ελληνική μουσική
    441 online   ·  210.973 μέλη

    Πως μπορώ να ρίξω κορίτσι ή γυναίκα;

    BLackknee
    09.03.2014, 21:17
    Κατάλαβα,Ευχαριστώ φίλε!
    PetrosTser
    09.03.2014, 21:21

    Τίποτα! Smile


    freddieKrueger
    09.03.2014, 23:13
    Πάντα επίκαιρο αυτό το θεματάκι χαχα
    PetrosTser
    09.03.2014, 23:15

    Ανά τους αιώνες φίλε Χρήστο! Ανά τους αιώνες! χαχαχαχα {#emotions_dlg.biggrin}


    freddieKrueger
    09.03.2014, 23:22

    Θα άξιζε να γίνει μια ιστορική αναδρομή πως γινόταν αυτό το ''ρίξιμο'' ανά τους αιώνες φίλε Πετράν πάντως...

    Κάνω την αρχή:Περίοδος λίγο μετά την ανακάλυψη της φωτιάς:''Κούκλα να σ ανάψω??'' χαχα


    -----------------

     

     

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freddieKrueger, 09-03-2014 23:23 ]


    PetrosTser
    10.03.2014, 17:03

    Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα {#emotions_dlg.lol}


    margatsif
    10.03.2014, 17:38

    Εποχή χαλκού: - Χαλκοκουρούνα μου !! {#emotions_dlg.biggrin}


    Orfeus
    10.03.2014, 18:13

    Ο πρωτάρης: Την πήγε στην άκρη του γκρεμού και την ...έσπρωξε!


    SnapDragonGR
    21.05.2014, 19:19
    Παιδιά, έχω και εγώ ενα παρόμοιο θέμα... Το κορίρσι το γνωριζω 6 χρόνια, και της τα εχω ζητήσει ήση, αλλά εκείνη μου έριξε χιλόπιτα... Όμως δεν μπορω να της ξεπεράσω και κάθε μέρα τον τελευταίο μήνα την θέλω όλο και πιο πολύ... Έχουμε πάνω κάτω τα ίδια γούστα (ροκ, απλή ζωή, κιθάρα κλπ...)Επίσης είναι από τα πιο περιζήτητα κορίτσια της α' τάξης... Όσο και να έχω προσπαθήσει να την ξεπεράσω δεν βγαίνει τίποτα ακόμα και σε σχέση που ήμουν πριν λίγο καιρό σκεφτόμουν μόνο εκείνη... Είμαστε φίλοι όλα τα χρόνια που την γνωρίζω και αν δεν κάνω λάαθος ήμουν και από τους πρότους φίλους της όταν μετακόμισε στην περιοχή... Μένει 5 τετράγωνα πιο κάτω... Για κάποιο άγνοστο λόγο τους τελευταίους 2 μήνες έχει σχεδόν διαλυθεί η καλή φιλική μας σχέση... Να φανταστείτε από εκεί που καθόμασταν και μιλάγαμε με τις ώρες ήτε σπιτι μου, ήτε σπίτι της ήτε ακόμα και στο skype τώ έχουμε φτάσει στο επίπεδο να μιλάμε 3-4 φορές τον μήνα.... ΠΛΖ Βοηθήστεμε και σύντομα αν γίνεται...
    SnapDragonGR
    21.05.2014, 19:33

    Παράθεση:

    Το μέλος xrhstws στις 14.09.2013, 16:46 έγραψε...

    Παιδία έχω ΠΡΟΒΛΗΜΑ. Είμαι 14 ετών και έχω ερωτευτή μία κοπέλα στο σχολείο μου η οποία είναι καινούρια. Θέλω να τα φτιάξω μαζί της αλλά φοβάμαι :

    1ον: Μην με απορρίψει

    2ον: Τι να της πώ για να τα φτιάξο μαζί της και πως να της συμπεριφέρομαι (πριν τα φτιάξω μαζί) της στο σχολείο

    3ον: Αν τα φτιάξο μαζί της τι να κάνω να βγαίνω μαζί της και να πηγαίνουμε σε καφετέρια οι γονείς μου δεν μου δίνουν λεφτά και δεν Θέλω να το μάθουν ,στο κινητό δεν μπόρο να μιλάω γιατί ντρέπομαι τους γονείς μου δεν ξέρω τι να τους πώ και επίσης δεν μου δίνουν λεφτά . Έξω επίσης μαζί της μπορεί να με δει καποιος γνωστός και να το πει στους γονεις μου...

