ελληνική μουσική
    549 online   ·  210.901 μέλη

    Τι γνώμη έχετε για τους Nightwish ;

    xamogelo-moy
    29.03.2007, 16:55
    Παιδια, δε μου εξηγειτε κι εμενα τι το θελουν το αγγελουδι μου με τοσο ποθο?
    Κατα τ’ αλλα, μας τα ’παν κι αλλοι!

    movflower
    29.03.2007, 21:22
    Παράθεση:

    Το μέλος pluton στις 24-03-2007 στις 19:22 έγραψε...

    Αυτή είναι η μοίρα όλων των μεγάλων συγκροτημάτων. Κάποια στιγμή σβήνουν. Κρίμα που διαλήθηκαν. Ένα από τα ωραιότερα συγκροτήματα του είδους τους



    Διαλύθηκαν; Νομίζω πως όχι, απλά αποκτήσανε καινούρια φωνή και αρχίζουνε ξανά από τον Μάιο... Νομίζω βέβαια.

    xamogelo-moy
    29.03.2007, 22:00
    Etoimazoun disko, me thn nea tous tragoudistria.
    tina15
    11.06.2007, 19:08
    Δεν έχω να πω τίποτα!!!Με έχετε καλύψει πλήρως.... Τ Ε Λ Ε Ι Ο Ι ! ! ! !
    Iphigenia
    12.06.2007, 17:55
    Καλά όλα αυτά, αλλά τί δουλειά έχει αυτό το topic στο
    MusicHeaven > Forum > Πνευστά ;
    the_mist
    16.06.2007, 10:26
    "... οι Nightwish ανακοίνωσαντ' όνομα της νέας τους τραγουδίστριας. Η αγωνία τελείωσε για εκατοντάδες χιλιάδες οπαδούς των Φιλανδών, καθώς η αντικαταστάτρια της Tarja Turunen ονομάζεται Anette Olzon! Μέσα απο 2000 υποψήφιες, η 35χρονη πρώην τραγουδίστρια των Alyson Avenue (αλιθηνό όνομα Anette Blyckert) απο τη Σουηδία, κέρδισε με το σπαθί της την πολυπόθητη θέση πίσω απο το μικρόφωνο των Nightwish, καθώς έχει σπουδάσει μουσική στα Gφteborg Balettakademie, Copenhagen Conservatory και Malmφ Music University. Στο www.nightwish.com ακούγονται και τα πρώτα δείγματα απο τη νέα δουλειά της μπάντας με την Anette στα φωνητικά, η οποία φανταζει ως η ιδανική αντικαταστάτρια της Tarja καθώς, σύμφωνα με πληροφορίες, ΔΕΝ είναι παντρεμένη με τον manager της..."

    Metal Hammer Ιουνίου




    επισυναπτόμενα: Anette Olzon.jpg 
    McJohn
    10.10.2007, 16:57
    Παράθεση:

    Το μέλος Spyrelakas στις 21-02-2007 στις 16:36 έγραψε...

    Ειχα την τυχη να δω τους Nightwish το 2004 στο Rockwave.Η Tarja ειναι εκπληκτικη.Ειναι ενα απ'τα λιγα Metal συγκροτηματα της εποχης μας που δινουν τοσα πολλα στο χωρο.Καταπληκτικες συνθεσεις!Ανυπομωνω να τους ξαναδω.


    Εγω παλι εκεινη τη μερα ηθελα να κατεβουν οσο πιο γρηγορα γινοταν απο τη σκηνη για να ανεβει ο καραφλος θεος μαζι με τους αρχαγκελους του και να μας κανουν να "βρεξουμε" τα παντελονια μας.Τελικα τα "καταβρεξαμε"...
    seras
    10.10.2007, 17:45
    Φοβερή μπάντα..αλλα δεν έχω ακούσει ακόμα τη νέα singer..oπότε βλέπουμε...
    johnny8
    10.10.2007, 21:06
    Teach me passion for I fear it's gone,
    show me love, hold the lorn,
    so much more I wanted to give
    to the ones who loved me...I'm sorry
    Time will tell,this bitter farewell.
    I live no more to shame nor me,nor you.
    And you...I wish I didn't feel for you anymore!!!
    Deadboy's poem
    Nightwish
    emogirl
    13.10.2007, 21:15
    einai katapliktikoi!!
    Stroumfita456
    13.10.2007, 22:21
    Απλα ειναι τελειοι και σουπερ!!!
    winlowoo
    14.10.2007, 11:13
    einai foveroi kai teloioi eidika twra pou allaxan kai tragoudistria einai katapliktikoi
    Termite
    14.10.2007, 13:24
    Καταρχήν να βάλουμε μερικά πράγματα στη θέση τους.

