Ο Λάκης δεν τα έχει ξεπεράσει. Είναι ένας σύγχρονος Αριστοφάνης. Ακόμα όμως και ο Αριστοφάνης δεν ήταν πάντα σωστός.
    ph
    28.03.2007, 14:34

    τον ήχο που κάνει το κατούρημα πάνω στο χώμα. το πλίτσι πλίτσι όταν σκάει στο χώμα. το συνεχόμενο τσσσσσσσσσσσ και οι εκούσιες διακοπές του. όλα είναι μουσική και τα πουλιά πεθαίνουν τραγουδώντας
    ph
    28.03.2007, 14:39

    συγνώμη. το ακριβώς προηγούμενό μου μήνυμα πήγαινε ως απάντηση στο θέμα "τι ήχο έχει το κίτρινο", αλλά κάτι έκανα και το έστειλα εδώ
    maroulaki_321
    10.05.2007, 14:11
    Τον θεωρώ εξαιρετικό, ευφυέστατο, και το αλ-τσαντίρι δεν κάνει χαβαλέ για τον χαβαλέ (όπως ο Αναστασιάδης ας πούμε), αλλά εύστοχη πολιτικά. Σαν ηθοποιό δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη, γι αυτό δεν θα εκφέρω γνώμη.