    4ον: Δεν ξέρω τι θα γίνει αν το μάθουν οι γονείς μου. Τους ντρέπομαι και δεν ξέρω αν μου φονάξουν 

    ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ  ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ



    Λοίπον, δεν υπάρχει καμία περίπτωση να σου φονάξουν για αυτό το θέμα, ίσα ίσα που θα χαρούν κι όλας... Επίσης μπορεί αν μάθουν τον λόγο που θες τα λεφτά να σου δώσουν τίποτα λίγα... Στις μέρες μας με 6 ευρώ την κερνάς και καφέ αν θες και παίρνεις και για εσένα οπότε να ξέρεις ότι από οικονομικό θέμα δεν πρέπει να έχεις και πολλά λεφτά επάνω σου... Πιστεύω ότι αν την πας στην πλατεία ή καλύτερα κάπου να είστε και μόνοι σας δεν θα την χάλαγε... Τώρα αν κάποιο από τα δύο (πλατεία ή απομόνωση) δεν σου κάνουν για να μην σε δει κάποιοσ τι να πω κλειστην σε κανα μποντρούμι και να πηγένεις που και που να την βλέπεις...


    EVAGGELIASAKELLARIOU
    21.05.2014, 19:52

    Καλησπέρα. Επιδίωξε να τη συναντήσεις και να ξεκαθαρίσετε τι νοιώθετε ό ένας για τον άλλο με απλά λόγια και χωρίς περιστροφές. Μη δείξεις ότι καίγεσαι για αυτήν, αλλά ούτε και να δείξεις θιγμένος. Εάν παρόλα αυτά υπάρξει χυλόπιτα, μη πτοηθείς καθόλου. Πήγαινε σε άλλες πολιτείες. Η Ζωή είναι μπροστά σου. Ε.Σ.


    PetrosTser
    21.05.2014, 19:54

    Παράθεση:

    Το μέλος SnapDragonGR στις 21.05.2014, 19:19 έγραψε...

    Παιδιά, έχω και εγώ ενα παρόμοιο θέμα... Το κορίρσι το γνωριζω 6 χρόνια, και της τα εχω ζητήσει ήση, αλλά εκείνη μου έριξε χιλόπιτα... Όμως δεν μπορω να της ξεπεράσω και κάθε μέρα τον τελευταίο μήνα την θέλω όλο και πιο πολύ... Έχουμε πάνω κάτω τα ίδια γούστα (ροκ, απλή ζωή, κιθάρα κλπ...)Επίσης είναι από τα πιο περιζήτητα κορίτσια της α' τάξης... Όσο και να έχω προσπαθήσει να την ξεπεράσω δεν βγαίνει τίποτα ακόμα και σε σχέση που ήμουν πριν λίγο καιρό σκεφτόμουν μόνο εκείνη... Είμαστε φίλοι όλα τα χρόνια που την γνωρίζω και αν δεν κάνω λάαθος ήμουν και από τους πρότους φίλους της όταν μετακόμισε στην περιοχή... Μένει 5 τετράγωνα πιο κάτω... Για κάποιο άγνοστο λόγο τους τελευταίους 2 μήνες έχει σχεδόν διαλυθεί η καλή φιλική μας σχέση... Να φανταστείτε από εκεί που καθόμασταν και μιλάγαμε με τις ώρες ήτε σπιτι μου, ήτε σπίτι της ήτε ακόμα και στο skype τώ έχουμε φτάσει στο επίπεδο να μιλάμε 3-4 φορές τον μήνα.... ΠΛΖ Βοηθήστεμε και σύντομα αν γίνεται...

    Καλησπέρα!

    Ως προς το ερωτικό κομμάτι, αν η κοπελιά δεν θέλει, απλά θα χρειαστεί να την ξεπεράσεις. Αυτό θα γίνει από μόνο του κάποια στιγμή. Όλα περνάνε με τον καιρό. Πόσος καιρός θα είναι αυτός, δεν ξέρω. Εξαρτάται το... σκάλωμα!

    Ως προς το φιλικό κομμάτι... δεν ξέρω φιλαράκι, είναι λεπτά αυτά τα θέματα... μερικές φορές συμβαίνει οι άνθρωποι να απομακρύνονται... αλλά αν νιώθεις ότι ακόμα θέλεις να περνάτε χρόνο μαζί, κι ότι έχετε να προσφέρετε περισσότερα ο ένας στον άλλον, επιδίωξε να μιλάτε πιο συχνά. Ή συζητήστε το θέμα ανοιχτά.


    SnapDragonGR
    21.05.2014, 21:08
    ΟΚ θα δω, κατι θα κανω
    Orfeus
    21.05.2014, 21:44

    Σωστή! 


    SnapDragonGR
    21.05.2014, 23:30

    Παράθεση:

    Το μέλος PetrosTser στις 21.05.2014, 19:54 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος SnapDragonGR στις 21.05.2014, 19:19 έγραψε...