    ΔΕΝ ΔΙΑΛΥΘΗΚΑΝ. το γράφω γιατι το έγραψε κάποιος σε ένα ποστ. ο pluton συγκεκριμένα. Το Dark Passion Play εκδόθηκε και πουλάει σαν τρελό. Και έχει εκπληκτικά τραγούδια όπως το The Poet and the Pendulum. Και η Ανέτ, δείχνει να έχει δέσει με όλους. Έχουν φωτό απο την συναυλία στο Ελσίνσκι στο site toys.

    Και επίσης να σας πώ οτι στις 03/08/08 θα βρίσκονται στο ΟΑΚΑ για συναυλία.

    Everything happens for the best




    termite.gr


    H ιστοσελίδα των Δ.Ε.Ν

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Termite στις 14-10-2007 13:33 ]


    MIrrOr
    12.02.2008, 16:05
    Σιγουρα ένα απο τα ωραιότερα συγκροτήματα στο μουσικό στερέωμα της σημερινής εποχής!!εκλπηκτικά τραγούδια,μοναδικές μελωδίες!!!Συμφωνώ απόλυτα με την mariza18 alla re paidia εχουν καποια ελαχιστα στοιχεια Metal alla kyrios einai GOTHiC συυκροτημα!!!!!
    Oceanborn
    05.04.2008, 05:44
    Απίστευτοι είναι οι Nightwish, κάθε τραγούδι τους είναι μοναδικό!!!!! Ακούω πολλούς που λένε πως όλο το συγκρότημα ήταν η Τarja και αφού έφυγε οι Νightwish δεν αξίζουν κ.λ.π, χωρίς όμως να έχουν δώσει καθόλου σημασία στη καινούρια τραγουδίστρια. Και η Anette έχει μια ζεστή φωνή και ένα μοναδικό τρόπο να ξεσηκώνει τον κόσμο.
    Πριν παώ στη συναυλία τους στο MMD ( που δυστυχώς λόγω φεστιβάλ βγήκαν στη σκηνή μόνο για 75 λεπτά), περίμενα να απογοητευτώ και να ξενερώσω, αλλα ευτυχώς ήταν κορυφή παρα τα προβλήματα με τον ήχο (οργάνωση αλα ελληνικά)!!
    Ελπίζω πάντως να μην αργήσουν να ξαναέρθουν!!!!!
    Vanna
    05.04.2008, 14:34
    Απο τα αγαπημένα μου συγκροτήματα! Βέβαια για να πω την αλήθεια δεν έχω ακούσει ακόμα το καινούργιο τους album οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη για την καινούργια τραγουδίστρια...ελπίζω να αξίζει!
    sea_like_eyes
    05.04.2008, 14:45
    . . . ηταν καποτε ενα group στην μοδα . . . κι ακουσαμε εμεις καλα . . . κι αυτοι χειροτερα






    Es iSt sOWeIt, HabE iCh rEchT ?

    daRf icH noCh EtWas SaGen ?

    Ist Es VorBeI ?

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sea_like_eyes στις 05-04-2008 14:47 ]


    SouLRocK
    05.04.2008, 21:41
    Αν και δεν είναι από τα αγαπημένα μου συγκροτήματα έχουν κάποια πολύ ωραία τραγούδια(και πολύ ωραία videos) Αν και μου άρεσε η Tarja...προσωπικά νομίζω ότι θα τους κάνει καλό στη "μουσική" τους πορεία η αλλαγή της τραγουδίστριας...Είδωμεν...
    sitzoune81
    06.04.2008, 04:26
    Ειχα ξετρελαθει οταν ακουγα στο "Once" πως η Tarja τραγουδουσε ως επι το πλειστον σε νορμαλ, χαμηλες συχνοτητες, και οχι οπερετικα!!!

    Δεν μου αρεσε καθολου η φωνη της στα προηγουμενα αλμπουμ (αυτο βεβαια πηγαζει απο την αντιπαθεια μου στην οπερα και γενικα στην κλασικη μουσικη)

    Επισης, πρεπει να ημουν απο τους λιγους που οταν εμαθα για την ΑΠΟΛΥΣΗ της Tarja απο τους Nightwish ψιλοχαρηκα, αν και δεν μ'ενδιεφερε και πολυ!

    Μουσικα οι Νightwish δεν μου λενε και πολλα. Υπαρχουν βεβαια καποια σκορπια τραγουδια τους, εδω και κει, που ειναι πραγματικα θαυμασια!!!

    Για τη νεα τους τραγουδιστρια δεν εχω αποψη αφου λιγο μετα την κυκλοφορια του Once ειχα παψει ΤΕΛΕΙΩΣ να ασχολουμαι με το αθλημα του "ακουω Metal".


    Sweet Revenge! Το πρωταθλημα μας ανηκει!
    Fernando, ασε τους κομπλεξικους Γαλλους και γυρνα πισω!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sitzoune81 στις 06-04-2008 04:29 ]


    blackdragon
    06.04.2008, 13:53
    Εμένα δεν μου αρέσουν καθόλου...φαίνεται άλλωστε...




    επισυναπτόμενα: nightwish_promo2004.jpg