    Παιδιά, έχω και εγώ ενα παρόμοιο θέμα... Το κορίρσι το γνωριζω 6 χρόνια, και της τα εχω ζητήσει ήση, αλλά εκείνη μου έριξε χιλόπιτα... Όμως δεν μπορω να της ξεπεράσω και κάθε μέρα τον τελευταίο μήνα την θέλω όλο και πιο πολύ... Έχουμε πάνω κάτω τα ίδια γούστα (ροκ, απλή ζωή, κιθάρα κλπ...)Επίσης είναι από τα πιο περιζήτητα κορίτσια της α' τάξης... Όσο και να έχω προσπαθήσει να την ξεπεράσω δεν βγαίνει τίποτα ακόμα και σε σχέση που ήμουν πριν λίγο καιρό σκεφτόμουν μόνο εκείνη... Είμαστε φίλοι όλα τα χρόνια που την γνωρίζω και αν δεν κάνω λάαθος ήμουν και από τους πρότους φίλους της όταν μετακόμισε στην περιοχή... Μένει 5 τετράγωνα πιο κάτω... Για κάποιο άγνοστο λόγο τους τελευταίους 2 μήνες έχει σχεδόν διαλυθεί η καλή φιλική μας σχέση... Να φανταστείτε από εκεί που καθόμασταν και μιλάγαμε με τις ώρες ήτε σπιτι μου, ήτε σπίτι της ήτε ακόμα και στο skype τώ έχουμε φτάσει στο επίπεδο να μιλάμε 3-4 φορές τον μήνα.... ΠΛΖ Βοηθήστεμε και σύντομα αν γίνεται...

    Καλησπέρα!

    Ως προς το ερωτικό κομμάτι, αν η κοπελιά δεν θέλει, απλά θα χρειαστεί να την ξεπεράσεις. Αυτό θα γίνει από μόνο του κάποια στιγμή. Όλα περνάνε με τον καιρό. Πόσος καιρός θα είναι αυτός, δεν ξέρω. Εξαρτάται το... σκάλωμα!

    Ως προς το φιλικό κομμάτι... δεν ξέρω φιλαράκι, είναι λεπτά αυτά τα θέματα... μερικές φορές συμβαίνει οι άνθρωποι να απομακρύνονται... αλλά αν νιώθεις ότι ακόμα θέλεις να περνάτε χρόνο μαζί, κι ότι έχετε να προσφέρετε περισσότερα ο ένας στον άλλον, επιδίωξε να μιλάτε πιο συχνά. Ή συζητήστε το θέμα ανοιχτά.



    Λοιπόν, κάτι αρχικά για να ξεκαθαρίσουμε με το φιλικό... Της στέλνω μηνήματα εδώ και καιρώ αλλά δεν απαντάει ( τις πιο πολλές φορες)... Λέτε η φιλική μας σχέση να έχει χαλάσεί λόγο του ότι της τα ζήτησα
     ????

    Όσο για το ερώτικο, πίστεψέ με, όποιος κολλήσει μαζί της δεν ξεκολλάει εύκολα...


    Chrysanna
    21.05.2014, 23:49

    Παράθεση:

    Το μέλος JeffersonT στις 21.05.2014, 21:44 έγραψε...

    Απολύτως εντός είσαι Animista.

    Τα αγόρια για να μάθουν περνά περισσότερος καιρός από τα κορίτσια. Γι' αυτό και στην αρχή παίζουν μόνο τα ένστικτα του επιβήτορα. Δεν είναι αρνητικό το ότι μαθαίνουν αργότερα. It's just the way it is. Από τη Φύση την ίδια. Έχει επιλέξει για το αρσενικό αυτό να γίνεται μέσω της δοκιμής και της απόριψης και για το θηλυκό μέσω της προσφοράς και της ζήτησης.

    Γι' αυτό και κάνεις ένα μικρό λαθάκι στη λέξη άντρας. Αγόρι θα έπρεπε να πεις. Ο άντρας έχει περάσει από το στάδιο αυτό και είναι κατασταλαγμένος.




    Μια χαρά το είπε, άντρας. Το ότι δεν είχε την προβλεπόμενη πνευματική εξέλιξη, δεν σημαίνει ότι είναι αγόρι. Είναι ένας άντρας ο οποίος φέρεται παιδικά. Αντιλαμβάνομαι ότι η δική σου προσέγγιση είναι πιο στρογγυλεμένη και εύπεπτη αλλά η δική μου είναι η σωστή (humour) :)

    Όσο για το κείμενο της Animista, παραφράζοντας το ελαφρώς... "Αχ, ας βρω έστω έναν άνθρωπο που να ξέρει πως διαμορφώνονται οι σχέσεις". Η δυσλειτουργία των σχέσεων δεν έχει φύλο πλέον, είναι υπόθεση όλων και δυστυχώς των περισσοτέρων. Στο gap μεταξύ αυτών που "πρέπει" να "ψάχνουμε" (που όταν τελικά τα βρίσκουμε δεν μπορούμε να τα διαχειριστούμε) και αυτών που πραγματικά επιθυμούμε, βρίσκεται το πρόβλημα αλλά και η λύση.

    Με λίγα λόγια catch the egg and give it a haircut :p


    -----------------

    Shattered Glimpses...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Chrysanna, 21-05-2014 23:50 ]


    Chrysanna
    22.05.2014, 00:00

    Παράθεση:

    Το μέλος SnapDragonGR στις 21.05.2014, 23:30 έγραψε...

     Λοιπόν, κάτι αρχικά για να ξεκαθαρίσουμε με το φιλικό... Της στέλνω μηνήματα εδώ και καιρώ αλλά δεν απαντάει ( τις πιο πολλές φορες)... Λέτε η φιλική μας σχέση να έχει χαλάσεί λόγο του ότι της τα ζήτησα

     ????

    Όσο για το ερώτικο, πίστεψέ με, όποιος κολλήσει μαζί της δεν ξεκολλάει εύκολα...



    Είστε φίλοι χρόνια, μένετε στην ίδια γειτονιά, πηγαίνετε στο ίδιο σχολείο και ο βασικότερος τρόπος προσέγγισης που μπορείς να σκεφτείς είναι να της στέλνεις μηνύματα;

    Όσον δύσκολο και τρομακτικό κι αν σου φαίνεται, το καλύτερο είναι να της μιλήσεις ξεκάθαρα, να την ρωτήσεις τι συμβαίνει και να της εξηγήσεις πως ασχέτως των γεγονότων εσύ θέλεις να παραμείνετε φίλοι. Στην αρχή θα είναι λίγο περίεργα και μουδιασμένα αλλά όσο περνάει ο καιρός θα βρείτε πάλι τις ισορροπίες σας.


    Chrysanna
    22.05.2014, 00:21

    Το ότι αναρωτιέται αν η φιλική τους σχέση έχει χαλάσει λόγω της πρότασης του να τα φτιάξουν, σημαίνει ότι δεν του είναι αδιάφορο. Όπως και να 'χει ομως και ασχέτως τι θα κάνει τελικά, όταν δεν ξέρουμε κάτι, θέλουμε να το μάθουμε και ο άνθρωπος που μπορεί να μας λύσει την απορία είναι εν ζωή... ρωτάμε! Δεν είναι κακό :)

    Περί της απομάκρυνσης που αναφέρεις... συνηθως η επαφή φέρει και την απομυθοποίηση, σε τέτοιες καταστάσεις και σ' αυτές τις ηλικίες! Αν τα πράγματα επανέλθουν λοιπόν ίσως οι τίτλοι τέλους πέσουν πιο γρήγορα και ανέλπιστα πιο εύκολα.

    SnapDragon αποφάσισε γρήγορα γιατί στο τέλος θα μαλώσω με τον Jefferson :p


    -----------------

    Shattered Glimpses...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Chrysanna, 22-05-2014 00:22 ]


    Chrysanna
    22.05.2014, 00:51

    SnapDragon αν την χτύπησες, ζήτα συγγνώμη άμεσα...!

    {#emotions_dlg.nono}


    Chrysanna
    22.05.2014, 01:05

    Αγαπητέ JeffersonT, την τόσο νηφάλια, λογική και αποστασιοποιημένη προσέγγιση που περιγράφεις, δεν την συναντάς ούτε στις δικές μας ηλικίες. Ειλικρινά περιμένεις να εφαρμοστεί από έναν έφηβο; Το αποτελεσματικά ή όχι δεν το πιάνω καν γιατί θα γίνει ανέκδοτο..

    Αν η κατάσταση παραμείνει ως έχει, ξέρεις ποια θα είναι η εξέλιξη; Ο έρμος ο Dragon θα λιώσει στα μηνύματα, δεν θα λάβει ποτέ απάντηση, όλο αυτό που "νιώθει" θα γιγαντωθεί, θα μυθοποιηθεί η κοπέλα και θα περάσει, ποιος ξέρει πόσο καιρό, ν' αναρωτιέται πως θα ήταν τα πράγματα αν δεν είχε πράξει όπως έπραξε. Και η εφηβική απάντηση που θα δώσει είναι ότι θα είχαν εξελιχθεί πολύ καλύτερα, αν όχι ιδανικά!

    Στην άλλη περίπτωση, κάνει την προσέγγιση, κατά πάσα πιθανότητα θα τον γειώσει πάλι και θα ξυπνήσει ο εγωισμός του ή θα ξενερώσει ο ίδιος μόνος του όταν δει ότι το φιλικό δεν εξελίσσεται και τέλος! Σε λίγο καιρό θα γίνει η Αυτήναδειςπωςτηνλένε :)

    Εφηβεία...!!!!